دار و دسته حیوانات مجازی بامزه | معرفی بازی پشمالو ۲

توسط محمد سجاد پناهی در ۲۳ تیر ۱۳۹۶ , ۲۲:۰۰

با ورود اسمارت فون‌ها کم‌کم کنسول‌های همراه جای واقعی خود را از دست دادند، اگر بخواهیم دنبال دلایل‌اش باشیم قطعاً به این نکته بر خواهیم خورد کسی که محدودیت بودجه دارد چرا باید برای سرگرمی‌اش یک دستگاه جداگانه دیگر تهیه کند، وقتی می‌تواند سرگرمی را در کنار دیگر قابلیت‌ها در یک دستگاه داشته باشد؟ مهم‌ترین دلیل شکست کنسول‌های همراه ناکارآمدی آنها نسبت به اسمارت فون‌ها و یا حتی همه کاره بودن اسمارت فون‌ها بود ولی به هر حال سرگرمی نیز به جمع قابلیت‌های دیگر در یک اسمارت‌فون پیوست تا همه چیز را ما در یک دستگاه کوچک داشته باشیم. این دستگاه جادویی امروزه به جزء جدایی‌ناپذیر زندگی ما تبدیل شده است و در آن می‌توانیم دنیایی برای خودمان بسازیم. در این دنیا می‌توانیم حتی حیوان خانگی مجازی و مصنوعی هم داشته باشیم که به آن عشق بورزیم و آن را دوست داشته باشیم، می‌توانیم آن را بزرگ و سر و سامان بدهیم و حس یک وظیفه را به خودمان به‌صورت مجازی منتقل کنیم. همه‌ی این قابلیت‌ها در کنار دیگر قابلیت‌های یک اسمارت‌فون باعث شده است تا ما با آن خو بگیریم در ادامه مقاله قصد داریم تا به معرفی بازی پرورش حیوان مجازی «پشمالو ۲» (My Talking Dog 2) بپردازیم، همراه دنیای بازی باشید.

پشمالو ۲، بسیار شبیه به My Taking Tom معروف خودمان است که در قالب یک سگ دوباره برایمان بازسازی شده است. اسم این سگ مجازی ما «چارلی» (Charlie) است که از لحظه‌ایی که در گهواره قرار دارد با شما همراه می‌شود تا روزی که این بازی را از روی دستگاه‌تان پاک کنید.

معرفی بازی پشمالو 2

لحظه‌ایی که برای اولین بار بازی را اجرا می‌کنید یک سگ بامزه را در گهواره‌ای شیک خواهید دید که بعد از بیدار شدن می‌ایستد و به شما نگاهی مظلومانه می‌کند تا وی را به سرپرستی بپذیرید! بعد از بیدار شدن چارلی مراحل آموزشی بازی آغاز می‌شود که خوشبختانه گزینه عبور کردن یا Skip را در اختیار شما می‌گذارد و با زدن آن دکمه، شما وارد دنیای چارلی و حیوان مجازی‌تان می‌شوید. اولین موردی که بعد از بخش آموزشی از شما خواسته می‌شود همان نام شخصیت‌تان می‌باشد که به‌صورت نمادین در کنار نام چارلی نمایش داده می‌شود، بعد از وارد کردن نام شخصیت‌تان وارد دنیای چارلی می‌شوید. بازی دارای چهار بخش اصلی می‌باشد که شامل آشپزخانه، اتاق خواب، دست‌شویی و در نهایت اتاق بازی است. در اتاق بازی می‌توانید با چارلی بازی کنید و آن را سرگرم کنید تا شادتر از قبل به شما لبخند بزند. بخش دست‌شویی برای شما یک مسواک طراحی کرده است که هرگاه چارلی از بوی بد دهانش به شما علامت داد به آنجا بروید و دندان‌های او را مسواک بزنید، هم‌چنین وقتی مگس‌ها از بوی بد دور چارلی جمع شده‌اند او را به حمام ببرید. آشپزخانه نیز محلی برای تغذیه چارلی است و در آن‌جا می‌توانید هر خوراکی که نیاز داشته باشید را با سکه‌هایی که به‌دست می‌آورید تهیه کنید. خوراکی‌های بازی از تنوع خوبی برخوردار هستند که می‌توانند در لحظه‌ای که چارلی گرسنه است به کمک شما و او بیایند. اتاق خواب چارلی هم آخرین بخش مهم بازی است که اگر درست و به اندازه نخوابد، نیاز به داروی خواب با ارزش ۱۰۰ سکه دارید تا بتوانید با او وارد مینی گیم‌های بازی شوید. مینی گیم‌های بازی که در اتاق بازی چارلی قرار دارند از تنوع خوبی برخوردار هستند که تعداد آن‌ها به عدد ۱۰ می‌رسد. اگر مینی گیم جذاب و با ارزش گیتار (Guitar) را هم حساب کنیم، در مجموع بازی دارای ۱۱ مینی گیم می‌باشد که با انجام آن‌ها شما می‌توانید مقداری سکه به‌دست بیاورید تا برای چارلی آیتم، خوراکی، دارو و دیگر آیتم‌ها را خریداری کنید.

در بازی پشمالو ۲ (My Talking Dog) همه اتاق‌های اصلی قابلیت شخصی‌سازی دارند؛ حتی با این تم عجیب و زیبا.

یکی از قابلیت‌های خوب این بازی بخش شخصی‌سازی آن می‌باشد که از تنوع خوبی بهره می‌برد، بازی برای هر اتاقی که وجود دارد دست شما را باز می‌گذارد تا آن را شخصی‌سازی کنید. در اتاق بازی و در کنار مینی گیم‌های اختصاصی، ما شاهد یک تخته‌ی نقاشی نیز هستیم که امکانات جذابی را برای کودکان دارد تا بتوانند نقاشی‌هایی دیدنی بکشند. در این ابزار طرح‌های پیش فرضی وجود دارند که با قیمت‌های مختلف در دسترس هستند و با خرید آن‌ها ابزار نقاشی با رنگ‌های متنوع در دسترس هستند تا الگوهای بازی را رنگ‌آمیزی کنید. اگر به بخش آیتم‌های بازی نگاهی دیگری داشته باشیم، شاهد تنوع لباس‌ها و تیپ‌های رنگارنگ برای چارلی هستیم. بازی دست شما را باز گذاشته است و می‌توانید حتی رنگ پوست چارلی را نیز شخصی‌سازی کرده و رنگ پوست او را با رنگ لباس‌هایش یکسان کنید. تنوع پوشیدنی در بازی بسیار زیاد است و شما می‌توانید کلاه، عینک، شلوار، پیراهن، شال گردن و… برای چارلی با توجه به رنگ دل‌خواه خریداری کنید که البته برای این امر با سکه در اختیار داشته باشید. استودیو گستران دریک طبق قراردادی که با کافه بازار بسته است می‌تواند با پرداخت پول از دستگاه‌های عضو درگاه شتاب از پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده و سکه خریداری کنید.

گیم پلی بازی از جزییات بیشتری نسبت به رقبا برخوردار است و می‌تواند ادعایی در این سبک برای خود داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین موضوعات در بازی سطح (Level) شخصیت چارلی است که با مراقبت از آن بیشتر و بیشتر می‌شود. بازی با پیشرفت شما در قسمت سطح پس از هر عدد مقادیری از سکه و آیتم به شما هدیه می‌دهد و چارلی نیز رشد می‌کند. در واقع سطح چارلی شما هر چه بیشتر شود، بیشتر نیز رشد می‌کند و بزرگ‌تر از قبل می‌شود. در اتاق بازی چارلی شما برای سرحال آوردن چارلی باید با آن بازی کنید و برای این کار شما می‌توانید از مینی گیم‌های موجود استفاده کنید اما دو ابزار سریع‌تر نیز برای این کار وجود دارد. اولین ابزاری که چارلی را بسیار سریع‌تر از بقیه ابزارها شاد می‌کند، یک عدد پر است! این پر چارلی را حسابی می‌خنداند و کلی با آن سرگرم می‌شود. وسیله‌ی بعدی یک عدد کیسه بکس می‌باشد که می‌توانید با آن به چارلی مشت بزنید و با این کار نیز می‌توانید او را سرگرم کنید ولی این کیسه بکس نمی‌تواند چارلی را از پای در بیاورد؛ چیزی که به مراتب در دیگر عناوین مشابه دیده‌ایم. در انتها نیز به یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این بازی با دیگر بازی‌های هم سبک می‌رسیم و آن چیزی نیست جز قابلیت سلفی که بسیار جذاب و دیدنی است. قابلیت سلفی (Selfie Mode) این امکان را به شما می‌دهد تا در کنار چارلی شما به واسطه‌ی دوربین جلو با وی یک عکس یادگاری در هر شرایطی بگیرید که بسیار جالب به‌نظر می‌رسد و اگر کیفیت دوربین جلوی اسمارت فون‌تان خوب است حتما آن را یک بار امتحان کنید.

در مجموع عنوان پشمالو ۲ (My Talking Dog 2) یکی از بهترین‌ها در سبک پرورش حیوانات مجازی (Virtual Pet) روی دستگاه‌های اندرویدی در حال حاضر است و می‌توان روی آن به‌عنوان یک بازی تمام عیار در این سبک حساب باز کرد. در این بازی شما قابلیت‌های بسیاری دارید و دست‌تان از نظر آزادی عمل به‌نسبت دیگر بازی‌های هم‌سبک بازتر است و با تمامی این نقاط قوت، پشمالو ۲ می‌تواند یک عنوان سرگرم‌کننده برای کودکان و دیگر افراد باشد.

دانلود مستقیم از کافه بازار

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: