تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه از تمامی نسخه‌های FIFA حذف شدند

توسط محسن شجاعی در ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ , ۱۷:۱۲

کمپانی الکترونیک آرتز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به دنبال حمله روسیه به اوکراین، تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه از تمامی نسخه‌های فیفا شامل FIFA Online ،FIFA 22 و FIFA Mobile حذف می‌شوند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

شبیه ساز فوتبال کمپانی الکترونیک آرتز، فیفا بدون شک یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزهای ورزشی تاریخ است و به عقیده بسیاری بزرگ‌ترین و بی‌رقیب در حوزه خود محسوب می‌شود. با توجه به جامعه هواداری عظیمی که مجموعه در اختیار دارد، به تبع بیشتر از بسیاری از مجموعه‌ها و استودیوها، فرنچایزها فیفا و سازنده آن، الکترونیک آرتز زیر ذره بین قرار دارند و معمولا در چنین شرایطی یک کمپانی ناچار است تصمیمات سخت و دشواری را اخذ کند.

به دنبال حمله کشور روسیه به اوکراین و ادامه یافتن تنش‌ها در این منطقه، فدراسیون جهانی فوتبال و یوفا تصمیم به حذف کردن تیم ملی روسیه از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و همچنین حذف نماینده‌های روسیه در مسابقات مختلف گرفتند. شرکت الکترونیک آرتز نیز با انتشار یک بیانیه اعلام کرد تیم‌های باشگاهی و ملی روسیه از تمامی نسخه‌های FIFA شامل FIFA Online ،FIFA 22 و FIFA Mobile حذف می‌شوند. علت اصلی تصمیم الکترونیک آرتز همراهی با شرکا تجاری خود فیفا و یوفا بود و بدین طریق از ایجاد تنش میان سه ارگان جلوگیری شد.

هر چند بنا بر گزارش‌ها و کنفرانس‌‎های خبری چند وقت اخیر EA، این کمپانی با فیفا بر سر موارد مختلفی از جمله هزینه لایسنس جام‌ها و همچنین نام تجاری فیفا به شکل خورده اما، معمولا در چنین شرایط ویژه‌ای طبیعی است که تمامی نهادها موضع گیری مشترک داشته باشند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: