FTC مسئول افشای اخیر اسناد کمپانی مایکروسافت نیست؛ دعوا تمام شده است

FTC مسئول افشای اخیر اسناد کمپانی مایکروسافت نیست؛ دعوا تمام شده است

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ , ۲۱:۱۹

پس از افشای گسترده‌ی اسناد دادگاه اخیر کمپانی مایکروسافت و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده، این کمیسیون نظارتی هرگونه ارتباط خود با این افشای بزرگ را تکذیب کرد؛ برخی این افشای اسناد را از سوی FTC دانسته‌اند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

درست در زمانی که خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط ردموندی‌ها در حالت تایید حداقلی قرار گرفت و FTC شکست خورد، بازی Starfield عرضه شد و کمپانی مایکروسافت وارد مذاکرات نهایی با نهاد نظارتی بریتانیا یعنی CMA شد، ناگهان نشت بزرگی از برنامه‌های آینده‌ی ایکس باکس و البته اظهارات محرمانه‌ی فیل اسپنسر و سایر افراد رخ داد و همه را شوکه کرد؛ این اسناد ظاهرا به یک فایل پی‌دی‌اف عمومی پیوست و پنهان شده و سپس لو رفته بودند. صرف نظر از شروع کارشناسی‌ها و اینکه ایکس باکس طبق این برنامه‌های لو رفته چه آینده‌ای خواهد داشت عده‌ای FTC را مجرم ردیف اول این اسناد لو رفته دانستند و معتقدند هنوز دعوای میان این نهاد نظارتی و ایکس باکس تمام نشده است.

اما طبق اعلام Stephen Totilo از وب‌سایت Axios، سخنگوی FTC به طور رسمی اعلام کرده است که رگولاتور مقصر این نشت رخ داده نیست، چرا که این نهاد مسئولیت بارگذاری اسناد را در وب‌سایت دادگاه برعهده ندارد؛ Douglas Farrar سخنگوی FTC تایید کرد که «FTC مسئول آپلود برنامه‌های مایکروسافت برای بازی‌ها و کنسول‌های خود در وب‌سایت دادگاه نبوده است».

FTC مسئول افشای اخیر اسناد کمپانی مایکروسافت نیست؛ دعوا تمام شده است

خب قاعدتا شنیدن پاسخی جز این از کمیسیون نظارتی ایالات متحده انتظار نمی‌رفت اما موضوع مهم دیگر، عدم واکنش ردموندی‌ها به این نشت بزرگ اطلاعات است که احتمالا از این اتفاق حس خوبی ندارند؛ به هر حال این غول تکنولوژی زمانی به دنبال خرید کمپانی‌هایی چون نینتندو، برادران وارنر و بتسدا بوده که در نهایت موفقیتی از این‌بابت کسب نکرده است اما دانستن این موضوع درحالی که به شکل غیررسمی از آن رونمایی شده چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

در نهایت، FTC به ظاهر بیان داشت که دعوایش با کمپانی مایکروسافت به پایان رسیده و دیگر ارتباطی با اتفاقات احتمالی ندارد، اما بعید نیست که همین موضوع هم روزی به شکل غیررسمی رد و آن‌گاه شمایل جدیدی از درگیری‌های حقوقی دوطرف رونمایی شود.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: