فروش جهانی فیلم Black Panther به یک میلیارد دلار رسید

توسط میلاد شجری در ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۰

شرکت والت دیزنی پیکچرز ساعاتی پیش اعلام کرد که فروش کل فیلم Black Panther به یک میلیارد دلار رسیده است؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» (Black Panther) هنرنمایی چادویک بوزمن چند هفته پیش به صورت جهانی اکران شد و حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، شرکت والت دیزنی پیکچرز (Walt Disney Pictures) اعلام کرده که فروش کل فیلم Black Panther پس از گذشت ۲۹ روز از اکران به رقم یک میلیارد دلار رسیده است. پلنگ سیاه شانزدهمین فیلم شرکت دیزنی و پنجمین فیلم دنیای سینمایی مارول است که به چنین فروشی دست پیدا می‌کند. پیش از این فیلم‌های «انتقام‌جویان» (The Avengers)، «انتقام‌جویان: عصر التران» (Avengers: Age of Ultron)، «مرد آهنی ۳» (Iron Man 3) و «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (Captain America: Civil War) به این رقم از فروش رسیده بودند.

با ۵۲۱ میلیون دلار فروش داخلی، فیلم Black Panther همینک نهمین فیلم تاریخ از این لحاظ محسوب می‌شود و تا آخر این هفته با عبور از فیلم The Dark Knight (با ۵۳۵ میلیون دلار فروش داخلی) تبدیل به دومین فیلم ابرقهرمانی پرفروش در خاک آمریکا خواهد شد. در کنار این موارد فیلم در بسیاری از بخش‌ها رکورد شکنی کرده است؛ نظیر بهترین شروع یک فیلم در ماه فوریه با ۲۰۲ میلیون فروش، بهترین فروش در سه روز نخست با کسب ۲۴۲ میلیون دلار و غیره.

در بازار بین‌المللی نیز این فیلم تا آخر روز یک‌شنبه از ۵۰۰ میلیون دلار درآمد زایی عبور خواهد کرد؛ با توجه به اینکه دو روز در کشور چین به تازگی اکران شد و توانست حدود ۲۲ میلیون دلار در همان روز درآمد کسب کند.

بازیگرانی چون چادویک بوزمن، مایکل بی جردن، اندی سرکیس، دانای گوریرا، لوپیتا نیونگو، مارتین فریمن، استرلینگ کی براون، آنجلا باست، فارست ویتاکر، دنیل کالویا، وینستون دوک، لتیشیا رایت، جان کانی، سیدل نوئل و فلورنس کاسومبا نیز در فیلم Black Panther حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند. کارگردانی این فیلم بر عهده «رایان کوگلر» (Ryan Coogler)، کارگردان فیلم‌ چون کرید (Creed)، و کار نوشتن فیلمنامه نیز بر عهده کوگلر و جو رابرت کول بوده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: