سرور Mineplex بازی Minecraft دوباره فعال شد

توسط نیما آرمند در ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۲:۱۱

یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین سرورهای Minecraft از مرگ بازگشته است. سرور Mineplex که از سال ۲۰۱۳ میزبان بسیاری از پلیرهای این بازی بوده است، تنها چند هفته پس از اعلام ناگهانی خاموشی آن، توسط یک استریمر و پلیر حرفه‌ای سابق Overwatch احیا شده است.

سرور Mineplex که مملو از نقشه‌های چندنفره و مینی‌بازی‌ است، قبلاً رکورد جهانی گینس را برای بیشترین پلیرها همزمان در یک سرور واحد در بازی sandbox به دست آورده بود، اما از آن زمان توسط سایر پیشنهادات تحت الشعاع قرار گرفته و قبل از خاموش شدن ناگهانی شاهد کاهش پلیرهای خود بوده است.

در ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت)، اعلام شد که سرور Mineplex برای همیشه خاموش شده است. علیرغم کاهش زیاد پلیرها نسبت به سال‌های قبل، این سرور هنوز هم به طور منظم به هزاران پلیر با انواع مینی‌گیم‌ها، دوره‌های پارکور Minecraft و مسابقات چندنفره اصلاح‌شده خدمات ارائه می‌کرد و بسیاری از این اخبار دل‌شکسته شدند.

اکنون به لطف Sam Dawahare ملقب به Samito (سامیتو) همه چیز تغییر کرده است. پلیر حرفه‌ای و رتبه یک سابق Overwatch در توییتر اعلام کرد: «از امروز من صد در صد سرور Mineplex را خریدم و کاملاً متعهد هستم شور و شوقی که زندگی ده‌ها میلیون پلیر در سراسر جهان را تغییر داد دوباره به فعالیت بازگردانم.» او بعداً ویدیویی را به اشتراک گذاشت و از طرفداران به دلیل استقبال مثبت آنها از این خبر تشکر کرد، اما اظهار داشت: «ما هنوز چیزی برای جشن گرفتن نداریم، تمرکز اصلی ما اجرای بازی است. اما عشقتان را احساس می‌کنیم، بنابراین از شما متشکرم.»

سامیتو با Mineplex غریبه نیست – در واقع، قبل از اینکه «SamitoFPS» بشود، او یک یوتیوبر و استریمر توییچ بود که به لطف Minecraft حرفه خود را آغاز کرد و کانال اصلی YouTube او “SamitoD” در کنار سرور Mineplex که اغلب در آن بازی می‌کرد محبوبیت زیادی پیدا کرده بود. او حتی برای مدتی ادمین سرور شد، تا اینکه در نهایت مدتی پس از عرضه بازی اول شخص Overwatch، استریم این بازی را آغاز کرد.

برای آن دسته از افرادی که نگرانند او بازی محبوب بلیزارد را به خاطر عشق قدیمی‌اش رها کند، سامیتو اطمینان می‌دهد: «من بچه‌های Overwatch را ترک نمی‌کنم، من فقط کارهایی که می‌خواهم با زندگی‌ام انجام دهم را گسترش می‌دهم. من هنوز می‌خواهم موفقیت OW را ببینم و این بازی همیشه برای من بسیار خاص خواهد بود، اما همزمان قصد دارم رویای خود و کاری را که می‌خواهم در درازمدت با زندگی خودم انجام دهم را پیش ببرن. این کار انتقال بازی‌های عالی به نسل بعدی است همانطور که برای من چنین اتفاقی افتاد!»

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: