خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت

خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ , ۲۱:۰۰

شاید اگر از کسی بپرسید خشن ترین بازی های مورتال کامبت کدام است، او به خشن‌ترین بازی سری به عنوان بهترین بازی های Mortal Kombat اشاره کند. احتمالا برای طرفداران سری مورتال کامبت، انتخاب خشن‌ ترین بازی از این سری کار آسانی به نظر برسد اما با اندکی تامل بیشتر متوجه خواهید شد که چندان انتخاب ساده‌ای نیز در پیش نخواهید داشت. تلاش استودیو ندررلم در تکامل هر نسخه‌ی مورتال کامبت برای به نمایش کشیدن خشونت عریان، معیار ساده‌ای است اما باید در نظر داشت که این میزان خشونت در زمان خود، تا چه میزان نامتعارف و دور از چارچوب‌های اخلاقی تصور شده است؛ کافی است خود را در دوره‌ی انتشار اولین بازی سری تصور کنید تا متوجه شوید، یک بازی تقریبا پیکسلی با حجم بالای خشونت خود باعث چه اتفاقات و واکنش‌های مختلفی شد و پای موضوع رده‌بندی سنی عناوین ویدیوگیم را به میان آورد و ما را مجبور به تنظیم یک لیست از خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت کرد! بگذریم، اکنون قصد داریم تا به معرفی خشن‌ ترین بازی‌ های سری مورتال کامبت بپردازیم. در نظر داشته باشید که معیار نویسنده برای رده‌بندی بازی‌ها، میزان تکامل خشونت هر بازی نسبت به مقایسه‌ی آن با جو موجود در زمان خود در نظر گرفته شده است. این تکامل خشونت به اجزای مختلف گیم‌پلی بازی از جمله افزایش میزان خشونت فیتالیتی‌ها و استیج فیتالیتی‌ها، فنون خشن‌تر، تله‌های مرگ و موارد جزیی‌تر از جمله افکت‌ بصری خون بستگی دارد؛ در ادامه این مطلب با دنیای بازی همراه باشید.

(نکته: در این مقایسه از بررسی بازی‌های فرعی سری از جمله Mortal Kombat vs. DC صرف نظر شده است، چرا که محتوای خشونت‌آمیز آن‌ها در مقایسه با بازی‌های اصلی سری چندان قابل توجه نبوده و از میزان محتوای خشن بسیار محدودتری برخوردار هستند)

۱۰- Mortal Kombat 3

خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت

برای درک این جایگاه از بازی سوم سری، چندان عجله نکنید چرا که MK3 در مقایسه با دو بازی قبلی سری از لحاظ پیشرفت نمایش خشونت، اتفاق مهمی نبود و تنها شاهد افزایش سرعت گیم‌پلی بازی بودیم که تاثیر چندانی در بهبود جایگاه MK3 در این لیست ندارد.

در دنیای بازی بخوانید: بررسی فیلم Mortal Kombat

مورتال کامبت ۳ تنها یک ارتقا در سومین جایگاه سری محسوب می‌شد و محتوای خشونت‌بار بازی از جمله فیتالیتی‌ها، همانند قبل حس وحشت و خشونت بی‌پروای افراد را منتقل نمی‌کرد، چرا که مورتال کامبت ۲ به خوبی هر چه تمام‌تر مسیر آغاز شده توسط بازی اول را ادامه داد و طرفداران را راضی نمود. البته که MK3 می‌تواند برای هواداران به عنوان یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های لیست بهترین بازی هایMortal Kombat به نظر برسد.

۹. بهترین بازی های Mortal Kombat – بازی Mortal Kombat: Armageddon

خشن ترین بازی های سری مورتال کامبت

آرماگدون به عنوان پایان دهنده‌ی حماسه‌ی چندین ساله‌ی مورتال کامبت چندان در حد انتظارات هواداران عمل نکرد و با وجود قرار دادن ۶۲ مبارز و تشکیل طولانی‌ترین لیست تاریخ مبارزان سری، درست در نقطه‌ای نامناسب تصمیم به ایجاد تغییراتی کوچک اما عجیب در گیم‌پلی خود گرفت؛ یکی از این تغییرات چندان ناپسند، ایجاد امکانی برای پیاده‌سازی فیتالیتی دلخواه بود، به این شکل که با پیاده‌سازی حرکات دلخواه از قبل تصمیم می‌گرفتید که چگونه حریف خود را تکه تکه کنید. این تحول، ذاتا بد نبود اما برای کسانی که دوست داشتند بعد از یک نبرد سخت، با خیالی راحت به تماشای فیتالیتی سینمایی خود بپردازند اتفاق ناخوشایندی به نظر می‌رسید. بگذریم که این تحول در اجرای فیتالیتی‌ها، آن حس خشونت وحشیانه را برای برخی از هواداران سری القا نمی‌کرد.

