آمار فروش بازی Fallout 4

آمار فروش بازی Fallout 4 تا سال ۲۰۲۰ از مرز ۲۵ میلیون نسخه عبور کرده است

توسط محسن شجاعی در ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ , ۱۱:۰۴

به لطف مدارکی که از دادگاه شکایت FTC از شرکت مایکروسافت فاش شده است، مشخص شد آمار فروش بازی Fallout 4 تا پایان سال ۲۰۲۰ به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسیده است. ظاهرا تحلیلگران ایکس باکس فروش مشابه‌ای را برای نسخه بعدی مجموعه پیشبینی می‌کنند. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

مدتی از دادگاه شکایت کمیسیون تجارت دولت فدرال (Federal Trade Commission) از شرکت مایکروسافت می‌گذرد. در این دادگاه طولانی که با هدف مسدود کردن قرارداد خرید شرکت بتسدا توسط مایکروسافت برگزار می‌شد، در نهایت برند ایکس باکس پیروز شد تا گام بلندی را برای نهایی کردن قرارداد خرید بردارد. البته باید گفت هنوز حواشی و اخبار پیرامون این دادگاه ادامه دارد. اخباری که تا حد زیادی جنبه رسمی داردند و از این حیث بسیار برای مخاطبان جذاب هستند. اخیرا یک بیانیه از آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل ایکس باکس که مهر ماه سال گذشته در دادگاه منتشر شده، در فضای مجازی منتشر شده که لیست عناوینی که قرار است بتسدا تا پایان سال مالی ۲۰۲۴-۲۰۲۳ منتشر کند را فاش می‌کند.

در کنار افشای این بازی‌ها، مدارک دیگری نیز از دادگاه فاش شده که آمار و اطلاعات خوبی را از بازی‌های محبوب بتسدا به دست می‌دهد. به عنوان مثال تا پایان سال ۲۰۲۰ به بیش از ۲۵ میلیون نسخه رسیده است. می‌دانیم که این بازی محبوب در روز عرضه در سال ۲۰۱۵، بیش از ۱۲ میلیون نسخه به فروش رسید و پس از آن ناشر از ارائه آمار و ارقام دقیق درباره فروش بازی خودداری کرد. نکته بعدی درباره بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim است. این بازی تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۰ میلیون نسخه فروخته است. رئیس بتسدا ابتدای سال جاری اعلام کرد آمار دقیق فروش بازی ۶۰ میلیون نسخه است و این بدان معناست که ۲۰ میلیون نسخه در طی سه سال اخیر به فروش رفته است.

مایکروسافت در بیانیه‌ اخیر خود وعده داد بزودی درباره این اطلاعات فاش شده به صورت علنی اظهار نظر کند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: