پرفروش‌ ترین کنسول ماه می

نینتندو سوییچ تبدیل به پرفروش‌ ترین کنسول ماه می در انگلستان شد

توسط محسن شجاعی در ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۲:۴۹

نینتندو سوییچ با پایان دادن بر سلطنت ۴ ماهه کنسول پلی استیشن ۵، توانست عنوان پرفروش‌ ترین کنسول ماه می را در انگلستان را تصاحب کند. بیش از شش سال است که از عرضه این کنسول هیبریدی به بازار می‌گذرد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

کنسول دستی نینتندو سوییچ اکنون وارد هفتمین سال عرضه خود شده است و هرچند همچنان از نظر فروش و عملکرد تجاری به روند خوب خود ادامه می‌دهد، طبیعتا سرعت فروش آن در بیشتر قاره‌ها و کشورهای دنیا دچار افت شده است. موضوعی که مسئولان نینتندو نیز به خوبی از آن آگاه هستند و آن را امری طبیعی می‌دانند. با تمام این اوصاف کنسول هیبریدی همچنان با قدرت در بازار رقابت کنسولی ظاهر می‌شود و علاوه بر رقابت با کنسول‌های نسل هشتم سونی و مایکروسافت، گوی سبقت را از کنسول‌های نسل نهم آن‌ها نیز ربوده است.

بر اساس آمار بدست آمده از موسسه Gfk که آقای کریستوفر درینگ (Christopher Dring) از رسانه Gamesindustry آن را در توئیتر منتشر کرده، نینتندو سوییچ تبدیل به پرفروش‌ ترین کنسول ماه می در انگلستان شده است. از آغاز سال میلادی جدید، این اولین باری است که کنسول پلی استیشن ۵ رتبه اول را به کنسول دیگری تسلیم می‌کند. بدون شک عرضه بازی به شدت موفق و مورد انتظار The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom در اواسط ماه دلیل اصلی این رشد چشمگیر آمار فروش کنسول نینتندو سوییچ است.

تا پایان ماه می میزان فروش کنسول نینتندو سوییچ در مقایسه با سال گذشته حدودا %۸ افت داشته است. با توجه به اینکه بازی بزرگ دیگری قرار نیست طی ماه‌های آتی برای این کنسول عرضه شود، به احتمال قوی باز هم شاهد افت فروش کنسول هیبریدی باشیم. شایعات زیادی خبر از معرفی نسل جدید کنسول‌های نینتندو تا پیش از پایان سال میلادی جاری می‌دهند، هنوز هیچ اظهار نظر رسمی‌ای از سوی سران کمپانی منتشر نشده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: