جدول فروش هفتگی

جدول فروش هفتگی؛ پیشتازی Dead Space در هفته اول عرضه

توسط محسن شجاعی در ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ , ۱۳:۵۹

مطابق انتظار و پس از بازخوردهای بسیار خوب منتقدان، ریمیک دد اسپیس توانست در هفته اول عرضه بالاتر از رقبای قدرتمند خود بایستد و صدرنشین جدول فروش هفتگی در انگلستان باشد. Forspoken نیز در رتبه چهارم ایستاد. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

با پایان یک هفته دیگر در انگلستان، موسسه Gfk آمار فروش ده بازی برتر طی هفته گذشته را اعلام کرد. همانطور که انتظار می‌رفت بازی‌های تازه عرضه شده در جمع ده عنوان پرفروش حضور دارند. به عنوان مثال ریمیک بازی دد اسپیس صدرنشین جدول این هفته است و تقریبا ۸۰ درصد فروش خود را روی پلتفرم پلی استیشن ۵ تجربه کرده است. البته در مقایسه با بازی کالیستو پروتکل عملکرد ضعیف‌تری داشته و تنها نیمی از میزان فروش محصول Striking Distance در هفته اول عرضه را تجربه کرده است.

مسلما دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد. اول اینکه قیمت ریمیک دد اسپیس بیشتر از کالیستو پروتکل است و ثانیا دد اسپیس روی پلتفرم‌های کمتری در دسترس است. در عین حال محصول Striking Distance در ایام تعطیلات عرضه شد که قطعا این مسئله تاثیر بسزایی روی فروش آن داشته است. لازم به ذکر است در آمار Gfk، میزان فروش استیم لحاظ نشده است و انتظار می‌رود فروش روی پلتفرم PC سبب ارتقای چشمگیر دد اسپیس شود.

Forspoken نیز که مانند ریمیک دد اسپیس اخیرا عرضه شده، شروعی به مراتب ضعیف‌تر داشته و در رتبه چهارم جدول فروش هفتگی قرار گرفته است. بازی The Last of Us Part 1 که به لطف پخش سریال HBO، با رشد ۳۲ درصدی فروش همراه بوده، در جایگاه ۱۵ام قرار گرفته است.

شما در ادامه می‌توانید ده عنوان پرفروش هفته گذشته را مشاهده کنید:

رتبه. عنوان
۱. Dead Space
۲. FIFA 23
۳. God of War Ragnarok
۴. Forspoken
۵. Mario Kart 8 Deluxe
۶. Call of Duty: Modern Warfare 2
۷. Fire Emblem Engage
۸. Nintendo Switch Sports
۹. Pokemon Violet
۱۰. Minecraft (Switch)
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: