اپیک گیمز کار خودش را می‌کند؛ اخراج ۹۰۰ نفر مخرب نیست

اپیک گیمز کار خودش را می‌کند؛ اخراج ۹۰۰ نفر مخرب نیست

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۷ مهر ۱۴۰۲ , ۲۳:۳۲

پس از اخراج حدود ۹۰۰ نفر از کارکنان کمپانی اپیک گیمز، بنیان‌گذار این شرکت بیان داشته است که اخراج اخیر ۹۰۰ نفر از کارکنان به بخش‌های حیاتی توسعه‌ی کمپانی ضرری وارد نکرده و این تعدیل نیرو در واقع، برای ایجاد تناسب میان درآمدها و هزینه‌های کمپانی بوده است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

اخراج حدود ۱۶ درصد از تمام نیروهای کمپانی اپیک گیمز که چیزی در حدود ۹۰۰ نفر تخمین زده می‌شود خبر چندان خوبی نبود و بعد منفی این خبر زمانی پررنگ‌تر می‌شود که می‌دانیم بودجه‌ی برخی از عناوین بزرگ از جمله آلن ویک ۲ از سوی این مجموعه تامین می‌شود؛ اینجاست که احساس می‌شود هزینه‌ها بیشتر از درآمد بوده و شرایط مناسبی وجود ندارد. Tim Sweeney بنیان‌گذار شرکت اپیک گیمز و سهام‌دار اصلی آن اخیرا در پستی، توضیحاتی را درباره‌ی اخراج صورت گرفته داده است.

Sweeney در ابتدا بیان می‌دارد که اپیک برای مدتی طولانی بیش از درآمد خود، هزینه به همراه داشته است و او در ابتدا معتقد بوده که می‌توان بدون اخراج نیروها می‌توان در این مرحله بر مشکلات شرکت غلبه کرد، اما خیلی زود متوجه می‌شود که دچار رویاپردازی شده و ناگزیر به اخراج بخشی از نیروهای خود است. بازی فورتنایت که بخشی مهم از منبع درآمدزایی این شرکت محسوب می‌شود اخیرا رشد دوباره‌ای داشته و این رشد از طریق ایجاد محتواهای جدید برای بازی به وسیله‌ی ویرایش‌گر کامل آنریل یا همان «Full Unreal Editor» صورت گرفته است [این ویرایشگر از امکانات موتور آنریل به طور کامل بهره می‌برد و یک امکان جذاب برای تولید محتواها و کدهای جدید برای بازی توسط هر کاربر است]، اما تمرکز عمده‌ی اپیک روی توسعه‌ی عناوین ترد پارتی بوده و این موضوع باعث شده تا توسعه دهندگان زمان کمتری را به تولید محتوا برای فورتنایت اختصاص دهند و این موضوع، عملا درآمد بخش آنریل انجین را کاهش داده است.

Sweeney تایید کرده که اقدامات متعددی برای کاهش عدم تعادل میان هزینه‌ها و درآمد صورت گرفت اما کافی نبود و همین موضوع باعث شد تا به اخراج ۹۰۰ نفر از کارکنان فکر شود. او تایید می‌کند که دو‌سوم این اخراج خارج از بخش‌های حیاتی و مرکزی توسعه در کمپانی اپیک است و این نکته، او را به آینده‌ی درخشان مجموعه‌ی خود امیدوار می‌کند. او به محتواهای آینده‌ی بازی فورتنایت از جمله فصل بعدی بازی، اکسپنشن Del Mar (که شایعه شده یک حالت ریسینگ برای بازی است)، Juno (که یک کراس‌اور با LEGO است) و Sparks از جمله محتویات بعدی بازی امیدوار است.

اپیک گیمز کار خودش را می‌کند؛ اخراج ۹۰۰ نفر مخرب نیست

البته سرمایه‌گذاری گسترده‌ی کمپانی اپیک گیمز در بخش‌های Rocket League و Fall Guys، موتور آنریل، دو بخش Epic Games Store و Epic Games Publishing (که عرضه‌ی بازی آلن ویک ۲ برعهده‌ی آن است) و البته بخش‌های Quixel MetaHuman و ArtStation و همچنین Sketchfab در کنار کمپانی SuperAwesome ادامه دارد و این پایان راه نیست.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: