بهترین بازی های E3 2014 | بخش آخر

توسط Death Magnetic در ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ , ۱۱:۳۵

قسمت آخر از سری مقالات بهترین بازی های E3 2014 .

۸.Dragon Age: Inquisition

یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال که سه سال در دست ساخت بوده است، بالاخره نمایشی ده دقیقه از گیم پلی خود در نمایشگاه E3 داشت و ظاهرا بازی میکسی از دو بازی قبلی سری است. برای طراحی “محیط باز” بازی از Skyrim الهام گرفته شده و شاید تنها تفاوت طراحی این دو بازی این باشد که “عصر اژدها: جستجو” به مراتب از رنگ های شاد تری استفاده کرده و اتمسفری فانتزی تر دارد. اژدهایان گوناگون در بازی وجود دارند و نبرد با آن ها دشوار است.

کاراکترهای قابل بازی از نژاد های گوناگون (همانند “عصر اژدها: ریشه ها”) نیز به این بازی برگشته اند. نژاد های “انسان”،”الف”،”کوتوله” و حتی “کیناری”((Qunari نیز قابل بازی هستند. مبارزات بازی صرفا “بکش و برو جلو” و استفاده از همان دکمه های تکراری نیستند و بیشتر بر روی تاکتیک تیمی و یا قابلیت های انفرادی تمرکز می کنند.

“نمای تاکتیکی” (Tactical view) نیز این بار برای تمامی پلتفرم ها در دسترس است و منحصرکامپیوتر های شخصی نیست.از نظر داستانی، “بایوور” (Bioware) قول داده است که تصمیم های گرفته شده در طول بازی تاثر زیادی بر روی داستان بازی خواهد گذاشت چرا که بازی دارای ۴۰ پایان مختلف است. به گفته ی “بایوور”، “عصر اژدها: جستجو” عظیم ترین بازی نقش آفرینی است که ساخته اند.

۷.The Evil Within

“شیطان درون” از خیلی جهات شبیه شاهکاری همچون “رزیدنت ایول ۴” است و این به هیچ وجه چیز بدی نیست.در واقع، این همان چیزی است که طرفداران “شینجی میکامی” و ژانر وحشت به آن احتیاج داشتند. شاید اولین نکته ی راضی کننده در مورد این بازی این باشد که اکثر مواقع “فرار کردن” بهترین گزینه است و این یعنی گلوله های زیادی در بازی وجود ندارد و از آن مهم تر، برای این که مهارت “سباستین” در استفاده از سلاح های گوناگون را بیش تر کنید، باید بر “صندلی ارتقاء” بشینید و هر بار یکی از قابلیت های “سباستین” همچون حمله ی تن به تن، استقامت و حتی هدف گیری را ارتقاء دهید. دشمنان بازی نیز بسیار هوشمند هستند.

وقتی به آن ها شلیک می کنید و آن ها بر روی زمین می افتند، دلیل بر این نمی شود که آن ها قطعا مرده اند چرا که وقتی نزدیکشان می شوید آن ها شما را سورپرایز می کنند و در نهایت کشته می شوید. به گفته ی یکی از طراحان بازی “هیچ چیز در این بازی مجانی نیست”، حتی بسته های کمک اولیه! در دموی نشان داده شده، “سباستین” از یک بسته ی کمک اولیه بزرگ استفاده کرد و تمام سلامت از دست داده را دوباره به دست آورد اما ناگهان به علت آمپول تزریق شده، “میدان دید” (field of view) تغییر کرد و حالتی گیج کننده گرفت و “سباستین” به دام یکی از دشمنان افتاد. یکی از دشمنان بازی که ظاهرا از شخصیت های اصلی بازی است،”روبیک” (Rubick) نام دارد و هر ازگاهی ناگهان همه جا به شدت تاریک می شود و “سباستین” را تعقیب می کند و در حین تعقیب اگر به او شلیک کنید، او به شما نزدیک تر می شود و تند تر تعقیب تان می کند! این نکته را در ذهن داشته باشید که او تقریبا غیر قابل کشتن است و بهترین گزینه “فرار کردن” است.

۶.The Order: 1886

“دستور: ۱۸۸۶” مورد انتظار ترین بازی پلی استیشن ۴ برای من است. می توان بازی را میکسی از چندین سبک مختلف دانست. اکشن سوم شخص cover-based و گاهی ترسناک(!) که نمونه اش در کنفرانس سونی نشان داده شد. بازی دارای لحظه های سینمایی زیادی است که هیچ کدامشان از پیش رندر شده نیستند. در دموی نشان داده شده، نکته ای که جلب توجه می کرد، تفنگ شخصیت اصلی بود. این تفنگ که Thermite Rifle نام دارد، دو قابلیت دارد; می توانید به سوی دشمنان ترمیت بپاشید و سپس به سوی شان تیراندازی کنید یا ترمیت در حال سوخته شدن را به سمت شان پرت کنید تا بسوزند.

سنگرگیری بخش مهمی از بازی است و برای پیروزی در نبرد لازم است. تیراندازی کور، عوض کردن سنگر و … نیز در این بازی وجود دارد.یکی دیگر از نکات جالب نشان داده شده در دمو، قابلیت وارد شدن در حالت حرکت آهسته همچون “مکس پین”(Max Payne) است. البته این مشخص نیست که این قابلیت هرازگاهی قابل استفاده است یا می توان از آن هرزمان استفاده کرد. گرافیک بازی نیز در یک کلام فوق العاده است. تمام انیمیشن ها، حرکت و دویدن شخصیت ها، تیراندازی و … تا جای ممکن به واقعیت نزدیک شده اند. این عنوان مورد انتظار قرار است در ماه فوریه سال ۲۰۱۵ عرضه شود.

۵. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

“خشم اسیدی است که به چیزی که در آن ذخیره شد بیش تر صدمه می زند تا چیزی که بر رویش پاشیده می شود.” – مارک تواین

سلیقه ی “هیدئو کوجیما”(Hideo Kojima) در انتخاب آهنگ برای تریلرهایی که خودش می سازد بی نظیر است “مایک الدفیلد”… بگذریم… . با این که این تریلر حماسی و گاهی گیج کننده (برای بعضی کل تریلر گیج کننده بود) هیچ چیز از گیم پلی بازی نشان نداد، به قدری زیبا بود که امکان نداشت آن را در این لیست قرار نداد. خبر خوب این است که خود “کوجیما” با سایت های گوناگون از جمله IGN به گفت و گو نشست و اطلاعات خوبی از بازی داد.”کوجیما” شخصیت “اسنیک” در این بازی را همچون “والتر وایت”(Walter White) از سریال “برکینگ بد” (Breaking Bad) می داند. شخصیتی که از شخصیتی خوب به یک هیولا تبدیل می شود و هدف “کوجیما” هم در این تریلر و هم در بازی ایجاد حس همدلی بین بازیباز و “اسنیک” و تمام کار هایی است او برای انتقام انجام می دهد.

محیط بازی ۲۰۰ برابر بزگ تر از Metal Gear Solid: Ground Zeroes است و بازی بیش تر از این که نزدیک (از دید گیم پلی)به عنوان قبلی باشد، نزدیک به Metal Gear Solid: Peace Walker است و روح سری “متال گیر”که در طول ماموریت ها باید مخفی باقی بمانید حفظ شده است. برای انجام این کار راه های بی شماری دارید که در Ground Zeroes وجود نداشت. همانند Peace Walker، بازیباز قادر به درست کردن اسلحه و استخدام سرباز و همچنین انتخاب ترتیبی که می خواهد داستان را جلو ببرد خواهد بود. نقل قول بالا که از “مارک تواین” است، به خوبی کاراکتر “اسنیک” را در این بازی تعریف می کند. خشم “اسنیک” بیش تر از این که به دیگران صدمه بزند، به خودش صدمه می زند.

۴. The Division

“گروه” در E3 پارسال از سورپرایز های خیلی خوب نمایشگاه بود و با نمایشی شگفت انگیز، همه را منتظر انتشار بازی کرد. امسال نیز یک تریلر سینماتیک عالی و یک تریلر گیم پلی فوق العاده از بازی نشان داده شد و بازی نسبت نمایش سال پیش پیشرفت خوبی داشته است. داستان بازی در نیویورکی آخرالزمانی مبتلا به ویروسی ناشناخته جریان دارد و یک گروه به نقاط مختلف شهر می روند و بخش های مختلف نیویورک را از آشوب و تفرقه نجات می دهند. گرافیک بازی در نوع خود بی نظیر است.

حرکت شخصیت ها بسیار نرم و واقعی است و تبدیل شهری مانند نیویورک به آن محیط سرد،تاریک و آخرالزمانی فوق العاده است. یکی از قابلیت های بازی، شبیه سازی اتفاقاتی است که در طول یا قبل از وقوع شیوع اتفاق افتاده اند. در این دمو، وقتی کاراکترها در ایستگاه مترو بودند و به قطار رسیدند، اتفاقاتی که ۱۱ روز پیش افتاد بازسازی شد و بعد از آن دوباره به پیشروی ادامه دادند. یکی دیگر از نکات مهم دمو، نشان دادن اهمیت همکاری بازیبازها با یکدیگر بود. اگر ۳ بازیباز کنترل ۳ مبارز زمینی را در دست دارند، یک بازیباز می تواند کنترل یک هواپیمای کوچک بی سرنشین را به دست بگیرد و به سه بازیباز دیگر هم در حمله و هم در دفاع کمک کند. “گروه” که قرار بود امسال عرضه شود، تا سال ۲۰۱۵ تاخیر خورده و خوش بختانه قرار است برای کامپیوتر های شخصی هم عرضه شود.

