کپکام و مایکروسافت فقط دو شریک برابر هستند؛ فروخته نخواهیم شد

کپکام و مایکروسافت فقط دو شریک برابر هستند؛ فروخته نخواهیم شد

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۳ مهر ۱۴۰۲ , ۲۳:۰۵

اخیرا Haruhiro Tsujimoto، رییس و مدیر عملیاتی کمپانی کپکام در نمایشگاه Tokyo Game Show 2023 حضور یافته و به یک سوال مهم از نشریه‌ی بلومبرگ پاسخ داده است؛ وی بیان داشته که هرگونه پیشنهاد خرید از سوی کمپانی مایکروسافت را رد خواهد کرد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

نمایشگاه Tokyo Game Show 2023 هم‌اکنون در حال برگزاری است و برخلاف تصورات، اخبار و گزارش‌های جالبی از آن منتشر می‌شود که قابل توجه است. سران مجموعه‌های مختلف صنعت ویدیوگیم از جمله فیل اسپنسر در این نمایشگاه حضور دارند و به انواع پرسش‌های مطرح شده پاسخ می‌دهند. اخیرا یک گزارش لو رفته نشان می‌داد که ردموندی‌ها همزمان با شرکت بتسدا، قصد خریداری کمپانی‌ها و استودیوهای دیگری را نیز داشته‌اند؛ خب، در کنار آن نام‌های عجیب و غریب احتمالا نام کپکام هم قرار داشته که ما نمی دانستیم، اما این کمپانی در مقابل این پینشهاد احتمالی چه واکنشی نشان داده است؟

کپکام و مایکروسافت فقط دو شریک برابر هستند؛ فروخته نخواهیم شد

اخیرا Haruhiro Tsujimoto، رییس و مدیر عملیاتی کمپانی کپکام در نمایشگاه Tokyo Game Show 2023 حضور یافته و در مصاحبه با نشریه‌ی بلومبرگ بیان داشته است که نه به فروخته شدن حتی به کمپانی مایکروسافت و نه به خرید استودیوهای دیگر فکر نمی‌کنند. وی اظهار می‌دارد که به جای گسترش نیروهای شرکت از طریق خریداری کمپانی‌های دیگر، به آموزش و توسعه‌ی منابع انسانی در داخل به منظور پیاده‌سازی استراتژی‌های شرکت اهمیت می دهد؛ او معتقد است که می‌توان از دیگر کمپانی‌ها به منظور شراکت استفاده کرد اما خریداری آن‌ها یا فروخته شدن به آن‌ها را درست نمی داند؛ وی در ادامه می‌گوید که «سال‌هاست که پلتفرم اصلی ما، PC بوده است. ما در حال حاضر در ۲۳۰ کشور و منطقه از طریق این پلتفرم، فروش خوبی را تجربه می‌کنیم. در حالی که ما همچنان از PC به عنوان پلتفرم اصلی خود استفاده می‌کنیم، امیدواریم با [فروش] عناوین AAA در موبایل‌های هوشمند به هدف [فروش] ۱۰۰ میلیون نسخه خود برسیم.» این روند به زودی با عرضه‌ی بازی Resident Evil Village روی iPhone و iPad در تاریخ ۳۰ اکتبر (هشتم آبان) آغاز خواهد شد و البته پس از آن و در اواخر سال جاری، شاهد انتشار ریمیک بازی Resident Evil 4 برای دو پلتفرم یاد شده باشیم.

Tsujimoto به یک نکته‌ی مهم دیگر اشاره کرد؛ افزایش احتمالی قیمت محصولات کمپانی با توجه به افزایش هزینه‌های توسعه‌ی بازی برای توسعه دهندگان ژاپنی که شاید روند این افزایش قیمت با انتشار بازی Dragon’s Dogma 2 به قیمت ۷۰ دلار شروع شود.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: