سوپر شوت از نزدیک… (معرفی کامل بازی ایرانی سوپر شوت)

آواتار MARTYR2 توسط MARTYR2 در ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ , ۱۲:۱۲

این روزها افراد بسیاری که بازی را به‌عنوان سرگرمی اول خود انتخاب می‌کنند، سراغ گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌ها رفته‌اند. این دسته از افراد که تعدادشان نسبت به سال‌های گذشته چند برابر شده، مخاطبان جدید بازی‌های رایانه‌ای هستند. با به وجود آمدن چنین موجی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی بسیاری از بازی‌سازان در دنیا به سراغ پلتفرم موبایل و تبلت رفته‌اند. این موج به کشور ما هم سرایت کرده و چند وقتی است که بازی‌سازهای کشورمان بازی‌های موبایلی را اولویت خود قرار داده‌اند. باید گفت که برخی از استودیوهای داخلی در این امر موفق بوده‌اند و بازی‌های بسیار مفرح و جذابی روانه بازار کرده‌اند. یکی از بازی‌های ساخت داخل که به تازگی هم منتشر شده بازی سوپر شوت است که توسط استودیوی الکتریک آرنا به تهیه‌کنندگی شرکت آرناتک ساخته شده است. بازی سوپرشوت در میان بازی‌های موبایلی در ژانر بازی‌های Launch یا Bounc’em up قرار دارد که استانداردهای این سبک را به خوبی رعایت کرده و از آن می‌توان به‌عنوان یک بازی استاندارد یاد کرد. در ادامه‌ی مطلب به قابلیت‌های بازی سوپر شوت اشاره خواهیم کرد و بیش‌تر در مورد این سبک توضیح خواهیم داد.

توپ در حرکت

بازی با یک شوت بلند آغاز می‌شود. هدف از شوت زدن در بازی این است که توپ را به دورترین نقطه ممکن برسانید و براساس فاصله رکورد بزنید. شوت آغازین بسیار مهم است و هرچقدر محکم‌تر باشد سرعت پرتاب توپ بیش‌تر می‌شود. هدف از بازی کردن این است که سرعت توپ را بالا ببرید تا توپ مسافت بیش‌تری را طی کند. اما موضوع به این راحتی نیست و توپ با چرخیدن و جلو رفتن سرعت خود را از دست می‌دهد. برای این‌که سرعت توپ بیش‌تر شود باید از ضربه‌ی چکشی در بازی استفاده کنید. ضربه چکشی به شما کمک می‌کند سرعت و ارتفاع توپ را زیاد کنید. تعداد ضربات چکشی در بازی محدود است و تنها روشی که می‌توانید آن را در میان بازی به دست آورید ضربه زدن به مدافعین حریف است. باید ریتم جلو رفتن توپ در بازی را با ضربه چکشی حفظ کنید و در موقعیت‌های مناسب از آن استفاده کنید. زمانی که قابلیت ضربه چکشی را ارتقا می‌دهید، می‌توانید ریتم بازی را به خوبی حفظ کنید که شاید مهم‌ترین و سرگرم‌کننده ترین حالت در بازی همین باشد.

اما سرعت توپ تنها با برخورد به زمین کم نمی‌شود، بلکه مدافعان حریف هم در این راه مقابل شما قرار می‌گیرند تاسرعت توپ را کم کنند و نگذارند رکورد خوبی بزنید. چند نوع مدافع در بازی وجود دارد. نوع اول مدافعان کوتاه قد و لاغر اندام هستند که با برخورد توپ به سر آن‌ها، از سرعت آن کمی کاسته می‌شود. تعداد این مدافعان زیاد است و بیش‌تر زمان بازی توپ روی سر آن‌ها فرود می‌آید. دسته‌ی دوم مدافعان بلند قد هستند که از سرعت توپ کمی بیش‌تر می‌کاهند و توپ با برخورد با سر آن‌ها بالاتر می‌رود. نوع بعدی مدافعان قلدر هستند که سرعت زیادی از توپ کم می‌کنند و تعدادشان نسبت به مدافعان دیگر کم‌تر است. اما هر چقدر در بازی جلو می‌روید تعداد مدافعان قلدر زیاد می‌شود. باید سعی کنید توپ به این نوع مدافعان برخورد نکند یا حداقل با یک ضربه چکشی از خجالت آن‌ها در بیایید. نوع آخر مدافعانی هستند که روی هوا قرار دارند (وسیله‌ای برای روی هوا ماندن دارند) که کمک می‌کنند توپ روی هوا بماند و به زمین برخورد نکند. بازی از چند مرحله تشکیل شده و برای عبور از مرحله‌ای به مرحله‌ی دیگر باید از سد دروازه‌بان حریف بگذرید. در این میان تماشاگر نماهایی هم وجود دارند که رنگ روی صفحه می‌پاشند تا شما چیزی نبینید و مزاحمت برای بازی‌کننده ایجاد می‌کنند.

