آموزش Hearthstone: باغ وحش جهنم!

توسط Pagan_Poetry در ۱ بهمن ۱۳۹۳ , ۱۲:۵۴

خیلی به این فکر کردم که قسمت دوم راهنمای آموزشی ما باید راجع به چه موضوعی باشد، راهنمای Arena؟ توضیح سیستم Crafting؟ یا شروع کردن با یکی از کلاس ها؟ در هر حال سومی را انتخاب کردم چرا که هم به درد بازیکنان تازه کار می خورد و هم عزیزانی که پیشرفت هایی داشته اند و مشتری دائمی مهمانخانه ی Hearthstone شده اند.  در Hearthstone راه های زیادی برای Gold جمع کردن و خرج کردن آن وجود دارد، اگر با سیستم Quest بازی Gold خوبی جمع کرده اید، سعی کنید حتما به قسمت Curse of Naxxramas سر بزنید، کارت هایی که آن جا می توانید ببرید در هیچ جای دیگر از بازی به شما داده نخواهند شد، و حتی قابل Craft کردن هم نیستند. همچنین این کارت ها نقش تقریبا مهمی در بیشتر بازی ها دارند. به غیر از آن حتما Arena را امتحان کنید، در Arena هر چقدر بیشتر ببرید بیشتر جایزه می گیرید و همیشه هم یک ست کارت Goblins vs Gnomes به شما داده خواهد شد، چه ببرید چه ببازید. صرف نظر از جوایز آن، Arena جایی است که به همه ی کارت ها دسترسی دارید و هم می توانید آنها را بیشتر بشناسید و هم از این که هر بازی اهمیت ویژه ای دارد لذت ببرید. اگر خواستید خودتان ست کارت بخرید حتما ست های Basic بخرید جون ست های GvG را در هر صورت در Arena جمع خواهید کرد.

با این مقدمه ی بی ربط، وارد راهنمای آموزشی ما برای کلاس Warlock می شویم، کلاسی اشک در آر، انتحاری و … کاملا نفرت انگیز. پس ما را در آموزش Hearthstone همراهی کنید

باغ وحش؟ 

Hearthstone چند روش کلی برای بازی کردن دارد: Aggro, Mid-range, Control. برای مثال Deck های Aggro هجومی هستند و به مراحل اولیه ی بازی تاکید دارند، Control بازی را به تاخیر می اندازد و از کارت های سنگین تر استفاده می کند و Mid-range چیزی بین این دوتاست. یکی از مشهورترین دسته کارت های Aggro، سری Warlock Zoo است، این یعنی شما به صورت تقریبا وحشیانه ای Minion به زمین می گذارید و  زمین بازی خیلی زود تبدیل به یک باغ وحش می شود، با این تفاوت که شیاطین و موجودات اهریمنی خیلی قابل نگهداری نیستند، بعضی از آنها حتی ممکن است دیوانه شده و به خود شما Damage بزنند، ولی خب از آن جایی که هیروی شما یک روانی مازوخیست است که با آسیب رساندن به خودش کارت جمع می کند، می شود گفت که Everything is ok.

یک Deck بی خرج 

این قسمت از راهنما برای کسانی است که تازه وارد بازی شده اند و جیبشان مثل بسته های چیپس خالی است.

hearthstone-a-beginners-guide-140068335721

Deck ای که در بالا می بینید کاملا استاندارد است و همه ی کارت های آن قابل دسترس است، انتظار نداشته باشید که با این کارت ها در Ranked Mode خیلی پیشرفت کنید و یا همیشه برنده باشید، اما برای اوایل کارتان را راه می اندازد، همچنین برای یاد گرفتن کلاس وارلاک مناسب است. دقت کنید که گفتیم وارلاک Aggro، یعنی شما باید سعی کنید همیشه از زقیبتان جلو باشید، از Hero Power هر وقت که شد استفاده کنید مگر در مواقعی که Healthتان خیلی کم است ( زیر ۱۲ یا ۱۰ خیلی مراقب باشید). در کارت هایی که اول بازی به شما داده می شود کارت های با مانای بالا را به هیچ وجه انتخاب نکنید، به یاد داشته باشید که قدرت شما در اوایل بازی است و باید Minion روی زمین داشته باشید. سعی کنید تعادلی بین تمیز کردن زمین بازی و ضربه زدن به هیروی حریف برقرار کنید. اگر حریف Minion هایی دارد که می توانند در نوبت بعدی Minion های شما را بکشند و خودشان زنده بمانند، به هر صورتی که امکانش هست جلوی این اتفاق را بگیرید. شما باید کارت روی زمین داشته باشید، از عقب بازی کردن فرق زیادی با باختن ندارد. انتظار نداشته باشید همیشه ببرید، بعضی Deck ها جلوی شما قوی تر هستند و بعضی ضعیف تر، این نکته برای همه ی Deck های Hearthstone صادق است. اگر کارت های بهتری جمع کردید حتما آن ها را جایگزین کارت ای فعلی این Deck بکنید، Minionهایی که مانای یکسانی دارند جایگزین خوبی برای یکدیگر هستند. در قسمت های بعدی این راهنما کارت های مناسب این کلاس را پیدا خواهید کرد.

Deck های حرفه ای تر 

بله بله، من درک می کنم، قسمت قبلی کلمه ی NOOB با همین حروف بزرگ در جای جایش حک شده است، اما خوشبختانه تازه کار بودن موقتی است و اگر به آن فکر نکنیم، زود می گذرد (امیدوارم). پس چرا سراغ Deck های قوی تر و یک جورهایی … زشت تر نرویم؟

آموزش Hearthstone

Budget

این Deck تقریبا ارزان قیمت است و کارتی از Naxx در خود ندارد، اما در هر حال می توانید با آن خوب بازی کنید. اساس آن بر داشتن کارت هایی است که مانای کمی می خواهند اما کمی دوام می آورند. Shattered Sun Cleric و Dire Wolf Alpha به شما کمک می کنند Damage کلی را کمی بالا ببرید و Scarlet Crusader با Divine Shield ای که دارد شاید یکی دو نوبت زنده بماند. کارت های آخر بازی دارای Charge هستند، شما با کمک آنها باید بتوانید بازی را به اتمام برسانید. وقتی از Doomguard استفاده می کنید مراقب باشید که خودتان را بیچاره نکنید، دو کارت رندوم از دست شما خارج خواهند شد، بررسی کنید که آیا ارزشش را دارد یا نه؟ اگر کارت های Naxx دارید می توانید دو کارت Sludge Belcher را جایگزین Argent Commander کنید و یا از Loatheb استفاده کنید ( Loatheb در هر Deck ای و با هر کلاسی خوب است، این را فراموش نکنید). به جای Shield Bearer می توانید از یکی از کارت های جدید به نام Annoy-o-Tron استفاده کنید.

آموزش Hearthstone

Gosu Cup

Deck قبلی به اندازه ی کافی اعصاب خوردکن نبود؟ اگر کارت دارید چیزی شبیه به بالایی را امتحان کنید. ترکیب دیوانه وار Undertaker و کارت های Deathrattle. راه های بسیار برای استفاده از Nerubian Egg و همچنین Ironbeak Owk که وقتی به Silence نیاز دارید کمکتان می کند. با این کارت ها در Ranked Mode می توانید سریعا بالا بروید، اما احتمالا حریفانتان فحش های زیادی را در زبان های مختلف نثار شما خواهند کرد. Hearthstone چت ندارد بنابراین می توانید تصور کنید آنها وجود ندارند. سیستم بازی با این Deck کاملا مشخص است، Nerubian Egg ها را با استفاده از Abusive Sergeant، Dark Iron Dwarf و Direwolf Alpha بکشید و یک عنکبوت ۴/۴ مجانی جایزه بگیرید. سعی کنید Knife-juggler و Imp-losion را ترکیب کنید اما اگر این طور هم نشد مهم نیست. اگر فکر می کنید Spell کم دارید می توانید از Soulfire و یا کارت جدید Darkbomb استفاده کنید. Void Terror هم کارت بدی نیست، بستگی به سلیقه ی شما دارد. می توانید آن را جایگزین یکی از Dark Iron Dwarf ها یا یکی از Defender of Argus ها کنید. Loatheb را هم مثل همیشه به خاطر داشته باشید.

پیشنهاد سرآشپز 

بعضی ها فقط به برد راضی نمی شوند، بعضی ها می خواهند ترکیب های باحال و بعضا خنده دار را امتحان کنند و یک جورهایی به حریف زخم زبان بزنند. ما حتی آنها را هم در نظر داریم و به شوق و ذوق بیمارگونه ی آنها احترام بسیار شدیدی می گذاریم، بعضی وقت ها لازم است چند کارت روی زمین بگذاری و فقط بگویی: چون می تونم.

downloaddownload (1)

آخ آخ … چه لحظه ی زیبایی است وقتی با ۲ مانا یک کارت ۸/۸ روی زمین می گذاری در حالی که قبلش یک Minion حریف را با Imp-losion به قتل رسانده ای. اگر واقعا به این ترکیب علاقه دارید سعی کنید دو تا کارت Imp-losion داشته باشید اما هیچ وقت بیشتر از یک Sea Giant در Deck خود نگذارید، یادتان باشد که دارید هجومی بازی می کنید و یک کارت با ۱۰ مانا همیشه درست کار نمی کند. این ترکیب می تواند مثل آب سردی روی روحیه ی رقیبتان باشد، اما بیشتر اوقات Sea Giant شما Nuke خواهد شد و Imp ها هم با یک Spell زیبا به درک واصل می شوند (Hearthstone است دیگر، همیشه گاهی می خواهد شما را ضایع کند).

download (2)

یکی از کارتهای مورد علاقه ام در Hearthstone، به آن لبخند نگاه کنید، به آن چشم های سبز، به آن سینی ای که آدم را یاد غذای هواپیما می اندازد و آن کله ی کچل و براق که زین الدین زیدان را هم شرمنده می کند. آخر چرا انقدر دوست داشتنی هستی، ای Enhance-o Mechano؟ آیا تا به حال به Doomguardتان Windfury داده اید؟ نه؟ سخت است اما فکر نمی کنید که کمی بیش از حد خوب است؟


خب دوستان، این هم از آموزش Hearthstone، البته فقط روش Aggro آن. اگر سوالی بود در کامنت ها جواب می دم و امیدوارم در Ranked Mode موفق باشید. بعد از ساختن این Deckها به هیچ وجه به بنده تقاضای بازی ندهید، چرا که من به اعصابم بسیار علاقه مندم و در طول روز نیازی به با کله داخل میز رفتن نمی بینم. این روش ها را روی افرادی امتحان کنید که با شما فرسنگ ها فاصله دارند و امکان پیدا کردن آدرستان برایشان نزدیک به صفر است. خیلی ممنون.

دیدگاه
۱۹ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

19 Replies to “آموزش Hearthstone: باغ وحش جهنم!”

 1. KNIGHT ARTORIAS گفت:

  تشکر از برادر طاووسی :۱۵:
  بزودی ملحق میشم :۲۴: :۱۵:

  ۱ ۰
  1. Light گفت:

   یه سوال بازی free to play هستش؟

   ۱ ۰
 2. Jim گفت:

  ببخشید اینو اینجا میگم (نمیدونم کجا یا به کی بگم بعدا راهنمایی کنید)
  کسی نمی خواهد خبر قابل خرید شدن founder’s pack های heroes of storm رو بزاره؟
  بتا کی رو میتونی در جا بگیری ولی ۴۰ دلاره :۱۲:

  ۰ ۰
 3. تنها سوالی که دارم از نویسنده ی عزیز اینه که:برای خرید بعضی کارتها باید پول پرداخت کرد؟
  واگه آره پول درون بازی یا دلار واقعی؟

  ۰ ۰
  1. شما نمی تونید یک کارت رو بخرید، اما می تونید یک ست کارت بخرید که بهتون ۵ تا کارت random می ده، خریدن هم با دلار واقعی انجام می شه هم با Gold داخل بازی. حتما یک کارت rare (نسبتا خوب) توی یک ست کارت خواهد بود و شاید هم بیشتر. اگر کارتی رو واقعا بخواید می تونید کارت های دیگه تون رو از بین ببرید و از dust ای که به شما می ده کارت های جدید بسازید. اما این کار ضررهایی هم داره که خودتون اگه بازی رو بگیرید متوجه می شید.

   ۰ ۰
 4. بچه ها هر بازی می کنه منو ادد کنه
  Aliiiiii#2979

  ۰ ۰
 5. ببخشید یه سوال دیگه!!
  من الان برنامه ذتل نت رو دانلود کردم…اکانت درست کردم فقط باید بازی رو دانلود کنم که حجمش حدود ۱و ۳۰۰ مگه…درسته؟

  ۰ ۰
  1. بله چیز دیگه ای لازم نیست.

   ۰ ۰
 6. شما خودتون تاخالا تو بازی دلار خرج کردین؟مثلا الان من که تازه وارد این بازیم برای پیروزی تو بازیه ام حتما باید حداقلش یه چند دلاری خرج بکنم؟

  خیلی ممنون از شما اقای طاوسی که به سوالاتم پاسخ دادید…..

  ۰ ۰
  1. نه من هیچ پولی خرج نکردم کارت ها رو به مرور جمع کردم.
   خواهش می کنم.

   ۰ ۰
 7. چه جوری میشه کسی رو ادد کرد

  ۰ ۰
  1. Battlenet گوشه ی سمت راست با ایمیل یا آیدی + شماره ی طرف می شه ادد کرد.

   ۱ ۰
 8. Arnold گفت:

  دستتون درد نکنه اقای طاوسی خیلی خوب میشه اگه بقیه class ها رو هم بزارید
  یه سوال هم ازتون داشتم : کلاس مورد علاقت ون ، که باهاش خیلی بازی میکنید چیه ؟!
  مرسی از راهنمایی کامل

  ۱ ۰
 9. خیلی خیلی ببخشید!!هر ساعت بازی کردن این بازی چند مگ کم میکنه؟؟؟؟؟؟؟

  ۰ ۰
 10. Mahyar گفت:

  با سلام
  دو سه روزه Heartstone رو شروع کردم و کاملا مبتدی ام ولی با تشکر از Deck های معرفی شده تونستم توی هم سطح های خودم تعدادی برد داشته باشم از بازی کردن با Deck پایه ای که خودش داده بود خیلی بهتره
  فقط چند تا سوال بی زحمت
  ۱- اینکه توی چند تا ویدیو آموزشی کارتای Legendary زیادی دیدم میخواستم بدونم چطور به دست میان؟
  ۲- Naxxarmas و Blackrock چطور باز میشن؟ و آیا من به عنوان یه پلیر مبتدی میتونم برم سمتشون؟
  ۳- در مورد بقیه کلاس ها هم بزارید لطفا
  خیلی ممنون :۱۵:

  ۰ ۰
 11. Mahyar گفت:

  و یه سوال دیگه
  Disenchant و Crafting چطور کار میکنن و ارزشی داره خودمون کارت بسازیم؟

  ۰ ۰
 12. دوستان من تازه این بازی رو شروع کردم. چون قبلا wow بازی میکردم خیلی جذابه برام. یه چند تا سوال دارم اگه کسی اطلاع داره لطف کنه جواب بده ممنون میشم.
  ۱_ شاپ چرا بستست؟
  ۲- یک بار رفتم ارنا باختم اومد بیرون بونسشم گرفتم. ولی دیگه میرم تو میخواد بره تو شاپ ولی بستس؟
  درباره اینچنت و کرفت اگه میشه توضیح بدید . مثل wow میمونه؟ یعنی میشه ۲ تا کارت رو combine کرد؟
  جواب بدید ممنون میشم
  Nile#2910
  مرسی از سایت خوبتون

  ۰ ۰