بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre

بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre | فقط برای چند ساعت
توسط علی عبدی در ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ , ۲۱:۰۰

بازی The Texas Chainsaw Massacre یا همان کشتار با اره برقی در تگزاس، که بر اساس یک اقتباس سینمایی به همین نام ساخته شده است. یک تجربه تماما چند نفره است که نمی‌توان برای آن آینده خوبی را تصور کرد و بنظر می‌رسد که پس از چند ماه یا حتی هفته بازیکنان خود را به راحتی از دست بدهد. بازی که توسط استودیو Sumo Digital ساخته شده، سعی دارد کمی شبیه به عناوینی چون بازی Resident Evil Resistance باشد، اما مشکل اصلی این است که الگو گیری این استودیو بازیسازی بنظر اشتباه بوده است. با نقد و بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre همراه دنیای بازی باشید.

بازی کشتار با اره برقی

بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre: مقدمه

بازی The Texas Chainsaw Massacre دارای بخش داستانی نیست و در حالت آنلاین خود، شما را در دو جهت متفاوت قرار می‌دهد‌.
شما یا باید در نقش یک خانواده قرار بگیرید بدنبال سلاخی کردن باشید، یا در جمع قربانی و دوستانی که گرفتار شده اند و با درست کردن آیتم هایی به فکر راهی برای خروج از دست خانواده هستند.
بازی به صورت معمول در حالت ۳ به ۴ پیش می‌رود؛ ۳ نفر از اعضای خانواده و ۴ نفر از قربانی ها که ابتدا باید خود را از بند طناب آزاد کنند.
اولین ایرادی که میتوان گرفت باید به بالانس نبودن بازی گرفت، وقتی که شما در نقش قربانی قرار می‌گیرید بازی انقدر سخت می‌شود که به نوعی فرار تقریبا غیر ممکن است و یا وقتی که شما همراهان خود را از دست می‌دهید، دیگر باید قید ادامه بازی را بزنید.
البته که بازی از همان ابتدا با روایت داستانی در مورد گم شدن دختری در شهر تگزاس سعی دارد کمی تا حدودی خودش را زیر سایه یک داستان نصف و نیمه ببرد، اما خب باید گفت که این کار به هیچ وجه قابل توجیه نیست تا بازی ما دارای یک داستان نباشد.
یک بازی دائما آنلاین اولین مولفه اش باید دارا بودن یک سرور پایدار و خوب باشد که عنوان The Texas Chainsaw Massacre از این لحاظ خوب است و استودیو Sumo Digital توانسته سرور های خود در سطح خوبی قرار دهد و تا وقتی که مشغول انجام بازی بودم، در هیچ موردی خروج از سرور و مشکل سرور را مشاهده نکردم.
اما خب بازی از حین سرگرمی و اینکه شما را تا چند مدت می‌تواند درگیر خود بکند، باید گفت که بیشتر از چند ساعت و نهایت چند روز، سرگرم این اثر نخواهید شد.

نقد و بررسی The Texas Chainsaw Massacre

گیم‌پلی

هسته اصلی بازی بر روی بقا تمرکز دارد؛ عنوان The Texas Chainsaw Massacre سعی دارد تمایز میان شخصیت های خود در دو جهت مختلف قربانی و خانواده برقرار کند، با اضافه کردن قابلیت های مختلف بازیکنان را مجاب به یک شخصیت پردازی در یک مقیاس کوچک خودش می‌خواهد بکند، اما متاسفم که این را می‌گویم، در این امر بازی شاید موفق باشد، ولی نمی‌تواند آن تمایز بزرگ میان شخصیت های را برقرا بسازد و همین یکی از علت های زود رها شدن بازی است.

مطلب پیشنهادی: خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت


ایراد بعدی که می‌توان در بازی قابل مشاهده است، کمی مکانیک هایی است که عمیقا تکلیفش با خودش مشخص نیست و بازی را بشدت غیر منطقی و احمقانه‌ جلوه می‌دهد، برای مثال وقتی که شما باید قربانی ها را پیدا کنید و حسابشان را برسید، وقتی این افراد داخل یک‌ کمد پنهان می‌شوند، زمانی که شما به سراغشان می‌روید، صرفا می‌توانید آنها را از کمد خارج کنید، و اجازه فرار به آنها بدهید!

بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre: گرافیک

همچنین انمیشن ها ضعیف و خشک بازی در بسیاری از مواقع توی ذوق مخاطب می‌زند و این حس را به مخاطب القا می‌کند که انگار این بازی ۱۵-۲۰ سال پیش ساخته شده است!
عنوان The Texas Chainsaw Massacre از لحاظ فنی و هنری در وضعیت بسیار متوسطی قرار دارد، و شاید بزرگترین ایراد آن مشکل فیزیکی بازی باشد که بشدت ضعیف است.
کنترل بازی نیز در سطح بسیار خوبی قرار دارد و به دور از انصاف است که نگویم ویژگی های کنترلر بسیار در القای حس ترس به مخاطبان کمک می‌کند و بشدت مخاطب را درگیر خود می‌کند.
بازی کشتار با اره برقی در تگزاس خودش را در ابعاد بصری و هنری و نورپردازی در سطح خوبی نشان می‌دهد.
نقشه ها و به نوعی محیط های بازی نیز در سطح خوبی قرار دارند، ولی از یک جایی به بعد تکراری می‌شوند و مخاطب به راحتی در هر نقشی که باشد می‌تواند راحت تمامی نقاط نقشه های بازی را بداند.

بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre

دوربین بازی نیز در سطح خوبی قرار ندارد و گاها مخاطب به دور خودش گیج میخورد و به راحتی مکان قربانی یا خانواده را گم می‌کند، که این عامل موجب می‌شود شما بیش از پیش از بازی خسته شوید و کنترلر را کنار بگذارید.
بازی از حین موسیقی نیز بسیار به حال و هوای سری فیلم های The Texas Chainsaw Massacre نیز نزدیک است و به صورت کلی مخاطب را می‌تواند بسیار در حال و هوای این سری فیلم ترسناک معروف قرار دهد.

نقد و بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre: سخن آخر

در نتیجه باید در نقد و بررسی بازی The Texas Chainsaw Massacre گفت که ساخته استودیو Sumo Digital، به واسطه نداشتن فیزیک خوب، مکانیک ها غیر منطقی و البته نداشتن تمایز نه چندان جالب در میان شخصیت های بازی نمی‌تواند یک تجربه طولانی مدت در سرگرم کردن مخاطبش داشته باشد و شاید فقط همان چند ساعت اول جذاب بنظر برسد، که این جذابیت هم مدیون چند نکته مثل سری فیلم های The Texas Chainsaw Massacre، سرور های خوب و پایدار، و صد البته محیط های خوب ولی یکبار مصرف بازی است؛ در هر صورت اگر میخواهید با دوستانتان چند ساعتی سرگرم باشد، تجربه عنوان کشتار با اره برقی در تگزاس پیشنهاد می‌شود، در غیر این صورت به هیچ وجه به عنوان یک تجربه حرفه‌ای و طولانی مدت بر روی بازی کشتار با اره برقی در تگزاس حساب نکنید. هرچند که باور دارم الگوگیری از این سبک بازی شاید در گذشته جواب داده است، اما امروزه دیگر جواب نمی‌دهد و خیلی زود هر مخاطبی را از خود خسته می‌کند و نمونه های آن در ویدیو گیم زیاد هستند و The Texas Chainsaw Massacre جدید ترین آن است.

نظر شما همراهان همیشگی دنیای بازی در مورد بازی The Texas Chainsaw Massacre چیست؟ آیا این بازی را تجربه کرده‌اید؟

نکات مثبت
  • سرور خوب و پایدار
  • عملکرد فنی و هنری استاندارد
  • موسیقی نزدیک به حال هوای سری فیلم های The Texas Chainsaw Massacre
  • عملکرد خوب کنترلر در القای حس ترس به مخاطب
نکات منفی
  • فیزیک و انیمیشن های خشک
  • مکانیک های غیر منطقی
  • بالانس نبودن بازی
  • شخصیت های بدون تمایز
  • محیط‌های یکبار مصرف
5
متوسط
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: