آموزش Hearthstone

آموزش و راهنمای کامل بازی Hearthstone

توسط Pagan_Poetry در ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ , ۱۸:۰۰

بازی Hearthstone محصول استودیوی Blizzard یک عنوان در سبک استراتژی کارتی است که در سال ۲۰۱۴ برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شد؛ در این مقاله قصد داریم به آموزش Hearthstone برای مخاطبانی بپردازیم که آشنایی چندانی با این بازی ندارند.
شاید شما هم مثل من با بازی های Blizzard بزرگ شده باشید، شرکتی با عناوین انگشت شمار اما کاملا موفق. WarCraft, StarCraft و Diablo، مثلث فراموش نشدنی Blizzard در طی سال ها احترام طرفداران و منتقدان را بر انگیخته است، اما چگونه Hearthstone: Heroes of Warcraft، یک بازی کارتی و کاملا متفاوت، توانسته است در مدت زمانی کوتاه بیش از بیست میلیون کاربر را سرگرم خود کند؟ Hearthstone با ترکیبی از نوستالژی و گیم پلی هوشمندانه و استراتژیک، خیلی سریع به یک بازی حرفه ای تبدیل شد. به طوری که برندهای مشهور دنیای گیم حالا هر کدام یک تیم Hearthstone هم دارند و هفته ای نیست که یک تورنمنت جدید در آن معرفی نشود. با وضع اینترنت ما و روی اعصاب بودن بازی های آنلاین، Hearthstone در حال حاضر یکی از بهترین گزینه هاست. Lag و Delay در آن تاثیری ندارد و هر دست آن انقدر کوتاه است که حتی اگر ببازید هم، نباید خیلی خشمگین شوید. در راهنمای بازی hearthstone می خواهیم شما را با جادوی کارت ها بیشتر آشنا کنیم و بگوییم چگونه می شود هم از این بازی لذت برد و هم در آن برنده بود. دنیای بازی را در آموزش hearthstone همراهی کنید.

برای شروع توضیحات بازی hearthstone، به نحوه ی تهیه ی بازی و شرح عناصر گیم پلی در آن می پردازیم.

دانلود بازی Hearthstone

راهنمای نصب بازی hearthstone

برای دانلود بازی hearthstone به شکل مجانی، به سایت battle.net رفته و یک اکانت بسازید، دقت کنید که رمز ورود شما باید ترکیبی از اعداد و حروف را داشته باشد. از همان سایت می توانید برنامه ی battle.net را دانلود کنید، این برنامه چیزی شبیه به Steam است اما فقط بازی های Blizzard را شامل می شود. در ضمن پای Hearthstone چندی پیش به تبلت ها هم باز شد بنابراین حتما لازم نیست آن را روی PC بازی کنید. در ادامه روش نصب بازی hearthstone به این شکل است که بعد از اتمام دانلود بازی، با حجم حدود ۱.۵ گیگابایت، بازی شما را به صورت اتوماتیک وارد قسمت Tutorial کرده و ساز و کارهای اولیه ی آن را به شما آموزش می دهد.

اصول بازی Hearthstone

در آموزش Hearthstone باید ابتدا به اصول اولیه بازی بپردازیم. هر بازیکن در آغاز باید یک Hero انتخاب کند، بازی ۹ قهرمان دارد که هر کدام یک کلاس محسوب می شوند، کلاس های Hearthstone شامل Druid, Priest, Warlock, Shaman, Mage, Hunter, Paladin, Warrior و Rogue می شوند که هر کدام کارت ها و قدرت های مخصوص به خود را دارند و واضح است که شیوه ی بازی با هر کدام از آن ها هم کاملا با دیگری تفاوت دارد. به جز کارت هایی که به یک کلاس خاص تعلق دارند کارت های زیادی هم به عنوان کارت “بی طرف” شناخته می شوند که تمام کلاس ها قابلیت استفاده از آن را دارند.

هر بازیکن بازی را با سی کارت شروع می کند و Health هر بازیکن هم در شروع بازی ۳۰ است، بازیکنی که Health اش به صفر برسد بازنده ی بازی خواهد بود. بازی مانند هر کارت بازی دیگری نوبتی است و درگیری بین کارت ها در هر نوبت (Turn)، از نکات جذاب بازیست. در هر Turn هر بازیکن یک کارت از دسته ی کارت های خودش بیرون می کشد و نفر اولی که بازی را شروع می کند در ابتدا ۴ کارت و نفر دوم در ابتدا ۵ کارت دارد، به علاوه ی کارت به نام Coin.

معرفی کارت های بازی Hearthstone

کارت های Minion 

اما بخش مهم دیگری از آموزش Hearthstone از طریق معرفی کارت های این بازی انجام می‌شود. برای شروع به سراغ کارت های Minion می‌رویم.

Minion ها در واقع سربازان شما هستند، در تصویر بالا کارت Murloc Raider، یکی از ضعیف ترین کارت های بازی را مشاهده می کنید. عدد ۲ زرد رنگ Damage این کارت و عدد ۱ قرمز رنگ Health آن است. و همچنین عدد ۱ ای که بالای آن در الماس آبی رنگ نوشته شده نشان می دهد برای استفاده از این کارت به چقدر Mana Crystal نیاز دارید. در ادامه ی مطلب به طرز کار Mana Crystal خواهیم پرداخت اما نکته ای که در مورد Minion ها باید بدانید این ایست که در Hearthstone وقتی دستور حمله ی یک Minion به Minion دیگر را می دهید، هر دوی آن ها از هم دیگر Damage خواهند خورد، مثلا اگر Murloc Raider بیچاره را به Minion ای از حریف که Damage بیش از ۱ دارد بکوبید، باید با آن حداحافظی کنید. همچنین به یاد داشته باشید که وقتی کارتی را روی زمین می گذارید باید برای استفاده از آن یک نوبت صبر کنید، این یعنی کارت شما در خطر است.

کارت های Spell  

Spell ها یا جادوها کارت هایی هستند که معمولا روی زمین بازی قرار نمی گیرند و استفاده های متفاوتی دارند، برای از بین بردن کارت های حریف، تبدیل کردن آن ها به گوسفند یا حتی دزدیدن آن ها، Spell ها به کمک شما می آیند. در تصویر، کارت نام آشنای Blizzard را می بینید که تمام کارت های حریف را در یخ فرو خواهد برد، طوری که برای یک نوبت نمی توانند از آن استفاده کنند، خوب است نه؟ به خاطر همین باید ۵ مانا  خرج آن کنید.

معرفی کارت های بازی hearthstone

توضیحات بازی Hearthstone

Hero Power

در ادامه راهنمای بازی hearthstone به توضیحات جنبه‌های دیگر این عنوان خواهیم پرداخت. شرح این جنبه‌ها را با Hero Power آغاز می‌کنیم.

هر قهرمانی که شما انتخاب کنید، قدرت مخصوص به خودش را خواهد داشت که به ازای ۲ مانا می تواند از آن استفاده کند، Hero Power ها زمانی که شما کارت مناسبی برای بازی ندارید استفاده ی زیادی دارند، برای مثال قدرت کلاس Hunter، می تواند ۲ تا از Health حریفتان کم کند و  Paladin می تواند یک سرباز برای خودش بسازد. Hero Power ها ارتباط زیادی به نحوه ی انتخاب کارت ها قبل از شروع بازی و در کل روش بازی شما دارند، از آن ها به خوبی استفاده کنید.

کارت Coin بازی hearthstone

 Mana Crystal و Coin

سیستم بازی به نحوی است که نفر اول که بازی را شروع می کند در نوبت اول ۱ مانا خواهد داشت، در نوبت دوم ۲ مانا و همین طور تا آخر. بیشترین مانایی که می شود داشت ۱۰ است، بنابراین هر چه بازی جلوتر می رود تعداد کارت هایی که می شود بازی کرد بیشتر می شود و کیفیت آن ها هم بهتر می شود، مطمئنا کارتی که ۸ مانا نیاز دارد یک کارت قوی است. لابد می پرسید کسی که به عنوان نفر دوم بازی را شروع می کند کاملا بدبخت است چرا که حریفش همیشه یک مانا بیشتر دارد، اما این طور نیست، نفر دوم کارت Coin را دارد که می تواند در یکی از نوبت ها یک مانا به خودش بدهد. علاوه بر Coin در ابتدای بازی هم یک کارت از حریف خود بیشتر دارد، پس دوم بودن اصلا بد نیست. همچنین همیشه این طور نیست که وقتی ۵ مانا دارید بتوانید همه ی آن را استفاده کنید، بستگی دارد در دست تان چه کارتی داشته باشید و آن ها قابل بازی باشند یا نه.

کارت‌ های بازی hearthstoneراهنمای بازی hearthstone

قابلیت های دیگر کارت ها

برای بهبود آموزش Hearthstone باید به سایر قابلیت ‌های کارت‌ ها نیز توجه کنیم؛ در همین راستا این ویژگی‌ها را در ادامه مرور خواهیم کرد.

Taunt: کارت هایی که دارای قابلیت Taunt هستند معمولا کارت های دفاعی محسوب می شوند، وقتی یک کارت Taunt روی زمین بازی دارید، حریف شما نمی تواند با Minion هایش به کارت های دیگر شما حمله کند و این کارت به نوعی از آن ها محافظت خواهد کرد. اما جادوها همچنان روی تمام کارت ها قابل استفاده هستند، چه با Taunt و چه بدون آن.

Charge: کارت های دارای Charge کارت های حمله ای تر هستند، وقتی کارتی با Charge را روی زمین می گذارید لازم نیست یک نوبت برای استفاده از آن منتظر شوید و می توانید بلافاصله به حریف خود حمله کنید. بدیهی است که کارت های Taunt حریف ممکن است جلویتان را بگیرند، اما اگر هوشمندانه عمل کنید ممکن است بتوانید با کارت های دارای Charge حریف را غافلگیر کرده و بازی را به نفع خود تمام کنید.

Divine Shield: کارتی که Divine Shield داشته باشد می تواند یک بار Damage خوردن از حریف را بدون هیچ آسیبی تحمل کند، یعنی یک بار باید سپر دفاعی آن را شکست و یک بار هم خودش را کشت.

Windfury: اگر Minion ای قابلیت Windfury داشته باشد، این بدین معنی است که وقتی نوبت به حمله ی آن می رسد، به جای یک بار دو بار می تواند حمله کند. ترکیب کارت های Windfury با جادوهایی که damage کارت ها را بالا می برند بسیار مرگبار خواهد بود.

              کارت Deathrattle            کارت Battlecry

Battlecry: کارتی که دارای Battlecry باشد درست وقتی آن را به زمین می گذارید کاری که در قسمت توضیحات آن گفته شده را انجام خواهد داد. این کار می تواند بالا بردن damage، کشیدن یک کارت دیگر و یا آسیب رساندن به کارت های حریف یا حتی همه ی کارت ها باشد.

Deathrattle: کارت های Deathrattle کار گفته شده را بعد از مرگ و از دیار باقی انجام خواهند داد، هر بار که یکی از این کارت ها از بین برود کاری که در توضیحات آن نوشته شده است را انجام خواهد داد. به یاد داشته باشید که Deathrattle ها همیشه به نفع شما نیستند، بعضی کارت ها بیش از حد قوی هستند اما مرگ آن ها برای شما بسیار دردناک خواهد بود.

Secret: کارت های Secret همان طور که از اسمشان پیداست، جادوهایی هستند که حریف شما از ماهیت آن ها خبر ندارد. در حال حاضر فقط کلاس های Paladin, Mage و Hunter به Secret دسترسی دارند. همه ی کارت های از این نوع، به یک اندازه مانا می خواهند و حریف شما نخواهد دانست که شما کدام یک از Secret های خود را استفاده کرده اید. این کارت ها معمولا یا یک علامت سوال بالای سر Hero شما نشان داده می شوند.

Silence: جادوها یا کارت هایی که دشمنان را Silence می کنند، در واقع هر قابلیت اضافی ( مثل Taunt یا Deathrattle ) را از آن گرفته و فقط Damage و Health آن کارت باقی می ماند. به عبارت دیگر تمام نوشته هایی که در قسمت توضیحات یک کارت هستند از بین خواهند رفت.

Freeze: کارت های یخ زده یا Frozen، در نوبت بعدی نمی توانند حمله کنند و باید یک نوبت اضافی صبر کنند. نکته ی تستی این است که اگر کارت Frozen خودتان را Silence کنید، می توانید از آن استفاده کنید!

قدم های اول در آموزش Hearthstone را برداشتیم، این تازه شروع راه است، در واقع این راهنمای بازی hearthstone شاید حتی شروع راه هم نباشد چرا که حرف برای زدن بسیار بسیار زیاد است. در قسمت های بعدی به شما خواهیم گفت چگونه دسته کارت های مناسبی بسازید و چگونه بدون خرج کردن پول واقعی، در این بازی موفق شوید.

سوالات متداول بازی Hearthstone

در این بخش از آموزش Hearthstone به تعدادی از سوالات متداول مربوط به این بازی پرداخته و به آن‌ها به اختصار پاسخ می‌دهیم.

[ultimate-faqs include_category=’hearthstone’ ]

دیدگاه
۴۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

41 Replies to “آموزش و راهنمای کامل بازی Hearthstone”

 1. با نشکر از سینای عزیز….
  فقط خواهشا ادامه دار باشه این مقاله…مقاله بسیار خوبیست…

  ۷ ۲
 2. cheater47 گفت:

  آقا دمت گرم ولی بازیش یادگرفتن میخواد! ۵ دست بزنی دست ۵ میاد دستت دیگه :13:

  ۵ ۲
  1. مهم اینه که شما تو چه سطحی بازی کنی، مطمئنا با ۵ دست بازی کردن نمی شه به Rank زیر ۱۰ رسید یا ۱۲ تا win توی Arena گرفت. :-)

   ۴ ۰
  2. cheater47 گفت:

   آقا حرفترو خیلی قبول دارما ولی فقط یه سوال. شما به شخصه فکر میکنی ۱۰ نفر اول رفتن مطالعه کردن کلی یا عین بختک افتادن رو بازی؟

   ۱ ۱
  3. ترکیبی از هر دو، مطمئنا هم مطالعه کردن اما خیلی تمرین کردن. بازیکن های حرفه ای حتی در سطح آماری بیشتر deck ها رو با چیزهایی که فکر می کنن رقیباشون استفاده می کنن مقایسه می کنن و شانسشون رو بررسی می کنن. که این مطمئنا بدون مطالعه و شناخت کامل از همه ی روش های بازی ممکن نبوده.

   ۲ ۰
  4. Hearthstone بازی ای نیست که بگی من اگه خوب بازی کنم برنده می شم، معمولا می گی: من اگه کارت هامو درست چیده باشم، به بهترین نحو ممکن بازی کنم، و شانس هم باهام یار باشه، ۵۰% شانس برای بردن دارم. (وقتی با حریف های در سطح خودت بازی می کنی.)

   ۲ ۲
 3. A.F.A گفت:

  یه چند روزی بود هی به خودم میگفتم برو بشین بازیش کن دیگه.
  بعد در جواب خودم میگفتم حسش نیس! :D
  ولی با تشکر از شما حسش اومد :D
  رفتیم تو کارش

  ۲ ۰
 4. Benjamin Barker گفت:

  دوستان بتل تگ بدید اد کنیم :۲۴:

  ۲ ۰
  1. Benjamin Barker گفت:

   BenjaminB#2499 این منم دوستان اد کنن. سرور اروپا هم بازی میکنم.

   ۱ ۰
  2. HateSpark#2813

   ۰ ۰
  3. Amirali گفت:

   Shadowdragon#2208151

   ۰ ۰
  4. مانی گفت:

   ;) بزن بریم یه دست بتل گراند بزنیم Mani#22201

   ۰ ۰
 5. mreza گفت:

  یه خبر بد gta v تا فروردین ۹۴ تاخیر خورد

  ۱ ۳
 6. Very Big Daddy گفت:

  تشکر فراوان!
  ــــــــــــــــــــ
  لطف کنید خبر تاخیر خوردن و سیستم مورد نیاز جی تی ای رو بذارید.راک استار نمودی ما رو با این بازی منتشر کردنت! :16: :16:

  ۱ ۰
 7. mreza گفت:

  :( سه روز عزای عمومی

  ۲ ۰
 8. Milad RFM گفت:

  فک کنم سخت ترین بازی تاریخ هست :lol:
  یه چیزی مثل پوکره. باید یاد بگیری.

  ۰ ۱
  1. cheater47 گفت:

   نه آقا پوکر کجا این کجا؟! خیلی راحت تر از این حرف هاست.

   ۴ ۰
 9. مهرداد گفت:

  همینجوریش dota2 و league of legends داره کل وقت منو میگیره بخوام اینم بازی کنم که دیگه هیچی … :lol:
  بابت آموزش نهایت تشکر :-)

  ۰ ۰
  1. Jim گفت:

   تو با دیدنه دوتا بازم میری سراغ LOL ؟
   من که بعد ار این که دوتا۲ یاد گرفتم نتونستم دوباره بیام لیگ چون همش به نظرم جلو دوتا بچه بازی میومد :۲۴:

   ۱ ۰
  2. مهرداد گفت:

   میدونم دوتا یه چیزه دیگس ولی چه کنیم دیگه اونم بازی میکنم
   الان تو lol رنکم gold 3 هس ;)

   ۱ ۰
 10. KNIGHT ARTORIAS گفت:

  تشکر بابت مقاله :۱۵:

  ۰ ۰
 11. Ulfric گفت:

  خیلی ممنون. :-)

  ۱ ۰
 12. M.N.G گفت:

  تشکر خواهشا ادامه بدین مقاله خوبیه

  ۱ ۰
 13. daaanteee گفت:

  با سپاس از سینای عزیز
  :*: :*: :*:
  ” کارت های Secret همان طور که از اسمشان پیداست، جادوهایی هستند که حریف شما از ماهیت آن ها خبر ندارد. در حال حاضر فقط کلاس های Paladin, Mage و Hunter به Secret دسترسی دارند
  یکی از هیروهائی که از جادو استفاده میکنه priest
  ولی اینجا نیست
  :11: :11: :11:
  منکه priest بازم چه کنم؟

  ۱ ۰
  1. همه ی کلاس ها جادو دارن ولی Secret فقط همون سه تا کلاس دارن، Secret با جادوی معمولی فرق داره. Priest کلاس آسونی نیست، بعدا همه ی کلاس ها رو توضیح می دم ولی در حد کوتاه فقط می تونم بگم از minion های با Health بالا استفاده کن و سعی کن اون ها رو زنده نگه داری. به سبک بازی با پریست می گن control، یعنی بازی رو انقدر عقب بنداز که کارت های مانا بالا و قوی ترت به کمکت بیان.

   ۰ ۰
  2. Benjamin Barker گفت:

   آقا این سینا جان عجیب پرو هست :۲۴: در پیه دو دست متوالی لهم کرد :11:

   ۰ ۰
  3. daaanteee گفت:

   الان فعلن وقتش نی
   درگیر پریست لول آپ کردن تو سرور مولتنم
   :۲۴: :۲۴: :۲۴:

   ۱ ۰
 14. بچه ها یه سوال می خوام کسی رو ادد کنم باید چی رو تو ادد بنویسم
  اسم من هم persianali #2659

  ۰ ۰
 15. A.F.A گفت:

  Haganeno
  اولای کارم
  ولی بازم اگه خواستید …

  ۰ ۰
 16. بچه ها چه جوری میشه shop باز کرد

  ۰ ۰
  1. Benjamin Barker گفت:

   رو اندروید شاپش هنوز راه نیافتاده. فکر کنم

   ۱ ۱
 17. چه جوری میشه کسی رو اددکرد Lordking#2502

  ۰ ۱
 18. اگه می شد یه پست بسازم که انواع استراژ ها رو برای همه توضیح می دادم خیلی خوب می شد تصویری و نوشتاری

  ۰ ۰
 19. soltani گفت:

  سلام
  من نمیتونم ثبت نام کنم
  هر کاری میکنم میگه نام کاربری یا پسورل نادرست است با اینکه درسه
  لطفا کمک :'(

  ۰ ۰
 20. Mahdi M گفت:

  سلام دوستان چند سوال راجب بازی داشتم اول اینکه وقت یکیو بخوای ادد کنی باید سرورا یکی باشه؟ و اینکه میشه سرور عوض کرد یا خیر

  ۰ ۰
 21. Master Sensei گفت:

  مقاله خوبی بود، هرچند خیلی بیسیک و outdate توضیح دادید.
  جسارتاً چندتا نکته رو تصحیح میکنم.
  توی توضیحات spell اشاره کرده بودید: «در تصویر، کارت نام آشنای Blizzard را می بینید…» علاوه بر اینکه تصویری از کارت وجود نداره، این کارت ۶ تا مانا میخواد، نه ۵ تا!
  خیلی از کی‌ورد هایی که در حال حاضر توی متا هستند رو معرفی نکرده بودید (مثل Discover، Lifesteal، Stealth و Rush. البته مشت نمونه خرواره و درک میکنم که مجال توضیح همه ی این ها نیست) اما در عوض Charge رو توضیح دادید که بلیزارد به نوعی جایگزینش کرد و بجز کارت Kayn sunfury کلاس دیمن هانتر، دیگه کارتی با این کی ورد پرینت نشده. کاش به جای این کی ورد، Rush توضیح داده میشد که بیشتر کاربرد داره.
  قسمت Secret، فقط مخصوص به اون سه کلاس نیست و کلاس Rogue هم کارت های Secret خوبی داره.

  ولی در کل مقاله خوب و هدف مقاله بسیار خوب تر بود! به امید اینکه پلیرهای بیشتری رو توی هارث استون ببینیم. :)

  ۱ ۰
  1. کامران گفت:

   سلام داش این چیزایی که گفتی خودت یه توضیح مختصر بده کارشون چیه بعدش میخاستم بدونم منظور از weapon که همون سلاح یا اسلحه ما میشه چیه دقیقا؟ اگه مینیون یا اسپل هستش خب نیاز نیست بگن سلاح باید بگن مینیون یا اسپل…
   سوالم برای اینه که توی توضیحات یه سری کارتا نوشته weapon

   ۰ ۰
 22. Amirali گفت:

  سلام میشه بگید چطوری shop داخل بازی رو باز کنم برای من قفل :60:

  ۱ ۰
 23. mehdi گفت:

  سلام.دوسته من من الان بازی رو نصب کردم تمام دانلواد هاشم کرد زمانی که میگه شما جدید هستید یا sing.inمیکنید یعنی اکانت دارین میزنم اکانت دارم میره تو لود گیر میکنه با فیلتر شکنم رفتم چیکارکنم؟؟

  ۰ ۰
 24. سلام تو بخش پی وی پی که مبارزه می کنم وقتی راش وارد بازی می کنم یا حتی مثلا بتل کرای با وجودی که دشمن tounth نداره بازم حمله نمی کنه
  دلیلش رو بگین ممنون می شم

  ۰ ۰