Prey: Typhon Hunter Ricard Bare بازی Prey Wolfenstein: Cyberpilot

اسپین آف‌های واقعیت مجازی دو بازی Prey و Wolfenstein کاملا متفاوت خواهند بود

توسط تمنا افلاکی در ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ , ۱۶:۱۰

دو پروژه‌ی واقعیت مجازی از بازی Prey و مجموعه‌ی wolfenstein در راه است که تجربه‌های متفاوتی را پیشنهاد می‌دهند. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

در سال‌های گذشته «بتسدا» واقعیت مجازی را امتحان کرده است و اسپین آف‌های VR از بازی‌های skyrim، Fallout4 و Doom را منتشر کرده است.حالا دو پروژه‌ی واقعیت مجازی دیگر  در راه است.

از این دو پروژه Prey: Typhon Hunter پروژه‌ی جالب‌تری به نظر می‌رسد. این پروژه در واقع یک اتاق فرار است که بازیکنان در دفتر مورگان در بازی Prey بازی را شروع می‌کنند. بازیکنان باید به دنبال سرنخ‌ها باشند و اشیا پراکنده در محیط اطراف را پیدا کنند تا یک پازل چند مرحله‌ای را حل کنند. بازیکنان در این دفتر مجازی بدون اینکه اطلاعات اولیه‌ای داشته باشند باید طراحی‌های روی تخته‌ها و اسناد و دستورالعمل‌های روی ماشین‌ها را بخوانند تا در حل پازل پیشرفت کنند.

به غیر از فرار از اتاق جهت‌های دیگری نیز وجود دارد که جزیی از بازی هستند. همانطور که بازیکنان خود را درگیر محیط اطراف می‌کنند تا تکه‌های پازل را کنار یکدیگر بچینند همه چیز به آرامی پیش می‌رود، که در واقع یک فرار واقعی را به تصویر می‌کشد.

Ricard Bare طراح اصلی در Arkane گفته است:

Prey: Typhon Hunter شامل سه اتاق برای فرار است که با VR قابل بازی هستند، برای حل کردن هر یک از این معماها حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان لازم است. همانطور که در اتاق‌ها هیچ چیز تصادفی وجود ندارد، بازیکنان نباید در حین حل کردن معما نگران حمله‌ی mimicها باشند. این بازی، فقط یک بازی حل پازل است.

علاوه بر این بازی Prey: Typhon Hunter شامل یک حالت چند نفره کاملا جداگانه است که در آن یک بازیکن به عنوان مورگان و ۵ بازیکن دیگر به عنوان mimic‌ها ( بیگانگانِ تغییر شکل دهنده) بازی می‌کنند. بازیکنی که نقش مورگان را بر عهده دارد باید قبل از اینکه زمانش به اتمام برسد هر ۵ mimic را پیدا کند، در حالی که mimic‌ها باید پنهانی به مورگان حمله کنند و تا پایان بازی زنده بمانند.طبق گفته‌ی Ricard Bare این حالت که hide-and-seek یا قایم‌باشک نامیده میشود از VR نیز پشتیبانی می‌کند.

Prey: Typhon Hunter اواخر این تابستان برای بازیکنانی که محتوای قابل دانلود تک نفره Mooncrash برای بازی Prey را خریداری کرده‌اند، عرضه خواهد شد.

اما بازی Wolfenstein: Cyberpilot کاملا اکشن است. در این بازی بازیکنان نقش هکری که کنترل سلاح جنگ نازی‌ها را در دست دارد و از سلاح بر خلاف آنها استفاده می‌کند، بازی می‌کنند.

در دموی این بازی بازیکنان می‌توانستند سوار بر یک سگ بسیار بزرگ ماشینی شوند و از نفس آتشینش استفاده کنند. هم چنین می‌توانستند به سمت نازی ها هجوم ببرند و آن ها را به سرعت به خاکستر تبدیل کنند یا به ماشین هایی که دشمنان به عنوان سنگر استفاده می‌کردند، لگد بزنند.

کشتن نازی ها در استایل Wolfenstein رضایت بخش است، اما در Cyberpilot تکراری و بدون فکر به نظر می‌رسد. دموی این بازی با مبارزه‌ای مقابل یک ماشین جنگی بسیار بزرگ نازی به پایان می‌رسد. در دمو اینگونه به نظر می‌رسد که این بازی برای کسانی ست که می‌خواهند در زمانی که کوتاه انفجارهای بزرگ و منفجر کردن را تجربه کنند پس امیدواریم که بازی بهتر از چیزی باشد که «بتسدا» نشان داد.

بازی Wolfenstein: Cyberpilot در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد.

هر دو بازی Wolfenstein: Cyberpilot و Prey: Typhon Hunter از هدست‌های VR برای پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی پشتیبانی می‌کنند.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: