کنترلر Google Stadia یک کد کونامی مخفی در بخش پشتی خود دارد

توسط علی پورمرادی در ۳ فروردین ۱۳۹۸ , ۱۸:۳۰

ویژگی‌های جالب و هیجان انگیز Google Stadia تنها به بخش نرم‌افزاری آن محدود نمی‌شود چراکه ظاهرا کنترلر این پلتفرم، ویژگی بسیار جالبی را به صورت کد مخفی در پشت خود پنهان کرده است. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه شوید.

در رویداد GDC 2019، که چندی پیش برگذار شد، آقای فیل هریسون از سرویس استریم بازی مخصوص گوکل تحت عنوان Stadia رونمایی کرد. علاوه بر این سرویس، کنترلر مخصوص آن نیز رونمایی شد. اما به نظر می‌رسد در بخش پشتی این کنترلر، رمز جالبی نهفته باشد! اما این کد چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ این کدها در ظاهر مجموعه‌ای از دستورالعمل مختلف کنترلر هستند که با فشردن دکمه‌های مختلف با ترتیب خاص، می‌توان آن را رمزگشایی کرد. برای فهم بهتر موضوع می‌توانید تصویر زیر را مشاهده کنید.

بنا به گفته سایت پالیگان، شما میتوانید به وب‌سایت Stadia رفته و از طریق کامپیوتر، کد کونامی مورد نظر را وارد کنید. به محض وارد کردن این کد، تصویر سه بعدی از کنترلر Stadia به نمایش گذاشته می شود که می‌توانید با چرخاندن آن، از زوایای مختلف کنترلر را مشاهده کنید. در ابتدا کاربران تصور می‌کردند این کد به نوعی کد تقلبی است که گوگل آن را در پشت کنترلر خود پنهان کرده و در اکثر بازی‌ها کاربرد دارد اما ظاهرا این تصور کاملا غلط بوده و هدف گوگل تنها نشان دادن کنترلر خود از زوایای مختلف است. برای اجرای کد کافی است جهت‌های «بالا، بالا، پایین، پایین، چپ، راست، چپ، راست، کلید B، کلید A و در نهایت استارت را فشار دهید تا نتیجه را ببینید!

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: