هیدکی کامیا استودیو پلاتینیوم گیمز را ترک خواهد کرد

هیدکی کامیا استودیو پلاتینیوم گیمز را ترک خواهد کرد

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۳ مهر ۱۴۰۲ , ۲۳:۲۷

طبق تایید رسمی هیدکی کامیا و استودیو پلاتینیوم گیمز در شبکه‌ی ایکس (توییتر)، کامیا تا یک ماه آینده این استودیو را ترک خواهد کرد؛ کامیا تایید کرده است که پس از این خروج و ترک استودیو، همچنان به طراحی و توسعه‌ی بازی‌های دیگری به سبک خود ادامه خواهد داد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

استودیو پلاتینیوم گیمز شاید یکی از آن الماس‌های نادیده گرفته شده‌ی صنعت گیم است که به جز مخاطبان قدیمی، نام پرآوازه‌اش را هرکسی نمی‌شناسد. این استودیو از اواخر سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز به کار کرد و در همین عمر ۱۶ ساله‌ی خود عناوین باارزشی را توسعه و عرضه کرد. سه‌گانه‌ی مشهور بایونتا به همراه اسپین‌آف پیش درآمد آن که به شدت مورد استقبال قرار گرفت، عنوان تیراندازی سوم‌شخص Vanquish، عنوان فرعی Metal Gear Rising: Revengeance و البته بازی پرطرفدار Nier: Automata، تنها بخشی از کارنامه‌ی درخشان این استودیو است. این استودیو در کنار مهره‌ی بارزشی به نام هیدکی کامیا، میزبان توسعه دهندگانی مشهوری چون شینجی میکامی نیز بوده است اما امروز خبری جذابی از این استودیوی باارزش نداریم.

هیدکی کامیا استودیو پلاتینیوم گیمز را ترک خواهد کرد

هیدکی کامیا که به یکی از مهره‌های اساسی توسعه‌ی عناوینی چون Resident Evil ،Devil May Cry و Bayonetta شناخته می‌شد با اعلام رسمی خود و استودیو پلاتینیوم گیمز در ایکس، تا یک ماه آینده از این استودیو جدا می‌شود. در بیانیه‌ی استودیو آمده است که «ما بابت اینکه هیدکی کامیا در تاریخ ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) PlatinumGames را ترک می‌کند متاسفیم. ما واقعا از ایده‌های خلاقانه، رهبری و مشارکت او در رشد PlatinumGames از زمان شروع تا به امروز سپاسگزاریم.» پلاتینیوم گیمز در این بیانیه، اطمینان دارد که کامیا همچنان به خلق شاهکار در صنعت گیم ادامه خواهد داد و شاهد جایگاه باارزشی برای وی خواهیم بود.

کامیا نیز در توییتی، این جدایی را تایید کرد و بیان داشت که این تصمیم، بهترین تصمیمی بوده که توانسته اتخاذ کند اما همچنان برای توسعه‌ی عناوین آینده‌اش با هویت خود ادامه خواهد داد.

استودیو پلاتینیوم گیمز در حال حاضر روی پروژه‌ی بعدی خود که اکشن است و فضای قهرمانی عظیمی دارد کار می‌کند اما مشخص نیست که کامیا در این پروژه سهیم بوده است یا خیر.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: