اتمام حجت:‌ کپی برداری خبری بد است یا خوب؟

آواتار آرش حکیمی توسط آرش حکیمی در ۱۵ تیر ۱۳۹۲ , ۲۲:۰۲

ما شش هفت سال است که کار خبری و نشریه و غیره و ذلک می کنیم. حتماً می دانید که در این مدت بسیار مجلات و هفته نامه ها و سایت ها از انواع و اقسام در حوزه بازی های رایانه ای آمدند و رفتند. اما ما و دوستانی که می شناسید هنوز هستیم و حالا حالاها هم خواهیم بود. در این مدت مدید (البته برای حوزه ی خودمان) انواع و اقسام بداخلاقی ها از جانب همکاران کنونی و سابق را شنیدیم و کوتاه آمدیم و تحمل کردیم. اما در این نوشه یکی از این بداخلاقی ها را که به تازگی جانمان را به لب رسانده مطرح می کنم و به شما قول می دهیم این نوشته پایان این داستان باشد.

شما به من بگویید مثلاً خبرگزاری اسوشیتد پرس آیا تمام اخبارش را خودش تهیه می کند یا نه؟ یا مثلاً CNN یا فارس نیوز یا کیهان یا همشهری یا Gamespot یا EDGE یا هر نشریه یا خبرگزاری یا سایت دیگر. قطعاً نه. اما آن چه که مسلم است برخی مطالبش را خودش تهیه می کند و همان برخی مطالب است که وجهه آن سازمان خبری را می سازد. طبیعتاً خبرگزاری ای که همه چیزش را از دیگران نقل کند را ما به عنوان خبرگزاری نمی شناسیم. شاید بشود نام پورتال یا غیره و ذلک به آن داد. اگر هم خبرگزاری باشد خبرگزاری به درد بخوری نیست.

چه می شود که یک سایتی مثل VG247 سایت خوبی می شود؟ روشن است که هدف این سایت پوشش خبری وسیع است. اگر بتواند این کار را به خوبی انجام دهد توانسته، کاری که خودش می خواهد انجام دهد و کار بزرگی هم هست. اما آیا VG247 از سایت های دیگر نقل نمی کند؟ معلوم است که می کند.

حتماً سایت varzesh3.com را دیده اید. سایت عجیی است. نتیجه تمام بازی های مهم ورزشی را به صورت زنده گزارش می دهد. سایت چهارم ایران و سایت ۳۹۰ جهان است. پوشش خبری ای که می دهد نظیر ندارد. اما همین سایت خیلی از مطالبش را به نقل از فارس نیوز منتشر می کند. همین طور فارس نیوز بالعکس، خیلی از مطالب ورزشی اش را از ورزش۳ نقل می کند.

در بین سایت های با وجهه معمولاً این نقل قول ها با ذکر منبع است. اما الزاماً هم این طور نیست. اگر فارس نیوز مطلبی از ورزش ۳ منتشر کند و ذکر کند «به نقل از ورزش ۳» یک دلیل اصلی دارد و آن این است که: «صحت و سقم آن به ما مربوط نیست، از ورزش۳ سوال کنید.» اما دلیل فرعی هم احترام به منبع است. چرا که به هر حال مطلب را آن ها تهیه کرده اند. (ماجرای حقوق معنوی را لطفاً فرموش کنید که در حد لطیفه است.)

اما حالا در نظر بگیرید مطلبی را سایت ورزش۳ از فلان سایت خارجی مثل سایت فیفا ترجمه و منتشر کند. در ادامه فارس هم بخواهد همان مطلب را در سایتش منتشر کند. تکلیف چیست؟ باید برود دوباره آن را ترجمه کند آن هم با لحنی دیگر؟ که چه بشود؟ به سایت های هم کار بر نخورد؟ خوب بر بخورد. مطلب اساساً مال کس دیگری است. عالم و آدم از خبر آنلاین و بی بی سی و خبرگزاری های بزگ کپی می کنند، ککشان هم نمی گزد. نه غر می زنند، نه داد و غال راه می اندازند، نه پایشان را برای همدیگر باز می گذارند.

بالا غیرتاً در حوزه ی خودمان، در ایران، اگر کسی از کسی کپی کرده باشد، دنیای بازی از بقیه کپی کرده است یا بقیه از ما؟!

اساساً همه ی مطالبِ همه مان کپی است. حالا سر این که دسته چهارم است یا پنجم چانه ی می زنیم؟!  دنیای بازی در مردادماه سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ مطلب منتشر کرد. سعی هم شد که مطالب دسته سوم به بعد نباشد. که نبود. این که دائماً به همدیگر گیر بدهیم که شما مطلب ما را کپی کرده ای چه معنی دارد؟! یعنی شما زودتر این مطلب را از یک سایت خارجی کپی کرده بودی؟ خسته نباشید! حداقل گاهی اوقات برای ما پیامک و خبر مستقیم ارسال می شود، برای بقیه چه؟!

محیط رسانه ای اینترنت حداقل در حوزه ی بازی های رایانه ای، در ایران، یک حوزه ی غیر رسمی و دوستانه است. (البته اگر بچه بازی های بی حد و حصرش را در کنیم.) در این حوزه ادای دست اول ها و مولفین را در نیاورید که نقش بر آب است.

بنده در همین لحظه و در همین جا اعلام می کنم، هر کدام از دست اندکاران سایت دنیای بازی از هر جایی که می خواهند مطالبشان را بردارند، می خواهد با ذکر منبع باشد می خواهد نباشد. من جواب مدعیان را خواهم داد. بنده (آرش حکیمی) در هر دادگاهی حاضر می شوم و از موضوع دفاع می کنم. هر کس هم که می خواهد مطالب ما را بردارد و هر کار می خواهد با آن بکند. به نوشته ی زیر سایت هم زیاد توجه نکنید.

بسم الله …

دیدگاه
۲۹۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

299 Replies to “اتمام حجت:‌ کپی برداری خبری بد است یا خوب؟”

 1. آواتار sheamus sheamus گفت:

  فقط یه جاهایی از متنو نفهمیدم.

  ۰ ۱
 2. آواتار Meabak 360 Meabak 360 گفت:

  Love you
  آرش جان :D

  ۰ ۱
 3. آواتار sheamus sheamus گفت:

  من که هیچی نفهمیدم میشه یکی توضیح بده!؟

  ۰ ۱
 4. آواتار امیر امیر گفت:

  دوستان تمومش کنید.
  بالاخره هر چی باشه هر۲ سایت حرفه ای اند ولی گیمفا ی چیز دیگس.
  گیمفا اصلا کپی برداری نمیکنه.خب.دیگه مدیرا کامنت ها رو غیر فعال کنند.

  ۱ ۰
 5. آواتار امیر امیر گفت:

  آخه شما ها برین جمع کنیذد این اسپم رومتونو.
  فقط گیمفا . بله
  منamir game در گیمفا هستم
  من به اینجا میگم : اسپم بازی :)) :)) :)) :))
  شماها هیچ کدومتون حرفه ای نیستید.
  به زودی گیمفا حرفه ای تر هم میشه.
  برید جمع کنید این قالب مسخرتون رو تریپ عذا برداشتید.
  بالاخره گیمفا + هم موفق تر از شماست.
  و در آخر
  just game fa

  ۱ ۰
  1. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

   وسایلتو جمع کن برو خونه بابات تا نزدم شلو پلت نکردم

   ۰ ۱
 6. آواتار Jhon_Marston Jhon_Marston گفت:

  بد نیست
  حالا خوبم نیست

  ۰ ۰
 7. کاملا درسته حرف های آرش…
  البته فقط یچیزی رو بگم که VG کلا از همه سایت ها خبر می ذاره، خبرهای خاص خودش رو هم داره و حدودا اگه ۳۰ درصد خبر تولید کنه، ۷۰ درصد اطلاع رسانی می کنه. همین ۷۰ درصد اطلاعت رسانی همش با ذکر منبع هست، حتی اگر سایت منبع هم از یه سایت دیگه کپی کرده باشه می نویسه. یوروگیمر میشه گفت دقیقا برعکس همین امار رو داره و بیشتر تولید می کنه.
  الان می خوام این رو بگم که سایت های خارجی به شدت با کیفیت هستن و به شدت هم از هم کپی می کنن ولی نه کسی از کیفیتش کم میشه نه کسی ناراحت میشه از یه سایت دیگه و…
  چرا؟ چون همون بچه بازی هایی که حکیمی اشاره کرد رو ندارن، و این رو فهمیدن که باید متحد باشن نه ضد هم!
  حالا ما تو ایران کلا دستمون از تمام نقاط دنیا کوتاهه، تمام خبر های ما هم کپی از این سایت هاست بعد با هم دعوا می کنیم؟؟ که چی اخه… کدوم سایت ایرانی الان ادعاش میشه که خبر ها رو تولید می کنه؟
  صد در صد من طرف حکیمی هستم و کپی کردن رو جایز می دونم و به نظرم هیچ ضرری به سایت های منبع نمی زنه.

  ۰ ۰
  1. آواتار sami sami گفت:

   شما اشتباه متوجه شدید / آرش گفته به گیمفا شما کپی برداری میکنید و از این به بعد به خاطر این مساله هر کی خواست میتونه کپی کنه از سایت های دیگه و من(آرش) جوابگو هستم.

   ۰ ۰
  2. می دونم! درست گفته…

   ۰ ۰
 8. آواتار navid navid گفت:

  یکی از ابزار هایی که سایته به این بزرگی نیاز دارد بخش پست های مورد علاقه کاربران هست قبلا دیبازی از پلاگین WP Favorite Posts استفاده می کرد ولی یکی از عیب هایی که این افزونه داشت این بود که بر اساس کوکی کار می کرد و وقتی کاربران کوکی مرورگر خود را پاک می کردند تمام پست های مورد علاقه که افزوده بودند پاک میشد ولی اگر مسئولان سایت از پلاگین پرمیوم را خریداری(۷$) کنند این مشکل نیز حل میشود اسم این پلاگین User Bookmarks for WordPress هست.این هم ادرس خرید افزونه:
  http://codecanyon.net/item/user-bookmarks-for-wordpress/544129

  ۰ ۰
  1. آواتار navid navid گفت:

   اگر در حنوی پرداخت مشکلی دارید می تونم کمکتان کنم
   http://codecanyon.net/item/user-bookmarks-for-wordpress/544129

   ۰ ۰
  2. آواتار Fun. Fun. گفت:

   دوستان مدیر اگه افزونه ها و خود وردپرس رو آپدیت کنن مخصوصا وردپرس افزونه های از بین رفته هم فعال میشن !
   وردپرس ۳.۵.۲ هم اومده اما ورژن وردپرس دیبازی ۳.۴.۱ یعنی همین که سایت سرپا مونده جای شکر داره :-|

   ۰ ۰
  3. آواتار adel_97 adel_97 گفت:

   نگران نباش! چیزی نمیشه! وقتی وردپرس ۳ اومده بود ، سایت هنوز رو ۲.۱ بود خیلی هم خوب کار می کرد. چیزی نیس! :D

   ۰ ۰
 9. آواتار iran iran گفت:

  یا حسین!!دوباره اختلافات دنیای بازی و گیمفا شدت گرفت! :|
  خدا به خیر بگذرونه…

  ۱ ۰
 10. آواتار titan8 titan8 گفت:

  عذر میخوام از همه ولی باید بگم این کار اشتباه بود …
  من از سال ۸۷ دارم این دو هفته نامه رو تهیه میکنم(شماره ۳۰) و واقعا مطالب دی بازی رو دوس داشتم.. بعد از ۱۵سال گیم کردن شاید نوب باشم هنوز… ولی به عنوان یه فن قدیمی نظرم رو میگم و امیدوام به کسی بر نخوره!!!!
  واقها اون موقع جو این نبود …من نمیدونم اونجا چه خبره و داستان دقیقا چیه !! ولی هر چیزی هست خواهش میکنم ادامه ندید..
  کسی که کپی میکنه نشون میده چیزی از خودش نداره و ارزش اینو نداره که بحثی دربارش کنیم… ولی اگه بحث رو شما شروع کردید یعنی دارید از اعتباره خودتون خرج میکنید …. که واسه این موضوع واقعا ارزش نداشت…خودتون دارید اونارو بزرگ میکنید …
  بازم ببخشید اگه کسی از صحبتام ناراحت شد
  ______________________
  محمدرضا.ن

  ۰ ۰
 11. آواتار FERIDEVIL FERIDEVIL گفت:

  یا علی سایت رفت تو حاشیه.
  ما که از اون موقع که این سایتو خبر درست شدنشو تو ۲ هفته نامه دادین باهاتونیم.
  همیشه هم سایتو دمبال میکنیم هم دو هفته نامه رو پس بغیه چیزا اهمیتی نداره.
  بغیه میخوان با این جور چیزا سایتو ببرن تو حاشیه.یه عده هم پیدا شن حرفای نا مربوط بزننو……
  اصلا بغیه چه اهمیتی دارن برای دی بازی که این همه کاربر حرفه ای داره.
  به نظرم باید همون روال قبلو بدون کوچکترین اهمیت به بغیه ادامه بدین.
  بی خیال.

  ۰ ۰
 12. آواتار محسن محسن گفت:

  میدونم هدف ایجاد این تاپیک در پاسخ به سوال من توی یه خبره.اگه میدونستم برای پرسیدن یه سوال همچین تاپیکی ایجاد میشه اصلا سوال نمیپرسیدم.اینجوری اعتبار خودتونو بیشتر زیر سوال میبرید تا افزایش اعتبار.من نه عامل کسی هستم نه قصد مسخره کردن دارم.فقط نظرمو گفتم اونم برای یه بار.میتونستید با یه پیغام خصوصی بهم علتش رو توضیح بدید.با اینحال من روی نظرم هستم که خبر چه کپی باشه از سایتهای ایرانی و یا چه ترجمه شده باشه از سایتهای خارجی باید لینک دقیق منبعش در پایین خبر قید بشه وگرنه نمیشه به اون سایت و نویسنده اعتماد کرد همین.دیگه حرفی نیست

  ۰ ۰
 13. آقا دمت گرم ولی کپی رو سخت میشه ترک کرد :D

  ۰ ۰
 14. آواتار SECTOR SECTOR گفت:

  توی فیس بوک چند تا پیج هستن که مطالب دنیای بازی رو کپی میکنن بعد وقتی بهشون میگی منبعش چیه بن میکنن من الان یک سال هست از همه پیج های گیم فیس بوک بن شدم. :evil:

  ۰ ۰
 15. علی فخار گفت:

  در جواب بعضی از دوستان در مورد رقابت سالم.
  نمی دونم یادتون هست یا نه، اما سایت دنیای بازی اولین سایتی بود که خبر انتشار نشریات رقیب رو توی سایتش می زد.
  نه چشم داشتی بود، نه حالت تبلیغاتی داشت و نه چیز دیگری. ما بدون هیچ انتظاری خبر انتشار نشریات رقیب رو می زدیم و از اون ها هم انتظار نداشتیم که خبر انتشار ما رو بزنن، که نمی زدن البته.
  متاسفانه بعضیا فقط لفظ رقابت سالم رو میان اما هیچ تعریفی از رقابت سالم ندارن

  ۰ ۰
  1. آواتار NSR NSR گفت:

   بلی من قشنگ شماره های بازی نما رو یادمه !
   آخریش هم همونی بود که عکس اتزیو روش بود …

   ۰ ۰
  2. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   دقیقا !
   دوستان خیلی چیزا یادشون رفته !
   آقای افرومند که توی پیج فیس بوکش دی بازی رو مسخره میکنه یادش رفته دی بازی گیملند رو کرد گیملند !
   آقای نوروزی یادش رفته دی بازی اونو کرد دانیال نوروزی !
   گیمفا یادش رفت دی بازی اونو کرد گیمفا !
   آقای سجاد سعیدی یادش رفت نصف بیشتر دوستاش رو از توی دی بازی پیدا کرد !
   آقای براتی یادش رفته دی بازی بود که مقاله های اونو انتشار داد و براش اعتبار ساخت !
   خیلی ها خیلی چیزا یادشون رفته !

   ۰ ۰
  3. آواتار adel_97 adel_97 گفت:

   آقای فخار عزیز. تو اینکه از اول دی بازی راه درست رو داشت پیش می رفت تا الآن شکی نیست. تبلیغ مجلات دیگه رو کردید ، مجلات الکترونیکی سایت های دیگه رو روی سایت قرار دادید تا دانلود بشن و افراد بیشتری استفاده کنن و همیشه خبر ها رو خود سایت ترجمه کرد و خبر های کپی بلافاصله حذف میشدن.
   انصافاً دی بازی به لطف کاربرای خوبش و برخورد درست با کسایی که سعی در خراب کردن سایت داشتن ، تونسته جو خوبی داشته باشه و به کمک همون کاربر ها ، به روز بودن خودش رو حفظ بکنه و نیازی نیست خودش رو به کس دیگه یا سایت دیگه ای ثابت بکنه و با این جو سالمی که فعلاً هست ، فارق از هر بحث و جدلی ، دوست داشتنی ترین سایت گیم تو ایرانه. فقط اگه همون مواردی که قبل از این تو همین مطلب گفتم بشه که اتفاق بیوفته ، سایت همیشه جایگاه منحصر به فردش و جو خوبش رو حفظ می کنه.

   ۰ ۰
 16. آواتار NSR NSR گفت:

  :|
  واقعا ! یه خبر رو میخای توی نوووب فا باز کنی اول باید ۳ عمل رو انجام بدی :
  ۱- صفحه ی باز شده ی تبلیغات رو ببندی
  ۲- صفحه ی باز شده ی تبلیغات رو ببندی :|
  ۳- متن پر از غلط خبر رو بخونی :| هنوز اون ویتچر از یادم نرفته :|
  !!!!!!
  و در آخر باز هم :|

  ۰ ۰
 17. آواتار Sephiruz Sephiruz گفت:

  من یکی از اعضایی که تازه عضو شدم …
  قشنگ از اوایل سایت دی بازی با این سایت بودم. قشنگ زمانی که نه ستاره ای بود , حتی زمانی که قسمت تشکر و … بود من به دیبازی میومدم و خیرها و کامنت ها رو میخوندم. ولی عضو نبودم و کلاً با عضو شدن رابطه خوبی ندارم ولی چرا حالا عضو شدم و همیشه توی دیبازیم؟؟؟
  این حس دوستانه و کامنت گذاری بینظیره سایته.دیگه طاقت نیاوردم گفتم بذار ماهم یه عضو کوچکی از بزرگان باشیم.درسته بعضی جاها شیطون میره تو جلدمون با بعضی از دوستان کل کل نابجا میکنیم ولی اونا سرور ما هستن و واقعاً نمونشون توی هیچ سایتی پیدا نمیشه , من شخصاً خیلی ۲ هفته نامه دی بازی رو تهیه نمیکنم ولی سایتش به یه امر روزانه توی زندگیم تبدیل شده. کامنت گذاری هیچ سایتی مثل دیبازی نیست و الانم خوشحالم که بین این بچه های گل هستم.این جر و بحث ها و بعضی اوقات کوبوندن یوزر ها (!) درسته کار خیلی بدیه ولی یکی از جدابیت های دیبازیه.آخرشم همه ما اینجا دوستیم و همینه که دیبازی واقعاً تکه.

  ۰ ۱
 18. Gish2012 گفت:

  خیلی دوست داشتم همه سایتهای فعال در زمینه بازی های رایانه ای با هم رقابت سالم داشته باشن. اما انگار باید این آرزو رو به گور ببرم.

  ۰ ۰
  1. آواتار NSR NSR گفت:

   چرا آخه انقد تو صلح طلبی ؟؟؟؟ :|
   بزن بکوب حالشو ببر :twisted:

   ۰ ۰
  2. آواتار masterezi0zzz masterezi0zzz گفت:

   چی چی او بزن بکوب تو ام؟

   ۰ ۰
 19. آواتار thelivingdead thelivingdead گفت:

  مرگ بر کپی رایت

  ۱ ۰
 20. آواتار arash arash گفت:

  پس نوشته ی زیر سایت رو حذف کنید !!!…عوضش کنید که انقدر خودتونو هم عذاب ندید ! :wink:

  ۱ ۰
 21. آواتار saeed mirabi saeed mirabi گفت:

  جناب کورش صالحی !
  آخه من نمیدونم اون موقعه که توی سایت بودیم !!! :/
  والا هنوز ستاره نیامده بود خود سایت این ستاره ها را به ما داد
  کامنت دادن من هم اینجا واقعا برای ستاره نیستش !!! :-x
  —————————————————————————–
  نه من ! بلکه حداقل می دونم چندین و چند نفر دیگه از دوستانم در این سایت
  ( در هر ۳ جناح سونی – مایکروسافت – PC ) بخاطر ستاره کامنت نمیدهند ! :-x
  —————————————————————————–
  من عاشق خواندن کامنت بچه ها در پست آخرین بازی انجام شده :X هستم
  چون همه کامنت های اون بخش می خوانم
  چون پر محتوا هستش ! باعث بحث و کل کل میشه
  دید مختلف سایر دوستان گیمرم را میبینم
  حتی اکثریت کامنت های خبرهای مختلف را هم می خوانم
  —————————————————————————–
  توی متن خبر هم هیچ اسمی از سایت خاصی آورده نشده است .
  که توضیحی از آقای حکیمی خواسته شود !
  اصلا متن این خبر راجب کپی برداری خبری بوده است
  اجازه کپی کردن خبر از هر سایتی ! که کاملا گفته شون هم منطقی هستش
  ————————————————————————————————–
  ( البته اینو در نظر بگیر که کادر کامنت نظر شخصی هر کاربری هستش
  و دلایلی هم برای خودش دارد )
  یک سری کاربرها اسمی از سایتی درون کامنت ها آورده اند که اسمش را به
  مسخره گرفته اند که این کارشون واقعا بد و غیر قابل توجیه هستش
  من اینجا از طرف ( بچه های انجمن سونی ) اگر توهینی به اسم سایتتون کرده اند
  معذرت خواهی میکنم !
  چون اصلا شایسته نیست !
  با تشکر

  ۰ ۰
  1. آواتار saeed mirabi saeed mirabi گفت:

   کورش سیاح !!!
   با عرض تاسف

   ۰ ۰
  2. آواتار کورش کورش گفت:

   شما هرچی میخوای صدام کن اصل نیته داداش :D سیاح کلمه ی عربی هست که معنیش میشه جهانگرد.بچه ها بهم میگن ولگرد :)) امیدوارم روز به ر.ز سایتتون و همچنین سایته گیم فا پیشرفت کنه چون صرفا تمام این اطلاع رسانی ها جهته بالا بردن سطح اطلاعاتیه هم وطن های عزیزمونه و بس =D خسته نباشید.به امید جهانی شدن ایران تو صنعته گیم =;

   ۰ ۰
  3. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   من هم از طرف گیمفا از شما عذخوای میکنم

   یک ادم با منطق پیداشد بلخر اخه این کل کل ها یعنی چی؟

   از هم معظرت خواهی میکنم بابت بحث و جدل ما رفتیم گیمفا. :D

   ۰ ۰
  4. آواتار کورش کورش گفت:

   باید دست شمارو بوسید ;) منم اون کامنتی که دادم صرفا تنه آمیز با چاشنیه شوخی بود :D واگه به کسی برخورد عذر میخوام.چه خوبه کلا این مطلب از رو سایتتون حذف بشه منم به آقای نوروزی گفتم مطلبو حذف کنه.ماقعا زشته این بحث ها.بازم دمه شما گرم که میدونی مسخرا کردن کسی و لسم گذاشنت روش اصلا دور از انسانیت هست :-) اما بعضی از کاربرای ستاره دارتون که یعنی و سرعمر باید الگوی بقیه کاربرا بشن دارن اسم گیمفارو به مسخره میگیرن که بهشون با کمال احترام میگم شخصیتتون همین بود وبس :wink: با تشکر از سعید میرابی کاربر با احترام و با شخصیت سایته بزرگه دیبازی =; بای تا بعد .یا حق =;

   ۰ ۰
  5. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   کورش جان من همون bhador.love gta هستم

   دیگه بسه بریم گیمفا

   دبازی موفق باشی =;

   ۰ ۰
  6. آواتار adel_97 adel_97 گفت:

   واقعاً با حرفت موافقم سعید جان. واقعاً چیزی که این سایت رو برای ما محبوب کرده ، جو خوبش و کاربرای خوبی هست که تو سایت حضور دارن. دیدن نظرات همدیگه در اختصاص با بازی در همون پست دوست داشتنی آخرین بازی انجام شده ، یا در پست باکس آفیس ، یا هر خبر و مقاله ی دیگه ای ، جذاب و لذت بخشه. این حضور کاربر های خوبی مثل شما و چندین کاربر فهمیم و مطلع دیگه کنار هم توی سایت واقعاً جو دل پذیری و خوبی به سایت داده.
   امیدوارم که همیشه همین جو و همین کاربر ها کنار هم باقی بمونن.

   ۰ ۰
 22. آواتار کورش کورش گفت:

  این مطالبی که راجعبه دانیال نوروزی گفتید اطلاع ندارم و جوابی هم ندارم.درکل بگم سایته گیم فا سایته نوپایی هست اما با وجوده تحریریش که از هیچ سایته ایرانی مطلب بر نمیدارن با فعالیت هاشون یکی از بهترین سایتای گیم تو هر زمینه ای رو برای علاقه مندان گیم فراهم آوردن وتنها مشکل سایته گیم فا یوزر هاشه که اسم سایتو با کامنتای بیج و بیهودش خدشه دار کرده و مطمعن باشید اگر این کاربرا نبودن گیمفا بهترین سایت گیمی تو ایران میشد وسلام نامه تمام /:) من برم که امروز از کارو زندگیم افتادم :))

  ۰ ۰
  1. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   کورش جان بریم اینها هیچی حالیشون نی

   شما که دم از گیمر بودن میزنید تا حالا یه بازی اورجینال خریدن

   توی شبکه های psn و xbl بودین. :-s

   ۰ ۰
  2. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   عزیزم زدی تو خط شر و ور گویی :)
   بازی ارجینال خریدیم ! عکس بگیرم بزارم خوشحال میشی؟ :)
   توی لایو هم اد کن ببینم گیمر اسکور کی بیشتره: LeonSK0006

   ۰ ۰
  3. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   من خودم pc بازم و کنسول ندارم ولی اگه بخوای به دوستان توی گیمفا میگم اد کنن شمارو. من خودم توی استیم بازی میکن

   این تبلیغات توی گیمفا به من خیلی کمک کرد که دست از بازی کرکی بردارم و اورجینال بخرم بازی هارو.

   درضما الان این دوستان میان میگن نوب فا خوب من بیام بگم چی هان؟

   باور کنید این جنگ ها بین سایت ها به جای نمیرسه. :|

   اتمام هوجت. =;

   ۰ ۰
  4. نه حاجی فقط شما تو XBL بودی :|

   ۰ ۰
  5. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   اتفاقا من هم xbl حالیم هم psn

   گیم نت برای همین گزاشتن. ;)

   ۰ ۰
  6. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   پس فقط شما حالیتونه :| .
   اینم از تفکرات اسپم فایی شما :lol: اگه از سایتتون اینو یاد گرفتین پس همه ی حرفاتون کشکه

   ۰ ۰
  7. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   الان باید به سایت تون فوش بدم مثل جناب الی

   من توی دنای گیم با شعور تر از بچهای گیمفا ندیدم

   با این حرف شعور خودتون نشون میدین

   بسای تاسف برای شما و دیگرا

   لطفا بحث ادامه ندین

   با تشکر از فوش هاتون که به گیمفا دادین ;)

   ۰ ۰
  8. آواتار sand man sand man گفت:

   جالب اینجاس راه میری یه بچه های دی بازی توهین میکنی ( کورش جان بریم اینها هیچی حالیشون نی ) بعد بخاطر تیکه های بچه ها میگی شعورتونو نشون میدین!!! :|
   کلن ادم بده ماهاییم :->

   ۰ ۰
  9. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   توی پست آقای نوروزی شعور شما رو هم دیدیم ;)

   ۰ ۰
  10. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   مگه کم توهین کردین به دیبازی و کاربر هاش؟
   شما که بچه هاتون اسطوره ی ادبن برای ما سخنرانی نکن لطفا

   ۰ ۰
  11. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

   این اسکل مسکلا دیگه از کجا پیداشون شد!

   ۰ ۰
 23. آواتار lich king lich king گفت:

  ای گفتی . الان تو یه صفحه عادی سایتشون ۱۴ تا تبلیغ هست تازه بدون این تبلیغات pop-up اعصاب خورد کن ولی دنیای بازی فقط یک تبلیغ بیشتر نداره .

  ۰ ۰
 24. آواتار lich king lich king گفت:

  نمی دونم این طور مطلبی نیاز بود یا نه چون باعث شد سایت نوب فا هم یه به اصطلاح جوابیه سر تا پا LOOOOOL منتشر کنه و کاربرای دوتا سایت بیفتن به جون هم ولی هرچی باشه آقای آرش کریمی مدیره و صلاح رو بهتر از ما می دونه و حتما اتفاقاتی در پشت پرده افتاده که ما بی خبریم . هرچی باشه ما دنیای بازی رو با صدتا سایت بوق فا عوض نمی کنیم . کاربرای فرهیخته اینجا رو هیچ سایتی تو دنیا نداره :X

  ۰ ۰
  1. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   یک بار دیگه بگی نوب فا از خجالتت در میام :|

   اخه این چجور حرفی میزنی خوب منم بیام بگم

   برو توی سایت گیم فا ببین ما یک فوش به شما و سایت خوبتون دادیم

   بسای تاسف :|

   ۰ ۰
  2. آواتار lich king lich king گفت:

   نه واقعا ندادی ؟ :-? لا اقل ما با نیرو های خودجوش نریختیم تو سایت شما . برو همو پستون رو بخون ببین چند نفر تو صف انتظارن که ایمیل فعال سازیشون تاید بشه بریزن اینجا …

   ۰ ۰
  3. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

   مرتیکه الدنگ کمتر فواره سرایی کن

   ۰ ۰
 25. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

  کورش جان بسه دیگه

  من و کورش دو تامون توی کیمفا هستیم

  اومدیم اینجا تا فقط بگیم

  افرین خوب خودتون نشون دادین ارش جان دیگه بریم گیمفا

  اینا با خودشون درگیر دارن

  الان ما توی گیمفا کی به شما فوش دادیم

  مدیر سایت اقای نوروزی به ما گفتن فوش ندین و احترام بزاری

  بسای تاسف :|

  ۰ ۰
  1. آواتار Lone Lone گفت:

   واقعا آدم بدی هستی
   تنها دلیلی که اومدی اینجا اینه که آتیش بیار معرکه بشی
   بعد کامنت میدی میگی “بسای تاسف”
   برو تو همون سایتی که بهش مینازی واسه مدیرتون تاسف بخور

   ۰ ۰
  2. آواتار BHADOR BHADOR گفت:

   واسه شما تاسف میخورم که با این کامت ها سطع سایت دنیای بازی میاری پاین

   دینای بازی یکی از بهتری سایت های بازی هست در گنار دیگر سایت ها

   :|

   ۰ ۰
 26. آواتار navid navid گفت:

  در ضمن من یک چیزی یادم رفتم بگم این دیبازی بود که اوایل سایت گیمفا را به کاربراش معرفی کرد یادتون میاد وقتی که مدیر گیمفا در دی بازی پست تریلر می گذاشت(جز نویسندگان فعال هم بود) و اخر هر پستش نوشته بود برای دیدن تریلر به سایت گیمفا مراجعه کنید.
  حیف این همه زحمت که دیبازی برای معرفی گیمفا کشید من که اگر جای اقای حکیمی بودم عمرا چنین کاری می کردم.

  ۰ ۰
  1. آواتار Lone Lone گفت:

   آره من خیلی خوب یادمه
   نمک میخوری نمکدون میشکنی
   معلئم نیست چیکار کردن که اینقدر آقای حکیمی عصبانی شده

   ۰ ۰
 27. آواتار Headless_Corpse Headless_Corpse گفت:

  این دیگه چه وضعشه انگار مهده کودک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  عین دوران بچگی که یکی میومد یه چی ورمیداشت اون یکی میگفت نمیخوام نمیخوام ماله خودمه بابام برام خریده ,اینطوری شده الان :|
  حتمن میخواین فردا دسته ولیتونم بگیرید بیاید مدرسه ؟ :|
  واسه ۲تا آدم گنده این حرکتا زشته!
  آقایون عصبانی خودتون رو کنترل کنید نیاز نیست از منم نقل بگیرید و جوابای دندون شکن بدید !!!!!!

  ۰ ۰
 28. آواتار Lone Lone گفت:

  ولشون کنید واسه خودشون هرچی دلشون می خواد بگن
  اینا اگه آدم های عاقلی بودن ایطوری رفتار نمی کردن

  ۰ ۰
 29. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

  دوستان اومدن یجوری اینجا از معصومیت و خوبی گیمفا حرف میزنن که انگار اینجا کل در و دیوارش فحش خوار مادر به گیمفا نوشته شده !
  دوست عزیز همون مدیر خوب و عاقل و دانا و بالغ شما توی صفحات اجتماعی چقدر دی بازی رو میکوبه؟ چقدر به دی بازی فحش میده؟ اونوقت توی مطلبش قیافه عاقل اندر سفیه گرفته هرکی ندونه میگه اوخی چه آدم دل پاکی ! همین نقد سعید درمورد “آخرین ما” رو چقدر کوبوند؟ مگه پالیگان به بازی داد ۷.۵ مدیران سایت های معتبر دیگه توی تویتر یا فیس بوکشون منتقد رو گرفتن به فحش؟ قضیه دی بازی و گیمفا خیلی طولانی تر از این حرفاس ! اون زمانی که گیمفا بوجود اومد از سر و کول دی بازی بالا رفت ! حالا قضیه شکراب شدن رابطه شون رو نمیخوام بگم ! چون تا الان توسط مسئولین گفته نشده پس من هم نمیگم ! ولی بدون از همون اول هم حق با دی بازی بوده ! جناب دانیال نوروزی هم بجای اینکه بره تحقیق کنه ببینه چرا آقای حکیمی قطع همکاری کردن اومد با یوزرش نظر داد و کلی توهین کرد ! رفت توی محفل های دیگه پشت سر دی بازی حرف زد !
  الان بحث سر کاربرا هم باشه کل سایت های دنیای گیم رو بگردی مث دی بازی کاربر پیدا نمیشه ! همون گیمفا مثل بچه ها مسابقه اولم و دوم میزارن ! کامنت هاشون اکثرا شکلک هست ! اونم نه یکی ! یارو دستش رو میزاره رو موس تا جا داره شکلک میزاره ! بعضی وقت ها کامنت بدی فقط شکلک توش باشه ممکنه هزاران حرف نگفته توش باشه که اون درسته ! ولی کامنت های گیمفا کاملا بچگی و بیخودی ازش میباره !
  الان توی مطلب سایت خودتون مدیر حرف از نداشتن پشتوانه مالی میزنه در صورتی که سایت رو باز کنی از سر و روش تبلیغ میباره ! اگه خیلی ادعا هست راست میگید اون ۲۰ تومن ماهانه رو بردارید ! اگه خدایی نصف اون تحریریه که ازش به عنوان بزرگ ترین تحریریه توی بین سایت ها حرف میزنید موندن ! ببین این ۲۰ هزار تومن چه کارا که نمیکنه ! ولله اگه اون خبر رسانی سریع هم که ازش دم میزنید بمونه ! مجتبی حرف باحالی زد ! همون تحریریه عظیم و بزرگ نصفشون میان حرف هاشون رو توی این سایت میزنن ! چون انقدر کاربرا مسخره بازی در میارن آدم خندش میگیره ! من خودم شاید برای خبر رسانی گیمفا رو باز کنم اما عمرا به کامنت ها نگاه کنم ! چون هیچ بار علمی توشون نیست !
  دی بازی هم مشکلاتی داره که به نظر من با پول حل میشه !
  خریدن یه قالب اختصاصی و بهتر ! این اسلاید شو خیلی خز هست !
  خریدن یه طراح گرافیک برای مقالات و نقد ها !
  و مهم تر از همه جدا کردن راه هفته نامه از سایت ! به نظر من سایت خودش مجله اینترنتی با اعضای تحریریه مخصوص به خودش بزنه خیلی بهتره !
  با تشکر.

  ۰ ۰
  1. آواتار navid navid گفت:

   من در حال طراحی یک قالب وردپرس مخصوص اخبار بازی هستم که شامل بخش مختلفی از جمله اسلاید شوی توپ با افکت های عالی،و یک تب اسلایدر شامل بخش های جدول فروش بازی ،امتیاز بازی ها، مطالب تصادفی،برچسب ها هست
   اگر مسئولان سایت از این قالب خوششان بیاید من حاضرم این قالب را رایگان به دی بازی بدهم

   ۰ ۰
 30. آواتار mahdiwar mahdiwar گفت:

  طرز کامنت گذاشتن کاربران توی دنیای بازی :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  هر چیه گیمفایی ها به وخاطر ستاره کامنت نمیدند >:)

  ۰ ۰
  1. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   فقط برو پست های امتیاز اخرین بازی انجام شده و باکس افیس رو بخون! حالا پست های سوال هفته بماند!

   ۰ ۰
  2. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   باشه :lol:
   اینجا هم برای پول مطلب نمیدن ;)

   ۰ ۰
  3. کسایی که تو دی بازی اینطوری کامنت میذارن همونایی هستن که از گیمفا تشریف آوردن اینجا ;)

   ۰ ۰
  4. احتمالاً چون پلاگین ستاره رو پیدا نکردن.

   ۰ ۰
 31. آواتار Lone Lone گفت:

  من همیشه که میشینم پای سیستمم اولین پیجی که باز میکنم دیبازی و در آینده هم خواهد بود
  اما امروز خیلی حالم گرفته شد
  خوب حالا یه سایتی یه چیزی گفته درست یا اشتباه، شما چرا جوابشون میدین
  بابا ولشون کنید بزارین هرچی دوست دارن بگن، اصلا مهم نیستش که
  این پست اصلا دوست داشتنی نبود و خیلی هم بد بود
  ای کاش همچین پستی نمیدادین

  ۰ ۰
 32. آواتار کورش کورش گفت:

  دقیقا سایت گیمفا باید اینکارو میکرد.مسلما با این جو سازی که شما کردی باید یک جواب داشته باشه.اما جواب داریم تا جواب.یکی ف.ش میده یکی مسخره میکنه که واقعا واسه این جماعت متاسفم.اما اگر یکم بخوایم بدونه حاشیه و جواب درست بخوایم بدیم میبینیم که آقای نوروزی داره با کنال احترام حرف میزنه.حالا کاری به اون عده که توهین میکنن نداریم.نه سایته شما و نه کسه دیگه بلکه کل انسان ها جز عده ای شایسته ی احترام هستن ومطمعنا کسی که به کسی دیکه توهین میکنه بیشک شخصیته خودشو پایین آورده.پیشنهاد میکنم این مطلب که صرفا جهت جو سازیه و هیچ ارزشی دیگه نداره از رو سایت پاک شه و ایشالا بحث خاتمه پیدا میکنه البته اگر اگر واقعا طالبه صلح هستید.اگر که نیستید مطمعن باشی این بحثای بچه گانه هیچ وقت و هیچ زمانی تمامی نداره :roll: وسلام ۸)

  ۰ ۰
  1. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   آتش بیار معرکه از خودتونه کسی جو سازی نکرده اینجا.

   ۰ ۰
  2. آواتار navid navid گفت:

   این را با هات موافقم اقای حکیمی اصلا اسمی از گیمفا نبرد این خود کاربران بودند که جو سازی می کنند و دهن بقیه ی را باز می کنند

   ۰ ۰
  3. آواتار princeofpersia princeofpersia گفت:

   بچه ها جان من فقط برید جوابیه دانیال نوروزی و بعدش نظرات کاربراش رو بخونید!
   از خنده روده بر میشید!
   اق کوروش حقیقت تلخه ولی باید قبولش کرد , وقتی اینجا میگن اسپم فا و یا نوب فا چون هست و خیلی از کاربرهاش همینن. حالا خوبه سر میزنم گهگاهی وبعضا نظرات رو هم میبینم. یه تعداد که مسابقه اول دومیع یه تعداد هم فقط شکلک میگذارن. یه تعداد هم نوب از کامنت های غزلبارشون میباره. بعد میگن چرا این حرف ها رو میزنید. همین الان برید تو خبر مصاحبه گیم اینفورفر با استاد عزیز دل شیگیرو میاموتو ببینید کامنت ها رو! ;)
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   __________________________________________
   XBOSS One/Say hello to your new boss

   ۰ ۰
  4. آواتار navid navid گفت:

   طرز کامنت گذاشتن کاربران توی سایت گیمفا:
   :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) .

   ۰ ۰
  5. آواتار کورش کورش گفت:

   خوده منم دقیقا میدونم دوسته عزیز.اصلا یک مثال بزنم ببینم جوابتون چیه :?: شما یک آدم معلول رو که توانایی امچام کاری نداره رو مسخره میکنید؟حالا این بحثش جداست اما میگم وبنده قبول دارم که اسپمر زیاد شده اما کاربر خوب هم کم نداره.دلیل بر این نیست شما بیای مسخره کنی و اسم بذاری رو سایت.انصافا غیر از اینه؟الان من باید به نوید که داره مسخره میکنه توهین کنم یا مسخرش مکنم؟نه برادره من

   ۰ ۰
  6. آواتار navid navid گفت:

   شما درست می گید من نباید اسمی از گیمفا می بردم

   ۰ ۰
  7. آواتار کورش کورش گفت:

   درود دوسته عزیز ;)

   ۰ ۰
  8. آواتار princeofpersia princeofpersia گفت:

   من نگفتم همه! ولی تعداد اسپمرها و ترولر ها کم نیست توش!
   اینجا حداقل فحاشی نشد به مدیریت و اعضای گیم فا! ولی برعکس اونجا! :roll:
   این اسپم و ترول که ما اینجا گفتیم خودتم تو سایتتون اعتراف کردی بهش وخطاب به دانیال گفتی.
   گفتی این کاربر navid , بقیه کامنت هاش رو دقت نکردم ولی همین کامنتش که بالای همین کامنتت هست عایا چیزی جز حقیقت هست؟ یعنی زیاد نیست از اینجور موارد؟ من چندبار تو بحث ها شرکت پشیمون شدم. از دست این کاربرها
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   __________________________________________
   XBOSS One/Say hello to your new boss

   ۰ ۰
 33. آواتار navid navid گفت:

  تعداد کامنت ها نشان برتری سایت هست که من تا حالا هیچ سایت اخبار بازی را ندیده ام که اینقدر کاربران دیدگاه بنویسند =D

  ۰ ۰
  1. آواتار کورش کورش گفت:

   حرفتو پش بگیر چون سخت در اشتباهی

   ۰ ۰
  2. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   خداییش برو کامنت اعضای سایتتون رو ببین :lol:
   هم کمه هم نصفش شکلکه بقیش تشکر

   ۰ ۰
  3. آواتار کورش کورش گفت:

   منم غیر از این نگفتم :-D

   ۰ ۰
 34. آواتار کورش کورش گفت:

  RANDYORTONالان این ستاره ها بالا سرت یعنی لول کاربریت بالاست؟نووب فا؟ببینم اگه کسی توهین کرد تو هم باید توهین کنی؟الان تو داری چیو یدک میمشی؟لول کاربریت؟شخصیتت؟بزرگ شدی و حق مسخره کردن داری؟آها فهمیدم ستاره ها اسباب بازین دادن بهت دلت خوش بشه.ببین جوون هر کی رفت تو چاه تو نرو تو انسانیته خودتو حفظ کن این بحثای صدمن یک غاز هم یروز تمام میشن =D

  ۰ ۰
  1. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   من دروغ گفتم؟اونجا نوب فا یا اسپم فا نیست؟اسپم داره از اون سایت میباره…درسته تحریریه بسیار خوبی داره ولی اکثر کاربرا(نه همه شون)نوب هستن و چیزی از دنیای گیم سرشون نیست…
   اون ستاره ها هم به خاطر سابقه چند سالم تو این سایت(۵-۶سال)

   ۰ ۰
  2. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   ولش کن علی جان یعنی الان سعید میرابی که ۵ ستاره ته نووب هستش؟

   ۰ ۰
  3. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   آخه واقعا اعصاب آدم خورد میشه مجتبی جان،که ستاره داشتن از نظر این آقا نشانه نووب بودن است!!
   یه نکته دیگه که گیم فا داره ترولر های خوبش هست :lol: یعنی من تا حالا یه بحث درست (چه کنسولی چه غیر کنسولی) ندیدم ،هیچ برخوردی هم با ترولر ها(بیشتر هم ترولر مایکرو هستن)صورت نمی گیره،چون مدیر سایت خودش فن سونی هست

   ۰ ۰
  4. آواتار کورش کورش گفت:

   اگر دقت کنی حرفم جنبه ی تنه با چاشنیه شوخی بو جدی نگیر

   ۰ ۰
  5. آواتار کورش کورش گفت:

   شما درست میگی.کاربرای با سطح اطلاعات پایین زیاد شده اما دلیل نمیشه رو سایتی که این همه براش تلاش میشه اسم بذاری.چیزه سختی نیست به خدا فهمیدن حرفام

   ۰ ۰
  6. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   دوست عزیز همه که از اول گیمر هاردکور نبودن که،من هم اویل خیلی اطلاعات نداشتم ولی بیخود و بی جهت اسپم میذاشتم؟نه…هیچ وقت طوری رفتار نکردم که کسی بتونه بهم بگه نووب….
   اما سایت گیمفا دیگه هر نووب و اسپمری نظر میده…یکی به جای تشکر فقط علامت لایک میذاره،یکی میگه من هیچی نفهمیدم،یکی میگه just x1یا just ps4 (که هیچ ربطی به متن خبر نداره ،یکی هم میا شکلک خنده میذاره :)) ،یکی هم میاد میگه من اینجای اون بازی گیر کردم(که بازم هیچ ربطی به متن خبر نداره)،یکی هم ۳۰ تا لایک میذاره بعدش شکلک خنده،در آخر هم نویسنده مطلب دل سرد به کارش ادامه میده،

   ۰ ۰
  7. آواتار کورش کورش گفت:

   نویسنده های گیمفا مطمعن باش هیچوقت دلسرد نمیشن وصرفا واسه اطلاع رسانی کارشونو با اندک حقوقی ادامه میدن.خوب الان حرفی که زدی یعنی چی؟یعنی باید بگید نووب فا؟باید اسم بذارید؟طرز کامنت گذاشتم هرکی بسته به سن و اخلاقیات وشخصیتش داره.منم به شخصه تا حالا نشده از این کامنتای الکی بذارم اما دلیل نمیشه اگر تعدادی هرچند به توانnبیان اسپم بدن من نباید کوچیک ترین توهیتی بکنم یا به تمسخر بگیرم.تنها وتنها وتنها مشکل گیمفا کاربراشنووگرنه از نظر اطلاع رسانی به سرعت عمل میکنن.تریلر ها جز چند مورد کوچیک خیلی زود میان رو سایت.مقاله های عالی.ونقد های عالی داره سایته گیمفا و همینا بسه واسه اینکه احترامشو نگه دارید.سایت شما هم عالیه وحرفی توش نیست.اینم بگم که سایته گیم فا به هیچ وجه از سایته شما یا هر سایته ایرانی کوچیک ترین کپی برداری یا حتی کوچیک ترین الهام از وشته های سایته شما نداشته ونخواهد داشت

   ۰ ۰
  8. ایشون اومده جو سایت رو بهم بریزه لطفا جواب اینو ندین دیگه بذارین هر چرتی که می خواد بگه. :-s

   ۰ ۰
  9. آواتار کورش کورش گفت:

   چرت میگم؟ببینم چند سالته که به حرفه حق میگی چرت؟من اومدم وایه بحث عاقلانه و منتظر جواب هستم.تویی که ادعات میشه بیا منو قانع کن من ن.کرتم هستم دعوا هم ندارم.فقط بدون چون جواب نداری داری به حرفام میگی چرت =D

   ۰ ۰
  10. آواتار TMNT TMNT گفت:

   این حرکت از تو بعید بود داداش من.

   ۰ ۰
 35. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

  نوب فا هم یه مقاله به عنوان جوابیه این مطلب منتشر کرده. از اول تا آخرش داشتم میخندیدم. دومین سایت برتر گیمی :lol:

  ۰ ۰
 36. آواتار کورش کورش گفت:

  اصولا ما ایرانیا دوست داریم سر کوچک ترین چیز ادعای بزرگی.ادعای مالکیت.و هزارتا ادعا های ببیهوده.شما بیا این کاربرت که این بالا داره راجعبه کاربرای گیمفا حرف میزنه رو بن کن تا ببینم واقعا به انسانیت اهمیت میدی یا نه؟اصلا ببینم اخطار هم بهش میدی؟خو داداسه من نگاه کن با این مطلبی که گذاشتی فقط وفقط جو سازی میکنی پسر خوب /:) مطمعن باش این بحث تمامی نداره.دقیقا مثل طرفدارای پرسپولیس استقلال :!: یکم فرهنگ بد چیزی نیست به خدا ما همه انسانیم و میخوایم درکنار هم آروم زندگی کنیم.گاه تبادل اطلاعات گاه بحث گاه . . .اما جو سازی که شما کردی مثل این میمونه که سایته رسمی استقلال ادعا کنه که بقیه تیما زیرشن خوب مسلما بقیه طرفدارای تیمای مقابل به جوش میان.اما گیم فوتبال نیست.گیم صرفا جهت سرگرمی و واسه عده ای شغل به حساب میاد واصلا ارزش جو سازیرو نداره برادره من =D شما فعالیت جودتو بکن بقیه سایتا هم همینطور.اگه کپی برداری از سایته خاصی دیدی برو به مدیریت اونجا ایمیل بزن و پشت پرده همه چیرو حل کن نه اینکه بیای رو صفحه اصلی سایتت جو سازی کنی.یا حق /:)

  ۰ ۰
  1. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   :-? :-? وقتی به آرش حکیمی و سعید زعفرانی میگویند آب.دار.چی من باید بن شم؟ :-?

   ۰ ۰
  2. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   جناب اقای کوروش سیاح چرا نمی خواید با واقعیت کنار بیاید ! دوستانتون ومدن گفتن این سایت کاربراش به خاطر ستاره کامنت میدن! یعنی الان بزرگاسی سایت مثلا سعید میرابی و جنرال امین و … به خاطر ستاره کامنت میدن؟ واقعا که؟ شما برو سایت خودتون ببنی از ۱۰۰ تا کامنت چند تاش کامنته! مسابقه اولم و دومم که پای ثابته ! نصف دیگه اسمایل و باقی هم تشکر هستش! برای چی افرادی مثل شایان فارسی میان بحث ها رو تو دیبازی می کنن؟ برای چی نویسنده های جدیدتون مثل حسین براتی و روزبه سامانی نظر نمی دن؟ برای چی فردی مثل فرشید عبدللهی فقط تو دیبازی فعالیت می کنه و فقط مطالبش رو فقط تو گیم فا میذاره؟
   کاربرای هایی که دیبازی داره هیچ سایت دیگه ای نداره: سعید میرابی ، جنرال امین، وحید خدادادی، رضا پس و ایکس باکس، علی اند او پی اس، ابتین، هادی ، ممدرضا، مسعود، حامد ق ت،نایتمر و و و ( دوستان از قلم افتادن ببخشید) !
   در ضمن تنها برتری گیم فا همون تریلر اش هستش! که یه مدت تو دیبازی هم میثم می ذاشت که ظاهرا سیاست سایت ان بوده که تریلر نذارن!
   در ضمن همه سایت های گیمی به دی.نی به دیبازی دین دارند مثل بازی رایانه که یه عده از کاربرای قدیمی دیبازی رفتن و ابادش کردن! و یا حتی سایت خودتون !
   پس ببنید این جا هیچ کس توهینی به سایت شما نرکده و فقط حقیقت رو گفتن! سایتتون اسمپر . نووب زیاد داره! خودتونم خوب می دونید! اون پست های مدیریتی که کلا گفتید کامنتهای باید تایید شه رو به یا دارید!؟
   در ضمن این طرز صحبت با اقای حکیمی نیست اصلا شما با بزرگتر خودتون هم این طور صحبت می کنید؟ به حکیمی می گید پسرم؟
   بعد برید سایت خودتون ببنیدی به مدیرای اینجا چقدر توهین شده! اینجا کسی به نوروزی و رسولی توهینی کرده؟

   ۰ ۰
  3. آواتار کورش کورش گفت:

   ببین داداشه من منم دقیقا قبول دارم.چه اینجا چه هر جا اصلا توهینی نباید بشه و برای باره هزارم میگم آدم با توهین کردن فقط و فقط شخصیت خودشون رو میارن پایین.اسم اون کاربرایی که گفتی نمیشناسم و صرفا کامنتام جهت اینه به این مساله خاتمه بدم.شما از کاربرای خودتون میگید منم میگم هیچ جا رضا رحیمی.هادی جوربنیان.علی یمینی.بهزاد شعبانی.امیر محمد جیریایی.سورنا اسدی. وو وو وو وخیلیا که اسم خیلیا که نبردم رو هیچ جا نداره که واقعا همشون یپا استادن واسه خودشون.برتری گیمفا فقط به تریلره؟ببخشید نقد هایی که عزیزان مینویسن رو خوندی؟مقاله ها چطور؟من از اینجا زیاد اطلاع ندارم اما این حرفی که زدی مجبورم کرد که به اینجه هم سربزنم و ثابت کنم که گیمفا فقط از لحاظ تریلر برتر نیست.میشه بجای این همه بحث آروم کناره هم به فعالیت بپردازیم.نمیدونم واقعا دلیل این موضوع که رو سایتتون اومد واعا چی بود!!!درکل بهتره که به سایت وضخصیت کسی توهین نشه وهمینجا بحث تمام بشه.اگه غلط املایی تو کامنتام بود عذر میخوام من به کیبورد مسلط نیستم :-D

   ۰ ۰
  4. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   شما مطالب و مقالات این سایت رو ندید پس نمی تونید راجبش نظر بدید کلی من مقالات شما رو دیدم!
   اینکه می گم تنها نکته مثبت گیم فا تریلر عینه حقیقته! شما تریلر می ذارید ما نمی ذاریم!
   پیشنهاد می کنم حتما مفالات دیبازی رو ببینید!

   ۰ ۰
  5. آواتار کورش کورش گفت:

   حتما ;) از این به بعد به سایته شما هم سر میزنم B-) ایشاا تو کارهاتون موفق هم باشید :wink:

   ۰ ۰
  6. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   درمورد نقد ها بگم:
   دی بازی هم نقد داشت ! اتفاقا خیلی هم سیستم خوبی بود ! پیش نمایش و اولین نگاه ! مقالات تخصصی مثل پست های برادر رمضانی یا پراجکت سایرن و و و و
   اما یه مدت جناب فخار قانون یاسا گزاشتن تا نقدی توی هفته نامه منتشر نشده کسی هم اینجا نقد نزاره ! این بود که برای مدتی قسمت نقد و پیش نمایش سایت به کل نابود شد ! ولی جدیدا تحریم ها رو برداشتن (روحانی مچکریم) و سیستم نقد و پیش نمایش نویسی به روال عادی خود برگشته. یکی از دلایلی که میگم سایت باید از هفته نامه راهش جدا باشه همینه !

   ۰ ۰
  7. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   توی متن هم نمیبینم نوشته شده باشه دیبازی برترین سایت گیمیه ایرانه (گرچه هست) و همه ی سات ها زیرشن.
   “من و هیچکدوم از اعضای گیمفا مشکلی با کسی نداریم”
   شما با کسی مشکلی ندارین :| یه سر به سایتتووون بزن ببین چقدر داره به اینجا توهین میشه. چرا کسی نظرات اونا رو حذف نمیکنه؟ اونا حق دارن هر چی میخوان بگن؟

   ۰ ۰
  8. آواتار محسن محسن گفت:

   عمو جون تو اول اسمتو یاد بگیر درست بنویس بعد ک… تفت بده راستی عمو جون کلاس چندمی؟ :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
 37. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

  دوستان یه سر به سایت نووب فا بزنید ببینید چه توهین هایی دارند به کاربران و آرش حکیمی و سعید زعفرانی میکنند…..

  ۰ ۰
  1. آواتار Lone Lone گفت:

   شعورشونو میرسونه دیگه

   ۰ ۰
  2. آواتار masterezi0zzz masterezi0zzz گفت:

   اگه شعور داشته باشن که ایتکارو نمیکنن.پس حتما یه چیز دیگه هستن دیگه.

   ۰ ۰
 38. آواتار کورش کورش گفت:

  آقا شما قصدت از این مطلب چیبود؟ کسی حرفی زده؟کسی گفته شما کپی میکنی؟کاربری از سایت همسایه اومده اینجا جو سازی کرده؟خو داداشه من اگر کاربری جو سازی کرده بنش کن چرا مطلبی میذاری که جو عوض کنی؟ثابقه دارِ؟نوشه جانت.کارت حرفه ایه؟نوشه جانت.منم موندم کدوم سایتو خطاب دادی.نگو کلی گفتم که من بچه نیستم ومیدونم انسان هیچ کاریرو بدون دلیل انجام نمیده.تاکیید میکنم هیچ کاری :lol: اگر سایته بازیسنترو میگی که من میگم سایتش اکثرا تو بخش کلوب ها فعالیت داره واز نظر مقاله گذاشتن داغونه که یحتمل ازکمبود اعضای تحریریه هست.سایته پردیس گیم تا کمی دیگه فیلتر میشه :lol: از بس کاربرا فحاشی میکنن :lol: و با اون سیستم تریلرشون که بایدچوق مجازی بدی :mrgreen: واما بحث اصلی :-? اگر گیم فا رو میگی که بهت بگم گیمفا یک وب سایته نوپا هست که بدونه پشتوانه ی مالی داره فعالیتهاشو روز بروز بهتر و بهتر مینکه.واقعا از شعور بعضی کاربرا خندم میگیره میان تو گیمفا عضو هستن ومیان اینجا حرف میزنن پشت گیمفا.خودش اگه کامنتمو بخونه میفهمه با خودشم.بعدشم بگم که سایته گیمفا از هیچ منبع ایرانی کپی نمیکنه وبه ترجمه ی عضو تحریریه ی خودش بسنده میکنه :-D جنگ ودشمنی هم با کسی نداره و ادعای بزرگی نداره.دیدی فردا اومد سایته اول تو خبر رسانی گیم شد :-P تجربه ربط داره اما اگر از همون اول یک عضو خوب.عاقل.با سطح علمی بالا داشته باشه میتئنه پیشرفتی همچون گیمفا داشته باشه.شما قصدت از این طلبه بیهوده چیزی جز جو سازی نبود که کاربرارو به جونه هم بندازی.من و هیچکدوم از اعضای گیمفا مشکلی با کسی نداریم وبگم که کسایی که به اعضای تحریریه گیمفا وکلا هر انسانی توحین کنه در اعص گفته منبیپدرمادر وفاقد شعورو انسانیت هستم :-P لطفا دیگه جو سازی نکنید که از سایته به قوله با سابقه ی دیبازی بعیده :-P بنده کورش سیاح هستم یکی از کاربرای گیمفا :-P امیدوارم اعضای سایتی به اعضای سایته دیگه توهین نکنه چون انسامیتشو زیر سوال برده ;) وسلام یا حق :wink:

  ۰ ۰
  1. آواتار travi travi گفت:

   آدم لذت میبره از این همه حس منطق و احساس مسئولیت !

   با نظراتت موافق نیستم ولی انصافا کامنتهات نمونه ی کامنتهای یک آدم با شعوره =;

   ۰ ۰
  2. آواتار Very Big Daddy Very Big Daddy گفت:

   البته!مخصوصا اون قسمت من بی پدرم! :| :|
   ولی خوب در کل کامنت خوبی بود!

   ۰ ۰
 39. آواتار princeofpersia princeofpersia گفت:

  من تو سایت ها و انجمن های دیگه من جمله بوقفا , بازی سنتر , پردیس گیم, و ایضا سایت میثم عزیز :mrgreen: رو عضو هستم . ولی جو دیبازی جوری هست که دومین سایتی که با وصل شدن به نت باز میکنم دیبازی هست.(اولیش سایت خودمون هست) با اینکه بارها اینجا با یوزرهای فیک فحاشی شده به من و یا دعوا داشتیم با سونی فن ها ولی باز هم دلم نمیاد دیگه دیبازی نیام.تو بازی سنتر هم بیشترین میزان فعالیت رو بعد دیبازی عزیز دارم.
  پردیس که خیلی خیلی خیلی وقته سر نزدم. بوق فا هم که چند بار خواستم تو بحث ها شرکت کنم پشیمون شدم از بس کاربر نوووب و مس.خره ریخته اونجا.
  پس عشق است دیبازی
  ______________________________
  Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
  __________________________________________
  XBOSS One/Say hello to your new boss

  ۰ ۰
 40. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

  از یه دست میدی از اون یکی میگیری. از این به بعد ما هم همون کاری رو میکنیم که تاحالا میکردن.

  ۰ ۰
  1. آواتار mahdiwar mahdiwar گفت:

   چیکار میکردن مثلا :))

   ۰ ۰
  2. آواتار Dead Walker Dead Walker گفت:

   کپی :lol: توهین :lol: فن بازی :lol: قضاوت یک طرفه. بازم بگم؟

   ۰ ۰
 41. آواتار MahanGM MahanGM گفت:

  من که الآن نمیدونم کی چی گفته که این مطلب بعدش ارسال شده ولی دیبازی جزء سایت های خوب خبری/اطلاع رسانی در حوزه گیم هست. گیمفا خبر های زیادی داره که من خودم انتظار دارم قبلش توی دیبازی دیده باشمشون ولی خوب همه چیز یکسری ضعف و امتیاز داره دیگه.

  ۰ ۰
 42. آواتار adel_97 adel_97 گفت:

  به نظرم اصلا نیازی به همچین مطلبی نبود. خدا رو شکر دی بازی پارسال به لطف همکاری بچه ها تونستیم بیشتر از ۱۰۰۰ تا مطلب تو یک ماه منتشر کنیم که بخش قابل توجهی ای از اون هم به مقالات تخصصی اختصاص داشت. کلاً هم هدف هر دو سایت خبر رسانیه. بنابراین رقابتی به معنای واقعی اصلاً وجود نداره. بنابراین اصلا فضای قشنگی ایجاد نمیشه که سایتی به این سایت تهمت کپی کردن مطالب رو بزنه. سایت های همکار اگه دوست دارن ، همکاری کنن ، اگه دوست ندارن حداقل به هم کاری نداشته باشن.
  واقعاً نیاز به توجیح هیچ چیزی نیست. همه می دونیم که دی بازی یکی از اصولش تا به اینجا ترجمه ی مستقیم اخبار بوده. اگه یک مقداری فقط مدیر سایت که خودتون هستید آقای حکیمی بیشتر تو سایت حاضر باشید و یه مقدار هم برای کاربرای زحمت کشی مثل محمد حسین کریمی و Leon.s.k یا هر کس دیگه ای که بی هیچ چشم داشتی برای سایت زحمت می کشه ، ارزش بیشتری قائل بشید ، سایت همیشه ارزشش سر جاش باقی می مونه.

  ۰ ۰
 43. آواتار mmdkhdm mmdkhdm گفت:

  من که هر روز جوفت سایت رو میرم ( دیبازی – گیمفا )
  جفتشون خوبن اما برتری های دی بازی
  – فضای کامنت گزاری بسیار بهتر :X
  – عضو پذیری ساده تر
  – تم بسار زیبا تر
  – انجمن های سونی و مایکرو

  اما گیمفا هم یه برتری هایی داره
  – مجله free
  – خبر گزاری سریع تر و بیشتر
  – فروم

  اگه همین نقطه قوت های گیم فا هم جذب کنین دیگه کسی پاشو گیم فا نمیزاره
  مثلا چی میشد اگه مجله هاتونو free میزاشتین dl کنیم ؟

  ۰ ۰
  1. آواتار mahdiwar mahdiwar گفت:

   گیمفا خیلی برتری های بیشتری داره
   مثلا مصاحبه با بازی ساز های خارجی

   ۰ ۰
 44. آواتار NSR NSR گفت:

  آقا من مدتهاست کاربر اینجام و عاشق این سایت بودم ولی یه سری سیاست های نادرست دارید که باید درستش کنید !
  ! اون سایتی مد نظرتون هم سایت شاخی نیس همچی ! بیخود بزرگ شده ! فقط بخاطر اعتماد به کاربراش نه مث اینجا ! خلاصه من هم اینجا فعالیتم کم شده و اونجا هم اصلا عضو نیستم !!!
  ما فعلا تو همون سایت مرتضی و میثم و ناصر فعالیم !! جدا هم سایت عالی ای هست ! حد اقل یه سری کاربر نوووب نداره …
  :wink:

  ۰ ۰
 45. Mikaelson گفت:

  با اینکار فرق سایت دنیای بازی با یک وبلاگ رو نمیشه تشخیص داد!اگر انجام بشه :|

  ۰ ۰
  1. بله درست می گی Mikaelson ،

   الان این مطلب باعث یه توهین هم به نویسنده های فعال سایت شد . یعنی مطالبی که اونا زحمت ترجمه شون رو می کشن دیگه هیچ ارزشی نداره و بقیه راحت بیان کپ بزنن :-|
   آقا هر کی گفتی کپی کردین مدرک نشون بده ! اگر مدرک صحت داشت خو خیرو برکه .

   ۰ ۰
 46. آواتار mvg mvg گفت:

  دوستان خواهشا اشتباه نکنید.جناب ارش حکیمی یه چیزی میدونه که این موضوع رو ارسال کرد!!

  الان این خبری که جناب ارش حکیمی دادند هم میتواند باعث پیشرفت خیلی از سایت ها شود و هم میتواند باعث “از بین رفتن خیلی از سایت ها شود”

  (البته سایت هایی که میخواهند کپی کنند)

  دلیلش دیگه بماند.خود جناب ارش حکیمی میدانند!!

  ۰ ۰
  1. آواتار NSR NSR گفت:

   یه جمله گفتی بیست تاش آقای حکیمی بود :|

   ۰ ۰
  2. Screech گفت:

   الان تو میگی من چیکار کنم؟ O:-)

   ۰ ۰
 47. آواتار HOBBIT HOBBIT گفت:

  کلا ما کاربرای دیبازی حکیمی و سایت رو حمایت میکنیم و همه جوره قبول داریم!!! یه درخواست آقای حکیمی یه فکری هم به انجمنها بکنید فعالیتهای بیشتر رو میزنی کار نمیکنه قبلنا وقتی که انجمن خصوصی نشده بود از یوزت میومدی بیرون کار میکرد الان اگه از یوزرت خارج بشی نمیتونی به انجمن وارد بشی چون خصوصی شده فقط با یوزرت میتونی بیای!!! قربونه دستت یه دستی به سر روی انجمن بکش ممنون بابت زحمت!!!!!!

  ۰ ۰
 48. آواتار Amir.M Amir.M گفت:

  آرش جان مثه اینکه توپت خیلی پره
  ماهه بعد رکورد پارسالم می شکونیم :D

  ۰ ۰
  1. Screech گفت:

   با آرش حکیمی نسبت داری؟
   آرش جان؟

   ۰ ۰
  2. :-| جناب Screech شما مثله اینکه میخوای نظم سایت رو بهم بزنی :-| به شما چه ربطی ایشون بقیه رو چطور صدا می کنن !

   ۰ ۰
  3. آواتار TMNT TMNT گفت:

   دوستان جواب هر کس و …. رو ندید.گزارش تخلف رو واسه همین روز ها گذاشتن.

   ۰ ۰
  4. آواتار Amir.M Amir.M گفت:

   شما موشکلی داری؟

   ۰ ۰
 49. آواتار slayer slayer گفت:

  اره همین خوبه

  ۰ ۰
  1. Screech گفت:

   اصن تو خوندی؟
   “آره همین خوبه”
   اومدی حرف بزنی راه رفتی. :)

   ۰ ۰
  2. آواتار slayer slayer گفت:

   اره خوندم
   اصلا به تو ربطی نداره که خوندم یانه

   ۰ ۰
 50. آواتار victor hogo victor hogo گفت:

  ما که جایی جز دیبازی خبری نمی خونیم که ببینیم کپی هست یا نه!
  البته در بازیسنتر حضور دارم ولی خب به خاطر فرومش وگرنه دیبازی همیشه در قلب ماست!
  لذت خوندن یک خبر تو دیبازی رو جای دیگه ای نمیشه احساس کرد :X

  ۰ ۰
  1. A.F.A گفت:

   گل گفتی ;) ;)

   ۰ ۰
  2. آواتار Parsa13 Parsa13 گفت:

   آره دیبازى واقعا تکه ! من هم توى فروم بازیسنتر هستم ولى اونجا رو روزى یک بار هم به زور میرم ولى دى بازى رو یک سره توشم .. مرا معتاد کرده این سایت :D

   ۰ ۰
  3. آواتار solid snake solid snake گفت:

   البته بهتره این جمله رو هم اضافه کرد که:
   لذت خوندن یک “نظر” تو دیبازی رو جای دیگه ای نمیشه احساس کرد. :X
   واقعا دیبازی کاربران بی نظیری داره. من به شخصه هیچوقت به خاطر خوندن خبر نیومدم دی بازی به خاطر این که همیشه خبرا رو تو سایتهای خارجی میخونم. اما نظرات کاربران دی بازی همیشه یه چیز دیگه بوده. :X

   ۰ ۰
 51. آواتار solid snake solid snake گفت:

  الان واقعا نفهمیدم هدف از این پست چی بود؟؟ :|

  ۰ ۰
  1. وقتی نخوندی خب معلومه همچین سوالی باید بکنی :|
   خلاصه اینه که بند آخر رو بخون تا همه چیز دست گیرت بشه !

   ۰ ۰
  2. آواتار solid snake solid snake گفت:

   شما الان در کنار من نشستید که میدونید من پستو خوندم یا نه؟؟؟؟ :|

   ۰ ۰
  3. نه ولی واضح هست با این سوال دارید غیر مستقیم میگید که من نخوندم !
   خب متن به این واضحی ! سوال شما چی هست ؟ کجا رو مشکل داری الان ؟

   ۰ ۰
  4. آواتار solid snake solid snake گفت:

   ۸-O :| :-|

   ۰ ۰
  5. سالید جان هدف این بود که شما بیای یه اسپم بدی ;)

   ۱ ۰
 52. آواتار saeed mirabi saeed mirabi گفت:

  یک نوشته منطقی !
  والا
  خبری در دنیای گیم منتشر میشود
  روی اکثریت سایتها خارجی میرود ! IGN ,Game Spot
  ترجمه ها هم که یکی هستش
  دیگه یعنی گیر دادن به این موضوع که متن ترجمه خبر کپی کردید واقعا خنده دار هستش !
  ————————————————————-
  بله ! اگر مصاحبه اختصاصی با کسی خاص بود که خود سایت ایرانی انجام داده بود
  باز یک چیزی
  ولی خبری که همه جا هستش ! واقعا خنده داره

  ۰ ۰
  1. Screech گفت:

   پدربزرگ سخت نگیر اتفاقه دیگه می افته. O:-)

   ۰ ۰
  2. آواتار Max Payne Max Payne گفت:

   واسه دفه ی اول با سعید میرابی موافقم!

   ۰ ۰
 53. OMID GHOLIPOUR گفت:

  ارش حکیمی عزیز یه فکری هم به فکر انجمن ها بکن ما شب وروزمون را اونجا گذاشتیم منتی هم نیستش فقط یکم بهش بری دمت گرم ;)

  ۰ ۰
  1. آواتار victor hogo victor hogo گفت:

   شما که هفته ای چند ساعت امکان فعالیت مفید رو از بچه های انجمن می گیری ! :|
   پست می زای مثلا در مورد فلان بازیگر نظرتون چیه!
   بعد :
   تا فردا ۱۱ کسی پستی نذاره!….خب شاید یکی مشکلی داره و نیاز به رفع اون در نزذیکترین زمان ممکن داره!
   من خودم چند بار سوال پیش اومده برام که نیاز به راهنمایی سریع داشتم ولی وقتی وارد شدم تو انجمن کسی تا ۱۱ پست نذاره و گرنه اخراج میشه!

   ۰ ۰
  2. بله ویکتور هوگو ی عزیز ، اگر توجه کنید از وقتی این تحدید شروع شده خیلی کم پیش آمده کسی بیاد و بگه با فلان بازی فلان مشکل رو دارم ! وقتی کسی مشکل داره تو همون ساعت دلش میخواد مشکلش حل بشه نه ۱۲ ساعت بعدش :-|

   ۰ ۰
  3. Screech گفت:

   آره والله ما نمیدونوم کی این رو کرده مدیر انجمن پی سی خدا داند و بس.

   ۰ ۰
  4. OMID GHOLIPOUR گفت:

   به به جناب اقای امیر حسسین عزیز شما کجا این جا کجا هستیم درخدمتتون =D x-( :D

   ۰ ۰
  5. OMID GHOLIPOUR گفت:

   جناب اقای…..اسمتون را نمی دونم
   این که شما میگید من میگم تا ساعت ۱۱ چیزی نزارید حرف من نیستش. اگه به من باشه تو انجمن میام همه کار می کنم ولی فرشید به من میگه بگو من با کسی مشکلی ندارم ودوستانی که بیرون از انجمن با من هستند این قضیه را می دونن.شاید شما مشکل داشته باشید ولی بنده با هیچ کسی مشکل ندارم.پس اگر هم فرشید جان میگه تا ساعت ۱۱ چیزی نزارید به خاطر این هستش که انجمنمون….هیچ امکاناتی نداره که ما این حرف را می زنیم

   ۰ ۰
  6. آواتار dragunov dragunov گفت:

   بابا حداقل این بازیگرا رو بیخیال شید.اصلاٌ من نمی دونم یه بازی گر چه ربطی داره به بحث گیم .حداقل یه چیز خوب وجذاب بذارید وبعد بگید تا ساعت ۱۱ کامنت نذارید.یا قضیه ی ترول و مسخره بازی ممنوع…انجمن های دیگه همش در حال شادی و خوش گذرانی اند اما در مواقع لازم همه ی انجمن جدی میشه و به بحث های فنی میپردازه.سطح انجمن هم نمیاد پایین.باور کنید این ممنوعیت ها بیشتر از هر چیز دیگری (ترول و… ) سطح انجمن رو میاره پایین… :-?

   ۰ ۰
  7. آواتار ama-pc360 ama-pc360 گفت:

   نات انجمن ها خیلی کم است…به همین دلیل این قبیل مشکلات به وجود می آید باید با کمک مدیران و حمایت کاربران این مشکلات را رفع کنیم.امک

   ۰ ۰
  8. Screech گفت:

   آقای قلی … فهمیدیم شما هم زحمت کش هستید دوستکم.

   ۰ ۰
 54. آواتار Sephiruz Sephiruz گفت:

  ولی کلن چه دیبازی و چه سایت های دیگه منبع رو قرار بدن هیچ مشکلی پیش نمیاد.
  این جا هم فکر نکنم فقط کپی پیست باشه بعضاً با خبره مشابه توی یه سایت دیگه مقایسه میکنی میبینی نویسنده خبر توی دیبازی حتی اطلاعاتی به خبر اضافه کرده و این نشون میده که نویسنده واسه نوشتن خبر توی این سایت زحمت کشیده و فقط یه کپی ساده نیست.
  همین جا هم غنیمت میشمرم تا از همه نویسنده های دیبازی تشکر کنم …

  ۰ ۰
 55. آواتار Mr.game Mr.game گفت:

  آقای حکیمی اعصابتون رو خورد نکنین .ایشالا روزی برسه که سایتای خارجی بیان خبرای دیبازی رو ترجمه و کپی کنن.

  ۰ ۰
  1. Screech گفت:

   آره اون روز هم میاد :)) :)) :))

   ۰ ۰
 56. آواتار box3 box3 گفت:

  شاید من منظور را نفهمیدم ولی اگر همانی را که فکر می کنم باشه
  اقای حکیمی
  شما الان رو راست به همه گفتید از هر جا دوست دارید مطلب بیارید و از سایت های ایرانی کپی پیست کنید ؟

  ۰ ۰
  1. آواتار clever boy clever boy گفت:

   به نظر خودتون منطقیه؟

   ۰ ۰
 57. آواتار jim-raynor jim-raynor گفت:

  آقای حکیمی موضوع اونی نیست که شما میگی.اگر اینطوری بود پس چرا تریلرهایی که میثم گذاشته بود پاک شده بود ؟
  بله دقیقا همون که الان بش فکر میکنی .
  موفق باشید .

  ۰ ۰
  1. سلامت باشید… سلامت باشید… میثم کیه؟

   ۰ ۰
  2. میثم من هستم اقای حکیمی .
   ۸۰ خبری که برای سایت نوشته بودم به یکباره با حرکت انقلابی شما پاک شد !
   حالا من به لطف دوستان بهترین کاربر سال ۹۱ هم شدم !

   ۰ ۰
  3. انقلاب پرت داره.

   ۰ ۰
  4. یعنی الان شما کاملا موضع خودتون رو تغییر دادین ؟ دیگه خبری از پاک شدن و اینجور حرکتا و تلفات جنگ نیست ؟

   ۰ ۰
  5. ما تریلر نمی ذاریم.

   ۰ ۰
  6. آواتار navid navid گفت:

   اخه چرا تریلر نمی گذارید نکنه از هیلترینگ می ترسید .
   من را فقط یک روز مسئول تریلر ها(کلا مسئول گذاشتن جشواره های انلاین و…) بکنید ببنید چه می کنم
   بدونه این که اصلا روی سرور ها دیبازی اپلود بشه

   ۰ ۰
  7. آواتار jim-raynor jim-raynor گفت:

   oach !!?
   فکر اینجاشو نکرده بودید .
   زود باشید سریع کامنت منو پاک کنید تا سه نشده :| :| :|

   ۰ ۰
  8. آواتار NSR NSR گفت:

   مرتضی ؟؟؟؟
   :|
   کامنت داد ! جشن بگیرید :D

   ۰ ۰
 58. آواتار محسن محسن گفت:

  دوست عزیز آقای حکیمی من سوال کردم که چرا منبع در زیر خبر گفته نمیشه منظور لینک دقیق خبر هست که ببینیم از کجا مثلا مطلبی نقل شده,شاید اصلا خبر صحت نداشته باشه یا خبر اشتباه ترجمه شده باشه و مثلا منظور خبر درست منتقل نشده باشه,یا اینکه خبر از سایت نامعتبری نقل شده باشه و از این قبیل موارد.به نظرم این حق خواننده هست که بدونه مطلبی که میخونه از کجا سرچشمه گرفته,خواه مطلب کپی باشه و یا اینکه از سایت خارجی ترجمه شده باشه.این جبهه گیری به این صورت بیشتر شبیه این میمونه که آدم از ترس مرگ”خودکشی کنه.اگر نظری دادم برای پیشرفت سایتتون بود تا ضربه زدن بهش.من فقط یه خواننده معمولی علاقه مند به گیم هستم.

  ۰ ۰
 59. آواتار box3 box3 گفت:

  ان اوایل گیمفا و دی بازی با هم کار می کردند و کار گیم فا فقط پخش تریلر بود در حال حاظر هم یک عده نوب ریختن تو گیم فا دی بازی تنها سایتیه که(نظر شخصی) تعداد نوبش خیلی کمه و ان ها هم بعد از مدتی تو جو سایت قرار می گیرند و ……. :X :X

  ۰ ۰
 60. آواتار box3 box3 گفت:

  © ۱۳۹۲ | تمامی حقوق این پایگاه ازجمله مطالب، محتوا و تصاویر تحت لیسانس creativecommons منتشر شده و متعلق به پایگاه اطلاع رسانی «دنیای بازی» است.
  بنابراین استفاده از مطالب آن در سایت ها و نشریات تنها با ذکر منبع و لینک مجاز است.

  ۰ ۰
  1. هر کس هم که می خواهد مطالب ما را بردارد و هر کار می خواهد با آن بکند. به نوشته ی زیر سایت هم زیاد توجه نکنید.

   ۰ ۰
 61. آواتار Mahdi Lj Mahdi Lj گفت:

  آقای حکیمی با حرفتون کاملا موافقم و اصلا نمیفهم تو درجه اول چرا باید اعتراض کنن؟مخصوصا در مورد خبرهای خارجی!
  خبر اختصاصی هم اگه با ذکر منبع باشه و هماهنگ شده باشه چه مشکلی داره؟
  من نمیدونم کسایی که قوانین ساده خبر گذاری رو نمیدونن چجوری خبر گذاری راه میندازن؟!!!
  راستی آقای حکیمی شاید جاش اینجا نباشه ولی اگه امکانش هست به مشکلات فنی انجمن ها رسیدگی کنین
  ممنون

  ۰ ۰
 62. آواتار hamid007 hamid007 گفت:

  یه سوال
  اینطور که پیداست شما مدیر اصلی سایت هستید همینجا ازتون خواهش دارم تو مطالب رسیدگی بشه
  البته به جز تعدادی محدود کسه دیگه ای نمیزاره مطلب که به بقیه دوستان بگیم کپی
  ولی دلیلی که خیلی تو چشم هست مطلب رو از قصد اشتباه ترجمه میکنن دوستان و گاهی جاهایی که به ضرر یک شرکت هست رو اصلا نمیگن و فقط خوبیهاش رو ترجمه میکنن خوب تو این موارد چی میشه کرد من تا حالا ۲ ۳ تا مطلب دیدم کلا برعکس ترجمه شده و خبری که به نفع شرکتی بوده رو کلا بر ضد شرکتش کردن

  ۰ ۰
 63. آواتار Pishro Pishro گفت:

  من کلا منظوره شمارو متوجه نشدم

  ۰ ۰
  1. Screech گفت:

   داداش بالاخونت مشکل داره باید آپدیتش کنی .البته بازم فایده نداره ولی باز هم باگ ها رو برطرف میکنه.

   ۰ ۰
  2. آواتار Pishro Pishro گفت:

   هه هه خندیدیم خب بعدش :| :|

   ۰ ۰
 64. آواتار Masoud76 Masoud76 گفت:

  تقریبا موافقم آقای حکیمی ! ولی به جان سبیلای زیبایت جو دی بازی رو نه پردیس داره نه نوب فا نه بازی سنتر و نه بازی نما و نه هر سایت کوفت و زهر مار دیگه :| در مورد کپی هم خب همه ی ما حتی خود گیم اسپات هم پس داره کپی می کنه ! ما خبری که اون از وب سایت یوبی ورداشته گذاشته رو ترجمه می کنیم یکی هم میاد از رو ما کپ می زنه و دیگری از اون یکی و …
  موفق باشید

  ۰ ۰
 65. آواتار sephiroth sephiroth گفت:

  بعضی از سایتها میخوان بگن مثلا ما هم هستیم.آخه کپی کردن با ذکر منبع چه اشکالی داره؟
  اگه قرار باشه واسه هر خبری هر سایتی به صورت اوریجینال و جداگونه خبر تهیه کنه که پدر صاحب خبر در میاد.تصور کنید کاز هیرایی یک خبر رو اعلام کنه بعد تمام سایتهای خبری بخوان هر کدوم جداگونه از آقای هیرایی سوال بپرسن که بیچاره روانی میشه.پس اینجاست که کپی برداری با ذکر منبع به داد خبرنگارا میرسه

  ۰ ۰
 66. آواتار Sephiruz Sephiruz گفت:

  بابا دیگه خیلی ترکوندین …
  حمایت خوبی داره میشه , آفرین.

  ۰ ۰
 67. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

  شما خودشو نارحت نکن به اعصاب خودت مثلث باش

  ۰ ۰
  1. آواتار Meraj Fathi Meraj Fathi گفت:

   حاجی خیلی وقت بود ندیده بودمت.

   ۰ ۰
  2. Screech گفت:

   تصویریش نیومده هنوز. ;;)

   ۰ ۰
  3. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

   یکمی خلاقیت بخرج بده!
   نوبی بابا بعد از یکسالو اندی هنو شناسه یوزراتو شماره میزاری lol

   ۰ ۰
  4. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

   قرنطینه بودم

   ۰ ۰
 68. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

  درسته که خبری که ما همه میزاریم کپی (ترجمه) از سایت های خارجیه، اما وقتی یک نویسنده اینجا ارزشمند میشه که خودش برای خبر زحمت بکشه، و ترجمه هم به نظر من همون زحمته ! اینکه من برم از یه سایت دیگه کپی پیست کنم هیچ ارزش و اعتباری نداره چون زحمتی براش کشیده نشده !
  راستی یه مورد دیگه ! همین سایت هایی مثل یوروگیمر یا VG یا امثالهم فکر کردید از کجا خبر میاورند؟ اغلب از صفحات اجتماعی و وبسایت های بازی سازان، ما هم میتونیم با دنبال کردن این صفحات اجتماعی یا سایت های تخصصی مث سایت راک استار یا EA و … خبر هامون رو دست اول بزاریم و محتاج VG یا یوروگیمر نشیم، معمولا هم در تویتر بازی سازان سوالی بپرسید جوابتون رو میدن، میتونیم اونجا سوالمون رو بپرسیم از سازنده مورد نظر و وقتی جواب رو گرفتیم به عنوان خبر دست اول بزاریم توی سایت.
  با تشکر.

  ۰ ۰
  1. آواتار k.a.m k.a.m گفت:

   تو خودت حوصله ی این کارو داری؟؟؟

   ۰ ۰
  2. آواتار Fun. Fun. گفت:

   ما ها که شب و روز تو فیس بوک و تویتر ، فرومای گیم پلاسیم !! :lol:
   فکر نکنم کار سختی باشه

   ۰ ۰
  3. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   نه :lol:
   ولی از این به بعد سعی خودم رو میکنم بجای اینکه اول بسم ا… سایت VG رو باز کنم برم سراغ منابع اصلی :wink:

   ۰ ۰
  4. آواتار شعیب شعیب گفت:

   بله ولی این کار اعتماد بنفس میخواد که ما نداریم دوما اعتماد مدیر به شما که اونهم فکر نکنم راحت قبول کنند.

   ۰ ۰
 69. آواتار شعیب شعیب گفت:

  عجب! جالب بود. پس از از حالا اخبار بیشتری تو سایت خواهیم دید؟
  واقعا اینجا کپی رایت شوخیه.یک نمایندگی هم که خارج کشو.ر نداریم.

  ۰ ۰
 70. آواتار M.PlayStation4 M.PlayStation4 گفت:

  خداوکیلی سایت تکه تو ایران سایت رو دسته دیربای نی مخصوصا اون جمع صمیمی و کل کل فنهای مخ

  ۰ ۰
 71. آواتار MilAd.gH MilAd.gH گفت:

  آقای آرش حکیمی؟ :-?
  آخه اون موقع همه میان از اینجا کپی میکنن؟
  ===========================
  میلاد از $PC

  ۰ ۰
  1. مگه همین الن نمی کنن؟!

   ۰ ۰
  2. آواتار MilAd.gH MilAd.gH گفت:

   خوب یعنی شما نمیتونی کاری بکنی که از ما کپی نکنن؟شکایتی چیزی…هرکاری!

   ۰ ۰
  3. میلاد جان سایت های کپی کننده یکی دوتا نیستن .
   جدا از اینکه بسیاری از وبلاگ ها کپی میکنن , بعضا بدون منبع یا با ذکر منبع , یه سری سایت ها هم هستن که کلا یه سیستمی دارن , مثلا دی بازی وقتی یه خبر منتشر میکنه اون خبر سریع تو یه سایت دیگه منتشر میشه . البته با ذکر منبع .
   حالا این همه سایت . شما میخوای از تک تک شون شکایت کنی ( بری کدوم سایت شکایت کنی ؟ ) و بعد منتظر جواب باشی ( ؟؟؟ کی جواب بده ؟؟ ) که بعله دی بازی به حقوق کپی رایت خیلی اهمیت میده و اینا !
   بعد حالا این یه مدل بازدید هم میاره . رتبه سایت رو هم میبره بالا . چطوری مثلا ؟ یه سایتی تمامی خبرهاش کپی از دی بازی هست و همه شون هم لینک منبع دارن. الان سایت گوگل و الکسا میاد سایت ها رو رتبه بندی میکنه , وقتی مبینه از دی بازی این همه کپی میشه , میگن خب پس این سایت خیلی معتبره , پس رتبه شو میبریم بالا .

   ۰ ۰
  4. آواتار MilAd.gH MilAd.gH گفت:

   راستش یه کم که فک کردم دیدم حرفات همش حقیقت هست. :-|

   ۰ ۰
  5. آواتار jim-raynor jim-raynor گفت:

   زرشک ! ما در طول یک ساله گذشته چندین نویسنده رو به خاطر کپی پیست از دیبازی اخراج کردیم تا فردا روز دیبازی یا گیمفا نگه از ما کپ زدن حالا شما میگی :|

   ۱ ۰
  6. آواتار clever boy clever boy گفت:

   فک کنم بهتره شما مطالب دسته دو رو از تو سایتای دیگه برندارید و مستقیم از منبع اصلی ترجمه کنید و به بقیه هم اجازه ندید اینکار رو بکنن!

   ۰ ۰
 72. آواتار mmdkhdm mmdkhdm گفت:

  copy = right :X

  ۰ ۰
 73. آواتار eagles eagles گفت:

  عاشق این متن های پر از گله و شکایت و عصبانیم :X
  ولی اینطوری هرکس از راه رسید که میره یه خبر کپی میزنه بعد هر نوبی میشه نویسنده و خبرگزار :arrow:
  ________________
  حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 74. آواتار pooriya7 pooriya7 گفت:

  خب بردار چرا می زنی من که یادم نمی یاد دی بازی از جای کپی برداری کنه ولی به هر حال ترجمه ها یه موقع شبیه به هم می شه . ولی من فکر کنم بحث سر یه مقاله هست که منبع داشت .
  به هر حال من یکی که سیع می کنم مقاله برای سایت بنویسم با در نظر داشتن منابع خارجی مطالب خودم ارسال کنم ولی از شما هم خواهش می کنم روزانه یه سری به این مطالب ارسالی بندازید

  ۰ ۰
  1. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   بله شما درست فکر میکنی !
   اون دوستمون دلش نیومد اون خط آخر رو پاک کنه ۲۰ تومن ماهانش بپره :lol:
   صبح تا شبم منت میزاشت سر من که فلان اسپانسر رو اوردم دی بازی :lol:

   ۰ ۰
  2. آواتار MSG MSG گفت:

   اولاََ آواتارت تو لوزوالمعدم :D
   بعدشم با این آواتارت یادم انداختی چه شخصیت منفی خوبی داشت و چه صحنه پردازی خوبی داشت

   ۰ ۰
  3. آواتار NSR NSR گفت:

   Leon S.K@
   اون اقا بن نشد ؟؟؟
   فقط بلده … تحویل بده :|

   ۰ ۰
  4. Screech گفت:

   بی مزه بی مزه
   نا بلد شوخی O:-)

   ۰ ۰
  5. آواتار travi travi گفت:

   نمونه ای واضح از یک ترول و اسپمش

   ۰ ۰
  6. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   MGS@
   خدایی توی کل شخصیت های منفی رتبه اول تا سوم حقشه :D
   سعید@
   فکر نکنم بن شده باشه ! توی بیرون از سایت هم خبری ازش نیست ! احتمالا رفته آلمان :lol:

   ۰ ۰
  7. آواتار princeofpersia princeofpersia گفت:

   آفرین ع قشنگ پشت سر مردم غیبت میکنید. براوو , گوشت مرده خوشمزه هست؟ :-?
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   __________________________________________
   XBOSS One/Say hello to your new boss

   ۰ ۰
  8. آواتار Marlon Brando Marlon Brando گفت:

   امیر تازگی ها خیلی جو میدی؟!!! :-|
   شاید میخواد بره گیمزکام آلمان مثل هر سال :lol:
   ————————-

   SONY make.believe

   ۰ ۰
  9. آواتار princeofpersia princeofpersia گفت:

   جو میدم!؟ بله حتما چون یه فن سونی این رو گفته حقیقته نه؟!
   اطلاعات ندارید در مورد اون بنده خدا نمیدونید کجاست مجورید الکی یه چیزی بگید؟ :roll:
   ______________________________
   Copyright © ۲۰۰۹-۲۰۱۳ MEA Co. All rights reserved
   انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
   __________________________________________
   XBOSS One/Say hello to your new boss

   ۰ ۰
  10. آواتار pooriya7 pooriya7 گفت:

   محمد رضا عزیز نباید فن بودن دوستی ها رو از بین ببره به هر حال روزبه هم سن سالش از تو بیشتر حداقل نمی خوای سلام کنی نکن ولی شخصیتش نابود نکن چون همگی می شناسیمش

   ۰ ۰
  11. آواتار NSR NSR گفت:

   محمد رضا@
   آره ! رفته اونجا که تحولات عظیم در تکنولوژی آلمان ایجاد کنه !!! :|
   :mrgreen:

   ۰ ۰
  12. آواتار Max Payne Max Payne گفت:

   تو که راست میگی!
   دهن منو باز نکن کاشفی که دل من نه دل خیلیا ازت پره!

   ۰ ۰
  13. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   شما دق و دلی هات رو قبلا پشت سرم خالی کردی منم چیزی نگفتم :wink:

   ۰ ۰
  14. آواتار Max Payne Max Payne گفت:

   آره خب اما صحبت دوستی بودش!
   تو با رفتن از انجمن من که نه شایان و روزبه هم ناراحت کردی اونا به روت نیاوردن اشتباهتو اما من طاقت نیاوردم!
   آقا ممدرضای عزیز رفیق یا نا رفیق آدم نباید جو گیر باشه نمره های ۱۰ “آخرین ما” رو ببینه بیاد توی یاهو استاتوس بزنه آره مایکروسافت فلانه!
   خودت یادت نره که چقدر زحمت انجمن کشیده شد چقدر توی بحث ها با فنای سونی هوای همو داشتیم!
   این چیزا یادت نره!
   این دقیقا یه جورایی شبیه بحث جک کراوزر و لئون اسکات کندی شده!

   ۰ ۰
 75. آواتار Marlon Brando Marlon Brando گفت:

  چه پست طوفانی‌ای بود آقای حکیمی
  مخصوصا اونجاش که گفتید:”من جواب مدعیان را خواهم داد. بنده (آرش حکیمی) در هر دادگاهی حاضر می شوم و از موضوع دفاع می کنم. ”
  ای جونم :X
  ———————————
  SONY make.believe

  ۰ ۰
  1. آواتار Marlon Brando Marlon Brando گفت:

   :lol: :lol:
   خوش باش بچه جان :lol: :lol:
   ————————-
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  2. آواتار travi travi گفت:

   جواب دندان شکن به این میگن !

   ۰ ۰
 76. Mikaelson گفت:

  آقا من شدید مخالفم! /اینجا سایت دنیای بازی است و اعتبارش از خیلی از سایتها

  بیشتره/!!با این کار از فردا بخصوص سایت بقلی بالاخره یه بهونه ای رو گیر میاره

  برای کوبوندن این سایت!!چیزی که سالها دارن انجامش میدن :| اعتبار سایت هم مطمئنا خیلی

  میاد پایین/با تشکر

  ۰ ۰
  1. ما بلدیم اعتبار خودمون رو حفظ کنم مهندس. ناراحت نباش.

   ۰ ۰
  2. آواتار NSR NSR گفت:

   ما بلدیم اعتبار خودمون رو حفظ کنم ؟؟؟؟
   :|

   ۰ ۰
  3. آواتار sheamus sheamus گفت:

   حالا یه ی کم گذاشته شما اینقدر سخت نگیر. :lol:

   ۰ ۰
  4. Screech گفت:

   نه باو؟راس میگی؟
   ای حفظ کننده ی اعتبار الان مثلا اعتبار دارید شما کلا؟ :)) :)) :))

   ۰ ۰
  5. آواتار travi travi گفت:

   آره اعتبار دیبازی الان از خیلی سایتای درپیتی دیگه بیشتره (منظورم گیمفا نیست )

   ضمنا جناب Screech توی کل سایت رو بیخیال توی همین یه خبر کامنتی بجز ترول و تمسخر دادی ؟

   ۰ ۰
 77. آواتار mefistofles mefistofles گفت:

  کل این متن طولانی عجیب , مبهم و بی دلیل است. بیشتر به یک کل کل و کری خوانی با رقبا شبیه است که بهتر بود به شکل پیام خصوصی به خود ان افراد فرستاده میشد. ما که اصلا خبر نداریم باغ کجاست و پرتقال فروش !!!!

  ۰ ۰
 78. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

  آقای حکیمی یعنی هیچ مشکلی نیست ما خبر از سایت نوب خیز و اسپمر پرور گیمفا خبر بذاریم؟ خداییش من یکی دلم نمیاد یوروگیمر رو رها کنم واژ گیفا خبر بذارم

  ۰ ۰
  1. بذارید ولی تایید نمی شه.

   ۰ ۰
  2. آواتار Pro Gamer Pro Gamer گفت:

   اقا حکیمی منظورتون رو میشه دقیق و خلاصه گفت

   ۰ ۰
  3. آواتار travi travi گفت:

   آقای حکیمی من به عنوان یکی از اعضای کوچک سایت دنیای بازی تقاضا میکنم یه تعداد از این کسایی که این پایین کامنت دادنو بفرستین تعطیلات چون طرف حرف منطقی که نمیزنه هیچ حرف مفت هم میزنه و باعث خراب شدن جو سایت میشه :evil: x-(

   مثلا آدم کامنتای ای آقای ” کورش ” رو میبینه لذت میره همش سعی داره مسالمت آمیز قضیه رو حل کنه هم اینجا هم توی گیمفا کامنتاش همش همین مضمون رو داشته =D

   ولی در طرف مقابل کسانی مثل ” Screech ” دارن تمام تلاششونو میکنن که جو سایتو خراب کنن توی همین صفحه ی اول کامنتا اسمشو سرچ کنی کامنتاش همش تمسخر دیگران بوده یکی نیست بگه آخه مرتیکه حرف دیگران اصلا به تو چه ربطی داره که میای هی اسپم میدی اعصاب بقیه رو هم میریزی بهم البته خوشم میاد دوستان با آرامش خاطر دکش میکنن بره و جوابشو نمیدن ولی این یارو اصلا بیخیال بشو نیست
   خواهشا جو سایت رو از شر اینجور آفات پاکسازی کنین
   با تشکر

   ۰ ۰
  4. آواتار Pro Gamer Pro Gamer گفت:

   من نمیخوام تبلیغ گیمفا بکمن.
   اما سایت گیمفا از دیبازی خیلی فعال تر هست.

   ۰ ۰
  5. دمشون گرم.

   ۰ ۰
  6. آواتار navid navid گفت:

   خیلی با حال گفتید :))

   ۰ ۰
  7. آواتار eblis007 eblis007 گفت:

   چقد خوب تبلیغ نکردی
   اما دیبازی پشتش به کاربراش گرمه ک کمتر سایتی همچین کاربرایی داره

   ۰ ۰
  8. آواتار Fun. Fun. گفت:

   عزیز کیفیتش هم مثل اینجاست ؟ اینجا هم گاها غلط تو خبر دیده میشه اما اونجا فراوونه !!!!

   ۱ ۰
  9. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   دقیقا اسی! یه بار یادمه نوشته بودن ویچر ۳ ۵۰۴۰ ساعت گیمپلی داره! به حروف پنج هزار و چهل ساعت! یعنی لول!

   ۰ ۰
  10. منم یه بار دیدم «هیلو» رو نوشته بودن «هالو» :roll: :lol:.

   ۰ ۰
  11. آواتار NSR NSR گفت:

   من ۲۰ بار دیدم همون ویچر رو نوشتن ویتچر :|

   ۰ ۰
  12. آواتار capcom capcom گفت:

   یک بار هم ۲۰۱۲ را نوشته بودند ۲۰۰۱۲ !!!!!!!!

   ۰ ۰
  13. آواتار dead of war123 dead of war123 گفت:

   والا!!!!
   اصن اونجا یه وضیه!!!!!!!!!!

   ۰ ۰
  14. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   لول می دونی چرا؟ چون داره صدقه می ده بو نویسنده هاش! تو دیبازی نویسنده ها با عشق مطلب می نویسن!
   در ضمن کاربرای دیبازی رو هیچ سایت دیگه ای نداره!
   راستی مقالات دیبازی هم هیچ سایت دیگه ای نداره!

   ۰ ۰
  15. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   فعال بودن گیمفا دلیل دارد آن ها با هر چند هزار کلمه ترجمه حقوق میگرن..پس دوست دارن بیشتر خبر بزارن ولی دیبازی،بچه فقط به خاطر علاقشون به سایت مطلب مینویسن بدون هیچ چشم داشتی.همون جور هم که مجتبی جان اشاره کرد دیبازی بهترین مقالات را دارد..(مجتبی جان منتظر ادامه مقالات هنوز تو را بیاد دارم هستیم)
   —————
   آقای حکیمی همیشه اینقدر بی اعصاب هستید یا الان تو وضعیت خوبی قرار ندارید؟

   ۰ ۰
  16. آواتار Pro Gamer Pro Gamer گفت:

   من از مشما ممنونم و کاملا قانع شدم.از همه تشکر

   ۰ ۰
  17. آواتار Marlon Brando Marlon Brando گفت:

   نه دوست عزیزم
   من با آقای حکیمی یکی دو باری از نزدیک ملاقات داشته‌ام،بسیار شخصیت آرام و خونسردی دارند
   از آقای رسولی که خیلی خیلی خونسردتر هستند :wink:
   —————————-
   SONY make.believe

   ۰ ۰
  18. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   ممنون پیام جان، من هم شنیده بودم ایشان خونسرد هستن ولی مثل این که الان شرایط خوبی ندارند….
   ———————–
   یه نکته دیگه هم از برتری های دیبازی نسبت به اسپم فا این هست ک نووب های بسیار بسیار کمتری داره…

   ۰ ۰
  19. دقیقا. نویسنده ها و ویراستارای اینجا برای علاقه هست و دور هم بودن بچه ها نه چیز دیگه ای!!! برای همین جو اینجا رو از هر سایت دیگه ای بیشتر دوست دارم. :X

   ۰ ۰
  20. آواتار Pro Gamer Pro Gamer گفت:

   مشما = همه ی شما

   ۰ ۰
  21. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   دقیقا مجتبی جان ! الان گیمفا ولله اگه قدرتش رو داشت به کاربرا هم پول میداد ! :lol:
   ولی اینجا نویسنده ها بخاطر عشقی که به کاربرا و سایت دارن خبر میزارن ! کوچک ترین منتی هم سر هیچکس نمیزارن !

   ۰ ۰
  22. آواتار Very Big Daddy Very Big Daddy گفت:

   گیمفا یا اسپم فا یا… رو با اینجا مقایسه نکن!علاوه بر مطالبی که دوستان گفتن جو این سایت رو هیچ جا نمیتونی پیدا کنی!آواتارت هم تو حلقم!

   ۰ ۰
  23. آواتار mahdiwar mahdiwar گفت:

   اره شما بمون به خاطر چندتا ستاره به گیمفا و سایت های دیگه توهین کن
   من خودم یه سالی اینجا بودم میدونم کاربرا برا ستاره چه کارهیی که نمیکنند
   اگه گیمفا اسپم فات بود این همه طرفدار بیدا نمیکرد بچه برو برو تا بیشتر ….. :))

   ۰ ۰
  24. آواتار Very Big Daddy Very Big Daddy گفت:

   نمیدونم چرا چندوقتیه مد شده هر بنده خدایی راه میفته تو اینترنت به بقیه میگه بچه تا احساس برگی کنه! :lol: :lol: باشه اصلا من بچه ام! :lol: :lol:
   ستاره هام هم مال تو!من همین جا اعلام میکنم سعید ستاره هام رو بکنه بده تو!این ساکتت میکنه؟!
   گیم فا خبرگزاری خوبیه…فقط همین!از حیث کابراش…نگم بهتره!

   ۰ ۰
  25. آواتار hessam hessam گفت:

   برادر عزیز
   گیمفا به این خاطر این همه طرفدار داره که یه عالمه گیمر کژولیتی و نوب پا میشن میرن اونجا

   ۰ ۰
  26. آواتار Benjamin Barker Benjamin Barker گفت:

   آره عالیه مخصوصا کاربراش :lol: :lol:
   کامنتایی که میدن عالین آدم کامنتا رو میخونه یه دل سیر میخنده :lol: :lol:

   ۰ ۰
  27. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   کامنتاش رو ول کن !
   همون اسم یوزر هاش برای یک سال خنده بی پایان کافیه :lol:

   ۰ ۰
  28. آواتار Very Big Daddy Very Big Daddy گفت:

   یارو اسم اکانتش رو میذاره فلان بازی با کارت گرافیک مدل فلان!از جعفر اتزیو و غلام پرافت و اصغر دریک و قلی گیمر هم بگذریم! :lol: :lol:

   ۰ ۰
  29. آواتار hamid007 hamid007 گفت:

   من دقیقا نمیدونم چرا همتون دارید به سایتی که اگه نگم بهترین ولی جز ۳ تا سایت برتر خاورمیانست توهین میکنید اصلا مگه با سایت گیمفا کسی کاری داری که بهش توهین میکنید
   تمام خبرها اول میره تو سایت گیمفا بعد میاد سایتهای دیگه و فکر نکنم خبرگزاری ای تو بازی به اندازه اونها باشه ولی از لحاظ کاربرها تو این سایت این طور که معلومه جو خیلی دوستانه تره

   ۰ ۰
  30. آواتار NSR NSR گفت:

   hamid007@
   سه سایت برتر خاورمیانه ؟؟؟؟
   الان حس اون تروله ای رو دارم که داره غذا میخوره بعد کف کرده :|

   ۰ ۰
  31. Screech گفت:

   Hamid007@
   نظر ندی نمیگنن لا لی
   یعنی کامنتت رو باید با آب … بنویسن تو سردر دیبازی

   ۰ ۰
  32. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   @حمید
   عزیز من اون سایت خودش با تمیز کردن جای خواب دی بازی اونجوری شد ! وقتی دی بازی بدون هیچ چشم داشتی اومد سایت اونا رو تبلیغ کرد و باهم همکاری کردن ! ولی وقتی فلان آقا شد مدیر سایت دید دیگه به دی بازی نیاز ندارن خیلی راحت زد زیر همه چی و همه جا گفت دی بازی فلانه دی بازی بهمانه ! از جو هایی که توی صفحات اجتماعی هم میده بگذریم !
   من فقط و فقط به یه دلیل موفقیت سایت گیمفا رو می بینم ! پول ! همین که نویسندگان پولی شدن ببین چه کسایی که نرفتن سمتش ! همین حسین براتی که اینجا هر مقاله ای که مینوشت دو سه تا کشته میداد انقدر خوب مینوشت چند روز پیش دیدم اونم درگیر ۲۰ تومن شده و اونجا داره مقاله مینویسه !
   ولی اینجا بچه هاش یه بارم تقاضای پول نکردن و تازه بدون هیچ منتی دارن خبر ترجمه میکنن و هر روز هم سعی میکنن مقاله های پر پیمون بنویسن ! حالا شما صبر کن برادر سعید اینجور که من میبینم فعلا نقشه های بزرگی کشیده خدا کنه عملی بشه !

   ۰ ۰
  33. آواتار Mahdi Lj Mahdi Lj گفت:

   من که خودم دی بازی رو خیلی بیشتر میپسندم و گیم فا شاید سریع باشه ولی اول سر وضع خوبی نداره سایتش دوم کاربراش جالب نیستن خیلی
   بازم هست ولی همین ها برای من کافیه تا بگم کدوم سایت بهتره

   ۰ ۰
  34. آواتار mahdiwar mahdiwar گفت:

   خیلی … هستی
   کامنت های اینجا که فقط برای ستارست خیلی بچه یی نمیشه درست جوابت رو داد
   :)) :))

   ۰ ۰
  35. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   کامنت های اینجا برای ستارست :lol: :lol: :mrgreen:
   ای کاش سر در اینجا میزدن ورود نوب ها ممنوع
   یعنی کاربرای اسپم فا از اینجا بهترن؟
   برات نمونه بزنم؟یه دور سر یه پستی این اتفاق افتاد
   کامنت اول:۱
   کامنت دوم:۲
   کامنت سوم:۳
   کامنت چهارم:خب دیگه ۳ تا کامنت اول رو خودم دادم دیگه سر اول دومی دعوا نیست :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
  36. A.F.A گفت:

   :mrgreen: :mrgreen:

   ۰ ۰
  37. آواتار Masoud76 Masoud76 گفت:

   آره در زمینه ی اسپم پراکنی در صدر جدول بریتانیاست :lol:

   ۰ ۰
  38. آواتار Amin Amin گفت:

   فک می کنی کجای دنیا همچین انجمن خوب و صمیمی رو داره

   ۰ ۰
  39. آواتار travi travi گفت:

   اصلا هم تبلیغشونو نکردین !

   ۰ ۰
 79. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

  ممنون گرچه نفهمیدم هدف از این مطلب چه بود!….

  ۰ ۰
  1. آواتار Fun. Fun. گفت:

   یعنی نویسنده های سایت می تونن اخبار سایتای دیگه رو بزارن و سایتای دیگه اخبار دیبازی رو . . .

   ۰ ۰
  2. آواتار Fun. Fun. گفت:

   :| ساعت چهار نصف شبه مومن :|
   خوب کف دستمو بو نکرده بودم که باز دعوا شده :-s ، یه دو روز تو سایت نبودم از این موضوع خبر نداشتم خو ، منم فکر کردم این پست همینطوریه ، نمی دونستم طعنه هستش :mrgreen:

   ۰ ۰
 80. آواتار Fun. Fun. گفت:

  درود بر آرش حکیمی /m\
  زدی کپی رایت رو ترکوندی :D :lol:

  ۰ ۰
  1. آواتار mahdiwar mahdiwar گفت:

   متاسفانه بعضی از سایت های گیم که اسمشون رو نمیبرم براشون سخته که ببینن یه سایتی مثل گیمفا که سابقه کمتری نسبت به خودشون داره (ولی) داره ازشون پیشی میگیره نمیتونند این اتفاق رو نادیده بگیرند و باز هم (متاسفانه ) احساس خطر میکنند که روزی گیمفا رو در رتبه اول سایتهای گیم ببینند
   ولی چرا چرا احساس خطر میکنند چرا قبول نمیکنند که هرچقدر کسی زحمت بکشه نتیجه کارش رو هم میبینه و این گیمفا با زحمت مدیران و نویسندگان و کاربراش و با کمک خدا و دوستان دیگر به اینجا رسیده حالا این انصافه که بعضی ها با گیمفا اینجور برخورد میکنند از نظر خودتون این کارها شعور خودتون رو زیر سوال نمیبره
   گیمفا یه شبه به اینجا نرسیده که بخواهید با چهارتا حرف خرابش کنید همه ما دیده ایم که مدیران و نویسندگان مجموعه گیمفا چقدر زحمت این سایت رو کشیده اند
   فقط رتبه مهم نیست کیفیت از همه چیز مهم تر هستش که من یکی سایت گیمفا رو با کیفیت ترین سایت گیم ایرانی میبینم که رو دستش سایت نیومده از هر نظر سایت گیمفا یه سر و گردن از سایت های دیگه بالا تر هستش
   اگه میخواهید از گیمفا بهتر شوید تلاش خودتون رو بیشتر کنید
   چرا حرف هایی رو بیان میکنید که اصلا وجود خارجی ندارند و تهمتی بیش نیست
   همه باید برا پیشرفت صنعت گیم ایران تلاش کنیم نه که برا رتبه به جان سایت های دیگه بیوفتیم و بد بیرا بگیم خودتون رو اصلاح کنید این کارها درست نیست
   در اخر از همه زحمت کشان گیمفا و اقای نوروزی تشکر میکنم

   ۱ ۱
  2. Mikaelson گفت:

   گیمفا با دیبازی شد گیمفا برادر من!با سوء استفاده هایی که از دیبازی کرد شد اینی
   که الان هست:wink:

   در ضمن همین سایتها تا ۱۰۰سال دیگه هم به دیبازی نخواهد رسید

   از لحاظ مقالات که این دوسایت قابل قیاس نیستن!وقتی یکی از

   نویسنده های گیمفا میگه سانتا مونیکا رو چه به بازی ساختن

   دیگه وای به حال بقیه!!!!

   ۱ ۰
  3. آواتار navid navid گفت:

   البته اگرلحن ترجمه عوض شود بهتر است چرا که گوگل با دیدن مطالب ۱۰۰% کپی شده از سایت های دیگر برخورد می کند و ان سایت را با کم کردن ایدکس هایش جریمه می کند.
   من خیلی کم دیدم که دی بازی خبری را از سایت های دیگر کپی کند.

   ۰ ۰
  4. آواتار Nightmare Nightmare گفت:

   اول یک عضر خواهی بکنم از اسماعیل عزیز که زیر دیدگاش نظر میدم ..
   ————–
   آقا حکیمی خیلی هم خوب .. عالی ..
   اصلا تو این مم.ـلکت کی رعایت میکنه که شما بکنید ؟
   تو مقوله خبری کپی برداری انجام میشه همه جا و حتی شبکه های خبری هم فقط یک به نقل از فلانی رو اولش میگن و کل خبر رو کپی میکنند !
   اما حالا که بحث اتمام حجت وکپی برداری اینا شد (گویا شما هم به سایت میاید ما فکر میکردیم نیستید!) ما هم یک سخنی بگیم بد نیست ..
   ————————-
   ما بارها این نکته رو خدمت عزیزان (مسئولین) عرض کردیم که یک دستی به سر روی انجمن ها بکشند == بخصوص انجمن PC !
   تو انجمن PC ما واقعا میخوایم کلاس های آموزشی و .. برگذار کنیم اما نه فعالیت های بیشتر کار میکنه و هم اینکه محیط انجمن بیشتر شبیه اتاق گفتگو ها هست و نمیشه کاری کرد ..
   واقعا انصاف نیست انجمن PC با اینهمه بچه های فهمیده (۳۵۰ عضو که قبلا ۴۲۰ تا بودن!!) و فعال در حقشون کم لطفی بشه .. .
   در انجمن های دیگه قطعا بحث های تخصصی کمتری پیش میاد (چون کنسولی هست) اما تو انجمن PC ما واقعا محدودیم ..
   پس لطفا بررسی کنید .. (بررسی کنید و رفع کنید نه اینکه یک وعده بدهید!)
   اگر بحث هزینه بهبود مشکلات سایت هست که نفری ۱۰۰۰ تومن بگذاریم میتونید یک سایت کلا طراحی کنید !!
   والا ما که نیومدیم تو این سایت بگیم “ایول مطلب خوبی بود – این بازی رو دوست دارم – یا لول و … !!”
   اومدیم از محیط خوب و بچه های بادانش اون استفاده کنیم لطفا امکانات سایت رو افزایش بدید !!
   ———-
   با تشکر

   ۰ ۰
  5. آواتار navid navid گفت:

   گیمفا چه زحمتی برای کاربرانش می کشد که دیبازی نمی کشد؟
   گیمفا اگر دلسوز کابرانش بود ایقدر تبلغ توی سایتش نبود بعد از اولین کلیک ۳ تا تبلیغ پوپ اپ (من اسمش را گذاشتم تبلیغ زورکی)میاد بالا من واقعا برای گیمفا متاسفم که چنین تبلیغاتی توی سایتش می گذاره

   ۰ ۰
  6. آواتار Max Payne Max Payne گفت:

   گیمفا مثل دیبازی که نیستش مجلش هر دوهفته یه بار چاپ بشه اونجا تبلیغ بزارن :lol:
   مثلا از ۱۱ صفحه ۱۰ صفحش تبلیغه :))

   ۰ ۰
  7. آواتار Mithrandir Mithrandir گفت:

   چرا اخه چرت می گی؟ دیدی محله رو از نزدیک؟ تبلیغاش رو خیلی خیلی کم کردن! بعد مثل سایت شما نیست که رو هر چی کلیک کنی ۳ تا پیج تبلیغ وا شه! بعضی وقت ها تبلیغاتتون از سایت های دانلود فیلم های بیشتر میشه!

   ۰ ۰
  8. آواتار eblis007 eblis007 گفت:

   نمیدونم چرا دوس دارم از خجالتت در بیام اقای مکس پین دفه بعد اینجوری صوبت نمیکنم

   ۰ ۰
  9. آواتار Max Payne Max Payne گفت:

   از خجالتم در بیا ببینم با بد کسی میخوای در بیوفتیا!

   ۰ ۰
  10. آواتار ama-pc360 ama-pc360 گفت:

   مکس پین شما بفرمایید برید به کاربران نووووووب سایتی ازش حمایت میکنید بفهمونید که وی یو کنسول دستی نیست.
   در ضمن گیمفا حتی یک تبلیغ هم نداشته باشه من و بسیاری از کاربران دیبازی حاضر نیستیم دیبازی رو ول کنیم….حالا هر چقدر هم آن جا به نویسنده ها پول بدهند و نویسنده ها را روی سرشان بگذارند.

   ۰ ۰
  11. آواتار alireza fa alireza fa گفت:

   شما سنگ گیمفا رو به سینه نزنید لطفاً…

   ۰ ۰
  12. آواتار T-Bag T-Bag گفت:

   بچع ها دعوا نکنید وگرنه به رضا هکولیک میگم تا براتون تروجان بفرسته هااا

   ۱ ۰
  13. داری خیلی حرف میزنیا این قرارمون نبود.

   ۰ ۰
  14. آواتار hessam hessam گفت:

   آره راست میگی
   اون گیمفا خوبه که یه عالمه نوب توش ریختن :lol:
   اون گیمفا خوبه که ( همونطور که اقا مجتبی اشاره کرد ) هر صفحه رو میزنی ۳ تا تبلیغ بازی میشه :lol:

   ۰ ۰
  15. آواتار Nightmare Nightmare گفت:

   آقا ما آمدیم کامنت دادیم که مسوئولین (بخصوص بخش فنی) از مشکلات با خبر باشن نه اینکه دیدگاه ما بشه سوژه واسه اونور فا اینور فا ، دیبازی و ..
   عجب ..
   ما را به اینور اونور کاری نیست ..
   ———
   با تشکر

   ۰ ۰