افتتاحیه فیلم Birds of Prey

فیلم Birds Of Prey بدترین افتتاحیه یک اثر از DCEU را ثبت کرد

توسط میلاد شجری در ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ , ۱۸:۳۰

فیلم Birds of Prey فروشی پایین‌تر از انتظارات در هفته ابتدایی خود داشته که آن را تبدیل به بدترین افتتاحیه یک اثر از DCEU تبدیل می‌کند. برای اطلاع از آخرین اخبار سینما و تلویزیون، همراه دنیای بازی باشید.

طبق جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون از باکس آفیس، فیلم «پرندگان شکاری» (Birds of Prey) اکران ضعیفی را تجربه و پایین‌تر از انتظارات فروش کرده است. همین موضوع آن را تبدیل به بدترین افتتاحیه یک اثر از DCEU می‌کند. اثر کامیک بوکی در هفته ابتدایی اکران خود در کشور آمریکا فقط ۳۳.۲ میلیون دلار کسب کرده که پایین‌ترین در میان فیلم‌های دنیای سینمایی دی‌سی محسوب می‌شود.

البته برای یک فیلم اقتباسی از کامیک بوک‌های دی‌سی، بدترین افتتاحیه به Birds of Prey تعلق نمی‌گیرد؛ چرا که در سال ۲۰۱۰ میلادی، فیلم Jonah Hex با هنرنمایی جاش برولین فقط ۵.۳ میلیون دلار در هفته اول اکران در آمریکا درآمدزایی کرد. اما برای اثری از دنیای سینمایی دی‌سی (DCEU) که در سال ۲۰۱۳ میلادی، با فیلم «مرد پولادین» (Man of Steel) و هنرنمایی هنری کویل در نقش سوپرمن آغاز شد، قطعا پایین‌ترین و بدترین افتتاحیه محسوب می‌شود. گفتنی است فیلم «جوکر» (Joker) با هرنمایی واکین فینیکس که فروشی بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس را تجربه کرد، بخشی از DCEU نیست.

پیش از اکران فیلم Birds of Prey، پیش‌بینی‌ها از فروش بین ۵۰ تا ۵۵ میلیون دلاری آن در افتتاحیه باکس‌ آفیس خبر داده بودند. حتی شرکت برادران وارنر نیز در محافظه‌کارترین حالت، فروش ۴۵ میلیون دلاری را در هفته اول حدس زده بود. در جهان، فیلم تاکنون مبلغی معادل ۸۱.۲ میلیون دلار کسب کرده که بازهم پایین‌تر از پیش‌بینی ۱۱۰ میلیون دلاری شرکت برادران وارنر است. ددلاین در گزارشی آورده است که فیلم Birds of Prey به احتمال بسیار، به سختی به فروش ۱۰۰ میلیون دلاری در گیشه‌های داخل دست یابد. این فیلم با بودجه‌ای ۹۷ میلیون دلاری ساخته شده بود، که البته شامل هزینه‌های مربوط به بازاریابی و تبلیغات نمی‌شود.

فیلم Birds of Prey دارای رده‌بندی بزرگسال می‌شود و در ماه فوریه اکران شده است؛ همین دو امر می‌تواند علتی در نتایج پایین‌تر از انتظارات فیلم در باکس‌ آفیس باشد. برای مقایسه، فیلم Suicide Squad که برای رده سنی ۱۳ سال به بالا ساخته شده بود و Birds of Prey به نوعی اسپین آف آن محسوب می‌شود، در تابستان ۲۰۱۶ اکران شد و افتتاحیه‌ای ۱۳۳ میلیون دلاری در آمریکا را ثبت کرد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: