یک اسکوئر انیکس و یک فاینال فانتزی ۱۶: اظهار نظر چندین‌باره

یک اسکوئر انیکس و یک فاینال فانتزی ۱۶: اظهار نظر چندین‌باره

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ , ۰۰:۵۶

علی‌رغم انتشار غیررسمی اطلاعاتی مبنی بر ناراضی بودن کمپانی اسکوئر انیکس از میزان فروش بازی‌ فاینال فانتزی ۱۶، این کمپانی برای چندمین بار، رضایت خود را از میزان فروش این اثر اکشن نقش آفرینی اعلام کرد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

بازی فاینال فانتزی ۱۶ پس از مدت‌ها تبلیغات و بازاریابی برای پلی استیشن ۵ عرضه شد و علی‌رغم کیفیت بالای تجربه‌ای که در اختیار مخاطب قرار می‌داد، روی مرز جلب توجه مخاطب قدم برداشت؛ بسیاری به دلیل دوری این بازی تاحدودی از عناصر نقش آفرینی ژاپنی (JRPG)، توسعه دهندگان آن را مورد نکوهش قرار دادند و برخی دیگر، این حرکت را برای جذب مخاطبین بین‌المللی بیشتر، مثبت دانستند.

یک اسکوئر انیکس و یک فاینال فانتزی ۱۶: اظهار نظر چندین‌باره
Takashi Kiryu

اما اظهارات ضد و نقیض شرکت ناشر مبنی بر رضایت‌بخش بودن میزان فروش بازی‌ فاینال فانتزی ۱۶ اندکی عجیب به نظر می‌رسد؛ از زمان عرضه‌ی عنوان فاینال فانتزی ۱۶، در مواقعی شاهد نارضایتی کمپانی توسعه دهنده از فروش بازی بودیم و در مواقعی دیگر، لانچ اثر موفقیت‌آمیز قلمداد شده است. اکنون در اظهاری جدید، سران شرکت اسکوئر انیکس از جمله Takashi Kiryu، رییس کمپانی بیان داشته‌اند که فروش بازی یک دستاورد بوده و این دستاورد مطابق با انتظارات آن‌ها رقم خورده است؛ با این‌حال، Takashi Kiryu بیان داشت که ترفندهای و برنامه‌های مختلفی برای افزایش فروش این عنوان در راه است که بنا بر احتمالات، تقویت روابط با ایکس باکس برای عرضه‌ی بازی روی کنسول آن، تخفیفات قابل توجه و حتی برگزاری رویدادهای مشترک (کراس‌اور) با عناوین محبوبی چون Final Fantasy 14 می‌تواند از جمله برنامه‌های آتی کمپانی باشد.

طبق آمار رسمی، بازی فاینال فانتزی ۱۶ تاکنون موفق به فروش سه میلیون نسخه شده است؛ نسخه‌ی PC بازی همچنین وارد مراحل توسعه شده و پیش‌بینی می‌شود سال ۲۰۲۴ زمان عرضه‌ی آن باشد؛ همچنین دو بسته الحاقی پولی برای بازی در حال توسعه است که داستان را گسترش می‌دهد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: