شرکت سگا (SEGA)

۹ حقیقت که در مورد شخصیت Mileena نمی‌دانستید

توسط محمد حسین بطحایی در ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ , ۲۱:۰۰

با خنجرهای خون آلود خود، دندان‌های تشنه به دردیدن گوشت دشمنان‌اش و خون دو رگه‌اش، ملینا در کنار سونیا بلید و کیتانا یکی از شخصیت‌های مونث نمادین مجموعه‌ مورتال کامبت است که از نسخه‌ی دوم این مجموعه یکی از پای‌ثابت‌های همیشگی این مجموعه خون آلود بوده است. حاصل آزمایش‌های شرورانه شنگ سونگ از ترکیب ژن تارکاتان‌ها و DNA کیتانا، زنی است به نام ملینا، با شباهت بی‌همتا به خواهر ژنتیکی‌اش کیتانا، که البته به خاطر دندان‌های تارکاتانی تیز و ترسناک‌اش هیچ وقت نمی‌‌تواند جای کیتانا را بگیرد. با ما همراه باشید تا به مطالعه ده حقیقت جالب در مورد ملینا بپردازیم که احتمالاً از آن‌ها تا کنون خبر نداشته‌اید. پیش از شروع واجب می‌دانم، اخطار وجود اسپویلر را در این متن بدهم. نکات داستانی پر اهمیتی در موارد زیر وجود دارند. و این که بابت بی عکس بودن مطلب عذرخواهی می‌کنم. امیدوارم بدون هیچ توضیح اضافه‌ای، این کمبود را از سمت ما قبول کنید و متوجه شوید. با آخرین مقالات بازی و ۶ حقیقت در مورد شخصیت Mileena از سری Mortal Combat با دنیای بازی همراه شوید.

شرکت سگا (SEGA)

 1. تروفی ارزشمند؟

با یک حقیقت غیر داستانی شروع کنیم. در Mortal Kombat (2011) اگر بخش Challenge Tower را تمام کنید، در پروفایل شما تروفی و اچیومنتی آزاد می‌‌شود با نام Best…Alternate…Ever «بهترین…لباس…ثانویه» . دوست دارید بدانید کدام لباس در انتهای Challenge Tower آزاد می‌‌شود که سازندگان این گونه به شما تبریک می‌‌گویند؟ به چپتر کیتانا در بخش داستانی آن بازی مراجعه کنید. چون از گذاشتن عکس این لباس شدیدا معذوریم. راهنمایی!؟ داریم در مورد ده حقیقت پیرامون «ملینا» صحبت می‌‌کنیم، حواس‌تان که هست.

 1. او سه بار مرده!

در همان داستان نسخه‌ دوم مورتال کامبت که ملینا در آن معرفی شد او وظیفه نظارت بر اعمال کیتانا را از شائوکان دریافت کرده بود تا رفتار مشکوک وی را زیر نظر داشته باشد. کیتانا هم در نهایت در دام ملینا افتاد و قصد همکاری‌های وی با مبارزان Eartrealm لو رفت. ملینا بعد از ‌اشراف به این موضوع، سعی کرد کیتانا را از پا درآورده و جای او را بگیرد. ولی در طی همان مبارزه، کیتانا برتری خود را نشان می‌‌دهد و ملینا را به قتل می‌‌رساند. بعد از زنده شدن او به وسیله‌ی شیناک و دیگر موارد که از حوصله‌ی مطلب خارج است، او بار دوم در انتهای Mortal Kombat Armageddon در نبرد نهایی، میان بقیه مبارزان از پا درآمده و به قتل می‌‌رسد تا این که ریدن خط زمانی را جابه‌جا می‌‌کند. در خط زمانی جدید او در Mortal Kombat X به دستور کوتال کان و به وسیله‌ی D’vorah «دِوُراه» به جرم خیانت و اقدام به کودتا علیه وی به قتل می‌‌رسد که با این مورد، تعداد مرگ‌های وی به سه عدد می‌‌رسد.

 1. مشکل تکنیکی حتی در نسل هشتم!؟

در Mortal Kombat X برای اولین بار بعد از این همه سال، طراحی دندان‌های تارکاتانی ملینا دست خوش تغییرات عمده‌ای می‌‌شوند و ترکیبی انسانی و هیولاوار می‌‌گیرند. به گونه‌ای که ملینا در بخشی از دهان‌اش لب و دهان عادی نیز اضافه بر دندان‌های قندیلی تارکاتانی دارد. اما در ابتدای روند ساخت بازی و بخش طراحی، داستان گویا فرق داشته. در طرح و ایده‌ی اصلی قرار بوده که فک ملینا مانند مار حرکت کند. اما به دلیل مشکلات تکنیکی چنین کاری برای سازندگان مقدور نبوده. بله در نسل هشتم بازی‌های ویدیویی نیز هنوز برخی طرح‌ها به دلیل ضعف و مشکلات تکنیکی خط می‌‌خورند.

شرکت سگا (SEGA)

 1. پایان قابل استناد در داستان

پایان و اندینگ ملینا در بخش آرکید Mortal Kombat Deception جزو معدود پایان‌های بخش آرکید در کل مجموعه است که از طرف سازندگان جزو داستان اصلی به حساب آمده است. در این پایان کیتانا با تظاهر به مرگ، کنترل ارتش خود را به «بو رای چو» می‌‌سپارد و خود عازم ادنیا می‌‌شود و با جا زدن خود به عنوان کیتانا، کنترل ارتش آن جا را نیز به دست می‌‌آورد. او در نهایت تصمیم به قتل باراکا، تنها یار خود می‌گیرد. دلیل؟ چون او تنها کسی است که از هویت ملینا با خبر است و با مرگش دیگر هیچ کس از هویت اصلی او با خبر نخواهد شد. در نهایت هم ملینا موفق به کشتن باراکا می‌‌شود.

شرکت سگا (SEGA)

 1. ثابت قدمی‌‌ طولانی مدت

از ابتدای حضورش در مورتال کامبت تا قبل از عرضه‌ی Mortal Kombat (2011)، هیچ کدام از Special Move‌ها «حرکات ویژه» ملینا در تمامی‌‌ این سال‌ها دچار تغییر نشده و یکسان باقی مانده اند. و این نسخه‌ی نهم مورتال کامبت بود که این سنت را شکاند و حرکات ویژه‌ی ملینا را دچار تغییرات اساسی کرد.

 1.  داستان متفاوت در Mortal Kombat Conquest

در قسمتی از سریال اپیزودیک Mortal Kombat Conquest شاهد ورود ملینا به داستان هستیم. ولی داستان او در این سریال بسیار با آن چه در بازی‌ها دیده بودیم تفاوت دارد. او در این جا هیچ رابطه‌ی خونی و حتی ژنتیکی‌ای با کیتانا ندارد. در این سریال او در حقیقت یک مبارز اهل Outworld با دندان‌های تارکاتانی است که به وسیله‌ی جادوی شائوکان به صورت کامل شبیه به کیتانا می‌‌شود تا بتواند به دشمن نفوذ کند و کونگ لائو را به قتل برساند. ولی در نهایت در این کار شکست می‌‌خورد و شائوکان نیز به عنوان مجازات، ضمن حفظ زیبایی ظاهری‌ای که از کیتانا به او رسیده بود دندان‌های تارکاتانی‌اش را بازمی‌‌گرداند و حتی آن‌ها را بزرگتر و ترسناک‌تر و غیر قابل تحمل‌تر می‌‌کند تا در تضاد با زیبایی‌های دیگر او، ملینا همیشه از این که می‌‌خواسته شخصی باشد که به هیچ وجه نبوده، عذاب بکشد.

 1.  مانند یار دندان تیز

در Challenge Tower نسخه‌ی نهم مورتال کامبت، در چالش صد و هشتاد و چهارم، شما با باراکا و ملینا به مقابله به چالش موجود می‌‌روید. اگر باراکا در این چالش از پا در بیاید و شما با ملینا چالش را تمام کنید او به جای حالت پیروزی خودش، انیمیشن پیروزی باراکا را اجرا می‌‌کند و دست‌هایش را به صورت ضربدری بر روی هم قرار می‌‌دهد. بالاخره آن دو رفیق و یار دندان تیز هم هستند!

شرکت سگا (SEGA)

 1.  او می‌‌تواند یک راسو شود

در Animality وی در نسخه‌ی سوم مورتال کامبت او تبدیل به راسویی بو گندو می‌‌شد و حریف خود را تا حد مرگ با بوی خود شکنجه می‌‌داد. نام این تمام کننده Stinky Murder «قتل بدبو» بود.

 1.  او به جای کیتانا و کیتانا به جای او

در پایان بخش آرکید او در Mortal Kombat Armageddon، بعد از این که بلیز را شکست می‌‌دهد، به وسیله‌ی قدرت وی، کیتانا و ملینا برای لحظه‌ای با هم ترکیب و یکی می‌‌شوند. بعد از جدا شدن هر دو به واسطه‌ی قطع شدن این نیرو، ملینا متوجه می‌‌شود که دهان تارکاتانی خود را از دست داده و حالا علاوه بر زیبایی همیشگی‌اش صورتی انسانی دارد. در سمتی دیگر نیز کیتانا خود را در وضع سابق ملینا می‌‌بینید و خود را با دندان‌هایی بلند و تیز می‌‌یابد. به همین واسطه ملینا می‌‌تواند بالاخره به جای کیتانا بر تخت پادشاهی ادنیا بنشیند و کیتانا نیز در تلاش نافرجامش برای اثبات هویت خود در زندان‌های ادنیا به جنون می‌‌رسد.

شما نیز حقیقت خاصی را در مورد ملینا می‌دانید که در این جا به آن اشاره نکرده‌ایم؟ نظر خاصی در رابطه با مطالب فوق دارید؟ در بخش نظرات حرف‌های خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه
۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

5 Replies to “۹ حقیقت که در مورد شخصیت Mileena نمی‌دانستید”

 1. آواتار سبحان سبحان گفت:

  خب ملینا راسو نمیشه مریضیه کارتاکا گرفت باراک هم همینطور
  :spoiler: :xbox:

  ۰ ۰
  1. آواتار الهام الهام گفت:

   این تو خط زمانی جدیده بگرنه در اصل تو خط قبلی یا همون از ۱ تا ۱۱ تارکات ها یکجور نژادن و وقتی شائو کان فهمید کیتانا ادم رحم دلیه با ژن کیتانا و یک تارکاتان میلینا رو میسازه

   ۰ ۰
 2. آواتار محیا محیا گفت:

  سلام وقتی جای کیتانا با ملینا عوض شد چگونه اثبات کرد که کیتانا ی واقعی است؟

  ۴۱ ۱۰
  1. تو کی هستید؟

   ۱۱ ۱۳