۳.The Witcher III: Wild Hunt

بزرگ ترین بازی نقش آفرینی نمایشگاه امسال، بدون شک “ویچر ۳: شکاری وحشی” است. این بازی ۲۰ درصد بزرگ تر از “اسکایریم” و ۳۰ برابر بزرگ تر دو بازی قبلی سری “ویچر” است.گاهی لازم است از قایق و اسب برای رسیدن به مقصدتان استفاده کنید. سیستم مبارزه ی بازی، نسخه ای پیش رفته تر از “ویچر ۲” است.جاخالی دادن، جادو های گوناگون (که قابل ارتقاء هم هستند)، شمشیر های گوناگون، تیر و کمان و حتی حمله به دشمنان هنگامی که در حال اسب سواری هستید! به گفته ی سازندگان، در بازی ۸۰ غول مختلف وجود دارد که هیچ کدام شبیه دیگری نیست و درجه سختی های مختلف دارند.

یکی از قابلیت های “گرالت”، کاراکتر اصلی بازی پیدا کردن مکان موجودات مختلف از طریق دنبال کردن رد خون آن هاست. با فشار دادن یک دکمه می توانید خون های ریخته شده بر روی زمین و درختان را ببینید و شکارتان را پیدا کنید و اگر می خواهید سرنخ بیش تری داشته باشید،باید آن موجود را توسط تیر و کمان زخمی کنید تا خون بیش تری ریخته شود. محیط بازی “زنده” است و “زنده” به این معنی که هیچ کدام از مامویت های جانبی از پیش تعیین شده نیستند و هیچ کدام از اتفاقاتی که در شهر می افتد، از جمله حمله ی سربازان دیگر، بازار فروش وسایل مختلف و … نیز از پیش تعیین شده نیستند.

بازی در مجموع ۱۰۰ ساعت گیم پلی دارد. ۵۰ ساعت متعلق به خط داستانی بازی و ۵۰ ساعت ماموریت های دیگر و کشف کردن مکان های مختلف. “ویچر ۳” سال ۲۰۱۵ همانند “اسکایریم” سال ۲۰۱۱ است. از همه چیز که بگذریم، گرافیک بازی بی نظیر است. “ویچر ۳” ۲۵ فوریه ی سال ۲۰۱۵ برای کنسول های نسل ۸ و کامپیوتر های شخصی عرضه می شود.

۲.Rainbow Six: Siege

بدون شک یکی از بهترین سورپرایز ها و بهترین شوتر E3 امسال Rainbow Six: Siege بود. این بازی با این که دارای بخش تک نفره و co-op هم است، بیش تر تمرکزش را بر روی بخش چند نفره ی آنلاین رقابتی (همچون Counter Strike) گذاشته و این چیزی است که پلتفرم PC به آن نیاز دارد. بهتر از آن، بیش تر المان های بازی های اول این سری در این بازی برگشته اند.

دمویی که در پایان کنفرانس یوبیسافت نمایش نمایش داده شد یک راند از بخش Hostage Mode بازی را نشان می داد. در این بخش، یک تیم ۵ نفره کنترل اعضای SWAT و تیمی دیگر کنترل گروگان گیرها را به دست می گیرد.هدف تیم SWAT نجات دادن گروگان و هدف تیم گروگان گیر کشتن تمامی اعضای تیم SWAT در هر راند است. قبل از هر راند،

به هر تیم ۱ دقیقه داده می شود تا نقشه کشی کنند. تیم SWAT می تواند یک Drone کنترل از راه دور به خانه ای که بازی در آن جریان دارد بفرستد و از موقعیت گروگان گیرها و خود گروگان با خبر شود. در همین حال، گروگان گیرها نیز باید تا جای ممکن دیوار ها را محکم کنند، تله درست کنند و حتی سیم خاردار کنار دیوار ها بگذارند تا حرکت تیمSWAT را کند کنند. سپس اعضای تیم حمله کننده یا همان SWAT می توانند ایده هایشان برای حمله را بر نقشه ی مجازی بازی پیاده کنند و تا قبل از پایان ۱ دقیقه با یک نقشه وارد عمل شوند. آزادی بازی فوق العاده است و به هرشکلی که می خواهید می توانید وارد خانه شوید. می توانید با استفاده از طناب از دیوار خانه پایین بروید و سپس پنجره را بمب گذاری کنید و وارد عمل شوید یا به صورت مخفیانه از دیوارهای بیرونی خانه وارد شوید و سپس بمب گذاری کنید و … .حالا نکته ی جالب واین بخش در این است که وقتی عضوی از هر گروه کشته می شود، او قابلیت respawn شدن تا پایان هر راند نخواهد داشت. بنابراین علاوه بر تاکتیک تیمی، قابلیت های انفرادی نیز مهم است.

همچنین هر تیم می تواند از گروگان به عنوان سلاح استفاده کند و تیمی که گروگان را بکشد بازنده خواهد بود .حتی ممکن است تمامی اعضای هر دو تیم کشته شوند و تنها گروگان زنده بماند!در این حالت هیچ یک برنده ی راند نخواهد شد. هر راند نقش بازیباز ها هم عوض می شود(از تیم SWAT یا حمله کننده ها به گروگان گیرها و برعکس).در بازی کلاس های مختلف همانند “مدافع”، “پزشک”،”حمله کننده” و … .سیستم تخریب پذیری بازی نیز فوق العاده است و تمامی دیوار ها بسته به استحکامشان قابل تخریب هستند که به هیجان و سختی بازی اضافه می کند.بدون شک،Rainbow Six: Siege پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین عناوین کامپیوتر های شخصی در چند سال گذشته را دارد.

بهترین نمایشBatman: Arkham Knight

بهترین نمایش امسال بدون شک به مورد انتظار ترین بازی سال بعد (حداقل برای من) یعنی “بتمن: شوالیه ی آرکام” اختصاص دارد. دموی بازی شگفت انگیز بود. اولین نکته ی مهم دمو، پیشرفت فوق العاده ی بازی از دید گرافیک بود. به طوری که گرافیک صحنه ی سینمایی بازی با گرافیک داخل بازی تقریبا یکی بود.

یکی دیگر از تغییرات بزرگ، شهر آرکام یا گاتام است.دیگر خبری از آن شهر مرده که هیچ کس در آن زندگی نمی کند نیست. شهر گاتام “شوالیه ی آرکام” بسیار زنده تر از سه بازی قبلی سری است. ماشین های آمبولانس و ماشین های عادی در حال حرکت هستند و دشمنان بیش تری در شهر دیده می شود. هم چنین، این شهر ۵ برابر بزرگ تر از “شهر آرکام” است. مکانیک مبارزه ی بازی تقریبا دست نخورده باقی مانده و تنها انیمیشن های بتمن پیشرفت کرده اند اما در عوض، “بتموبیل”(Batmobile) بالاخره در این عنوان قابل بازی است و بخش مهمی از مبارزات بازی را تشکیل می دهد. “بتموبیل” تمامی موانع را از سر راهش کنار می زند و به هنگام مبارزه با ماشین ها و تانک های دشمن، وارد “حالت نبرد” (Battle mode) می شود.

بتمن می تواند درجا از “بتموبیل” خارج شود و به پرواز درآید. همانند بتمن، بتمویبل هم قابل ارتقاء است و بخش های مختلف آن آپگرید می شود.یک المان جدید که به بخش مبارزه ی تن به تن اضافه شده، Fear Takedown نام دارد و در صورتی که بتمن دیده نشود، می تواند ۳ دشمن را همزمان از پا در بیاورد. نام بازی، “شوالیه ی آرکام” در واقع به دشمن اصلی بتمن که خود “شوالیه ی آرکام” است اشاره می کند. ما نمی دانیم “شوالیه ی آرکام” کیست اما احتمال دارد او “هاش” (Hush) و به عقیده ی برخی برادر “بروس وین” باشد.بهترین بخش دموی “بتمن: شوالیه ی آرکام” پایان آن، وقتی بود که ناگهان از چهره ی جدید و کمی ترسناک Scarecrow رونمایی شد و او خطاب به بتمن گفت:

“چند تا استخوان دیگر را خواهی شکست…؟زندگی چند نفر دیگر را برای بدست آوردن چیزی که “عدالت” می نامی خواهی گرفت…؟ تو محصول هر چیزی هستی که از آن وحشت داری. خشونت… تاریکی… درماندگی… .تنها چیزی که برایت باقی مانده، نگاه کردن من در حال کشیدن گاتام دوست داشتنی ات به فراموشی است… .”

دیدگاه
۶۰ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

60 Replies to “بهترین بازی های E3 2014 | بخش آخر”

 1. homer گفت:

  اقا من به خیلی از این بازی ها امید دارم batman-order-metal-rainbow six- و … خدایی همشون عالی هستن :X

  ۰ ۰
 2. Project Siren گفت:

  The Evil Within … :X
  MGSV: The Phantom Pain … :X

  ۰ ۰
  1. The Dark Knight گفت:

   The Evil Within کی میاد ؟؟ :wink:

   ۰ ۰
  2. Project Siren گفت:

   ۲۱ اکتبر …
   برابر با سه شنبه ۲۹ مهر …

   ۰ ۰
 3. KILLZONE 4 گفت:

  سایت لاکپستی
  خسته نباشی
  شیطان درون بهترین بازی سبک ترس

  ۱ ۰
 4. Amir.M گفت:

  درود برتو و سلیقت :*

  ۰ ۰
  1. Amir.M گفت:

   البته این Fear takedown یه کم به من نچسبید

   ۰ ۰
 5. psycho mantis گفت:

  باز یه کامنت دو کیلومتر نوشتم این دفه نوشتباید وارد حساب کاربریتون بشید!!!!!!! :O
  ای خداااااااااا
  فقط یه تشکر از سام عزیز

  ۰ ۰
  1. شعیب گفت:

   پیام طولانی رو کپی بگیرید

   ۰ ۰
 6. m.a 07 گفت:

  عزیزم متال گیر پنجم؟!!!!!!!!!!!!

  ۰ ۰
  1. Death Magnetic گفت:

   MGS نمایشش خیلی خوب بود ولی بهتر از ۳ بازی اول نبود. یه نمایش پشت درهای بسته داشت که ظاهرا همه رو شک کرده

   ۰ ۰
  2. m.a 07 گفت:

   از دویزن که قطعا بهتر بود.ویچرم چیز خیلی عجیبی نشون ندادن.به نظر من از رین بو و بتمنم بهتر بود .در هر حال ممنون بابت خبر. :wink:

   ۰ ۰
 7. پس Ori and The Blind Forest چی شد ؟! ؟! :sad: :((

  ۰ ۰
 8. ebrahim گفت:

  کسی لینکی از ویدیوی گیمپلی بازی the evil within داره اگه داره به من پیام بده .

  ۰ ۰
 9. Dead Walker گفت:

  به نظرم خیلی بازی های دیگه لیاقت داشتند که اول قرار بگیرند
  به هر حال … سلیقه ها متفاوته

  ۰ ۰
 10. I AM ALONE گفت:

  تشکر فراوان
  اگه جایگاه رینبو سیکس بره هشتم بقیه یه پله بیان بالا با همه موافق میشم! :D

  ۰ ۰
 11. kamyab گفت:

  آقا یه چند وقتی هست همش احساس میکنم همه اعضای سایت شبیه عکساییند که واسه حساب کاربریشون انتخاب کردند .نمیدونم چرا همچین حسی دارم خیلی عجیبه اصن از مغزم بیرون نمیره دیوانم کرده شاید بخاطره این ارورست .کسی همچین حسی نداره؟…………از زحمات شماهم بسیار سپاسگزاریم

  ۰ ۰
  1. Ulfric گفت:

   :|
   منم دو تا قیافه دارم حتما …

   ۰ ۰
  2. شعیب گفت:

   شما به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید

   ۰ ۰
  3. The Dark Knight گفت:

   ا ینی من شبیه یان سامرهالدرم ؟؟؟ :D :X
   دمت گرم از این فکرا بیشتر بکن :mrgreen:

   ۰ ۰
  4. kamyab گفت:

   آقا خدا شاهده دارم راست میگم نه میخوام مزه بپرونم نه خوشمزگی کنم خیلی چیزه بدیه از این نگرانم بین واقعیت و توهم نتونم یکیو انتخاب

   ۰ ۰
  5. Milad RFM گفت:

   میگم یعنی شعیب شبیه اتوموبیله؟! :))
   خب پیش میاد دیگه! من خودم یکم شبیه عکس پروفایلم هستم!

   ۰ ۰
  6. Amir.M گفت:

   خب به خاطر همینه که وقتی عکس واقعیه افرادو تو این محیطا می بینیم تعجب می کنیم . آواتار تنها راه ارتباط فکری با فرد مورد نظره
   ____________
   الان من چجوریم ؟! :lol:

   ۰ ۰
  7. Very Big Daddy گفت:

   تو شکل یک لوزی هستی! :lol:

   ۰ ۰
  8. m.a 07 گفت:

   توصیه ی خوبیه! :)

   ۰ ۰
 12. A.M.A گفت:

  متال گیر و رینبو و بتمن و ویچر بقیه ی بازی ها به مراتب پایین تر بودند

  ۰ ۰
 13. شعیب گفت:

  اساسین:یونیتی و فارکرای ۴ اصلا در ۱۶ تای اول جایی ندارند؟!
  مرامت رو عشق است ولی هیتر یوبی بودن تا کجا؟!
  .
  به هر حال ممنون مطلب خوبی برای هر بازی نوشتید

  ۰ ۰
  1. Death Magnetic گفت:

   The Division و Rainbow Six: Siege هر دو مال یوبیسافت ـن و نمایششون خیلی بهتر از AC و FarCry بود

   ۰ ۰
 14. Ulfric گفت:

  انتخابا خوبن فقط همون طور که گفتید یکی از ارکان انتخاباتون گیم پلی بازی بوده در حالی که تو تریلر The Order سر جمع نیم دقیقه گیم پلی هم نبود فقط قسمت های تیر اندازی به هیولا سینماتیک نبودن.
  بعد بازی مثل فارکرای که تو کنفرانس سونی کاملا گیم پلی نشون داد تو لیست نیست.
  ممنون.

  ۰ ۰
  1. Death Magnetic گفت:

   The Order یه دموی ۸ دقیقه ای بعد از کنفرانس از گیم پلی داشت و انتخاب منم بر اساس همون دمو بود

   ۰ ۰
 15. Ulfric گفت:

  تایید کنید ممنون میشم.

  ۰ ۰
  1. The Dark Knight گفت:

   تایید کردم کامنتتو ! اما نمیاد :|

   ۰ ۰
 16. solid snake گفت:

  بهترین بازی ای۳ برای من ویچر ۳ بود. هر تریلری که از بازی منتشر میشه به معنای واقعی کلمه با روح روان من بازی می کنه. این تریلر اخری هم که بسیار عالی و شیک بود. یه چیزی هم که در این تریلر منو نگران کرد اسپل ها بودن که خیلی سریع و بی دردسر اجراشون میکرد. مثلا برای اسپل کوئین در نسخه ی دو مدتی زمان میبرد و اگه بین چندتا دشمن بودی به سختی میشد اجراش کرد بدون این که ضربه ای رو دریافت کنی و هم چنین انیمشن اجراش هم بسیار زیباتر بود اما در این نسخه به سرعت هرچه تمام اجراشون میکرد که خب باعث اسون تر شدن بازی میشد. نحوه doge کردن گرالت هم بسیار زیبا شده بود. و دیگه خبری از اون doge های تخیلی نسخه ی ۲ نبود. و مثل همیشه هم در این تریلر گرالت به کمک زن های تنها شتافت :D و بعد از شکار گریفین هم قرار شد یه سری بهش بزنه(البته فقط just in case :D )
  امیدوارم هر چه زودتر تکلیف ایمپورت کردن سیو های نسخه های قبلی بر روی کنسول ها مخصوصا PS4 مشخص بشه.
  ______________
  دومین بازی هم برای من فانتوم پین بود که خب بعد mgs ground zeroes انتظاراتم از بازی کمتر شده.

  ۰ ۰
  1. Witcher 3 با وجود تمامی بازی های شاهکار ۲۰۱۵ اُمیدوارم بهترین بازی سال بشه حتی با وجود Uncharted 4. رقابتی سخت سر بازی سال وجود خواهد داشت سال دیگه./

   ۰ ۰
  2. شعیب گفت:

   ویچر همیشه توی مبارزات ش مشکل داشته (ولی فکر کنم این نسخه بهتر باشه و اسونتر)

   ۰ ۰
 17. The Dark Knight گفت:

  “چند تا استخوان دیگر را خواهی شکست…؟زندگی چند نفر دیگر را برای بدست آوردن چیزی که “عدالت” می نامی خواهی گرفت…؟ تو محصول هر چیزی هستی که از آن وحشت داری. خشونت… تاریکی… درماندگی… .تنها چیزی که برایت باقی مانده، نگاه کردن من در حال کشیدن گاتام دوست داشتنی ات به فراموشی است… .”
  این جمله و طرز صحبت کردن Scarecrow فوق العاده بود ! شدیدا به این بازی امید دارم ! هر چند جدیدا گیم اینفورمر یه مقاله نوشته که احتمال داره بازی شکست بخوره !
  اینجا :
  http://www.gameinformer.com/games/batman_arkham_knight/b/playstation4/archive/2014/06/14/what-if-batman-arkham-knight-isn-39-t-the-best-game-ever-made.aspx

  امیدوارم اینجوری نشه ! اما مطمئنا راک استیدی کارشو بلده ! :X
  BATMAN :X

  ۰ ۰
  1. Dead Walker گفت:

   مطمئنا این نسخه از نظر کیفیت چند پله پایین تر از AC قرار میگیره
   البته به معنای نا امیدی من از رام استیدی نیست ولی مطمئنم راک استیدی نهایت هنرش رو برای ارکام سیتی پیاده کرده و اگه با دید اون بازی بخوایم سراغ ارکام ناست بریم کوچکترین مشکلات و باگ های بازی مثل پتک به سر طرفداران میخوره.
   پس به نظرم بذارید بازی خودش رو هایپ کنه نه کاربران