بازی در مواردی چون Stage Fatility ها و همچنین Death Trap ها و فنون مبارزان تفاوت آن‌چنانی در مقایسه با بازی قبلی یعنی MK: Deception تغییرات ملموسی را به خود ندیده بود. در مجموع، آرماگدون با تمام ضعف‌هایش آمده بود تا تنها حماسه‌ی MK را تمام کند و جز این، دلیل مهم دیگری برای حضورش وجود نداشت.

۸- Mortal Kombat 4

mk4

مورتال کامبت ۴، اولین بازی سه‌بعدی سری بود که آغازی بر جریان مهم نمایش پرجزییات پوشش کاراکترها، استیج‌های جذاب و پویا و البته، از خشن ترین بازی های مورتال کامبت به شمار می‌رفت. بد نیست بدانید که دانش فنی و امکانات تیم توسعه دهنده چندان کامل نبود و همین، باعث شد تا بازخوردهای بازیکنان از بعد فنی بازی چهارم در حد انتظارات تیم توسعه دهنده نباشد.

اضافه شدن سلاح برای اولین بار به عنوان اولین جسم مورد استفاده توسط مبارزان، افزایش تقریبی تنوع فیتالیتی‌ها و همچنین استیج فیتالیتی‌ها باعث شد تا سطح خشونت بازی بالا برود، اما به عنوان یک بازی سه‌بعدی در میان بهترین بازی های Mortal Kombat، هنوز برای نمایش ترسناک‌تر خشونت خود، جای کار و توسعه‌ی بیشتری داشت و البته که بازی چهارم درست آمده بود تا زمینه را برای توسعه‌ی یک سه‌گانه‌ی جدید و پولیش شده فراهم سازد؛ سه‌گانه‌ای که انقلابی در سری پدید آورد و استودیو را در سراشیبی تعطیلی انداخت.

مطلب مرتبط: مورتال کامبت ۱ یا مورتال کامبت ۱۲؟ کدام یک انتخاب بهتری بود؟

خشن ترین بازی های Mortal Kombat: Deadly Alliance

بهترین بازی های Mortal Kombat

اکنون باید به مورتال کامبت: اتحاد مرگبار اشاره کنیم که در یک جمله، خلاصه‌ای از تمام پیشرفت‌های سری مورتال کامبت تا زمان عرضه‌ی کراس‌اور خود با دنیای دی‌سی بود؛ گیم‌پلی کاملا بهبود یافته و افزایش سرعت آن، ایجاد تنوع در فنون مورد استفاده و سلاح‌ و البته هویت خشونت‌بار و خونین بازی از جمله موارد قابل رویت بود. بدون شک بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance جزو مهمترین و خشن‌ ترین بازی های سری Mortal Kombat است.

بازیکن علی‌رغم نبود استیج فیتالیتی‌ها، می‌توانست فیتالیتی‌های خود را با خشونت و البته وضوح بیشتری ببیند (هرچند که تعداد فیتالیتی‌ها به عدد یک کاهش پیدا کرده بود). افکت خون‌ریزی بازی بهبود زیادی پیدا کرده بود و همچنین، موانع موجود در هر استیج باعث می‌شد تا دشمن با کوبیده شدن به آن‌ها، آسیب بیشتری را متحمل شود؛ هرچند که هنوز مخاطبان، خشونت بیشتری را می‌طلبیدند و توسعه دهندگان به خوبی، از این نیاز مطلع بودند.

خشن ترین بازی های مورتال کامبت: ۶- Mortal Kombat X

بهترین بازی های Mortal Kombat

اگر نسخه‌ی ۲۰۱۱ مورتال کامبت را تجربه کرده باشید، متوجه خواهید شد که بازی دهم سری، بیشتر در حکم یک بهبود قابل توجه را برای بازی قبلی خود داشت. گیم‌پلی مورتال کامبت ۱۰ تغییرات خاصی نسبت به نسخه‌ی نهم نداشت و ضربات منتهی به ایکس‌ری تنها بهبودهای نمایشی پیدا کرده‌ بودند و فیتالیتی‌ها، اندکی خشن‌تر شده بودند. میزان خشونت بازی اندکی سینمایی‌تر شده بود و همین دلیل حضور بازی Mortal Kombat X در لیست خشن ترین بازی های مورتال کامبت است اما همچنان پیشرفت خاصی در این زمینه رخ نداده بود.

۵- Mortal Kombat 2

بهترین بازی های Mortal Kombat

مورتال کامبت ۲ با شایستگی هر چه تمام‌تر، مسیر آغاز شده توسط بازی قبلی را ادامه داد و در حین حفظ هویت سری، بهبودهای خشونت‌باری را به همراه داشت. گیم‌پلی بازی در عین پیشرفت و افزایش سرعت آن، فیتالیتی‌هایی متنوع‌تر و خشن‌تری به همراه داشت و تله‌های مرگ نیز وحشیانه‌تر از قبل، حریف را می‌کشت. البته بازی به جز فیتالیتی، یک حالت مخالف با نام Friendship را دارا بود که می‌توانستید از قتل خونین حریف صرف نظر کنید. همچنین رنگ افکت‌ خون کدرتر شده بود، اما همچنان خون‌ریزی در نبردها از جذاب‌ترین عناصر بصری هویت خشن بازی محسوب می‌شد. در مجموع، بازی دوم با ارتقای فوق‌العاده‌ی سری کاری کرد که تا پیش از انتشار Deadly Alliance، بازیکنان با بهترین بازی مورتال کامبت از لحاظ خشونت روبرو بودند.

اخبار جدید از سری بازی Mortal Kombat: قابلیت کراس پلی در بازی Mortal Kombat 1 وجود ندارد

خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت: ۴- Mortal Kombat (1992)

بهترین بازی های Mortal Kombat

بله! نباید تعجب کنید که چرا بالاتر از مورتال کامبت آرماگدون و مورتال کامبت ۱۰، این جایگاه را به اولین بازی سری در فهرست خشن‌ ترین بازی های سری Mortal Kombat اختصاص داده‌ایم. مورتال کامبت برای اولین‌بار، نبردهای رزمی خونینی را به نمایش درآورد که در آن، شاهد سوختن بدن مبارزان تا استخوان، تکه‌تکه شدن جسم آن‌ها، افتادن در تله‌های مرگ و کشته شدن درجا، فریادهای گوش‌خراش آن‌ها در حین مجازات شدن و البته یک افکت فوق‌العاده طبیعی و جذاب از خون بودیم. ما این جایگاه را به مورتال کامبت اختصاص دادیم چرا که می‌دانیم درست در زمانی که ولفنشاتین، خشن‌ ترین بازی زمان خود محسوب می‌شد مورتال کامبت معنای واقعی خشونت در یک بازی ویدیویی را نمایان کرد. بیرون کشیدن سر یک مبارز آن هم زنده‌زنده و فریادهای ترحم برانگیز او تنها بخشی از سنت شکنی مورتال کامبت در زمان خود بود. کافی‌ست نگاهی به مورتال کامبت ۱ و مورتال کامبت ۱۱ بیندازید تا متوجه شوید هنوز بسیاری از ایده‌های خشونت‌بار اولین بازی، الهام‌ بخش ادامه‌ی مسیر مجموعه است.

۳- Mortal Kombat: Deception

MK deception

مورتال کامبت دسپشن، کامل‌ترین بازی از سه‌گانه‌ی نهایی سری پیش از ریبوت ۲۰۱۱ بود و یکی از خشن ترین بازی های Mortal Kombat. سازندگان با بهبود هرآنچه که به خشونت بی‌پرده مبارزات ارتباط پیدا می‌کرد توانستند یکی از خشن‌ترین بازی‌های فرنچایز را بسازند. ورود تله‌های مرگ و طراحی خلاقانه و خونین آن‌ها برای اولین بار که باعث می‌شدند در هر زمانی حریف خود را به سمت آن‌ها ببرید و سپس به بدترین شکل ممکن، باعث کشته شدن‌شان شوید، از ابتکارات جذاب بازی بودند. البته خودکشی حریف در صورت شکست نیز یکی دیگر از معیارهای خشونت بالای بازی بود؛ حریف در برخی از مواقعی که از مبارز مقابل خود، فیتالیتی دریافت نمی‌کرد خود را به روشی وحشتناک، به قتل می‌رساند و همچنان ریتم وحشیانه‌ی بازی را تداوم می‌بخشید. البته که نباید از افزایش تنوع فیتالیتی‌ها غافل شد؛ پس از اتحاد مرگبار که فیتالیتی هر کاراکتر را به عدد یک کاهش داد، مجدد شاهد ایجاد دو فیتالیتی متفاوت برای هر کاراکتر بودیم که با پخش یک موسیقی استرس‌زا، همراه بودند.

ورود Combo Breaker ها نیز یکی از دیگر بهبودهای گیم‌پلی به بازی بود؛ مبارز در حالتی که گارد خود را بسته بود، می‌توانست تا ضربه‌ای به حریف وارد کند تا بتواند حملات مداوم او را قطع کند. این بهبود باعث می‌شد تا فاز خشونت و تهاجم در بازی تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند و در جایگاه سوم خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت قرار بگیرد.

مطلب مرتبط: بهترین بازی های مبارزه ای تمام دوران که باید تجربه کنید

خشن‌ ترین بازی های سری مورتال کامبت: ۲- Mortal Kombat (2011)

بهترین بازی MK

ریبوت درخشان ۲۰۱۱ مورتال کامبت، برای هر چیزی آماده بود و یکی از همان چیزها، ارائه‌ی فاز جدیدی از خشونت و وحشی‌گری بود؛ منوی بازی درست در همان لحظات اول، از جزییات دردناک ضربات شما به حریف سخن می‌گوید، کات‌سین ابتدایی بخش داستانی، خونین‌تر و عذاب‌ آورتر از هر زمان دیگر است و البته، این بار خون بیشتری برای پاشیده بر زمین نبرد آماده شده است. قرار گرفتن ضربات ایکس‌-ری در گیم‌پلی که با وضوح تمام، خرد شدن استخوان‌های حریف را به تصویر می‌کشید و البته افکت‌های صوتی فوق‌العاده‌ی آن‌ها، فیتالیتی‌های پرجزییات‌تر و بسیار خشن‌تر و البته، استیج فیتالیتی‌هایی که شاید حتی حالتان را از شدت جنایتش به هم بزند درست همان چیزهایی بودند که مورتال کامبت بعد از افتضاح آرماگدون و کراس‌اور دور از تصورش با دنیای دی‌سی باید تحویل مخاطب وفادار سری می‌داد. این بازی همچنان پس از ۱۲ سال، خشونت‌بار و البته ترسناک است.

خشن‌ ترین بازی سری مورتال کامبت: Mortal Kombat 11

بهترین بازی MK

و در نهایت به بهترین بازی مورتال کامبت از لحاظ خشونت می‌رسیم؛ مورتال کامبت ۱۱! کامل‌ترین خشونت ممکن در وارد کردن ضربات به دشمن، خون‌ریزی بالا، فیتالیتی‌هایی واقعی‌تر و عذاب‌ آورتر از همیشه و همچنین استفاده‌ی بیشتر از اجسام محیط برای ضربه زدن به دشمن که در این بازی تکامل یافت، به واقع خونین‌ترین نسخه‌ی سری را در اختیارمان می‌گذارد. در زمان حال، خشن‌ترین تجربه‌ی ممکن از مورتال کامبت با مورتال کامبت ۱۱ امکان پذیر است، چرا که درجه‌ی وحشیگری کاراکترها به اوج خود رسیده و تنها کافی‌ست تا به نظاره‌ی خون‌ریزی بالای مبارزات و تکه‌تکه شدن افراد با بالاترین گرافیک ممکن بنشینید.

شما به ما بگویید؛ برای رتبه بندی خشن‌ ترین بازی های مورتال کامبت، چه تغییراتی در فهرست بالا ایجاد می‌کردید؟ به نظر شما خشن ترین بازی های مورتال کامبت کدام است؟

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: