آنریل انجین ۵ ادامه‌ی راه استودیو سی‌دی پراجکت است نه آغاز راه!

آنریل انجین ۵ ادامه‌ی راه استودیو سی‌دی پراجکت است نه آغاز راه!

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۸ مهر ۱۴۰۲ , ۲۰:۲۹

اخیرا Gabe Amatangelo، کارگردان بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ در مصاحبه‌ای بیان داشته است که آنریل انجین ۵ به معنای آغاز توسعه‌ی بازی‌های پیش رو از ابتدا نیست و کوچ استودیو سی‌دی پراجکت به این موتور، کار افراد را برای استفاده از فناوری‌های این موتور آسان‌تر می‌سازد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ با عرضه‌ی بسته الحاقی پولی خود با نام فنتوم لیبرتی پایان راه این بازی پر سروصدا را رقم زد و عملا تمرکز خود را روی ساخت دنباله‌ی این اثر آغاز کرد. شاید بتوان گفت که سایبرپانک ۲۰۷۷ آخرین بازی استودیو بود که با استفاده از موتور انحصاری این تیم یعنی RED Engine ساخته شد و اکنون استودیو قصد دارد تا توسعه‌ی تمامی پروژه‌های آینده‌ی خود را با استفاده از موتور آنریل انجین ۵ صورت بدهد. برخی معتقد بودند که سی‌دی‌ پراجکت پیشتر با موتور انحصاری خود به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرده و این تغییر موتور عملا به ضرر تیم‌های توسعه خواهد بود اما کارگردان بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ نظر دیگری دارد.

آنریل انجین ۵ ادامه‌ی راه استودیو سی‌دی پراجکت است نه آغاز راه!

او معتقد است که کار از نقطه‌ی صفر و آغازین برای کار با این موتور شروع نمی‌شود؛ برخی بخش‌های آنریل انجین ۵ مشابه RED Engine است و البته تفاوت‌هایی نیز وجود دارد اما مهندسان استودیو تایید کرده‌اند که انجین جدید می‌تواند فرصت‌های بیشتری برای خلاقیت توسعه دهندگان ایجاد کند. Gabe Amatangelo بیان می‌دارد که انجین قبلی استودیو در بخش‌هایی بهتر از انجین شرکت اپیک کار می‌کرده و آن‌ها تلاش دارند تا از طریق تعامل با کمپانی اپیک، این قابلیت‌ها را به آنریل انجین ۵ بیاورند. او البته به مزایای خاص این موتور در پروژه‌های در حال ساخت استودیو اشاره نکرد و تنها معتقد است آنریل انجین ۵ در تحقق اهداف آن‌ها برای ساخت بازی‌های RPG دقیق‌تر و البته همه‌جانبه کمک بیشتری خواهد کرد و مفیدتر خواهد بود.

بازی The Witcher 4 به عنوان آغازگر حماسه‌ی جدید ویچر و شروع یک سه‌گانه‌ی جدید نیز با آنریل انجین ۵ توسط استودیو سی‌دی پراجکت در حال ساخت است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: