موتور id Tech 8: آغاز یک فصل جدید برای تگزاسی‌ ها

موتور id Tech 8: آغاز یک فصل جدید برای تگزاسی‌ ها

آواتار بهنام گودرزی توسط بهنام گودرزی در ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ , ۲۱:۳۹

اخیرا سابقه‌ی کار یکی از برنامه‌نویسان استودیو id Software در لینکدین به طور دقیق فاش شده که در آن به توسعه‌ی موتور جدید id Tech 8 اشاره شده است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

استودیو id Software پس از خروج جان کارمک، یکی از بنیان‌گذاران استودیو و همچنین سایر توسعه‌دهندگان قدیمی دچار یک بازسازی اساسی در ساختار تیم توسعه‌ داخلی خود شد و به طور رسمی، مسیر درخشانی از خود را با ورود به نسل هشتم کنسول‌ها آغاز کرد. عرضه‌ی عناوین جذابی چون ریبوت سال ۲۰۱۶ Doom، دنباله‌ی Rage و البته دنباله‌ی درخشان Doom Eternal نشان داد که میراث توسعه‌دهندگان قدیمی id Software همچنان پابرجا مانده است. اما چیزی که ما در این مدت دیده‌ایم ظاهرا تمام ماجرا نبوده است؛ این استودیوی تگزاسی به دنبال توسعه‌ی نسخه‌ی جدیدی از موتور قدرتمند id Tech با نام id Tech 8 است.

اخیرا رزومه‌ی کاری یکی از برنامه‌نویسان استودیو id Software که از سال ۲۰۱۹ در این تیم مشغول به کار بوده است در پروفایل لینکدین او درج شده بود، در فضای ایکس (توییتر) بازنشر شد و بحث‌های جدیدی را برانگیخت. وی در بخش about پروفایل خود اشاره به توسعه‌ی موتور id Tech 8 کرده بود که البته اکنون این عبارت حذف و تنها عبارت id Tech در پروفایل وی برجا مانده است؛ او خود بیان داشته که از وی خواستند تا عبارت id Tech 8 را حذف کند و محبور به چنین اتخاذ چنین تصمیمی شده است. البته کاربری با نام مستعار «Timur222» پیش از حذف عبارت، از این پست عکس گرفته است:

موتور id Tech 8: آغاز یک فصل جدید برای تگزاسی‌ ها

بازی Doom Eternal که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، اولین بازی‌ای بود که از موتور id Tech 7 استفاده کرد و توانست تا عملکردی فوق‌العاده را از لحاظ بصری به نمایش بگذارد؛ درست همان موقع بود که Marty Stratton تهیه‌ کننده‌ی اجرایی استودیو بیان داشت که آن‌ها به عرضه‌ی بازی Doom Eternal در زمان مقرر با بهترین پولیش و کیفیت ممکن فکر می‌کرده‌اند. او همچنین بیان داشته که ارتقا و بهره‌گیری بهتر از تکنولوژی موجود برای آن‌ها چیزی بیشتر از وجود بازتاب، سایه‌زنی‌ها و نورپردازی Real-time بوده است و همین موضوع باعث می‌شود تا ایده‌های جالب‌تر و مهمی برای توسعه‌ی نسخه‌های بعدی موتور id Tech 7 در سر داشته باشند.

حتی فیل اسپنسر رییس ایکس باکس نیز در سال ۲۰۲۱ و پس از خرید کمپانی بتسدا از این موتور جذاب و قدرتمند تعریف می‌کند و در صحبت‌هایش، علاقه‌مندی خود را نسبت به بهره بردن از این موتور در سایر استودیوهای ایکس باکس ابراز می‌کند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: