شرکت Valve در حال ساخت سه بازی واقعیت مجازی

توسط حسین خداقلی در ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ , ۱۸:۱۸

«والو» ٬ شرکتی که برای ساخت بازی‌هایی چون Portal ٬ Team Fortress و «Half-Life» و شبکه‌ی Steam شناخته شده است٬ اعلام کرد که به تازگی در حال کار بر روی سه پروژه واقعیت مجازی است. در ادامه همراه دنیای بازی باشید.

«گیب نیول» ٬ بنیان‌گذار شرکت Valve ٬ اخبار منتشر شده توسط Eurogamer را تأیید کرده و اظهار می‌کند که شرکت در حال کار بر روی سه بازی واقعیت مجازی می‌باشد. هنگامی که از او درباره هدست رایگان واقعیت مجازی  HTC vibe به نام The Lab پرسیده شد، این‌گونه پاسخ داد:

هنگامی که می‌گویم ما در حال ساختن سه بازی واقعیت مجازی هستیم  در حقیقت منظورم این است که این بازی‌ها با کیفیت بسیار بالا و بی‌نقص ساخته می‌شوند، نه اینکه فقط به صورت آزمایشی عرضه شوند.

نیول حاضر به فاش اطلاعات بیشتری در مورد این بازی‌ها نشد؛ اما اشاره کرد که ساخت و تولید این سه بازی به صورت کامل توسط خود شرکت و منابع آن انجام می‌شود.

بنیان‌گذار شرکت Valve نیز افزود که پروژه واقعیت مجازی موفق نخواهد بود، اگر جزئیات و صحنه‌هایی که به صورت روز‌مره در زندگی ما وجود دارند را وارد فضای واقعیت مجازی کنیم. سپس او بیان می‌کند که شرکت Valve ساخت بازی‌های ۲ Half-Life و Team Fortress را به صورت واقعیت مجازی به‌دنبال گرفته است. قطعاً این مراحل، از مراحل توسعه‌دهنده این پروژه خواهند بود. او به‌ویژه عنوان می‌کند:

یکی از اولین کار‌هایی که انجام دادیم، ساخت بازی‌های Half-Life و Team Fortress به‌صورت واقعیت مجازی بود، که این‌کار برایمان به نوعی تازگی داشت. اینکار قطعاً مرحله‌ای از پیشرفت در کارمان بود؛ اما هیچ‌گونه دلیل قانع کننده‌ای درباره‌ی آن وجود نداشت، درست به مانند اینکه هیچ فردی صرفاً برای تماشای یک فیلم دستگاه واقعیت مجازی نمی‌خرد.

نیول در ادامه صحبت‌ها‌ی خود به عقاید خود درباره هدست‌های واقعیت مجازی ارزان و کم کیفیت واقعیت مجازی، آینده این نوع دستگاه و ایده‌های جدید شرکت Valve برای به‌کار گرفتن شیوه‌های جدید سبک بازی کردن می‌پردازد:

اگر شما دستگاه‌های واقعیت مجازی موجود در بازار را با ۸۰٪ تخفیف به‌فروش بگذارید، هنوز هم فروش آن زیاد نخواهد بود؛ به‌دلیل اینکه هنوز دلیل قانع کننده‌ای برای کاربران وجود ندارد که بخواهند ۲۰ ساعت از روز را صرف هدست واقعیت مجازی کنند. اول از همه شما باید چیزی را در اختیار داشته باشید که میلیون‌ها نفر درباره‌ی آن شگفت‌زده باشند، پس از آن نگران کاهش قیمت آن وسیله در بازار باشید. یک لطیفه قدیمی وجود دار که می‌گوید کاهش قیمت بی‌موقع سرچشمه تمام ضررها‌ی موجود در بازار است.

ما میخواهیم از این موقعیتی که در حال حاضر داریم، یعنی جایی که هدست واقعیت مجازی دارای کیفیت و وضوح کمتری است به موقعیتی بهتر، یعنی جایی که کیفیت و وضوح هدست بسیار بالا بوده و دارای قابلیت سریع تجدید و تقویت تصویر است، نقل مکان کنیم. در واقع شما شاهد این هستید که صنعت دنیای واقعیت مجازی با مشخصه‌های بسیار عالی خود حرکتی بسیار سریع‌تر فناوری‌های نمایش‌گری دیگر داشته است. این موضوع از نسل اول این نوع محصولات نمایان نخواهد بود؛ بلکه شما قادر به نمایان شدن آن در نسل‌های بعد به مانند سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی خواهید بود.

اگر شما در انجام کار خود با شکست مواجه نمی‌شوید پس نشانگر این است که به انداره کافی موقعیت کنونی را بررسی نمی‌کنید. ما به گونه‌ای خوش‌بین هستیم، مگر نه؟ ما فکر می‌کنیم که پروژه واقعیت مجازی راه درستی را پی می‌نماید و با سطح انتظارات ما سازگار است‌. ما نیز با این احتمال که ممکن است کل این پروژه با شکست روبرو شود مشکلی نداریم، به‌دلیل اینکه اگر شما کاری در راستای پیشرفت انجام ندهید، ممکن است با شکست روبرو شوید و در واقع شما در کل هیچگونه کار چشمگیری انجام نداده‌اید.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “شرکت Valve در حال ساخت سه بازی واقعیت مجازی”

  1. JAVADspgrap گفت:

    “واقعیت مجازی HTC vibe به نام The Lab پرسیده شد” htc vive اشتباه شده

    ۰ ۰