توسط سپهر گلمکانی در ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ , ۰۹:۳۰

بی شک سال ۲۰۲۰، یکی از شلوغ‌ترین و مورد انتظار سال‌های سینمای وحشت خواهد بود. اگر می‌خواهید اطلاعاتی از بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ که حتما باید تماشا کنید بدانید، با دنیای بازی همراه باشید.

هم اکنون سینمای وحشت در حال رونق گرفتن است و در این دهه شاهد بودیم که بسیاری از آثار محبوب و کلاسیک سینمای وحشت، دوباره بازسازی و یا دنباله‌های آن آثار پس از گذشت چندین سال ساخته شدند. دسته دیگری هم متعلق به فیلم سازان خوش ذوق و جوان بود که با ایده‌ها و دیدگاه‌هایش، توانستند آثار منحصر به فردی در ژانر وحشت تولید کنند.

خوشبختانه در سال ۲۰۱۹، با عناوین مختلف و متفاوت سینمای وحشت مواجه شدیم؛ از اثر غیر متعارف میدسامر گرفته تا دنباله پرفروش It: Chapter Two و به نظر هم نمی‌رسد که تب وتاب سینمای وحشت در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا کند. دهه آینده، سینمای وحشت به شکلی بزرگ شروع خواهد شد و همان طور که پیداست، قرار است با دنباله‌ها، بازسازی‌ها (ریبوت ها) و آثار منحصر به فرد زیادی در ژانر وحشت روبرو شویم.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم که فهرستی در مورد بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ همراه با تاریخ اکران و جزییات آن برای خوانندگان تهیه و آماده کنیم. پس با ما همراه شوید.

 

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020 که حتما باید تماشا کنید

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The Grudge

۱- The Grudge

کارگردان: نیکولاس پس
تاریخ اکران: ۱۳ دی ۱۳۹۸

احساس می‌کنم که این حرکت در هالیوود به یک سنت تبدیل شده که فیلم‌های ترسناک مهم و بزرگ در هفته اول ژانویه اکران می‌شوند تا تهیه کنندگان سعی کنند ترس زودهنگام را به سینماها منتقل کنند. سال ۲۰۲۰ هم از این قاعده مستثنی نیست و قرار است قسمت سوم فیلم «کینه» (The Grudge) نیز در این ماه در سینماها اکران شود. کینه یکی از پرمخاطب‌ترین سری فیلم‌های سینمای وحشت ژاپن است که این بار قرار است توسط «سم ریمی» (Sam Raimi) در مقام تهیه کننده، بازسازی شود.

گرچه تمامی بازسازی‌های آثار وحشت می‌تواند تکراری و خسته کننده از آب دربیاید ولی حضور سم ریمی درمقام تهیه کننده که سینمای وحشت را هم خیلی خوب می‌شناسد، این امکان را فراهم می‌کند که از کینه جدید ناامید نشویم. این سومین فیلم از «نیکولاس پس» (Nicolas Pecse) از ساخت دو فیلم «چشم‌های مادر من» (The Eyes of the Mother) و «پرسینگ» (Piercing) به شمار می‌آید؛ کارگردانی خوش ذوق و با اعتماد به نفس که قدرت بصری خوبی برای به تصویر کشیدن فضای ترسناک را برخوردار است. حضور «دیمین بیچر» (Daimen Bachir) و «آندریا روزنبرگ» (Andrea Rosenberg) در تیم بازیگری فیلم The Grudge، این انتظار را برای مخاطب به وجود می‌آورد که با یک اثر قابل تأمل طرف هستیم.

 

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰- فیلم The Turning

۲- The Turning

کارگردان: فلوریا سیجیزموندی
تاریخ اکران: ۴ بهمن ۱۳۹۸

فیلم The Turning بر اساس رمان کوتاهی با عنوان The Turn of the Screw نوشتهٔ «جیمز هنری» (James Henry) است که داستان یک ملک اسرار آمیز در حومه مین را شرح می‌دهد که یک پرستار تازه کار، باید از دو بچه یتیم شده با نام‌های «فلورا» (Flora) و «مایلز» (Miles) مراقبت کند. او به سرعت می‌فهمد که هم بچه‌ها و هم خانه اسرار تاریکی دارند و چیزهای ممکن است اتفاق بیافتد که باورش برای پرستار دشوار می‌شود. حضور «فلوریا سیجیزموندی» (Floria Sigismondi) در مقام کارگردان و بازیگرانی چون «فین ولفهارد» (Finn Wolfhard)، «مکنزی دیوید» (Mackenzie David) و ستاره نوظهور «بروکلین پرینس» (Brooklyn Prince)، فیلم The Turning را می‌تواند به یک اثر جذاب و حشتناک برای گذراندن یک شب آرام و هولناک در سالن سینما تبدیل کند.

 

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The Invisible Man

۳- The Invisible Man

کارگردان: لی وانل
تاریخ اکران: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸

پس از شکست تجاری و کیفی ریبوت فیلم «مومیایی» (The Mummy)، شرکت فیلم سازی «یونیورسال» (Universal Studios) تصمیم گرفت که پروژه «دنیای سینمایی هیولا» (Monster Universal Cinematic) را متوقف کند. سپس یونیورسال استودیو با شرکت فیلم سازی «بلوم هوس» (Blum House Production) به توافق رسیدند که امتیاز فیلم «مرد نامرئی» (The Invisible Man) به شرکت بلوم هوس تعلق بگیرد. شرکت بلوم هوس که در ساخت فیلم‌های ترسناک با بودجه اندک مشهور است، این امکان را فراهم می‌کند که این فیلم کلاسیک با بودجه پایین و با کیفیت قابل توجه بازسازی شود.

ریبوت فیلم مرد نامرئی توسط «لی وانل» (Leigh Whannell) نوشته و کارگردانی می‌شود. مرد نامرئی که اقتباسی از رمان کلاسیک و تحسین برانگیز «اچ. جی ولز» (H.G Wells) است، داستان زنی را شرح می‌دهد که زندگی خود را پس از خودکشی دوست پسر سابقش از نو می‌سازد ولی رفته رفته متوجه می‌شود که امکان زنده بودن دوست پسرش وجود دارد. این فیلم قرار است روایت تازه‌ای از یک داستان مشهور باشد و امیدواریم نحوه روایت داستان به لطف کارگردانی لی وانل، نسبت به اثر کلاسیک، از ویژگی‌های خارق العاده ای برخوردار باشد.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The Quiet Place II

۴- Quiet Place: Part II

کارگردان: جان کرازینسکی
تاریخ اکران: ۱ فروردین ۱۳۹۹

«جان کرازینسکی» (John Krasiniski) بسیاری از اهالی سینما را به عنوان بازیگر و کارگردان فیلم درام ترسناک «یک مکان ساکت» (A Quiet Place) شگفت زده کرد. یک طرح جالب توجه با یک فیلم نامه منسجم که کمتر کسی انتظار داشت که فیلم A Quiet Place هم در گیشه و هم در جلب منتقدان موفق ظاهر شود.

بدون اشاره به جزییات داستانی فیلم اول، به نظر می‌رسد که جان کرازینسکی وظیفه بیشتری در مقام کارگردانی نسبت به بازیگری در ساخت قسمت دوم داشته باشد. با اضافه شدن «کیلیان مورفی» (Cillian Murphy) و «دیجیمون هونسو» (Djimon Honsu) به تیم بازیگری فیلم A Quiet Place 2، هیجان زده خواهیم شد که داستان قرار است به کدام سمت و سو برود. فیلم A Quiet Place مطمئناً در سال آینده سر و صدا فراوانی به پا می‌کند.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Candy Man

۵- Candy Man

کارگردان: نیلا دی کوستا
تاریخ اکران: ۲۳ خرداد ۱۳۹۹

«کندی من» (Candy Man) فیلم سینمایی است که دنباله معنوی اثری به همین نام در سال ۱۹۹۲ تلقی می‌شود، قرار است «تونی تاد» (Tony Todd) بار دیگر نقش این شخصیت نمادین را ایفا کند. داستان دقیقاً به جایی بازمی گردد که کندی من برای قتل عام مردم وارد حومه شهر شیکاگو می‌شود. با حضور «جوردن پیل» (Jordan Peele) در مقام تهیه کننده و تونی تاد – بازیگر افسانه‌ای، نوید یک اثر بزرگ را به مخاطبان سینمای اسلشر وحشتناک می‌دهد. امیدواریم Candy Manبه یکی از مورد انتظارترین دنباله‌های تبدیل شود که همانند بازسازی فیلم «هالووین» (Halloween)، به ریشه‌های نسخه کلاسیک اصالت داشته باشد.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The Purge 5

۶- The Purge 5

کارگردان: جیمز دی موناکو
تاریخ اکران: ۲۰ تیر ۱۳۹۹

به طور یقین می‌توان گفت که فقط چند چیز ثابت در دنیا وجود دارد؛ مرگ، مالیات و یک قسمت دیگر از سری فیلم‌های «پاکسازی» (The Purge). یکی از منحصر به فردترین طرح‌های دهه اخیر سینمای هالیوود که داستان یک شب وحشتناک را در کشور آمریکا به تصویر می‌کشید که شهروندان به طور قانونی آزاد هستند که هر جرم و جنایتی که می‌خواهند را انجام دهند. گرچه جزییاتی از داستان قسمت بعدی سری The Purge منتشر نشده است ولی شایعاتی به راه افتاده که قسمت پنجم، آخرین قسمت از این سری فیلم محبوب خواهد بود.

«جیمز دی موناکو» (James DeMonaco)، نویسنده تمام فیلم‌های The Purge در مصاحبه با خبرگزاری «اینترتیمنت ویکلی» (Entertainment Weekly) در مورد به پایان رساندن سری گفت:

زمانی که ما فیلم سوم را ساختیم، احساس می‌کردیم که دیگر پایان راه هست و دید بسیار خوش بینانه ای به نتیجه انتخابات سال ۲۰۱۶داشتیم که متاسفانه در آینده دیدگاه ما بی اساس شد.

در ادامه او اشاره کرد که ایده‌ای برای به پایان رساندن این سری پیدا کرده است. احتمال دارد که The Purge 5 در تابستان سال آینده در سینماهای سراسر دنیا اکران شود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The Conjuring 3

۷- The Conjuring 3

کارگردان: مایکل چاوز
تاریخ اکران:  ۲۱ شهریور ۱۳۹۹

در سال ۲۰۱۳، یک فیلم ترسناک با بودجه ساخت بسیار پایین روانه سینماها شد که داستان واقعی دو محقق نیروی ماورالطبیعه را به تصویر می‌کشید که به یک خانواده کمک می‌کنند تا نیروی شیطانی حبس شده در خانه را از بین ببرند. نام آن فیلم «احضار» (The Conjuring) بود و توانست به یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های آن سال تبدیل شود. موفقیت این اثر تا حدی بود که یک دنباله مستقیم و ۵۵اسپین آف ساخته شد تا دنیای احضار به عظیم‌ترین سری فیلم‌های ترسناک دهه اخیر محسوب شود. حالا در سال ۲۰۲۰، قسمت سوم The Conjuring قرار است با حضور دوباره «پاتریک ویلسون» (Patrick Wilson) و «ورفا فارمیگا» (Vera Farmiga) به پرده نقره‌ای سینما بازگردد.

نکته قابل توجه این فیلم، شاید حضور «مایکل چاوز» (Michael Chavez) در مقام کارگردانی این اثر باشد؛ کارگردانی که امسال فیلم The Curse of La Liarona را ساخت که با حدودی مخاطبان پر و پاقرص ژانر وحشت را راضی نگه داشت. داستان قسمت سوم The Conjuring درباره یک پرونده جنایی خواهد بود که مجرم ادعا می‌کند که در زمان جنایت، تحت تأثیر نیروی شیطانی قرار گرفته بوده است.. به نظر می‌رسد که با یک داستان پویاتر و پیچیده‌تر روبرو هستیم و امیدواریم به اندازه دو فیلم قبلی، از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Last Night in Soho

۸- Last Night in Soho

کارگردان: ادگار رایت
تاریخ اکران: ۴ مهر ۱۳۹۹

«ادگار رایت» (Edgar Wright) در اولین تجربه کارگردانی خود، یک اثر کمدی ترسناک با نام «شانِ مردگان» (Shaun of the Dead) را ساخت که توانست نظر بسیاری از منتقدان و اهالی سینما را به خود جلب کند. اکنون پس از گذشت چندین سال، او این بار به سراغ یک فیلم کاملاً ترسناک رفته که قرار نیست از طنز و شوخی‌های قبلی آثار او خبری باشد. تاکنون جزییاتی از داستان پر رمز و راز ادگار رایت منتشر نشده ولی حضور «آنا تیلور جوی» (Ana Taylor Joy) در نقش اصلی این فیلم قطعی شده است. این فیلم بی شک یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های ترسناک سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Halloween Kills

۹- Halloween Kills

کارگردان: دیوید گوردون
تاریخ اکران: ۳۰ مهر ۱۳۹۹

در سال ۲۰۱۸، «دیوید گوردون» (David Gordon) با بازگرداندن «جیمی لی کرتیس» (Jamie Lee Curtis) در نقش «لوری استرود» (Laurie Strode) و نادیده گرفتن تمامی دنباله‌های قبلی فیلم «هالووین» (Halloween)، یک دنباله مستقیم و تازه از اثر کلاسیک نویسندگی و کارگردانی کرد که توانست به یکی از بهترین فیلم‌های ژانر اسلشر تبدیل شود. فروش خوب فیلم در گیشه و راضی نگه داشتن طرفداران پروپاقرص این سری، باعث شد که دیوید گوردون، دو دنباله دیگر برای فیلمش در نظر بگیرد. اولین دنباله «هالووین می‌کشد» (Halloween Kills) نام دارد که قرار است پاییز سال آینده در سینماها اکران شود. تاکنون حضور «جان کارپنتر» (John Carpenter)، خالق اصلی Halloween در مقام تهیه کننده و موسیقی دان فیلم و بازگشت «دنی مک براید» (Danny McBride) در مقام نویسنده برای دنباله فیلم تأیید شده است. باید ببینیم که در این دنباله، قرار است چگونه «مایکل مایرز» (Michael Myers)، خانواده استرود را پیدا و سپس مورد آزار و اذیت قرار دهد.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Army of the Dead

۱۰- Army of the Dead

کارگردان: زک اسنایدر
تاریخ اکران: زمستان ۱۳۹۸

«زک اسنایدر» (Zack Synder) قرار است پس از گذشت شانزده سال، به ژانر سینمای وحشت و البته سینمای زامبی محور بازگردد. پس از ساخت ریبوت فیلم «طلوع مردگان» (The Dawn of the Dead) جورج رومرو، فیلم جدید او با نام «ارتش مردگان» (Army of the Dead)، ترکیبی از ژانر وحشت و اکشن است که برنامه ریزی شده از شبکه «نتفلیکس» (Netflix) در اوایل سال آینده منتشر شود. داستان فیلم ارتش مردگان درباره گروهی از مزدوران است که به دستور یک فرد ثروتمند، به منطقه ممنوعه‌ای در لاس و گاس می‌روند که در میان انبوهی از زامبی‌های گرسنه، یک گاو صندوق پر از پول را بدزدند. حضور «دیو باتیستا» (Dave Bautista) و «الا پرنل» (Ella Purnell) در تیم بازیگری فیلم، می‌توان از همین حالا پیش بینی کرد که این فیلم می‌تواند به یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌های شبکه نتلفیکس در سال آینده تبدیل شود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Gretel & Hansel

۱۱-  Gretel and Hansel

کارگردان: آز پرکینز
تاریخ اکران: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸

«هانسل و گرتل» (Hansel and Gretel)، یک افسانه معروف آلمانی در قرن نوزدهم میلادی است که داستان خواهری و برادری را شرح می‌دهد که در یک جنگل گم می‌شوند و سپس طعمه جادوگران جنگل قرار می‌گیرند. در سال ۲۰۱۳، یک نسخه سینمایی اقتباسی (Hansel and Gretel: Witch Hunters) از این افسانه ساخته شد که با ترکیب ژانر اکشن و کمدی، نتوانست نظرات منتقدان و مخاطبان سینما را جذب کند. اکنون پس از گذشت هفت سال، قرار است یک نسخه وفادارانه‌تر به افسانه معروف در سینماهای سراسر جهان اکران شود. در این فیلم، «سوفیا لیلیس» (Sophia Lillis)  که نقش نوجوانی «بورلی مارش» (Beverly Marsh) در فیلم It را بازی کرده بود، قرار است نقش گرتل را بازی کند و «سام لیکی» (Sam Leakey) که اولین تجربه بازیگری او به حساب خواهد آمد، نقش هانسل را در فیلم بازی می‌کند. فیلم گرتل و هانسل توسط «آز پرکینز» (Oz Perkins) کارگردانی می‌شود که چند فیلم مستقل ترسناک برای شبکه نتفلیکس ساخته بود که با استقبال طرفداران ژانر وحشت همراه شد.

گرتل و هانسل جدا از عنوان آن که اسامی شخصیتها جابه جا شده است، قرار است یک اثر ترسناک هیجان انگیز و وفادار به محتوای اصلی افسانه معروف باشد. انتظارها می‌رود که این فیلم شبیه حال و هوای اثر تحسین‌برانگیز «جادوگر» (The Witch) باشد. باید دیدن نتیجه نهایی، باید تا ژانویه سال آینده صبر کنیم.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The New Mutants

۱۲ – The New Mutants

کارگردان: جاش بون
تاریخ اکران: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

گرچه فیلم «ققنوس سیاه» (Dark Phoenix) داستان طولانی مدت سری فیلم‌های «ایکس من» (X-Men) را به پایان رساند، اما در واقع آخرین فیلم قبل از قرار گرفتن شرکت فیلم‌سازی «فاکس» (۲۰th Century Fox) زیر نظر شرکت «مارول» (Marvel Studios) نبود. فیلم «جهش‌یافتگان جدید» (New Mutants) که رویکرد کاملاً متفاوتی نسبت به آثار قبلی ایکس من دارد، قرار است مخاطبان سینما را به فضایی تاریک‌تر و ترسناک‌تر دنیای جهش یافتگان ببرد و داستان چند جوان را به تصویر بکشد که با قدرت‌های خارق‌العاده، سعی دارند از یک مرکز درمانی فوق پیشرفته فرار کنند.

فیلمی که بارها از سوی شرکت فاکس قرن بیست با تأخیر مواجه شد و آن‌قدر کیفیت فیلم ضعیف بود که کارگردان تصمیم گرفت که برخی سکانس‌ها را دوباره فیلم‌برداری کند. اکنون انتظار می‌رود که این فیلم زیر رادار شرکت مارول و دیزنی بازبینی دوباره شود و طبق برنامه‌ریزی دیزنی، این فیلم جنجالی را برای بهار سال آینده اکران کند.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – قیلم Antlers

۱۳ – Antlers

کارگردان: اسکات کوپر
تاریخ اکران: نامعلوم در سال ۲۰۲۰

اطلاعات زیادی از فیلم ترسناک Antlers به کارگردانی «اسکات کوپر» (Scott Cooper) در دسترس نیست اما تریلری عجیب و غریب و جذاب از فیلم در فضای مجازی منتشر شد که خیلی سریع توجه بسیاری از طرفداران ژانر وحشت را به خود جلب کرد.

تریلر منتشر شده جزییاتی از داستان فیلم ارائه نکرد اما وجود صحنه‌های خشن و فیلم برداری چشم نواز و حضور دو ستاره سینما یعنی «کری راسل» (Keri Russell) و «جسی پلیمونس» (Jesse Plemons)، این موضوع را روشن می‌کند که نباید از اثر تازه اسکات کوپر غافل شد. تاریخ دقیق اکران فیلم «شاخها» هنوز معرفی نشده است.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Fantasy Island

۱۴- Fantasy Island

کارگردان: جف ودلاو
تاریخ اکران: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

شرکت فیلم سازی بلوم هوس دوباره قصد دارد یکی از آثار کلاسیک وحشت را بازسازی کند ولی این بار این اثر کلاسیک، به مدیوم تلویزیون مربوط می‌شود. سریال «جزیره خیال» (Fantasy Island) که در دهه ۷۰ میلادی از تلویزیون آمریکا پخش و در همان حین با استقبال بی نظیری از مخاطبان روبرو می‌شد، قرار است توسط Blumhouse Productions در قالب یک فیلم سینمایی بازسازی شود.

«جف وادلاو» (Jeff Wadlaw)، کارگردان این فیلم خواهد بود؛ کسی که فیلم ناپسند «حقیقت یا جرئت» (Truth or Dare) را سال گذشته ساخته بود و با توجه به کیفیت آن فیلم، مخاطبان ممکن است در مورد کیفیت نهایی فیلم Fantasy Island، شک و تردید داشته باشند. البته حضور ستارگانی چون «مایکل روکر» (Michael Rooker)، «لوسی هال» (Lucy Hall) و «مگی کیو» (Maggie Q)، می‌تواند فیلم را جذاب‌تر کند. بهتر است تا چند ماه دیگر برای قضاوت این فیلم منتظر بمانیم.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – Spiral From the Book of Saw

۱۵ – The Spiral From the Book of Saw

کارگردان: دارن لین بوزمن
تاریخ اکران: ۲۶ اردی بهشت ۱۳۹۹

پس از شکست کامل فیلم «جیگساو» (Jigsaw) در سال ۲۰۱۷، طرفداران این سری خشن و خون آلود بدین باور رسیدند که ایده‌های دنیای اره دیگر آن تنوع و تازگی گذشته ندارد و به انتهای خط رسیده است. اما سازندگان این بار تصمیم گرفتند که فرانچایز Saw را یک بازسازی کامل کنند. قسمت جدید فیلم اره، The Spiral From Book of Saw نام دارد و قرار است توسط «کریس راک» (Chris Rock) نوشته و تهیه شود. البته حضور «ساموئل جکسون» (Samuel Jackson) و خود راک، می‌تواند پیش از بیش فیلم جدید اره را متفاوت جلوه دهد. جزییاتی از داستان فیلم اره ۹ منتشر نشده است ولی می‌توان انتظار داشت که راک و تیم سازنده‌اش، می‌توانند Saw را به ریشه‌های فیلم نخست بازگردانند.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Underwater

۱۶- Underwater

کارگردان: ویلیام ایوبانک
تاریخ اکران: ۲۰ دی ۱۳۹۸

«زیر آب» (Underwater) قطعا می‌تواند یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ تلقی شود؛ فیلمی که توسط «ویلیام ایوبانک» (William Eubank) در سال ۲۰۱۷ کارگردانی شده و قرار است پس از سه سال در ژانویه سال ۲۰۲۰ در سینماهای سراسر جهان اکران شود. حضور ستارگانی چون «کریستن استوارت» (Kirsten Stewart)، «تی جی میلر» (TJ Miller) و «وینست کسل» (Vincent Cassell) می‌تواند ارزش فیلم را بالا ببرد. با تماشای تریلر منتشر شده از فیلم، احساس می‌کنیم که زیر آب قرار است شبیه حال و هوای فیلم «بیگانه» (Alien) ریدلی اسکات اما این بار در اعماق دریا باشد. گرچه در توضیحات، اشاره‌ای به ترسناک بودن فیلم نشده است ولی با وجود فضای مهیج و دلهره آور زیر آب، می‌تواند مخاطب را تا حدودی بترساند. احتمال می‌رود که این فیلم در «جشنواره ساندنس» (Sundance Film Festival) سال آینده هم به نمایش دربیاید.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – The Escape Room II

۱۷- Escape Room II

کارگردان: آدام رابیتل
تاریخ اکران: ۱ اردی بهشت ۱۳۹۹

شاید فیلم «اتاق فرار» (Escape Room) نتوانست نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند، اما این فیلم که مخلوطی از «اره» (Saw) و «مکعب» (Qube) بود، توانست فروش بالایی در گیشه بدست بیاورد. فروش ۱۲۰ میلیون دلاری فیلم با بودجه تنها ۹ میلیون، باعث شد که شرکت فیلم سازی «کلمبیا پیکچرز» (Colombia Pictures)، دنباله برای این اثر در نظر بگیرد.

فیلم Escape Room 2 قرار است بار دیگر توسط «آدام رابیتل» (Adam Robietel) کارگردانی شود و دو بازیگری که توانستند در فیلم اول از تمام تله‌های موجود در بازی جان سالم به در ببرند (لوگان میلر و تیلور راسل)، در قسمت دوم حضور پیدا می‌کنند. جزییاتی از داستان فیلم Escape Room 2 در دسترس نیست اما با توجه به سکانس پایانی فیلم اول، انتظار می‌رود که بازی مرگبار این بار در هواپیمای در حال سقوط آغاز شود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Devil All the Time

۱۸ – Devil The All Time 

کارگردان: آنتونیو کامپوس
تاریخ اکران: نامعلوم در سال ۲۰۲۰

این فیلم می‌تواند یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ باشد. حضور ابر ستاره‌های سینمای هالیوود از جمله «تام هالند» (Tom Holland) و «رابرت پتینسون» (Robert Pattinson) و حضور «جیک جینهال» (Jake Gyllenhall) در مقام تهیه کننده، پیش از بیش این فیلم را در مرکز توجه قرار می‌دهد. فیلم Devil The All Time یک اثر مهیج روانشناسانه است که بر اساس رمانی با همین نام نوشته «دونالد ری پولاک» (Donald Ray Pollock) به کارگردانی «آنتونیو کامپوس» (Antonio Compos) ساخته می‌شود.

داستان فیلم در سال ۱۹۶۰، پس از اتفاقات جنگ جهانی دوم رخ می‌دهد. جایی که مردم بخاطر آسیب‌های جنگ، از نظر روحی و روانی و ذهنی دچار مشکل شده‌اند. فیلم قرار است در سال ۲۰۲۰ از شبکه نتفلیکس پخش شود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم Ghostbusters 5

۱۹ – Ghostbusters 5

کارگردان: جیسون ریتمن
تاریخ اکران: ۲۰ تیر ۱۳۹۹

مخفی نگه داشتن خبرهای تولید یک فیلم سینمایی، به خصوص با گسترش وسیع شبکه‌های اجتماعی به کاری غیرممکن تبدیل شده است. (البته باید به وینس گیلیگان بابت ساخت فیلم El Camino در سکوت کاملاً خبری را تبریک گفت!) متاسفانه «جیسون ریتمن» (Jason Reitman) که قصد داشت فیلم «شکارچیان روح» (Ghostbusters) را در سکوت خبری مطلق بسازد، با انتشار یک تصویر از محل فیلم برداری اثر، تمام نقشه‌هایش برملا شد و بلافاصله با انتشار تیزری از حال و هوای فیلم، باعث شد که ریتمن به طور رسمی اعلام کند که فیلم جدید شکارچیان روح قرار است بزودی با بازیگران جدید و ستارگان سابق این سری در سال آینده اکران شود.

«ایوان ریتمن» (Ivan Reitman)، پسر جیسون، تهیه کنندگی این فیلم مورد انتظار را برعهده دارد و جیل کنان با همکاری ریتمن، فیلم نامه اثر را می‌نویسد. پس بهتر است آن ریبوت فاجعه آمیز سال ۲۰۱۶ با آن تیم بازیگری مملو از زنان مضحک را فراموش کنید، چون فیلم ریتمن نه تنها یک ریبوت نیست، بلکه ادامه مستقیم فیلم‌های قبلی شکارچیان روح است و قرار است بار دیگر طرفداران را به دهه ۸۰ میلادی ببرد.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – There’s Someone in your House

۲۰- There’s Someone in your House

کارگردان: پاتریک برایس
تاریخ اکران: نامعلوم در سال ۲۰۲۰

یکی از نکات قابل توجه شبکه نتفلیکس این است که فیلم سازان جوان و تازه کار فرصت همکاری می‌دهد تا اولین فیلمشان برای این شبکه پرطرفدار بسازند. «کسی در خانه تو هست» (There’s Someone in your House)، یک فیلم ترسناک اسلشر است که براساس رمانی به همین نام نوشته «استفانی پرکینز» (Stephanie Perkins) و به کارگردانی «پاتریک برایس» (Patrick Brice) ساخته می‌شود.

داستان فیلم درباره «مارکانی یانک» (Markani Young)، دانش آموز دوم دبیرستان است که به دبیرستان «ازبورن» (Osborne) انتقال یافته است و ناگهان خود را در یک پرونده جنایی مخوف پیدا می‌کند. همانطور که یک مرد نقاب دار، دانش آموزان آن دبیرستان را به قتل می‌رساند، مارکانی موظف می‌شود که هویت و اسرار تاریک آن‌ها را افشا کند تا بفهمد که برای چه قاتل قصد کشتن آن‌ها را داشته است. در همان حین مارکانی با قاتل نیز روبرو می‌شود. فیلم در تاریخ نامعلوم در سال ۲۰۲۰ از شبکه نتفلیکس منتشر می‌شود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم The Empty Man

۲۱- The Empty Man

کارگردانی: دیوید پیر
تاریخ اکران: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

فیلم «مردی خالی» (The Empty Man) که بر اساس رمان مصوری با همین نام از سوی انتشارات «بوم» (Boom!) است، داستان یک افسر پلیس بازنشسته را شرح می‌دهد که در زمان پیدا کردن دختر گمشده‌ای، شاهد مرگ همسر و فرزندش می‌شود. او برای تلاش دوباره برای پیدا کردن دختر گمشده، مجبور است با یک گروه مخوف دربیافتد که قصد دارند یک موجود فراطبیعی را احضار کنند.

«دیوید پیر» (David Pior) این فیلم را کارگردانی می‌کند و ستارگانی چون «مارین ایرلند» (Marin Ireland) و «جیمز بجد دیل» (James Badge Dayle) در این فیلم هنرنمایی می‌کنند. فیلم مرد خالی در تابستان سال آینده اکران می‌شود.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – فیلم You Should Have Left

۲۲- You Should Have Left

کارگردان: دیوید کپ
تاریخ اکران: نامعلوم

پس از گذشت چهار سال، «دیوید کپ» (David Keopp) بار دیگر بر روی صندلی کارگردانی یک فیلم می‌نشیند. فیلم «اینکه باید ترک می‌کردی» (You Should Have Left)، یک اثر ترسناک روانشناسانه است که داستان فیلم نامه نویسی را شرح می‌دهد برای نگارش دنباله موفق فیلم ترسناکش، به کلبه‌ای خلوت در آلپ سفر می‌کند. با گذشت زمان، فیلم نامه نویس داستان با موانعی برای پایان رساندن داستانش مواجه می‌شود که او را از نظر ذهنی و روانی آشفته می‌کند و این آشفتگی، آسیب‌هایی به خود و به دیگران می زند. فضای فیلم قرار است شبیه حال و هوای اثر تحسین برانگیز «درخشش» (The Shining) باشد. تاکنون حضور «کوین بیکن» (Kevin Bacon) و «آماندا سیفرید» (Amanda Seyfried) در فیلم تأیید شده است.

بهترین فیلم‌های ترسناک 2020

بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ – The Pale Door

۲۳- The Pale Door

کارگردان: آرون بی.کونتز
تاریخ اکران: نامعلوم

اگر دنبال فیلمی با حال و هوای شبیه فیلم «تاماهاوک استخوانی» (Bone Tomahawk) هستید، فیلم «دور رنگ پریده» (The Pale Door) قطعا گزینه مناسبی برای شماست. فیلم The Pale Door، یک اثر روبه انتشار ترسناکِ وسترن به کارگردانی «آرون بی. کونتز» (Aaron B.Koontz) خواهد بود که داستان گروهی از گاوچران و یک زن مرموز را شرح می‌دهد که پس از سرقت ناموفق از یک قطار، به یک خانه خالی از سکنه پناه می‌برند. در حالیکه رهبر آن‌ها زخمی شده است، تصمیم می‌گیرند که برای کمک به مرکز شهر بروند. شهری که معمولی به نظر نمی‌رسد و بعدها متوجه می‌شوند که جادوگران و گرگ‌های تشنه به خون در آن جا سکونت می‌کنند.

کونتز در زمان ساخت فیلم اعلام کرده بود که عاشق این ایده‌ی ترکیبی از ژانر وحشت و وسترن بوده و اظهار می‌کند که اثرش هم مخلوطی از آثار سینمایی چون «قطار سه و ده دقیقه به یوما» (۳:۱۰ to Yuma)، تاماهاوک استخوانی و «فرود» (The Descent) خواهد بود. تاریخ اکران فیلم هنوز به طور رسمی مشخص نشده است.

دیدگاه
۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
:\ 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

2 Replies to “بهترین فیلم‌های ترسناک ۲۰۲۰ که حتما باید تماشا کنید”

  1. amin73 گفت:

    ولی احضار یه چیز دیگست…

    ۵ ۰
    1. بله ولی نبود جیمز وان در مقام کارگردان این فیلم می تونه به کیفیت سومین قسمت احضار ضربه بزرگی بزنه.

      ۵ ۲