جهان بازی Alan Wake 2

جهان بازی Alan Wake 2 بزرگ‌تر و پرجزئیات‌تر از نسخه قبلی است

توسط محسن شجاعی در ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۱:۲۸

به گفته کارگردان بازی، جهان بازی Alan Wake 2 بزرگ و پرجزئیات و در لوکیشن‌های مختلف حالتی “شبه جهان باز” دارد و مخاطبان می‌توانند آزادانه در آن‌ها به اکتشاف و گشت و گذار بپردازند. این عنوان دو کمپین داستانی مستقل دارد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

سال‌ها است که استودیو رمدی در میان سازندگان بازی‌های خطی داستان محور، یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود. البته طی سال‌های اخیر آ‌ن‌ها بیشتر و بییشتر ساختارهای غیر خطی را مورد آزمون و خطا قرار داده‌اند. بویژه درباره بازی «Control»، محصول سال ۲۰۱۹ این مسئله صدق می‌کند. این بازی به لطف طراحی مراحلی که از ژانر Metroidvania الهام گرفته بود، غیر خطی‌ترین محصول رمدی محسوب می‌شود.

ظاهرا بازی آلن ویک ۲ نیز از فلسفه مشابه‌ای پیروی می‌کند. به گفته آقای کایل رولی (Kyle Rowley)، کارگردان بازی، آلن ویک ۲ محیط‌های به مراتب بزرگ‌تر و پرجزئیات‌تر از نسخه اول دارد، محیط‌هایی که مخاطبان می‌توانند به راحتی در آن‌ها به اکتشاف و گشت و گذار بپردازند. جهان بازی Alan Wake 2 لوکیشن‌های استفاده شده در نسخه اول را نیز دربر می‌گیرد. البته این لوکیشن‌ها از ابتدا طراحی شده‌اند و امکان اکتشاف در قسمت‌های مخفی آن‌ها فراهم شده است.
آقای رولی می‌گوید تیم سازنده تحقیقات گسترده‌ای روی منابع الهام بازی انجام داده‌اند تا لوکیشن‌های بازی حتی الامکان به نسخه‌های واقعی نواحی شمالی اقیانوس آرام شباهت داشته باشند.

بازی Alan Wake 2 در تاریخ بیست و پنجم مهر ماه (هفدهم اکتبر) برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. این بازی صرفا به صورت دیجیتالی روی پلتفرم‌های مختلف در دسترس قرار می‌گیرد. البته ناشر در تلاش است تا تصمیم سازندگان را تغییر دهد و رضایت آن‌ها را برای عرضه بازی به صورت فیزیکی جلب کند. هنوز در این باره توضیحات رسمی منتشر نشده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: