توسط فاطمه سجادی در ۱۵ آذر ۱۳۹۹ , ۰۳:۰۷

بازی ‌های استراتژیک آفلاین کامپیوتر همواره در صدر محبوبت نرین بازی‌های کامپیوتری قرار دارند. هر چند در عصر حاضر تکنولوژی پیشرفت فراوانی داشته است و ابزار های مختلفی برای انجام بازی‌های استراتژیک ایجاد شده است اما همچنان کامپیوتر در صدر محبوب نرین ابزار برای انجام بازی ‌های استراتژی آفلاین قرار دارد. سبک استراتژیک از جمله سبک های بازی است که منحصر به کامپیوتر است. بازی‌ های استراتژیک آفلاین در ژانر های مختلف جنگی، فانتزی، تخیلی، مدرن و قرون وسطی ارائه می‌شوند و محدود به دسته‌ی خاصی از بازی‌ها نیستند. یکی از دلایل مهم محبوبیت بازی‌ های استراتژیک آفلاین Pc همین متنوع بودن است.

با توجه به محبوبیتی که بازی ‌های استراتژیک آفلاین دارند، در ادامه‌ی این مقاله بهترین بازی‌ های استراتژیک کامپیوتر را بررسی و معرفی خواهیم کرد. دلیل محبوبیت بازی استراتژیک pc، کاربرپسند بودن انجام بازی‌ های استراتژیک در محیط کامپیوتر است، چرا که شما به راحتی می‌توانید با ماوس و کیبورد به انجام بازی بپردازید. در واقع بازی ‌های استراژیک را می‌توان میراث کامپیوتر ها به حساب آورد. در ادامه با دنیای بازی و معرفی بهترین بازی‌ های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر  که باید تجربه کنید همراه باشید.

بهترین بازی‌ های استراتژیک آفلاین pc

بهترین بازی های استراتژی

بازی استراتژیک آفلاین Endless Legend

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Endless Legend در سال ۲۰۱۴ توسط استودیوی بازی‌سازی امپلیتود برای کامیپوتر های شخصی دارای سیستم‌عامل مک و ویندوز ارائه شد. بازی استراتژیک کامپیوتر  Endless Legend از نظر سبک در دسته بازی‌های استراتژی نوبتی قرار می‌گیرد که در اصلاح به آن‌ها ۴x می‌گویند. گرافیک و جلوه‌های بصری بازی Endless Legend در سطح بالایی قرار دارند. در بازی Endless Legend شما در نقش حاکم قرار دارید و باید جهانی به نام Auriga’ تحت حکم‌فرمایی و سلطه خود در بیاورید در این راه شما به کمک نیاز دارید که در بازی هشت نژاد وجود دارند شما می‌توانید بر اساس استراتژی که در نظر دارید یکی از این نژادها را به عنوان کمک خود در رسیدن به هدف استفاده کنید. استراتژی پیشروی در بازی Endless Legend نیز به دست خود شما است شما بین جنگ و راه‌های سیاسی برای پیشرفت مختار هستید.

تنها هدف در بازی استراتژی حکم‌فرمایی نیست شما باید در خلال بازی به ساخت ساختمان‌های جدید، ایجاد شهر های جدید و ساخت تکنولوژی های جدید بپردازید. بازی توانسته است نمره‌ی ۸۹ را از PC Gamer US و نمره ۸ را از گیم‌اسپات شکی دریافت کند که در بین بازی ‌های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر امتیاز قابل قبولی است و باعث شده است تا بازی در زمره‌ی بهترین بازی‌ های pc قرار بگیرد.

شاید در نگاه اول بازی به نظر شما خسته‌کننده و کسالت بار به نظر بیاید. تا زمانی که بازی را انجام ندهید متوجه چالش‌ها و جذابیت های آن نخواهید شد.

لینک جهت نصب بازی Endless Legend

بهترین بازی های استراتژی

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Civilization VI

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Civilization VI یکی دیگر از بازی ‌های استراتژی آفلاین محبوب برای کامپیوتر است. در بازی Civilization VI شما باید با تقویت نیروهای رزمی خدو و حمله به دشمنان قلمرو خود را گسترش دهید. بازی از لحاظ بصری و گرافیکی در سطح بالایی قرار دارد و می‌تواند شما را ساعت‌ها مشغول کند از این رو از بهترین بازی‌ های استراتژیک PC به شمار می‌آید.

لینک جهت نصب بازی Civilization VI

بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Neptune’s Pride

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Neptune’s Pride در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت بازی‌سازی آیرون هِلمِت در بازار ارائه شد. در بازی Neptune’s Pride شما باید برای به دست آوردن کهکشان با رقبایتان مبارزه کنید. بازی Neptune’s Pride قوانینی ساده‌ای دارد و اگر اولین بار است که بازی‌ های استراتژی را انتخاب می‌کنید پیشنهاد مناسبی است. شما در بازی Neptune’s Pride باید با افزایش تعداد ستاره‌هایی که دارید سفینه فضایی بسازید و خود را برای تصاحب کهکشان آماده کنید. هر چه قدر میزان ستاره‌هایی که دریافت می‌کنید بیشتر شوند سفینه‌هایی بیشتر برای شما ساخته می‌شوند و قدرت شما افزایش پیدا می‌کند. شما با ساخت سفینه فضایی اولیه می‌توانید ستاره‌های بیشتری را از طریق جنگ با رقبایتان به دست آورید. از نظر سبک بازی استراتژیک، بازی Neptune’s Pride  در دسته‌ی بازی‌های استراتژیک آفلاین نوبتی طبقه‌بندی می‌شود که برای پیروزی در بازی Neptune’s Pride نیاز به استراتژی دقیقی دارید. در واقع شما در طی بازی با سایر کاربران صحبت می‌کنید و باید بتوانید باسیاستی که اتخاذ می‌کنید آن‌ها را وادار کنید تا با شما کنار بیایند در غیر این صورت جنگ شروع می‌شود. با توجه به نوع و سبک، بازی Neptune’s Pride یکی از بهترین بازی ‌های استراتژیک آفلاین برای pc به حساب می‌آید. درست که با توجه به پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت بازی ‌های استراتژیک محیط بازی به نظر قدیمی می‌آید اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و در سال های اولیه عرضه همیشه در صدر بازی‌های پرفروش قرار داشته است.

می‌توانید از لینک زیر برای نصب و دانلود بازی اقدام کنید.

لینک جهت نصب بازی Neptune’s Pride

بهترین بازی های استراتژی کامپیوتر

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Company of Heroes 2

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Company of Heroes 2 یکی دیگر از معروف نرین بازی ‌های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر است. داستان بازی Company of Heroes 2 در زمان جنگ جهانی دوم می‌گذرد و شما در قالب یک فرمانده باید با تجهیز نیرو و ابزارهایی که در اختیاردارید خود را برای نبرد با دشمنان آماده کنید. اگر به سبک بازی‌ های استراتژیک آفلاین جنگی علاقه دارید حتماً بازی را امتحان کنید شما در بازی می‌توانید با خود در میدان یک جنگ واقعی ببینید که بدون داشتن استراتژی مناسب قطعاً بازنده خواهید بود.

اگر شما هم از علاقه‌مندان به بازی های استراتژیک جنگی هستید می‌توانید استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Company of Heroes را از لینک زیر نصب کنید.

لینک جهت نصب بازیCompany of Heroes 2

بهترین بازی های استراتژیک pc

بازی استراتژیک آفلاین  کامپیوتر  XCOM 2

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  XCOM 2 یکی دیگر از معروف نرین بازی‌ های آفلاین استراتژیک برای کامپیوتر است. بازی XCOM 2 از نظر طراحی و گرافیکی در سطح بالایی قرار دارد. بازی XCOM 2 در محیط های مختلفی در جریان است. در بازی XCOM 2 شما در نقش یک فرمانروا قرار دارید و باید تنها نیروهای بازمانده را برای مقابله با دشمن آماده کنید. شما باید در انتخاب استراتژی دقت بالایی داشته باشید. استراتژی در بازی XCOM 2 حرف اول را می زند و شما باید برای هر مبارزه استراتژی متفاوتی را اتخاذ کنید.

اگر شما هم دوست دارید ذهن خودتان را به چالش بکشید پیشنهاد می‌کنیم حتماً بازی را از طریق لینک زیر نصب کنید.

لینک جهت نصب بازی XCOM 2

معرفی بهترین بازی های استراتژی PC

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Warcraft 3

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Warcraft 3 یکی دیگر از بهترین بازی‌ های استراتژیک آفلاین pc است. بازی Warcraft 3 به عنوان اولین بازی استراتژی سبک موبا شناخته می‌شود. بازی Warcraft 3  از اولین بازی‌ های استراتژیک آفلاین  کامپیوتر  به حساب می‌آید که کاربر در نقش هیرو یا قهرمان در بازی ظاهر می‌شود. بازی Warcraft 3 علاوه بر سبک استراتژیک از نظر جلوه‌های بصری جزو بازی‌های فانتزی طبقه بندی می‌شود و محیط آن با سایر بازی ‌های استراتژیک متفاوت است. بازی Warcraft 3 از همه جهت جزو بازی ‌های استراتژیک باکیفیت به حساب می‌آید.

اگر به سبک بازی ‌های استراتژیک علاقه‌مند هستید حتماً بازی Warcraft 3 را تجربه کنید. شما می‌توانید از لینک زیر برای نصب بازی اقدام کنید.

لینک جهت نصب بازی Warcraft 3

دانلود بازی های استراتژیک برای کامپیوتر

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Cities: Skylines

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Cities: Skylines توسط استودیو Paradox ساخته شده است. اگر به مدیریت خصوصاً در زمینه می مدیریت شهری علاقه‌مند هستید و فکر می‌کنید می وتانید مدیر خوبی باشید، بازی Cities: Skylines بهترین انتخاب برای شماست تا بتوانید در قامت بک مدیر به تصمیمی گیری بپردازید. شما در بازی Cities: Skylines در نقش شهردار قرار دارید و تمام مشکلات حمل‌ونقل شهری، ساخت‌وسازها و تصادفات پیش روی شماست و تنها شخصی که باید استراتژی بازی را در این رابطه مشخص کند شما هستید. شهر در دستان شما قرار دارد و تصمیمات شما تعیین‌کننده‌ی مراحل بعد بازی است. در واقع از ابتدای بازی Cities: Skylines این شما هستید که باید شهر را بسازید و حتی تمام زیرساخت های مورد نیاز مثل آب، برق و گاز خطوط مخابرات بر اساس استراتژی شما تعیین می‌شوند. محیط بازی Cities: Skylines بسیار مشابه دنیای واقعی است و سیستم مالی بر اساس سیستم های اقتصادی واقعی تبیین شده است. بازی Cities: Skylines شما را از ابتدا در معرض چالش‌های گوناگون قرار می‌دهد، چالش‌هایی که بر اساس انتخاب استراتژی شما تعیین کننده‌ی مراحل بعد بازی هستند.

شما می‌توانید در لینک زیر برای نصب بازی اقدام کنید و شهردار بودن را تجربه کنید.

لینک جهت نصب بازی Cities: Skylines

برترین بازی های استراتژیک کامپیوتر

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Sins of a Solar Empire

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Sins of a Solar Empire در سال ۲۰۱۹ برای کامپیوترهای شخصی به بازار عرضه شد. بازی Sins of a Solar Empire از نظر سبک بازی استراتژی در دو سبک مختلف نوبتی و استراتژی همزمان قرار می‌گیرد. ماجرای بازی در ارتباط با سقوط امپراتوری قدرتمندی است که طی یک اتفاق به طور ناگهانی در یک شب سقوط می‌کند. پس سقوط امپراتوری جنگ در بازی Sins of a Solar Empire با پرواز سفینه‌های امپراتوری های مختلف آغاز می‌شود و شما می‌توانید جنگ فضایی را در بازی Sins of a Solar Empire تجربه کنید. علاوه بر این شما می وتانید Rebellion بازی را نیز خریداری کنید که به شما این امکان را می‌دهد تا از ابزار و تجهیزات مختلف در حین جنگ استفاده کنید.

اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا فضای جنگ آسمانی را تجربه کنید می‌توانید از لینک زیر برای نصب بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Sins of a Solar Empire اقدام کنید.

لینک جهت نصب بازی Sins of a Solar Empire

بهترین بازی های استراتژی برای کامپیوتر

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Warhammer 40,000: Dawn of War II

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Warhammer 40,000: Dawn of War II یکی دیگر از معروف نرین بازی‌ های استراتژی pc است. بازی در واقع نسخه‌ی پیشرفته و توسعه داده‌شده‌ی بازی Warhammer 40,000 است که در زمان عرضه از محبوب ترین بازی ‌های استراتژیک  آفلاین کامپیوتری به حساب می‌آمد. بازی Warhammer 40,000: Dawn of War II در هر دو سری تمام استاندارد های یک بازی استراتژیک  آفلاین کامپیوتر خوب را دارا بود. در نسخه دوم بازی Warhammer 40,000: Dawn of War II قابلیت‌ها و ویژگی های شخصیت‌ها گسترش پیداکرده‌اند، از جمله موارد گسترش پیداکرده می‌توان به سیستم مبارزه، مدیریت نیروها، زمان‌بندی حمله اشاره کرد. در سری دوم بازی Warhammer 40,000: Dawn of War II یک قابلیت منحصربه‌فرد به نام Last Stand به بازی افزوده شده است که به شکل Co-op طراحی شده است و باعث شده است تا سری دوم هیجان‌انگیز تر از سری اول باشد.

اگر تجربه بازی سری وال این مجموعه را داشته‌اید پیشنهاد می‌کنیم حتماً از لینک زیر برای نصب سری دوم بازی Warhammer 40,000: Dawn of War II اقدام کنید.

لینک جهت نصب بازی Warhammer 40,000: Dawn of War II

بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر آفلاین

بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Anno 1800

بازی آفلاین استراتژیک کامپیوتر  Anno 1800 یکی دیگر از بهترین بازی‌ های استراتژیک آفلاین کامپیوتر است. وقایع بازی Anno 1800 در زمان انقلاب صنعتی در جریان است. برخی از افراد تنها به دلیل زمان بازی که ر عصر انقلاب صنعتی است طرفدار بازی هستند چرا که دوران انقلاب صنعتی از نظر اقتصادی دوران مهمی به حساب می‌آید. در بازی Anno 1800 شما در نقش یک تصمیم‌گیرنده در ابتدای دوران انقلاب صنعتی هستید و تصمیمات شما تعیین‌کننده‌ی مسیر انقلاب صنعتی است. تصمیمات سیاسی، پیشرفت تکنولوژی، ماشین های بخار و تحولات اجتماعی همه در کنترل شما هستند و بر اساس استراتژی تعیین‌شده توسط شما ادامه پیدا می‌کنند. بازی Anno 1800 یکی از بازی‌ های پر چالش سبک استراتژیک به حساب می‌آید و شما باید قادر باشید در طول بازی استراتژی خود را تغییر دهید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که فکر می‌کنند هوش استراتژیک بالایی دارند، حتماً بازی استراتژیک آفلاین کامپیوتر  Anno 1800 را نیز انجام دهید و خود به چالش بزرگی دعوت کنید. شما می وتانید از لینک زیر برای نصب بازی اقدام کنید.

لینک جهت نصب بازی Anno 1800

در این مطلب سعی کردیم تا بهترین بازی ‌های استراتژیک آفلاین کامپیوتر را معرفی کنیم. بازی‌ های معرفی‌شده از سبک های مختلفی هستند و شما به راحتی می‌توانید به هر سبکی که علاقه‌مند هستید بازی استراتژیک در همان سبک، در لیست بالا مشاهده کنید. علی‌رغم این که بسیاری از افراد بازی ‌های استراتژیک را خسته‌کننده و کسالت بار می‌دانند، اما این سبک همچنان یکی از سبک های پرطرفدار به شمار می‌آید. تعداد بازی‌های استراتژیک آفلاین محبوب بسیار بیشتر از لیست ما است و امکان معرفی همه‌ی آن‌ها در یک مقاله میسر نیست.

دیدگاه
۱۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

10 Replies to “بهترین بازی‌ های استراتژیک آفلاین برای کامپیوتر که باید تجربه کنید”

  1. ای کاش از سری بازی های توتال وار هم حداقل یکی رو می‌داشتید
   سری بازی توتال وار از بهترین و تخصصی ترین بازی های استراتژیکه

   ۱۴ ۳
  2. علی گفت:

   توتل وار افلاینه مگه؟

   ۱ ۴
 1. سلام به همه دوستان بازی Endless Legend رو اصلا نصب نکنید چراکه بازی مرحله ای نیست یعنی مثل باقی بازی ها با تمام کردن یک نقشه به مرحله بعد نمی ری و چندتا نقشه داره میتونی انتخاب کنی و تو هر کدوم جداگانه پیروز بشی
  بازی هیچ داستانی نداره

  ۱۰ ۱۲
 2. لللل گفت:

  سلام.
  چرا بازی های استرانگ هولد را نزاشتید.
  توصیه میکنم اونرا هم بزارید چون بهتریت بازی استراتژی دنیاست بدون شک.
  باتشکر

  ۲۵ ۴
  1. علی گفت:

   دقیقا.
   بهترین استراتژیک دنیاست بازی استرانگ هولد.

   ۱۲ ۱
 3. معین گفت:

  سلام توصیه میکنم بازی قیام بر ملت هارئ هم بزارین و age of empires3رو هم بزارین عالی هستن

  ۴ ۱
 4. :46: بازی age of empiers 1 رو باید اضافه کنید و stronghold 1 و من بهترین بازی استراتژیکی که کردم compony of heroes 2 است که حتما دانلود کنید نسخه ی کاملش مراحل بسیار زیبایی داره

  ۵ ۰