PS4 و Fortnite از نظر پوشش رسانه‌ای برندگان رویداد E3 2018 بودند

توسط افراسیاب در ۲ تیر ۱۳۹۷ , ۱۸:۱۰

E3 سال جاری نیز پایان یافت و به تاریخ پیوست، اما برندگان آن چه کسانی بودند؟ خب از لحاظ پوشش رسانه‌ها پلی‌استیشن ۴ و Fortnite بزرگ‌ترین برندگان آن بودند. در ادامه با دنیای بازی همراه شوید.

تیم آنالیزور ICO Partners طبق سنت هرساله خود، گزارش تحلیلی سال جاری را در مورد میزان کمیت پوشش و توجه رسانه‌ای پلتفرم‌ها، بازی‌ها و ناشران را در جریان هفته داغی که گذشت منتشر کرد و ما خلاصه‌ای از آن را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

با توجه به آنکه رتبه نخست در سال گذشته متعلق به مایکروسافت بود، سونی توانست در سال جاری رتبه اول را از مایکروسافت پس بگیرد و در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گیرد. نه تنها برند پلی‌استیشن بالاتر از اکس‌باکس بود، بلکه پلتفرم پلی‌استیشن ۴ نیز بالاتر از اکس‌باکس وان قرار گرفت. در نمودار زیر می‌توانید آمار پوشش سه برند پلی‌استیشن، نینتندو و اکس‌باکس را از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۸ مشاهده نمایید:

ICO Partners همچنین علاوه بر سه پلتفرم‌ بزرگ پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوئیچ، هر سخت افزار را به صورت جداگانه رتبه بندی کرده است که در نمودار آن اکس‌باکس وان اکس در رتبه چهارم قرار گرفته است و به دنبال آن پلتفرم‌های WiiU، نینتندو ۳DS و PS4 Pro به ترتیب در رتبه‌های پنج، شش و هفتم قرار گرفتند. جالب توجه است که PS4 pro نسبت به Xbox One X چقدر پایینتر است، و حتا در مقایسه با Wii U.

همانطور که مشاهده می‌کنید، با اینکه نینتندو همچنان پایینتر از پلی‌استیشن و اکس‌باکس قرار دارد اما به یک رکورد جدید از سالی که ICO Partners گزارش خود را در ۲۰۱۴ منتشر کرد، دست یافته است. بااین وجود نینتندو یکی از بدترین نمایش‌های امسال را به نمایش گذاشت.

در سوی دیگر جایی که بازی‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند، Fortnite توانست رتبه نخست را از آن خود کند، علت اصلی آن می‌تواند رویداد celebrity در جریان E3 و جدال پرحاشیه کراس‌پلی بر سر آن باشد، به میزانی که حتا آن را بالاتر از بازی‌های رونمایی شده قرار داد.

بازی Fallout 76 با اختلاف اندکی در رتبه دوم قرار گرفت چرا که این بازی دو نمایش در جریان کنفرانس‌ها داشت یکی در کنفرانس مایکروسافت و دیگری در کنفرانس «بتسدا». رتبه سوم متعلق به بازی  Cyberpunk 2077 است که جای شگفتی دارد زیرا تنها یک تریلر کوتاه از این بازی در انتهای کنفرانس مایکروسافت نمایش داده شد بدون هیچ تصویری از گیم‎‌پلی بازی؛ البته نمایش این بازی پشت درهای بسته نیز تاثیر زیادی داشت چراکه هرکس شانس آن را پیدا کرده بود که بازی را مشاهده نماید حسابی در موردش صحبت کرده و شایعات زیادی درمورد آن بروز پیدا کرد.

درمیان ناشران عناوین third-party، «الکترونیک آرتز» مانند سال گذشته در رتبه نخست ایستاد، زیرا این کنفرانس افتتاحیه رویداد E3 محسوب می‌شد و یک روز زودتر از تمامی کنفرانس‌ها برگزار شد و در آن روز تنها یک کنفرانس برگزار شد. اما «یوبی سافت» رتبه دوم را به «بتسدا» واگزار کرد، با قرار گرفتن بازی Fallout 76 در رتبه دوم بازی‌ها این جایگاه برای بتسدا دور از انتظار نبود.

در مقایسه با سال‌های گذشته E3 2018 افت داشت که دلیل اصلی آن نبود هیچ سخت‌افزاری در تمام کنفرانس‌ها و کاهش معرفی بازی‌های جدید بود؛ همچنین می‌توان خرده‌فروشی Walmart کانادا را مقصر دانست چرا که بیش از نیمی از بازی‌های معرفی شده را یک هفته پیش از رویداد لو داده بود.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: