XP1200M؛ پاور گیمینگ گیگابایت با توان خروجی ۱۲۰۰ وات

توسط دنیای بازی در ۳۱ تیر ۱۳۹۵ , ۱۷:۱۳

گیگابایت در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶ از قدرتمندترین پاور تولیدی خود رونمایی کرد و اکنون زمان عرضه رسمی آن به بازار جهانی فرا رسیده است. پاور Xtreme Gaming XP1200M با توان خروجی ۱۲۰۰ وات به صورت فول ماژولار تولید می شود و به این صورت کاربران قادر به مدیریت کابل کشی ایده آل در هنگام اسمبل خواهند بود.
با بهره گیری از قابلیت فول ماژولار، امکان نصب تمامی کانکتور ها بر اساس نیاز وجود دارد و هیچ کابل اضافی درون کیس مشاهده نمی شود. استاندارد ۸۰ Plus Platinum نشان دهنده راندمان ۹۲ درصدی پاور گیگابایت در اعمال بار استاندارد است. پاور قدرتمند گیگابایت در تک ریل ۱۲ ولت خود قادر به ارائه شدت جریان قابل توجه ۱۰۰ آمپر است و از این رو قابلیت پشتیبانی از نصب دو تا چهار کارت گرافیک با استفاده از فناوری های SLI و Crossfire و همچنین قدرتمندترین پردازنده های سوکت ۲۰۱۱ اینتل وجود دارد.
خازن های به کار رفته در پاور ۱۲۰۰ واتی گیگابایت ساخت کمپانی Rubycon ژاپن هستند و در حداکثر دمای ۱۰۵ درجه سانتی گراد نیز به فعالیت می پردازند. طول عمر خازن های ژاپنی Rubycon در صورت استفاده از پاور در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد به بیش از ۲۰ سال افزایش می یابد که ۴ برابر بیشتر از طول عمر خازن های معمولی است. در سیستم خنک کننده پاور XP1200M یک عدد فن ۱۴۰ میلی متری هوشمند به کار رفته که قابلیت تنظیم سرعت چرخش بر اساس میزان اعمال بار و دمای داخلی را دارد. به این صورت در صورت عدم بارگزاری ۱۰۰ درصد، کمترین نویز ممکن از فن ۱۴۰ میلی متری را تجربه خواهید کرد. فن مورد استفاده در پاور ۱۲۰۰ واتی گیگابایت به دو عدد بلبرینگ مجهز است که علاوه بر کاهش نویز، طول عمر آن را به بیش از ۵۰ هزار ساعت افزایش می دهد.
نویز این فن بنابر اعلام گیگابایت در اعمال بار کمتر از ۷۲۰ وات در حدود ۲۰ دسی بل، در بازه ۱۰۰۰ وات حدود ۳۰ دسی بل و در شرایط اعمال بار ۱۰۰ درصد برابر با ۳۵ دسی بل خواهد بود. کانکتور های پاور XP1200M شامل شش عدد ۲+۶ پین برای کارت گرافیک، دوازده عدد ساتا، هشت عدد ۴ پین Molex، دو عدد ۴+۴ پین برای پردازنده و یک کانکتور ۴+۲۰ پین مادربورد می شود. تمامی کابل های پاور ۱۲۰۰ وات گیگابایت از نوع تخت هستند که به این صورت اسمبل و مدیریت کابل کشی به بهترین شکل ممکن صورت می گیرد. گیگابایت برای محافظت از قطعات مختلف سیستم، شش مدار محافظ شامل OCP/OVP/OTP/SCP/OPP/UVP را در نظر گرفته که در مقابل افزایش یا کاهش ولتاژ، افزایش شدت جریان، افزایش دما و توان مورد نیاز سیستم و در نهایت اتصال کوتاه از قطعات کامپیوتر شخصی محافظت خواهند کرد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: