ساخت بازی Left 4 Dead 3

شرکت Valve بازی Left 4 Dead 3 را در دست توسعه داشت

توسط میلاد شجری در ۲۰ تیر ۱۳۹۹ , ۱۲:۰۰

به تازگی مشخص شده که شرکت Valve بازی Left 4 Dead 3 را در دست توسعه داشته است و این بازی قرار بود اثری جهان باز با محیط‌هایی برگرفته از آفریقا باشد. برای اطلاع از آخرین اخبار بازی، همراه دنیای بازی باشید.

فکر می‌کنم تاکنون همگی متوجه شدیم که شرکت «ولو» (Valve) نمی‌خواهد نسخه سوم از بازی Left 4 Dead عرضه کند. اما امروز در جدیدترین اخبار بازی مشخص شد که این شرکت در برحه‌ای از زمان، نه تنها قصد عرضه بازی Left 4 Dead 3 را در سر داشته، بلکه نسخه سوم این اثر شوتر و زامبی محور در دست توسعه هم بوده است.

جف کیلی، به تازگی مستندی در قالب یک کتاب داستان تعاملی به نام The Final Hours of Half-Life: Alyx روی استیم منتشر کرده است. در این مستند، بازیکنان به تاریخچه یک دهه گذشته از بازی‌های توسعه یافته توسط شرکت و همچنین پشت صحنه ساخت بازی Half-Life: Alyx نگاهی می‌اندازند. در بخشی از این مستند معلوم می‌شود که شرکت ولو روی توسعه بازی Left 4 Dead 3 کار کرده است و طبق اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌رسد قرار بوده پروژه‌ای بلندپروازانه باشد.

در حالی که در توسعه Left 4 Dead 3 همچنان فرمول کلی مجموعه به عنوان یک شوتر کو-آپ حفظ شده بوده، اما اینبار نسخه سوم قرار بود که عنوانی جهان باز یا به اصطلاح Open World باشد که در نوع خود، تغییر بزرگی در یک بازی خطی و مرحله‌ای محسوب می‌شود. همچنین Open World بودن این بازی قرار نبود شبیه به دیگر بازی‌های زمان باشد و ولو قصد داشت تا سطح جدیدی از این ژانر را تعریف کند.

Left 4 Dead, left 4 dead 3, شرکت والو (Valve)

در مستند اخیر همچنین اشاره می‌شود که در بازی Left 4 Dead 3 قرار بود که صد‌ها زامبی به صورت هم‌زمان در صفحه نمایش دیده شوند. البته این موضوع شاید برای بازیکنان امروزی که بازی‌هایی چون Days Gone یا World War Z را تجربه کرده‌اند، چمشگیر نباشد اما در آن زمان، قطعا سر و صدای زیادی به پا می‌کرد. در پایان، جف کیلی می‌گوید که وقایع نسخه سوم در کشور مراکش جریان داشت که محیطی منحصر به فرد برای یک بازی محسوب می‌شود. چرا که بازی‌های زیادی را پیدا نمی‌کنید که در آفریقای شمالی جریان داشته باشد، چه برسد که آن بازی یک اثر AAA باشد.

در ادامه به این سوال می‌رسیم که چرا بازی Left 4 Dead 3 هیچوقت عرضه نشد؟ در این مستند گفته می‌شود که موتور بازیسازی آن زمان شرکت ولو یعنی Valve Source 2 مشکلات جدی در توسعه این بازی به وجود آورد. به طور کلی، این موتور بازیسازی تاکنون مشکلات زیادی برای ولو بوجود آورده و دلیل اصلی لغو برخی از بازی‌های شرکت محسوب می‌شود. البته ولو در نهایت موتور Valve Source 2 راهی آشغال دانی کرد.

در پایان، نظر شما درباره ایده‌های پشت ساخت بازی Left 4 Dead 3 چیست؟ خوشحال می‌شویم دیدگاه‌های خود را با وبسایت دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “شرکت Valve بازی Left 4 Dead 3 را در دست توسعه داشت”