کاکرو در حال له کردن مدافعان حریف

نیروی کمکی

برای این‌که سرعت توپ بیش‌تر شود چند یار هستند که در این راه به شما کمک می‌کنند. اولین و جذاب‌ترین آن‌ها کاکرو است. با خریدن این قابلیت در فروشگاه، کاکرو در میان بازی به کمک شما می‌آید. وقتی توپ زیر پای کاکرو قرار می‌گیرد، باید به سرعت روی صفحه تپ کنید تا کاکرو تمام مدافعان را با قدرت خود به کنار بزند و سرعت توپ شما را حفظ کند و در نهایت با یک شوت باردیگر به توپ سرعت بدهد. قابلیت دیگر کاپیتان است که با قرار گرفتن یک بازیکن تکنیکی روی هوا به کمک شما می‌آید. با رسیدن توپ به کاپیتان، او یک ضربه برگردان قدرتی می‌زند و سرعت توپ بیش‌تر می‌شود. قابلیت‌های دیگری که در فروشگاه بازی قرار دارند، دو قابلیت موتوری و بوقی هستند. موتوری و بوقی توپ را برای شما از کنار مدافعان عبور می‌دهند. طوری که سرعت توپ حفظ می‌شود. اما برای استفاده از آن‌ها باید مینی‌گیم‌های مربوط به خودشان را انجام دهید. تمام قابلیت‌ها محدودیت زمانی دارند. اما با ارتقا آن‌ها در فروشگاه قدرت، سرعت و ماندگاری آن‌ها در بازی را می‌توانید بیشتر کنید. ارتقا قابلیت‌ها نیاز به سکه‌های طلا دارد که در بازی به دست می‌آورید.

مهدی مهدوی کیا اسطوره‌ای که شوت‌های قدرتمندی برای شما می‌زند

آبی یا قرمز؟!

بازی سوپرشوت برای هواداران قرمز و آبی می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. طرفداران این دو تیم می‌توانند در ابتدا انتخاب کنند که طرفدار چه تیمی هستند. اگر طرفدار قرمز باشید تم اصلی بازی قرمز رنگ می‌شود. کاراکترهایی که به شما کمک می‌کنند لباس قرمز به تن دارند و مدافعان روبروی شما لباس آبی به تن دارند. این اتفاق برای طرفداران آبی هم به شکل برعکس می‌افتد. هرچقدر هم که رکورد بیش‌تری در بازی ثبت کنید به تیم مورد علاقه خود کمک کرده‌اید. چرا که جدول امتیازات طوری طراحی شده که رنگ تیم شما هم در کنار رکوردتان مشخص است و می‌توانید با افراد دیگر رقابت کنید. هر چه امتیاز بیش‌تری کسب کنید، تیم خود آبی یا قرمز را در جدول امتیازات بالاتر برده‌اید.

همچنین اسطوره‌های آبی و قرمز در متن بازی حضور دارند. اسطوره‌هایی مانند علی دایی، مهدی مهدوی کیا، احمد رضا عابدزاده، فرهاد مجیدی، ناصر حجازی و… در بازی حضور دارند و به شما کمک می‌کنند. به عنوان مثال اگر توپ از حرکت بایستد، با کمک احمد رضا عابدزاده و پرتاب‌های بلند او، می‌توانید بار دیگر بازی را ادامه دهید. فرهاد مجیدی هم می‌تواند با شوت‌های قدرتمند خود، شما را از سد دروازه‌بان حریف عبور دهد. اسطوره‌ها در بازی بسیار به کمک شما می‌آیند و می‌توانید رکورد بهتری را با آن‌ها ثبت کنید.

اسطوره‌هایی از آبی و قرمز

آیتم‌هایی هم در بازی وجود دارد که در طول بازی به درد می‌خورد. با استفاده از آیتم بمب می‌توانید تمام مدافعان حریف را نابود کنید و سکه‌های آن‌ها را جمع کنید. آیتم معجون قدرت هم به تعداد ضربات چکشی شما اضافه می‌کند.

بازی سوپرشوت بر روی کافه بازار منتشر شده و نقش یک بازی جذاب را دارد که می‌تواند ساعت‌های مفرحی را برای بازی‌کننده‌ها بسازد.

موتوری در حمل توپ از کنار مدافعان حریف به شما کمک می‌کند

دیدگاه
۱۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

11 Replies to “سوپر شوت از نزدیک… (معرفی کامل بازی ایرانی سوپر شوت)”

 1. آواتار jackthereaper1 jackthereaper1 گفت:

  بازی جالبی هست من تازه گوشی هوشمند گرفتم ولی توی این چند وقت که خبری از بازی خوب برای pc نیست کلی با بازی های گوشی سرگرم شدم که یکی از اون ها این بازی بود

  ۰ ۰
 2. آواتار kurosaki ichigo kurosaki ichigo گفت:

  از کجا دانلود کنم؟؟؟

  ۰ ۰
  1. آواتار Ulfric Ulfric گفت:

   کافه بازار

   ۰ ۰
 3. آواتار johnny cage johnny cage گفت:

  دوستان بازیه قشنگی من نفر اولم ولی عجله کردم اسم نزاشتم برا خودم کاش جایزه هم بدن

  ۰ ۰
 4. آواتار AliScan AliScan گفت:

  من کلی بازی کردم رسیدم رتبه پنجم :P

  بعد خوشحال رفتم خودم رو جر دادم هر چی الماس داشتم تموم کردم،گوشی رو ترکوندم گفتم الان اومدم اول رفتم سراغ جدول دیدم شدم ۷۵ م :| :-|

  ۰ ۰
 5. آواتار aliscan aliscan گفت:

  بازیه جالبی هستش
  اعتیاد آور

  مخصوصا کل کل پرسپولیس و استقلال :lol:

  ۰ ۰
 6. آواتار amir_waker amir_waker گفت:

  بازیش خیلی خوب بود من دیروز دان کردم :X

  ۰ ۰
 7. آواتار Ulfric Ulfric گفت:

  آقا بازی واقعا عالیه!
  جدی میگم :|

  ۰ ۰
 8. Max tireless گفت:

  انصافا بازی عالی هستش

  ۰ ۰
 9. آواتار ho3in ho3in گفت:

  بیخیال بابا
  قحطی پسته!

  ۱ ۰