بازی Deus Ex, بازی Deus Ex: Human Revolution, بازی Deus Ex: Mankind Divided, پی سی گیمینگ (PC Gaming)

نهایت تبعیض | پیش‌نمایش Deus Ex: Mankind Divided

توسط تارخ ترهنده در ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ , ۱۴:۰۰

آینده‌ای را تصور کنید که در آن انسان‌هایی که به هر دلیلی نقص عضو شده‌اند و بدن آنها دچار مشکل و کمبود است، با کمک تکنولوژی دوباره توانایی‌های خود را به‌دست می‌آورند. اما آنها از دیگر انسان‌های عادی و دارای سلامت کامل جدا شمرده می‌شوند، تحقیر می‌شوند و دیگر انسان شناخته نمی‌شوند. آینده‌ای که در آن گروه‌هایی تندرو و با ایدئولوژی‌های نه چندان منطقی، تمامی انسان‌های ناتوانی که با کمک تکنولوژی و فلز و دیگر ابزار توانمند شده‌اند مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند؛ و این طرز تفکر بیشتر رشد می‌کند و به برخی از دولت مردان نیز منتقل می‌شود. حال چاره‌ی کار چیست؟ آیا واقعاً از نظر شما این نوع و قشر از انسانها، که حتی در حال حاضر نیز گاهی در جامعه دیده می‌شوند، دیگر فطرت انسانی ندارند و گناهکارند!؟

مجموعه بازی‌های Deus Ex بر پایه‌ی همین ایده بنا شده‌اند و جدیدترین نسخه در این مجموعه، Deus Ex: Mankind Divided نام دارد که دوم شهریور سال جاری منتشر می‌شود. با پیش نمایشی بر این عنوان همراه دنیای بازی باشید.

سازنده: Edios Montreal

ناشر: Square Enix

سبک: اکشن نقش آفرینی

تاریخ انتشار: دوم شهریور ۱۳۹۵

dxmd_2015_06_12_e3_screen_online_005

از انقلابی برای بشریت تا جدایی و تقسیم بندی نوع بشر

همانطور که گفته شد، مجموعه بازی‌های Deus Ex بر پایه‌ی تبعیض میان انسان‌ها بنا شده‌ که در این بین، شخصیت اصلی عناوین این مجموعه درگیر ماجراهای دیگری از جمله توطئه‌های سیاسی، مأموریت های مخفی، آشوب‌های مردمی و دیگر موارد نیز می‌شد. پنج سال پیش عنوانی دیگر در این مجموعه با برچسب Deus Ex: Human Revolution منتشر شد که در آن آدام جنسن، مأمور سابق نیروی ویژه، تبدیل به مأمور امنیتی شرکتی به نام Sarif می‌شود. این شرکت که حوزه‌ی کاری آن حول توان بخشی به افراد ناتوان با تکنولوژی است، توسط گروه‌های تندرو مورد حمله قرار می‌گیرد و پی در پی تهدیدهای نابودی دریافت می‌کند. طی یک حمله، آدام نیز شدیداً صدمه می‌بیند و رییس شرکت، دیوید سریف، برای نجات آدام به او دست‌ها و پاهای مکانیکی و مصنوعی متصل می‌کند و دیگر بخش‌های نابود شده‌ی بدنش را نیز بازسازی می‌کند. آدام بعد از به‌دست آوردن هوشیاری، به دنبال پیدا کردن گروهی که به آنها حمله کردند می‌رود تا اطلاعات بیشتری کسب کند و این گروه را نابود کند.

Human Revolution در سال ۲۰۲۷ میلادی داستانش را بازگو می‌کرد، Mankind Divided دو سال بعد و در سال ۲۰۲۹ یا ۱۴۰۸ شمسی اتفاق می‌افتد (تصور این آینده خیلی هم سخت نیست و خیلی هم از این نوع واقعیت دور نیستیم).

در داستان این عنوان که ادامه‌ی نسخه‌ی قبلی است، آدام عضو پلیس بین‌الملل شده و در مأموریت‌هایی قصد دارد گروه‌های تروریست و آشوبگر را از پا در بیاورد. در این بین، گروهی با ظاهری خاص و ماسک‌های طلایی و مکانیکی خودشان را نشان می‌دهند که باید تا انتشار بازی صبر کرد و دید که این گروه چه نقشی در داستان بازی ایفا می‌کنند.

در این عنوان نیز دوباره سر و کله‌ی گروه افراطی پیدا شده و باز هم می‌خواهند تمامی انسان‌های ناتوان را از پا در بیاورند؛ با اینکه این قشر از افراد بعد از وقایع پایانی بازی پیشین با مشکلات رفتاری و غیرقابل کنترلی روبرو شدند که بر آنها تزریقاتی انجام شد تا این مشکلات برطرف شوند و همه‌ی آنها نیز به منظقه‌ای جدا از دیگر انسانها منتقل شدند.

حال در این بازی آدام دوباره باید با تمامی این قضایا و توطئه‌ها دست و پنجه نرم کند و شما باید او را در این ماجراها یاری کنید. به نظر می‌رسد که داستان این بازی مانند نسخه‌ی قبلی آن بسیار غنی باشد.

2842402-deus6

حواستان باشد که چه کار می‌کنید و چه تصمیماتی می‌گیرید

مجموعه بازی‌های Deus Ex و مخصوصا نسخه‌ی Human Revolution به گیم‌پلی خاص و تلفیقی خود مشهور هستند. در HR دید پایه‌ی بازی اول شخص بود که زمان سنگر گرفتن به دید سوم شخص در می‌آمد. بازی به علاوه‌ی سبک اکشن و تیراندازی خود که بیشتر بر روی مخفی کاری تاکید دارد، از المان‌های نقش آفرینی نیز بهره می‌برد. تصمیم گیری‌های حساسی که داستان و پایانش را تغییر می‌دهند، ماموریت‌های فرعی متفاوت، دنیای باز و جمع آوری آیتم‌های مختلف از المان‌های نقش آفرینی بازی هستند که استادانه در سبک اکشن پیاده سازی شده‌اند.

آدام با کمک مهارت‌های خود و قدرت‌هایی که عضوهای مصنوعی و مدرنش به او می‌دهند در بازی پیش می‌رود. در بازی جدید Mankind Divided به اختصار MD، المان‌ها و ویژگی‌های ذکر شده در بازی قبلی پایدار هستند به علاوه ی ویژگی‌ها و قدرت‌های جدید آدام و آزادی عمل بیشتر در بازی و دنیای آن. در تریلرهای نمایش داده شده از بازی، قابلیت‌های جدیدی به منوی قدرت‌های آدام اضافه شده و برخی از قدرتهای قبلی نیز توسعه یافته بودند. شما با باز کردن این منو می‌توانستید چند قدرت که بیشتر به کارتان می‌آمد را در منویی کوچکتر در سمت چپ و پایین صفحه اضافه کنید، و با سرعت بیشتری به پیشروی در بازی بپردازید. قابلیت بی‌صدا حرکت کردن، نامرئی شدن و دیگر موارد متنوع از قابلیت‌های بازی هستند.

علاوه بر این قدرت‌ها و قابلیت‌ها، آدام می‌تواند چند نوع اسلحه با خود حمل کند. منوی اسلحه‌ها جداست که با باز کردن آن می‌توانید اسلحه‌های مورد نیاز خود را انتخاب کنید و از آنها در مواقع ضروری استفاده کنید. تیرهای الکتریکی یا شاکر روی دست‌های آدام از اسلحه‌های مخفی کاری و جدید وی است.

شاکرهای الکتریکی روی دست مکانیکی آدام در حال پرواز به سوی دشمنان!

شاکرهای الکتریکی روی دست مکانیکی آدام در حال پرواز به سوی دشمنان!

به گفته‌ی خود سازندگان بازی، شما می‌توانید بدون کشتن کسی بازی را به پایان برسانید؛ یعنی فقط با مخفی کاری و بیهوش کردن دشمنان خود پیش بروید. اگر بدون خشونت در بازی پیشروی کنید، به ازای هر دشمنی که از راه‌های اسلحه‌های الکتریکی و شاکر یا حرکات بیهوش کننده از پا در می‌آورید، امتیاز یا تجربه‌ی اضافی با عنوان روح بخشنده یا Merciful Soul به‌دست می‌آورید. با کسب تجربه و امتیاز بیشتر، فرصت‌های بیشتری برای ارتقای قدرتها و اسلحه‌های خود به‌دست می‌آورید. به شخصه از مخفی کاری در HR لذت می‌بردم و ترجیح می‌دادم با Stun Gun (این اسلحه در بازی جدید هم موجود است) و مخفی کاری بیشتر بازی را پیش ببرم. در کل در این بازی، با انتخاب‌های خود و سبک بازی مرود علاقه‌ی خود پیشروی می‌کنید و نتیجه‌ای که مشاهده می‌کنید نیز حاصل تصمیمات خودتان خواهد بود.
هک کامپیوترها و وسایل الکترونیکی در این نسخه هم وجود دارد و کمی پیشرفته‌تر و متفاوت‌تر از سیستم هک نسخه‌ی پیشین است. در تصویر زیر نمونه‌ای از سیستم هک بازی جدید را می‌توانید مشاهده کنید.

سیستم و مکانیک‌های هک در بازی تقریبا شبیه به نسخه‌ی پیشین هستند. شما باید مرحله به مرحله در راه به سمت هسته‌ی سبز رنگ پیش بروید و هسته‌ی قرمز رنگ و امنیتی سیستم را مورد توجه خود قرار ندهید؛ اگر سیستم امنیتی متوجه شما شود، باید در مدت زمان محدودی سریعا بع هسته‌ی سبز برسید و پروسه‌ی هک را کامل کنید.

سیستم و مکانیک‌های هک در بازی تقریبا شبیه به نسخه‌ی پیشین هستند. شما باید مرحله به مرحله در راه به سمت هسته‌ی سبز رنگ پیش بروید و هسته‌ی قرمز رنگ و امنیتی سیستم را فعال نکنید؛ اگر سیستم امنیتی متوجه شما شود، باید در مدت زمان محدودی سریعا به هسته‌ی سبز برسید و پروسه‌ی هک را کامل کنید.

آینده‌ای مدرن و بی‌رنگ همراه با هنرنمایی موسیقی؟

در نمایش‌های بازی، اتمسفر بی رنگ و خاکستری بازی و گاهی بریدگی تصویر به چشم می‌آید. گرافیک بازی در نمایش‌های اخیر کاملاً نسل جدیدی نبود تا اینکه آخرین تریلر یا TV Spot بازی منتشر شد. در این نمایش از بازی، گرافیک به طرز چشمگیری با نمایش‌های قبلی فرق دارد که از هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ رنگ و لعاب، وضعیت بهتری دارد. احتمالاً در نسخه‌ی نهایی بازی، این مشکلات برطرف شده‌اند و شاهد گرافیک خوبی خواهیم بود؛ هر چند که در نمایش‌های گیم پلی بازی، گرافیک و طراحی چهره‌های شخصیت‌های بازی کمی بوی نسل پیشین را می‌دهد؛ اما در تصاویر نیز می‌بینید که گرافیک بازی چشم نواز و نسل هشتمی است. به هر حال باید تا انتشار نهایی بازی صبر کرد.

از جلوه‌های بصری که بگذریم، به موسیقی و صداگذاری بازی می‌رسیم که به جرات می‌توان گفت عالی کار شده‌اند. با اینکه نمی‌توان قبل از انتشار بازی در این مورد نظر قطعی داد، ولی موسیقی متن بازی در نمایش‌های آن کاملاً به وضوح شنیده می‌شد و روح خاصی در بازی می‌دمید؛ صداگذاری و تلاش گویندگان بازی نیز در چند نمایش منتشر شده قابل تحسین است و می‌توان امید داشت در بازی نهایی، کمترین نقصی در این بخش حس شود.

deus-ex-human-revolution-21

به امید آینده‌ای روشن‌تر

با تمام این اوصاف، سابقه‌ی درخشان مجموعه بازی‌ها و نمایش‌های خوب بازی می‌توان گفت که با یک شاهکار دیگر در بازی‌های Deus Ex روبرو می‌شویم که کمتر از یک ماه دیگر منتشر می‌شود. یک بازی فوق‌العاده غنی و احتمالاً دارای ارزش تکرار و تجربه‌های دوباره. در دومین روز از ماه آینده، همراه آدام برای برقراری عدالت، صلح و توازن مبارزه خواهیم کرد.

دیدگاه
۵ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

5 Replies to “نهایت تبعیض | پیش‌نمایش Deus Ex: Mankind Divided”

 1. آواتار caner 2 caner 2 گفت:

  زیاد علاقه ی خاصی به بازی ندارم

  ۰ ۰
 2. آواتار PrinCe S PrinCe S گفت:

  ممنون پیش نمایش خوبی بود :۱۵:

  نسخه ی قبلی که خیلی فوق العاده بود

  یکی از موردانتظار ترین بازی هاست واسه من :lol:
  کلا بازی ها واسه من فقط مورد انتظارن :lol: بازی نمیشن :11:

  ولی اینو خیلی دوست دارم تجربه کنم :۲۴:

  ۰ ۰
 3. آواتار BARA BARA گفت:

  خوب باید بگم آدام جنسن شبیه بیگ باس اسنیک ایتر داره میشه
  بی هوش کردن یا کشتن انتخاب آزاده پس این موضوع کمی پررنگ تر باشه
  رویای شیرینی هستش
  البته تو نسخه قبلی هم این قابلیت وجود داشت ولی چندان موضوع خاص و دلیل خاص درگیر کننده ای نداشت
  امیدوارم برای این کار یه رودخانه ارواحی مثل اسنیک اینتر تو بازی گنجانده باشند :|

  ۰ ۰
 4. آواتار PSYCHO MANTIS PSYCHO MANTIS گفت:

  تشکر بسیار.
  پیشنمایش جالبی بود!
  منتظر تجربه ی این اثر هستم.

  ۰ ۰
 5. آواتار Very Big Daddy Very Big Daddy گفت:

  من رو به شخصه پیر کرد انتظار برای این نسخه… :۱۵: :۱۵:
  تشکر بابت پیش نمایش

  ۰ ۰