خرید شرکت نینتندو

زمانی مایکروسافت به دنبال خرید شرکت نینتندو بوده است

توسط محسن شجاعی در ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ , ۱۲:۲۶

بر اساس اطلاعات بدست آمده از ایمیلی که آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس برند ایکس باکس به کارمندان ارسال کرده، آن‌ها در سال ۲۰۲۰ به دنبال خرید شرکت نینتندو بوده‌اند. ظاهرا آقای اسپنسر عقیده داشته این خرید به سود هر دو طرف است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

می‌دانیم از زمانی که آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) سکان هدایت برند ایکس باکس را در اختیار گرفت، شرایط برای این برند و هواداران آن متحول شده است. هرچند هنوز انتقادات زیادی درباه کمیت و کیفیت انحصاری‌های ایکس باکس وجود دارد اما، بسیاری به آینده شرکت مایکروسافت در حوزه گیمینگ امیدوار هستند. یکی از اصلی‌ترین دلایل امیدواری این است که ایکس باکس مالکیت شرکت‌های بزرگی را تصاحب کرده و در آینده این شرکت‌ها می‌توانند بازی‌های بزرگی را برای مخاطبان عرضه کنند. به عنوان نمونه می‌توان به بازی استارفیلد اشاره کرد که یکی از بزرگ‌ترین بازی‌ها امسال و نسل نهم کنسولی است. ظاهرا خرید شرکت اکتیوژن و بتسدا سران مایکروسافت را راضی نکرده و آن‌ها زمانی به دنبال خرید شرکت‌های به مراتب بزرگ‌تری بوده‌اند.

اخیرا متن ایمیلی که آقای اسپنسر در سال ۲۰۲۰ به کارمندان خود ارسال کرده، فاش شده است و اطلاعات جذابی از آن به دست آمده. در این ایمیل اسپنسر توضیح می‌دهد که در کنار بتسدا، آن‌ها قصد خرید شرکت نینتندو و WB Games و حتی ولو را داشته‌اند. در ادامه اسپنسر توضیح می‌دهد که دلیلی که باعث شده آن‌ها از خرید WB Games منصرف شوند این بوده که شرکت برادران وارنر قصد فروش IPهای خود را نداشته و نداشتن مالکیت IPهای این شرکت برای مایکروسافت غیر قابل قبول بوده است. درباره نینتندو نیز اسپنسر چنین می‌گوید “آن‌ها نمی‌توانند این موضوعی را درک کنند که آینده‌ و بقای آن‌ها در گرو این مسئله است که سخت افزار خود را رها کنند.”

هرچند از تاریخ ارسال این ایمیل سه سال می‌گذرد اما، دید خوبی نسبت به سیاست گذاری‌ها و برنامه ریزی‌های ایکس باکس می‌دهد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: