قرارداد مجموعه Call of Duty

واکنش صریح جیم رایان به پیشنهاد اسپنسر درباره قرارداد مجموعه Call of Duty

توسط محسن شجاعی در ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ , ۱۲:۱۷

پس از اینکه آقای فیلم اسپنسر، رئیس بخش سرگرمی مایکروسافت اعلام کرد پینشهاد جدیدی درباره قرارداد مجموعه Call of Duty به پلی استیشن ارائه کرده و قصد دارد نگرانی‌های طرف مقابل را رفع کند. رئیس پلی استیشن واکنش خود را به این پیشنهاد به صراحت بیان کرد. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

پس از گذشت چندین ماه از اعلام خبر خریده شدن کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت و انتشار اخبار و شایعات گوناگون در دنیای بازی‌های ویدیویی، علی رغم فروکش کردن هیجانات اولیه همچنان این خبر و حواشی آن‌ها میان مخاطبان و رسانه‌ها طرفداران زیادی دارند و بررسی و گمانه زنی درباره جنبه‌های مختلف این قرارداد و تبعات آن یکی از بحث‌های جذاب در محافل گیمینگ بوده‌است. یکی از بحث برانگیزترین جنبه‌ها مربوط به آینده مجموعه کال آو دیوتی روی پلی استیشن و لطمه خوردن طرفداران پلی اسیتشن است. مایکروسافت بارها به جد اعلام کرده به تمامی قراردادهای فعلی اکتیویژن پایبند است و حتی قصد دارد چندین مجموعه را تا سال‌ها روی پلتفرم‌های محختلف، فراتر از مدت قراردادها عرضه کند.

مدتی پیش سازمان رقابت و بازاریابی انگلستان که یکی از چندین ارگانی است که باید پروسه ثبت قراداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید، در گزارشی اعلام کرد این قرارداد می‌تواند به بازار رقابت آزاد و عادلانه صدمه بزند و سونی نتواند در سطح مایکروسافت با این کمپانی رقابت کند. کمی بعد از آن آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش سرگرمی مایکروسافت پیشنهاد جدیدی درباره قرارداد مجموعه Call of Duty به پلی استیشن ارائه کرد و بالافاصله این مسئله را با رسانه‌ها مطرح کرد.

حال آقای جیم رایان رئیس پلی استیشن واکنش خود و برند به این پیشنهادی را علنی کرد:

من هیچگاه مسئله کاری که در خلوت و به صورت خصوصی صورت می‌گیرد را علنی نمی‌کنم اما، حال اسپسنر این مسئله را عمومی کرده، لازم می‌دانم موضع پلی استیشن را به صراحت اعلام کنم. پیشنهاد مایکروسافت تمدید سه ساله قرارداد مجموعه کال آو دیوتی، پس از اتمام قرارداد فعلی با اکتیویژن است که از بسیاری از جهات غیر قابل قبول و ناکافی است. پس از ۲۰ سال عرضه این مجموعه روی کنسول‌های پلی استیشن، پیشنهاد آن‌ها ابدا تاثیر منفی که خرید مایکروسافت روی گیمرهای ما می‌گذارد را لحاظ نکرده‌است. ما به دنبال آن هستیم تا مخاطبان ما بالاترین سطح کیفیت را از تجربه بازی‌های کال آو دیوتی داشته باشند و مایکروسافت به این اصول ما توجهی نداشته.

مشخص نیست مخالفت سونی با عقد قرارداد جدید چه تاثیری روی پروسه ثبت قرارداد خرید اکتیویژن خواهد داشت.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: