آمار فروش کنسول‌های ایکس باکس در ژاپن ۲.۳ میلیون دستگاه است

توسط محسن شجاعی در ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ , ۲۱:۵۰

مطابق آخرین آمارها مایکروسافت طی بیست سال گذشته و عرضه چهار نسل از کنسول‌های ایکس باکس در کشور ژاپن، مایکروسافت در مجموع توانسته ۲.۳ میلیون دستگاه از کنسول‌های خود را در این کشور به فروش برساند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

از زمان آغاز فعالیت‌های کمپانی سونی و نینتندو در صنعت گیم، این دو شرکت ژاپنی همواره در جلب توجه و رضایت مخاطبان هم میهن خود موفق بوده‌اند و سهم وسیعی از بازار مخاطبان ژاپنی در اختیار این دو شرکت بوده‌است. از سوی مایکروسافت به عنوان یک شرکت غربی هیچگاه نتوانست به ان شهرت و محبوبیتی که در اروپا و آمریکا دست پیدا کرده، در سرزمین آفتاب تابان دست پیدا کند. مدتی پیش بیستم سالگرد آغاز فعالیت بخش سرگرمی مایکروسافت و برند ایکس باکس در کشور ژاپن بود و به همین مناسبت، هفته نامه فامیتسو آمار و ارقام جالبی درباره میزان فروش و عملکرد کنسول‌های طی چهار بیست سال اخیر و چهار نسل از کنسول‌های مایکروسافت ارائه کرده‌است.

از فوریه سال ۲۰۰۲ میلادی تا هفته گذشته مایکروسافت موفق شده ۲۳۴۵۹۷۵ دستگاه از کنسول‌های ایکس باکس را در کشور ژاپن به فروش رسانده‌است که بیشترین سهم این آمار متعلق به کنسول Xbox 360 است. کنسول نسل هفتمی مایکروسافت تا کنون ۱۶۱۶۱۲۸ دستگاه در کشور ژاپن به فروش رفته‌است. کنسول ایکس باکس اورجینال در رتبه دوم قرار دارد. ۴۷۲۹۹۲ میلیون دستگاه آمار دقیق فروش این دستگاه در کشور ژاپن است. نکته جالب توجه اینجاست که Xbox Series X/S با اینکه تنها دو سال است عرضه شده اما، در مجموع از ایکس باکس وان عملکرد بهتری داشته‌است.

پرفروش‌ترین بازی‌های کنسول‌های ایکس باکس به ترتیب Dead or Alive 3 با ۲۷۱۱۴۹ نسخه، Blue Dragon ،Tales of Vesperia ،Star Ocean 4: The Last Hope و The Last Remnant هستند.
مایکروسافت بارها تاکید کرده که صد دارد حضور پررنگ‌تری در بازار ژاپن داشته باشد و قصد دارد استودیوهای بازی ژاپنی را به خود جلب کند یا حتی آن‌ها را به زیرمجموعه خود اضافه کند. استودیو ژاپنی Tango Gameworks با قرارداد خرید بتسدا توسط مایکروسافت، به جمع استودیوهای ایکس باکس محلق شده‌‌است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: