پی سی گیمینگ (PC Gaming), شرکت سونی (Sony), کنسول Xbox One

بازیکنان نسخه PC بازی Rainbow Six Siege توانستند به لابی‌های کنسول وصل شوند

توسط نیما آرمند در ۲ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۲:۳۹
پی سی گیمینگ (PC Gaming), شرکت سونی (Sony), کنسول Xbox One

اشکال جدیدی که در قسمت آنلاین بازی Rainbow Six Siege بوجود آمده پلیرهای کنسول این بازی را دیوانه کرده است. پلیرهای PC به سرورهای کنسول متصل می‌شوند و پلیرهای کنسول را قلع و قمع می‌کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

هفته‌هاست که پلیرهای ورژن PC بازی Rainbow Six Siege گزارش داده‌اند که در هر سروری که وارد می‌شوند، پلیرهای دیگر همگی روی کنسول بازی می‌کنند، چیزی که باید غیرممکن باشد. شرکت Ubisoft به گونه‌ای سرورهای این بازی را طراحی کرده است که Cross-platform باشند، اما شامل یک شرط کلیدی می‌شود: پلیرهای ایکسباکس و پلی استیشن می‌توانند با هم بازی کنند، اما پلیرهای PC در حباب خودشان باقی می‌مانند. این تصمیم به این دلیل گرفته شد زیرا تقریباً همه موافق بودند که نسخه PC بازی FPS بدون بازپخش دارد و از ویژگی Aim Assist برخوردار نیست.

اولین گزارش‌های مربوط به چنین باگی به اواخر آوریل برمیگردد، که به این شکل ممکن است از پچ میان فصل ۱ سال ۸ که در ۱۱ آوریل منتشر شد، ایجاد شده باشد. با توجه به تجربه پلیرهای PC که به طور ناخواسته با پلیرهای کنسول مطابقت داده می‌شوند، جای تعجب ندارد که شاهد پایین آمدن تعداد پلیرهای Cross-platform هستیم.

کاربر iceyfire17 در سابردیت بازی Siege نوشت: «اوه، من حدود ۵ بازی پشت سر هم انجام دادم و تعجب کردم که چرا اینقدر همه سرورها آسان هستند. هیچ کس در چت پاسخ نمی‌داد و زمانی که پلیرها میکروفون داشتند، میکروفون آنها فعال بود و هدفگیری آنها افتضاح بود. هم‌تیمی‌هام به من گفتند که همه آنها روی PS5 بازی می‌کنند و یا از رنک‌های copper-silver هستند.
کاربر دیگری به نام LazyWash نیز موفق شد تا در لابی‌ها کنسول بازی کند و ادعا می‌کند که ۱۰ مچ را پشت سرهم پیروز شده است. اکثر گزارش‌ها حاکی از آن هستند که چنین اتفاقی فقط باید گاهی اوقات اتفاق بیافتد، اما به نظر می‌رسد که می‌توان بدون توجه به رنک این کار را انجام داد.

هنوز مشخص نیست که چگونه این اتفاق میافتد و اینکه آیا پلیرهای PC می‌توانند عمدا از این باگ برای یافتن مسابقات آسانتر استفاده کنند. یکی از یوتیوبرهای این بازی به نام Coreross سعی کرد این باگ را برای خودش دوباره ایجاد کند و توانست با موفقیت با کامپیوتر در لابی‌های کنسول جوین شود. البته Coreross چیزی که به عنوان روش «فوق‌العاده آسان» برای سو استفاده از این باگی توصیف می‌کند را به اشتراک نمی‌گذارد.
شاید بدترین جنبه این سو استفاده این باشد که پلیرهای PC که به طور تصادفی باگ را فعال می‌کنند برای مدت طولانی در حالت کنسول گیر میافتند و نه فقط برای یک مچ. Corecross گفته است که هنوز هم پس از خنثی کردن باگ، به لابی‌های کنسول وصل می‌شود.
زمانی که این باگ بوجود آمد هم زمان شد با نرم‌افزار آنتی چیت جدید Ubisoft به نام MouseTrap. این نرم‌افزار فناوری جدیدی است برای شناسایی زمانی که پلیرهای کنسول Rainbow Six Siege از دستگاه‌های جعل سخت‌افزار استفاده می‌کنند تا لگی در دسته بازی یا موس و کیبرد ایجاد شود. شرکت Ubisoft برابری محیطی را در این بازی معروف خود جدی می‌گیرد. بنابراین، انتظار می‌رود که این مشکل به اولویت اصلی این شرکت تبدیل شود.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: