نگاهی به بازی I Am Alive

توسط Kurosaki Ichigo در ۲۴ دی ۱۳۹۰ , ۱۱:۲۷

وقتی خبر ساخت یک بازی با درون مایه های آخر الزمانی منتشر می شود همه نا خدا گاه ذهن هایشان به سمت افراد بازمانده ، نارنجک ، سلاح های آنها می رود.در این بازی ها، نجات یافتگان بعد از یک هرج مرج در وسعت جهانی تلاش خود را برای زنده ماندن در یک دنیای ویران شده شروع می کنند .
حال یوبی سافت نیز در بازی I Am Alive به سراغ همه این ویژگی ها رفته است ، به تمدن شکست خورده انسان ها در اخرالزمان قدم گذاشته است .

این بازی درابتدا بسیار شبیه رمان مشهور The Road نوشته آقای Cormac McCarthy و یا فیلم The Book of Eli اثر Gary Whitta است . دنیای I Am Alive کاملا متروک و ویران شده است .در بازی تنها بازماندگان چند شهر متروک شده دیگر را مشاهده خواهید کرد . آب و مواد غذایی کنسرو شده با ارزش ترین دارای های شما هستند .در بازی مهمات آنچنانی نخواهید داشت و سلاح های شما مهدود می باشند . این بازی مانند دیگر بازی ها نیست که به یک انبار مهمات در بازی دسترسی پیدا کنید .زندگی در این دنیای بی رحم خیلی سخت است.

استدیوی شانگهای Ubisoft بازی را به صورت عجیبی با رنگ های خاموش و موسیقی های پرتنش همراه کرده است .

در واقع این بازی حوادث را بعد از وقوع یک زلزله مهیب به تصویر می کشد ( اولین بار است که زمین با یک اتفاق طبیعی به این صورت ویران شده است !) شخصیت اصلی بازی Adam Collins نام دارد .که برای یافتن همسر و تنها دخترش به شهر زادگاهش باز می گردد.

دموی اولیه بازی :
در دموی اولیه بازی Adam Collins  به زادگاه خود شهر Haventon باز می گردد.او قبل از حادثه بزرگ به سمت شرق پرواز کرده بود . حالا باز گشته است .برخورد با بازماندگان شهر درنوع خود جالب است ( البته اگر باز مانده ای برای صحبت کردن  پیدا کنید !)

در واقع خط اصلی داستان به پیدا کردن همسر و دختر نوجوان محدود می شود و امید اینکه افراد این خانواده زنده باشند .

او در طول سفر خود تنها یک دوربین فیلم برداری کوچک ، چند متر طناب ، تعدادی باتری ، یک اسلحه کوچک کمری با خشاب خالی به همراه دارد .

وقتی برای اولین بار وارد شهر می شوید متوجه می شوید که در شهریک کشتار واقعی رخ داده است ،مرکز شهر به طور کامل تخریب شده است ،پل ها و ساختمان ها توسط زلزله مهیب نابود شده اند ، در خیابان ها خودروها متروک و بعضا دارای جسد را مشاهده می کنید که کنار خیابان رها شده اند، در اوایل ورود به شهر شما به یک پل می رسید که راه عبور از ان بسته شده است و تنها راه بالا رفتن از یک نردبان است و از اینجا است که بازی شروع می شود ، شما برای عبور از این مراحل مجبور به انجام حرکات آکروباتیک هستید .

وقتی شروه به بالا رفتن کنید متوجه می شوید که این شخصیت Adam Collins  اصلا به شخصیت های مشهوری چون Nathan Drake یا Ezio Auditore شبیه نیست ، درست است که او در بالا رفتن مهارت دارد اما اگر این بالا رفتن زیادی طولانی شود نوار استقامت شخصیت بازی شروع با خالی شدن می کند و وقتی که کامل خالی شود سلامت بازیکن نیز شروع به کم شدن می کندو ممکن است که بازیکن از بلندی بزرگی سقوط کند !

در واقع شما باید قبل از حرکت ابتدا مسیر خود را بررسی کنید و همچنین زمان هایی را برای استراحت و تنفس دوباره و باز گردانی اسقامت خود پیش بینی کنید .همان طور که گفته شد آب و کنسرو های غذایی اندوخته های با ارزش شما هستند و اگر در جایی سلامت شما کم شد می توانید با نوشیدن جرعه ای آب یا خودرن غذا سلامتی خود را دوباره بدست بیاورید .
وقتی که مسیر های پر پیچ و خم پل را رد کنید به یک باز مانده برخورد می کنید که با صحبت با او متوجه اسراری خواهید شد و این اسرار اراده شما را برای ادامه سفر محکمتر و شما را مسمم تر خواهد کرد .

در یکی از بخش هایاین دمو یک فرد با یک چاقوی بزرگ به سمت شما حمله می کند که شما برای نجات خود باید از اسلحه خود استفاده کنید  ، یک اسلحه خالی ! البته طرف مقابل شما از خالی بودن اسلحه شما خبر ندارد و برای همین هم خیلی زود تسلیم شما می شود و شما برای جبران تهدید او شروع به گشتن جیب هایش می کنید و تعدادی گلوله پیدا می کنید ، عنصری که نقش حیاتی درزنده ماندن شما ایفا خواهد کرد .
در بازی علاوه بر آب و کنسرو ها بسته های medkit نیز برای شما قرار داده شده است تا به وسیله آن زخم های خود را مداوا کنید یا حتی به دیگر افراد زخمی نیز کمک کنید .در یک بخش از بازی شما به پیرزنی برخورد می کنید که پسرش در حال مرگ است و شما تصمیمی میگیری که ایا از این بسته های medkit برای مداوای او استفاده کنید یا نه .

Ubisoft Shanghai در این مورد می گوید :

شما می توانید با نجات دادن این شخص و صحبت کردن با این پیرزن اطلاعات بیشتری راجع به شهر و اسرار ان کسب کنید .اما اینها به شما بستگی دارد که آیا به داستان های مخفی شده در سطح شهر نیز علاقه داشته باشید یا نه .

در انتهای این دمو Adam Collins  به آپارتمان محل سکونت خود که مقصد نهایی او است می رسد و با کمال تعجب مشاهده می کند که هیچ اثری از زندگی در ان نیست . در انجا نامه ای را مشاهده می کند که در آن همسرش گفته است که به کمپ مخصوص افراد نجات یافته می رود اما تاریخ این نامه برای یک سال پیش است . از اینجاست که سفر اصلی شما شروع می شود .

استدیوی Ubisoft Shanghai در باره بازی I Am Alive می گوید :

این بازی حدود ۶ الی ۸ ساعت گیم پلی دارددر طول بازی بازیکن با انواع خطرات روبرو می شود .البته این زمان برای درجه سختی های مختلف متفاوت است .

هر چند دموی بازی کمی ما را یاد سری بازیهای Silent Hill می اندازد اما به گفته سازندگان در این بازی تعداد عناصر واقعی و ترسناک بیشتر از چیزی است که شما در یک بازی ویدئویی تا به حال انرا تجربه کرده باشید .

موسیقی :
از نکات برجسته بازی موسیقی ان است که حتی در طول بازی نیز شما ممکن است موسیقی اصلی بازی را در حالی بشنوید که چند نفر در گوشه ای از خیابان با تعدا کمی از آلات موسیقی در حال نواختن ان هستند !
استدیوی شانگهای موسیقی های پر تنشی را در متن بازی قرار داده است که هر کدام متناسب با فضای ان مرحله بسیار همخوانی دارد .

سیستم مبارزات :
یوبی سافت تاکید ویژه ای بر نوع مبارزه در این بازی دارد . در واقع Collins هم می تواند در مبارزات از سلاح های خود استفاده کند و هم اینکه اگر خواست عقب نشینی کند .در واقع سیستم بازی یک حالت خاصی از روانشناسی را در بازی پیاده می کند که بازی کن یا باید از دشمنان خود بترسد و عقب نشینی کند و یا اینکه با اسلحه خالی خود انها را تهدید کند واینکه در ادامه این مبارزات چه اتفاقی می افتد بستگی به تصمیم بازیکن دارد !

انواع اسلحه اما محدود :
در این بازی شما هم می توانید از سلاح های گرم استفاده کنید و هم از سلاح های سرد اما تعداد انها به شدت محدود است و شما هم باید در هم هدف گیری خود دقت کنید و هم دراستفاده از انواع مهمات ،  برای مثال مهمات قوی خود را نباید برای موجودات ضعیف تر هدر بدهید .

دیگر نکات بازی :
یکی از نکات جالب بازی این است که شما می توانید تصویر خود را در دوربین فیلم برداری که به همراه دارید ذخیره کنید و برای دیگر افراد باز مانده خاطرات خود و وقایع را ثبت کنید همچنین شما می توانید هر چیزی را که مفید است بردارید البته اینکه این ابزار آلات در چه زمانی به شما کمک می کنند مشخص نیست ولی قطعا برای شما مفید خواهند بود .

استدیوی Ubisoft Shanghai گویا در این بازی تاکید زیادی بر این دارد که همان طور که هر انسانی میتواند یک قهرمان واقعی باشد هر انسانی نیز می تواند به شدت خطرناک باشد .

این بازی به عنوان یک بازی Arcade در شبکه Xbox Live در تاریخی بین ۱۴ فوریه تا ۱۵ مارس برای علاقه مندان قرار خواهد گرفت و نسخه شبکه PSN ان نیز بعد از مدتی منتشر خواهد شد .
(گویا این بازی تنها در شبکه های کنسولی عرضه می شود و خبری از نسخه PC ان نخواهد بود همچنین بازی بر روی دیسک نیز عرضه نخواهد شد !)

حسین براتی (Ichimaro Gin )

دیدگاه
۹۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

91 Replies to “نگاهی به بازی I Am Alive”

 1. Gordon گفت:

  خیلی بازیه جالبی به نظر میرسه…همین که بعد از مدتی ساختمان نوردی(!) خط استقامتش کم میشه خودش میتونه گیم پلی بسیار جالب و خوبی رو بسازه..

  ما اخرش نفهمیدیم…تو سه چهار تا از سایت ها نوشته برای pc میاد…سه چهار تای دیگه نوشته نمیاد… :roll:

  ۰ ۰
  1. Yuri گفت:

   وقتی میگن بین ۱۴ فوریه تا ۱۵ مارس میاد یعنی یه یکی دو ماه بعد میاد… ۸) ۸) ۸) ۸)

   ۱ ۰
 2. ROCKSTAR گفت:

  داستان خوبی داره وهم گرافیک خوبی.بیاد می خرمش.

  ۱ ۱
 3. ROCKSTAR گفت:

  برای pc فکر نکنم بیاد.

  ۰ ۰
 4. MacTavish گفت:

  بازی که برای PC نیاد زیاد محبوب نخواهد شد
  ____
  COD Team

  ۰ ۱
  1. NSR گفت:

   چه ربطی داره مگه red dead رو pc عرضه شد ؟

   ۰ ۰
  2. همش ربطه داداش با pc در نیفت :wink:

   ۰ ۰
  3. Hunt gray گفت:

   احمد ازاون حرفا زدیا.کی میتونه باPCدربیفته؟نمی بینمش

   ۰ ۰
  4. NSR گفت:

   چشم
   هر چی شما بگی
   دیگه در نمیفتم

   ۰ ۰
  5. Solid Snake گفت:

   بله واقعا” اگر واسه pc نیاد که معروف نمیشه. مثلا metal gear, uncharted,
   gears of war, alan wake, ووووو خیلی دیگه از بازیهای انحصاری که اصلا معروف نیستن. اصلاااااااا”… اصلا” کی میشناسه. کیلو چند؟؟؟؟؟؟؟ :)

   ۱ ۰
 5. STAR گفت:

  ای بابا اگه این روی دیسک عرضه نشه پس چه جوری میشه تهیه کنی این بازی را

  ۱ ۱
  1. Marlon Brando گفت:

   فکر کنم از نسل بعد بیچاره ایم،اگه بازی ها فقط انلاین قابل خرید باشه،هم نمیتونیم دستگاهو کپی خور کنیم،هم با این سرعت اینترنت نجومی باید یه هفته بشینیم تا بازی دانلود شه.
   ________________
   انجمن مخالفین بازی انحصاری+Fifa+Cod

   ۰ ۰
  2. NeXus گفت:

   هیچی دیگه باید نقداشو بخونیم حسرت بخوریم مثل کابوس آمریکایی الن ویک :cry:

   ۰ ۰
 6. aliscan گفت:

  سلام

  بازیه جالبیه،راستی دیبازی جان مدیر کل عزیز اگه میشه این شکلک ها رو عوض کنیدیه پلاگین یا افزونه هست بنام WP-Monalisa اونو نصب کنید خیلی شکلکهای جالب تری داره.
  ممنون ۸)

  ۰ ۰
 7. ROCKSTAR گفت:

  پس چه جوری عرضه می شه؟

  ۰ ۰
  1. mostafa133 گفت:

   نوشته دیگه.گفته شده داخل شبکه های xbox live و PSN قرار میگیره.به گمونم باید دانلود کرد.

   ۰ ۰
 8. mohammad.m گفت:

  یوبی امید وارم ور شکست شی اگه این بازی رو برا pc ندی

  ۰ ۰
  1. et گفت:

   یعنی چی
   همین چن روز قبل بود که بهترین انحصاری pc واسه کنسولا تایید شد
   منظورم دیابلو بود
   حالا که نوبت ما شد یا نره یا شیرش خشکه
   نه خیرم این باید واسه pcبیاد

   ۰ ۰
  2. mohammad.m گفت:

   خوب من هم منظورم همین بود :-| ۸-O

   ۰ ۰
  3. et گفت:

   ببخش محمد جون من اون ندی رو بدی خوندم
   :oops: :oops: :oops: :oops:

   ۰ ۰
 9. amir13 گفت:

  بازی خوبیه ولی ما به سختی باید پیداش کنیم. :-x

  ۰ ۰
 10. Marlon Brando گفت:

  بازیه جذابی به نظر میرسه.امیدوارم نا امیدمون نکنه.
  ________________
  انجمن مخالفین بازی انحصاری+Fifa+Cod

  ۰ ۰
 11. orion گفت:

  من نمیفهمم. این جور که اینا میگن حجم بازی باید خیلی باشه که. limbo یا super meat boy نیست که بشه دانلودش کرد.

  ۰ ۰
  1. potk گفت:

   برادر من اینا که نیومدن واسه ما بذارن تو شبکه. به سرعت اینترنت خودشون نگاه کردن. دلت خوشه ها.

   ۰ ۰
  2. orion گفت:

   اره خب . ولی بازم حجمش زیاد به نظر میرسه.احتمالا بین ۵ تا ۱۰ گیگ.

   ۰ ۰
  3. jim-raynor گفت:

   فکر نکنم بالای ۴ گیگ باشه.

   ۰ ۰
  4. mostafa133 گفت:

   از کجا میگید مرتضی جان؟؟؟

   ۰ ۰
  5. نه باو فک کنم حدودا ۱۵ گیگ باشه

   ۰ ۰
 12. ROCKSTAR گفت:

  وسایلی که شخصیت اصلی بازی دارد خیلی خوب است.بدی بازی اینجاست که بازی از رنگ های تارک و تیره استفاده شده است.

  ۰ ۰
  1. mostafa133 گفت:

   اتفاقا خیلی هم رنگها مناسبن.برای بازی با این شرایط استفاده از رنگ های تیره و تار خیلی جداب تر میکنه داستان رو. :wink:
   $Pc

   ۰ ۰
  2. jim-raynor گفت:

   این رنگ بندی خاکستری و قهوه ای واقعا عالیه.منم با مصطفی موافقم.

   ۰ ۰
 13. general amin گفت:

  به نظر بازی بسیار خوبی میاد ولی متاسفانه روی دیسک عرضه نمیشه و از اون بدتر برای pc هم نمیاد :-|

  ۰ ۰
 14. batista7744 گفت:

  زیاد جالب به نظر نمیرسه.مخصوصا اون تیکه نفس کم آوردن در هنگام بالا آمدن.یا مبارزهایی بدون اسلحه مخصوص :!: :?:

  ۰ ۰
 15. mostafa133 گفت:

  من که آخرش نفهمیدم این شاهکار برا pc میاد یا نه!!!خود دیبازی هم نوشته بود که براش تایید شد ولی باز معلوم نیست.کلا یوبی معلوم نیست با خودش چند چنده!؟یا میاد یا نمیاد.چرا اینقدر زجرمون میدی!!! :evil:
  $Pc

  ۰ ۰
 16. ecstasy گفت:

  :( حیف این بازی نیست که واسه pc نمیاد؟ یوبی سافت پول پرست :-|

  ۰ ۰
 17. این بازی یکی از بهترین ای پی های امسال هست و همون طور که در دمو این بازی معلوم بود خیلی برای یک بازی با نمره ۹ به بالا امید وار کرد.البته I Am Alive شباهت هایی رو هم با the lost of us داره.
  طبق معمول هم در این ژانر ها و با این المان ها مهمات همیشه مهمات کمی به بازیباز میدن و حتی این قضیه توی بازی های شوتر هم تفاوتی نمی کنه.جالب اینجا بود که برای بالا رفتن از ساختمان هم استقامت لازمه و با این سیستم جدید بالا رفتن از جسمی که هر ان در حال سقوط هست خیلی تنش زا می شه.
  البته این که بازی روی دیسک عرضه نشه یکم ضد حاله اما بلاخره باید این بازی رو گیر اورد.

  ۰ ۰
 18. potk گفت:

  حسین جان بابت خبر ممنون ولی اگه اولش میگفتی روی دیسک نمیاد دیگه تا تهش نمیخوندم حالم گرفته شه. بازم ممنون. :wink:

  ۰ ۰
 19. Only PS3 گفت:

  یکی از بهترینای ۲۰۱۱

  ۰ ۰
  1. jim-raynor گفت:

   دوباره یه ps3 باز دیگه گلابی داد !فکر کنم یه فروشگاه گلابی تو دیبازی باید باز کنیم.

   ۰ ۰
 20. Only PS3 گفت:

  یکی از بهترینای ۲۰۱۱

  ۰ ۰
  1. jim-raynor گفت:

   Combo 2x golabi !! کلا داره کمبو میزنه !!

   ۰ ۰
  2. marcus_fenix گفت:

   اقا ول کن چیکار داری؟
   دنبال شر میگردیا

   ۰ ۰
 21. MahanGM گفت:

  از این بازی های post-apocalyptic! مثل The book of eli، اینجور بازی ها خیلی عالین، مثل RAGE! فقط خدا کنه port باسه PC بدن ولی تا اونجا که یادمه ubi گفت دیگه نمی خواد باسه PC محصول بده.

  ۰ ۰
  1. mohammad.m گفت:

   ولی عجب فیلم باحالی بود این The book of eli یکی نمی تونه یه چندتا دیگه فیلم مثل این معرفی کنه

   ۰ ۰
 22. Aventador گفت:

  آقا اینجور که پیش میره ماها PC بازا باید بریم غاز بچرونیم با این وضعیت،به خدا شورشو درآوردن. آخه یکی نیس بگه بدبختا اگه کامپیوتر نباشه که هیچ بازی ساخته نمیشه. جن وقت دیگه باید بشینیم IGI دوباره بازی کنیم و لذت ببریم !!!!! والا دیگه

  ۰ ۰
  1. Bruce گفت:

   اگه ما pc باز ها قانون کپی رایتو رعایت میکردیم الان دیگه نیازی به غاز نبود :!: :!:

   ۰ ۰
 23. Dragonslayer11 گفت:

  هر چی بازی واقع گرایانه تر باشه من بیش تر ازش لذت میبرم به نظر میرسه که بازی خوبی باشه ولی حیف که دسترسی بهش سخت خواهد بود(اگر روی دیسک عرضه نشه…)

  ۰ ۰
 24. gh rpg gamer گفت:

  بدبختا اگه کامپیوتر نباشه که هیچ بازی ساخته نمیشه. جن وقت دیگه باید بشینیم IGI دوباره بازی کنیم و لذت ببریم !!!!! والا دیگه :lol:

  ۰ ۰
 25. saeed mirabi گفت:

  پرنس اخر الزمانی با رگه های اساسینز سریدی + گرد و خاک و غبار
  Celine dion : I’M ALive

  ۰ ۰
 26. King of Kings گفت:

  رو دیسک که عرضه نمیشه چه فایده

  ۰ ۰
 27. eagles گفت:

  گمونم این ubisoft دیوونه باشه.واسه pc که اصلا نمیاد واسه کنسولم باید دانلود کنیم :!:

  ۰ ۰
  1. فیلم The Road

   ۰ ۰
 28. LUDA-CRIS گفت:

  اخه وقتی ان قدر خرج میکنید چرا روی دیسک عرضش نمیکنید؟

  ۰ ۰
 29. johnny cage گفت:

  اخه یعنی چی :evil: بازی های خوب برای کنسول ها میاد بازی های چرند مثل کوهنورد زاسه pcمیاد بابا گند زدن به گیم های جهان مسخره کردن خودشون لعنتی ها فکر میکنن خدان :evil: :evil:

  ۰ ۰
 30. johnny cage گفت:

  دسگه نمی تونم تحمل کنم مورتال کمبت اومد هیچی نگفتم شیطان می گرید ۵ اود هیچی نگفتم اخه ما PCبازها چه گنای کردیم ای احدناس کجایی ببینی چی دارن سر گیم میارن اخه اشغال ها میمیرین بازی واسه pcبزنین نه واسهxboxیاps3چی کار کنیم پول پرست ها خدا لعنت کنه این شرکت هارو مارو باید دیوونه کنین

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   مهربانم یه کنسول بگیر،خودتو راحت کن :wink:
   ________________
   انجمن مخالفین بازی انحصاری+Fifa+Cod

   ۰ ۰
  2. kritoos گفت:

   مهربون باpcهمه کاری میتونی بکنی ولی کنسول فقط برای بازیه بعد هم اگه این بازی توی liveعرضه بشه که ایرانیها هیچ کدوم نمیتونن بازی کنن تا بفهمن کنسول کرک شده میاندازنت بیرون

   ۰ ۰
  3. NSR گفت:

   johnny cage
   برو بزنشون :twisted:

   ۰ ۰
  4. کی ماست خورده؟هان جانی کیج اگه دعواست منم بیام نه راستی خودت این کاره ای :lol:

   ۰ ۰
  5. johnny cage گفت:

   نه شما لازم نیست خونه خودت رو کثیف کنی

   ۰ ۰
  6. Alcatraz گفت:

   خوبه احمد جان قبلا فقط اسپم میدادی حالا فحش هم میدی!
   خیلی عالیه

   ۰ ۰
  7. johnny cage گفت:

   حیف کتم کثیف می شه وگرنه میرفتم

   ۰ ۰
 31. vaan گفت:

  اشکالی نداره … شما خرج زندگیشون رو بده …. حقوق کارمندانشون هم بده … بعد ببین چند تا بازی واسه pc میسازن…

  ۰ ۰
 32. metal milita گفت:

  عجب بازی باحالیه.
  رفت تو بلک لیستم.

  ۰ ۰
 33. خیلی عالی به نظر میرسه

  ۰ ۰
 34. kritoos گفت:

  بازی خوبی وکاملی به نظر میرسه ولی اگه برایpc نیاد اصلا به درد نمیخوره

  ۰ ۰
  1. Marlon Brando گفت:

   خیلی جالبه،به نظر شما هر بازی که برای PC نیاد به درد نخوره!!!!
   عجب!!!!!!!!!
   ________________
   انجمن مخالفین بازی انحصاری+Fifa+Cod

   ۰ ۰
  2. شک داری مهربانم؟ :wink:

   ۰ ۰
  3. Marlon Brando گفت:

   اولش شک داشتم ولی وقتی احمد مهربانم رو دیدم، شکم بر طرف شد :mrgreen:
   ________________
   انجمن مخالفین بازی انحصاری+Fifa+Cod

   ۰ ۰
  4. :lol:
   مخلصیم :wink:

   ۰ ۰
  5. Marlon Brando گفت:

   ما رو شرمنده میکنی :oops: :oops:
   ________________
   انجمن مخالفین بازی انحصاری+Fifa+Cod

   ۰ ۰
  6. NeXus گفت:

   welcome to the dbazi messenger :wink:

   ۰ ۰
 35. انیشتین گفت:

  شاید خوب باشه ولی روی هر کنسولی بیاد من هم اش رو دارم .راستی سلام بر شما دوستان عزیز من عضو جدید هستم ۸-O 8-O 8-O :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

  ۰ ۰
 36. NeXus گفت:

  این عرضه های دیجیتالی داره مشکلی میشه واسه گیمرهای ایرانی :(

  ۰ ۰
 37. Behnam-IT گفت:

  سلام
  امیدوارم این عنوان خوب رو برای پی سی هم داشته باشیم.
  تصاویر بازی که هیجان انگیز به نظر میاد
  همیشه شاد و همیشه خوش باشید

  ۰ ۰
  1. علیک سلام شما خوبی داداش
   چون جواب سلام واجبه سلام کردم و گر نه… :lol:

   ۰ ۰
  2. Behnam-IT گفت:

   سلام به تو دوست من
   امیدوارم سلامت و قبراق باشی!

   ۰ ۰
  3. ممنون دوست عزیز…شما هم همینطور

   ۰ ۰
  4. johnny cage گفت:

   تو خواب عزیز مگه ما pcبازها ادم حساب میشیم معلومه که نه

   ۰ ۰
 38. johnny cage گفت:

  می دونی چیه من از ۵ سالگی باpcبزرگ شدم مثل داداشه نداشتمه بعد حالا خاک تو سر اونایی که بازی برای pcنمی زنن راستی بحث ول کن ما باید از شاهین دفاع کنیم اون اولین دوستم بود البته شما هم دوستامین

  ۰ ۰
 39. amir.gtm گفت:

  اقا کلن یکی بگه که باید چی به اینا بگیم! :?: :!: :?: :?: :!: :?: :!:
  اعصاب ما pcباز ها رو خورد کردن دیگه
  همش میگن واسه pcبازها نمی یان
  تازه اگه فقط روی psnو xbl بیاد که یه جورایی گیمرای ایرانی کلا میرن توی دیوار
  باید دعا کنیم که بقیه بازی ها هم به این درد مبتلا نشن :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

  ۰ ۰
  1. johnny cage گفت:

   می شن به زودی می شن مهربانم ما با کپی کاری خودمون رو بدبخت کردیم خودمیون کردیم که لعنت بر خودمون باد

   ۰ ۰
 40. Aventador گفت:

  آقا Hawx اومد واسه کامپیوتر کلی حال کردیم ورژن دوشم با یه دیلی دادن که ادم پشیمون شد ، گوست رکونم که شل کن سف کن را انداختن ، پس این انویدیا و ای ام دی بیکارن گرافیک می سازن واسه کامپیوتر؟ یکی به این بدبختا بگه زحمت نکشن با این اوصاف چن وخ دیگه باید آتاریارو دربیاریم از کمد بیشینیم دزدوپلیس بازی کنیم اونم شبکه چون اینترنت ایران برا همین بازی خوبه!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
  خدا از تقصیراتشون نگذره که یه مشت بچه بینوارو عزادار می کنن به خاطر نبود همه بازیا برای کامپیوتر. جذ جیگر بگیرن این نامردا :mrgreen:

  ۰ ۰
 41. sepanta گفت:

  AssassinS + Fallout + The Book of Eli + Rage+ 2012 = I Am Alive

  ۰ ۰
  1. johnny cage گفت:

   iamalive+badbakhypc bazha+xbox360+ps3=بدبختی تمام عیار

   ۰ ۰
 42. Ezio گفت:

  امیدوارم روی دیسک هم عرضه بشه این بازی خیلی جذاب به نظر میرسه

  ۰ ۰
 43. johnny cage گفت:

  اگه واسه pcنیاد واسه xboxوps3بیادشرکتو باخودمواتیش می :evil: زنم

  ۰ ۰
  1. johnny cage گفت:

   اگه روی دیسک عرضه بشه اینکارو می کنم

   ۰ ۰
 44. پارسا گفت:

  داستان بازی اصلا خوب نیست خیلی سطحی و بیخود :۱۲: ولی گیمپلی بنظر خوب میاد :!:

  ۰ ۰