   ۰ ۰
  2. The Dark Knight گفت:

   فکر نکنم ! راک استیدی از اشتباهات اوریجینس درس گرفته (خودم میدونم سازندش نبود)
   این بازی یا بهترین بازی سال میشه ! یا نا امیدکننده ترینش :wink:

   ۰ ۰
  3. Death Magnetic گفت:

   شما که بازیو بازی نکردی که میگی “مظمئنا چند پله پایین تر از AC قرار میگیره” تنها چیزی که نگران کنندست این بخش Battle Mode ـه بتموبیل ـه که کلا به نظرم یک خارج از universe ـه سری آرکام ـه و نباید زیاد روش تمرکز کنن

   ۰ ۰
  4. Dead Walker گفت:

   خوب شما ببین انتظرات و شرایط آرکام سیتی در زمان عرضه چی بوده …
   AA یه بازی متوسط بود کمتر کسی فکر میکرد نسخه ی بعد این بازی به یکی از بهترین بازی های اون سال تبدیل بشه. ضمن اینکه پتانسیل بسیار بالای بدمن ها به خصوص جوکر به داستان خیلی کمک کرد , مطمئنم همه قبول داشته باشند جوکر یکی از بهترین آنتاگونیست های کمیکه.
   به هر حال با وجود بازی مثل AC در کارنامه راک استیدی ساخت بازی بهتر با انتظارات شدیدا بالاتر بسیار سخته , حتی بین اینهمه بازی ریزو درشت دوستمون نمایش AK رو به عنوان بهترین نمایش سال انتخاب کردند (چرا؟) چون کارنامه ی راک استیدی سنگینه و همه الان انتظار بازی سال ازش دارند
   پیشگویی نمیخواست فهمیدنش ;)

   ۰ ۰
  5. Death Magnetic گفت:

   شما مطمئنی دو بازی قبلی سری رو بازی کردی؟

   AA یه بازی “متوسط” بود؟ بازی ای که متاکریتیک ۹۲ داره یه بازی متوسطه؟ کم تر کسی فکر میکرد بازی بعدی به یکی از بهترین بازی های سال تبدیل بشه؟ Batman: AA همون موقعشم شاید تنها رقیب Uncharted بود. اکثر مجله ها و وبسایت ها بهترین بازی سالشون یا Batman: AA بود یا Uncharted چه برسه به Arkham City که بازی بزرگ تری هم بود! پس نگید کم تر کسی فکر می کرد این اتفاق میفته. از وقتی که تریلر سینماتیک بازی تو VGA نشون داده شد همه می دونستن این چه بازی ای میشه. امسال E3 توسط همین بتمن و یکی دو بازی دیگه نجات پیدا کرد وگرنه هیچی نداشت.

   ۰ ۰
  6. Dead Walker گفت:

   آره AA در برابر AC متوسط بود. تا اونجایی هم که یادمه انتظارات هیچوقت برای ارکام سیتی اونقد بالا نبود که از قبل جای بازی سال براش رزرو شه , حداقل خیلی ها فکرشو نمیکردند.
   توی AA چیزی که به نظرم داستان رو نجات دا دباز هم شخصیت جوکر بود! یعنی بدون جوکر راک استیدی راه سختی داره برای نوشتن یه داستان نو . طبق چیزی که گفتم … ساخت یه بازی که به همون اندازه ارکام سیتی یا بیشتر ازش تعریف و تمجید بشه بدون جوکر , با این سطح انتظارات فضایی خیلی سخته.

   ۰ ۰
 18. به نظر نویسنده احترام می ذارم اما من موافق نیستم با این ترتیب به نظر من Rainbow اصلا حقش این رتبه نیست میاس توی لیست اولی باشه…
  ۱- Witcher 3
  ۲-Metal Gear Solid V
  ۳-Batman: Arkham Knight
  ۴-The Evil Within
  ۵-The Division
  ۶-The Order 1886
  ۷- Little Big Planet 3
  ۸- Sunset

  ۰ ۰
  1. راست اون طبیعت وحشی معنی میشه نه شکار وحشی :D

   ۰ ۰
  2. Elgar Durand گفت:

   البته همون طبیعت وحشی هم غلطه
   بهتره ترجمه نشه چون اسم یک گروه هست نه ” طبیعت وحشی “

   ۰ ۰
  3. طبیعت وحشی به تایید مدیریت رسیده. :lol:

   ۰ ۰
 19. iraj گفت:

  سلام به همه ی دوستان
  من شنیدم که بازی The Division فقط به صورت آنلاین هستش
  این مطلب درست هست؟
  ممنون از همه

  ۰ ۰
  1. شعیب گفت:

   اری. جاست انلاین

   ۰ ۰
 20. RYU گفت:

  Metal Gear Solid V
  The Evil Within
  The Order 1886
  Dragon Age: Inquisition
  Rainbow Six: Siege
  ——————————
  ما بقی تعطیل

  ۰ ۰
  1. Very Big Daddy گفت:

   کوفت!به چی میخندی؟! :|

   ۰ ۰
 21. bijan joker گفت:

  با سپاس فراوان از سام عزیز و گرامی که سومین پست سالیانه E3 رو مثل همیشه دلچسب و دوست‌داشتنی تهیه کردند… قبل از هر چیز باید بگم که اگر Arkham Knight اول نمی‌شد بهم بر می‌خورد :mrgreen: و باید بگم که از این انتخاب بسیار خرسند شدم و از نظر من هم قویترین نمایش از آن آخرین بتمن بود. در کل از تعداد ۱۶تایی لیست امسال میشه نتیجه گرفت که مراسم امسال نسبت به سالهای گذشته خیلی یواش‌تر بود! و سورپرایز آنچنانی‌ای نداشت. از این لیست ۱۶تایی برای من تنها عناوین Mortal Kombat X و The Evil Within و The Order: 1886 و Batman: Arkham Knight از ابهت بالایی برخوردار هستند و بس. هر چند که به نظرم جای LittleBigPlanet 3 و The CREW در این لیست خالی احساس میشه ولی همین لیست ۱۶تایی هم بسیار قابل احترام و خوب و منصفانه بود و حالمون رو خوب کرد…
  باز هم ممنون از سام عزیز…

  _________________________________________
  Best of E3:
  batman:AK + TLoU:remastered + غول + The CREW

  ۰ ۰
  1. Death Magnetic گفت:

   خواهش می کنم!

   ۰ ۰
 22. batman که عالی بود.MGS V که اشکمو در آورد.ولی در کل منتظر همشون هستم.

  ۰ ۰
 23. batman که عالی بود.MGS V که اشکمو در آورد.ولی در کل منتظر همشون هستم.

  ۰ ۰
 24. یه فکری هم به حال این خطای پایگاه داده هم بکنید.دهنمو سرویس کرد. :D

  ۰ ۰
 25. Max tireless گفت:

  دروووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووور برهمه عشقا…..

  موردانتظار ترین بازی سال بازی ^سید^هستش………………

  ۰ ۰
 26. Death Magnetic گفت:

  @ Dead Walker

  من دیگه بعد از این کامنت بحث ـو ادامه نمیدم ولی شما فقط حرف از “جوکر” و “داستان” میزنی.
  AA به هیچ وجه بازی متوسطی در مقابل AC نیست و نخواهد بود. اگه AA ـی وجود نداشت AC هم وجود نداشت و اتفاقا خیلی ها هم فکرشو می کردن که بشه. (یکم فروم های خارجی رو چک کنید بعد بیاید چیزی بگید که اصلا اساس نداره)

  شما میگی “توی AA چیزی که به نظرم داستان رو نجات دا دباز هم شخصیت جوکر بود! ” ، “باز هم”؟ AA قبل از AC ساخته شد پس حرف شما ممکنه این باشه که “تو AC چیزی که داستان رو نجات داد باز هم Joker بود” که من اصلا قبول ندارم. داستان مهمه ولی همه چیز نیست. مگه “سوپر ماریو” داستان داره که این همه معروفه و هنوز هم این همه بازی براش ساخته میشه؟ اگه “بدون جوکر اک استیدی راه سختی داره برای نوشتن یه داستان نو ” پس Arkham Knight چیه؟ Scarecrow ؟داستان و آنتاگونیست های نو! پس جوکر عملا نقش خاصی تو سری نداشته به جز این که به جذابیت و محبوب شدن بازی کمک کرد. کل این سری از قبل برنامه ریزی شده بود و از اول هم قرار بود تریلوژی باشه. اتفاقا AK تا الان از هر دو بازی قبلی مورد انتظار تره! به نظرم تو AA چیزی که بیش تر از همه داستان بازی رو نجات داد Scarecrow بود نه جوکر.

  ۰ ۰
 27. حقّ Super smash Bros رو خوردید با اون نمایش بی نظیرش
  تو نظرسنجی هم که نذاشتید کنفرانس نینتندو رو.
  خب بگید که نینتندو دوست نداریم بره دیگه!!!!

  ولی با لیست خیلی حال کردم و منم از نمایش بتمن فوق العاده حال کردم
  مال زلدا هم خدا بود.
  از بقیه هم با آنچارتد و GTA V شدید حال کردم.
  ممنون سام

  ۰ ۰