پیش‌نمایش Assassin’s Creed: Revelations

آواتار شروین روشن توسط شروین روشن در ۲۰ شهریور ۱۳۹۰ , ۱۹:۵۳

اساسا بعد از هر پیشرفتی، پسرفت وجود دارد.پیشرفت کاری است دشوار،ولی دشوارتر از آن بدون شک در اوج ماندن است.این توصیف امروزه و با پیشرفت چشمگیر بازیها از لحاظ فنی مشهود است.بازیهای زیادی پیشرفت کردند و به اوج رسیدند،ولی ناگهان در یک نسخه آن چنان زمین خوردند که تا سالها سازندگان جرات ساخت نسخه ی دیگری را از آن نداشتند.نمونه ی آن هم بازی به یاد ماندنی “دوک نوکام” بود که در آخرین نسخه نه تنها ما را با خود به سالهای دور نبرد،بلکه آن خاطرات خوش گذشته را هم جارو کرد و رفت.

اگر بخواهیم در چند سال گذشته یک بازی زیبا و مهیج با داستانی درگیر کننده مثال بزنیم،بدون شک “آیین قاتل” در ذهن ها نمایان می شود.شخصیت های محبوب و داستان زیبا و هیجان انگیز و گرافیک چشم نواز،تنها بخشی از زیبایی های این بازی هستند، وهمگی دست به دست هم دادند تا پوبیسافت باز هم در صنعت بازی های رایانه ای خوش بدرخشد.حال صفحه ای دیگر از زندگی اتزیو را ورق خواهیم زد به نام “مکاشفات”.

و اینک کهن سالی…

دو نسخه از بازی به جوانی اختصاص داشت به نام اتزیو.پسرکی که شاید فکرش را هم نمی کرد روزی به حال کنونی دست یابد.بعد از مرگ پدرش و رویداد های نسخه دوم،لباسی پویشد و کلاهی به سر کرد،که شاید آن موقع نمی دانست با این کار به چه دنیای عظیمی پا گزاشته است.حالا او تنها اتزیو نیست،بلکه یک اساسین است.

اتزیو به رابطه ی خاص خودش با جدش،الطیر ابن الاحد پی برده است،حالا او می خواهد به شهری قدم بگزارد که روزگاری الطیر روی آن پا می نهاد.به قسطنطنیه…

قسطنطنیه ، شهری مهم

در ابتدا نخستین امپراتور روم شرقی،”کنستانتین” یکم این شهر را بنا نهاد.او از نخستین افرادی بود که دین و حکومت را یکی خواند و کلیسا را با حکومت یکی کرد.قبل از تصرف این شهر که دهکده ای بیش نبود و “بیزانتیوم” نام داشت،کنستانتین در حال مبارزه با دشمنان بود و بعد از پیروزی در این جنگ ها او در سال ۳۳۰ میلادی،این دهکده را به عنوان پایتخت انتخاب کرد و آنرا گسترش داد.بعد از این انتخاب ساختمان های زیادی در شهر ساخته شد و شهر روز به روز پیرفت می کرد.

این شهر تا سال ۱۴۵۳ پایتخت ماند،ولی در ابن سال مورد حمله ی سربازان حکومت عثمانی به فرماندهی سلطان محمد فاتح قرار گرفت و امپراتوری شکست سختی خورد،و عمرش بعد از هزاران سال حکومت و لشگر کشی به پایان رسید.بعد از تصرف شهر به وسیله ی حکومت عثمانی به دلیل مسلمان بودن آن نام شهر به اسلامبول تغییر کرد.
این شهر اکنون از شهرهای مطرح کشور ترکیه است،و البته مکانی که در نسخه ی جدید بازی بازسازی شده است.
ولی زمانی که در بازی شاهد این شهر هستیم،اوضاع اندکی متفاوت است،به دلیل حکومت اقوام مختلف با ادیان و تفکر متفاوت این شهر کانون تضاد فرهنگی است.از دیگر نکات این شهر(البته در بازه ی زمانی بازی) پر جمعییت بودن پس در نتیجه حساس تر شدن این تضاد است.در بازی شهر به چهار قسمت تقسیم شده به آن خواهیم پرداخت.

اتزیو در اولین گام به مکانی قدم می گزارد که از چشم اساسین ها بسیار مقدس است،به شهری تاریخی که امروزه در سوریه قرار دارد،به شهری که به قلعه ی عظیمش معروف است،به “مصیاف”.

مصیاف:
اطلاعات آنچنانی در دست نیست.
ولی مکانی مهم در این شهر وجود دارد.قلعه ی مصیاف.
این قلعه متعلق به حشاشین بود،البته در نسخه ی اول بازی و زمان حکومت المعلم(رشید الدین سینان).بعد از تصرف این مکان توسط تمپلارها روستاها ویران گشتند و قلعه هم قدرت خود را از دست داد و به دست تمپلارها افتاد.ولی قلعه هم چون یک پیر سالخورده و قدرتمند همچنان پا بر جا و مستحکم است.البته این شهرستان اکنون در کشور سوریه امروزی است،و همچنین یکی از جاذبه های گردشکری این کشور. حال اتزیو چرا به این شهر آمده است.آن را هم بررسی می کنیم…

اتزیو از زبان یکی از تپملارها شنید که شی مهمی وجود دارد که در صورت دستیابی تمپلارها به آن اساسین ها به طور کامل نابود خواهند شد.اما خود این شی در مکانی مخوف قرار دارد و کلید آن پنج شی است که در جهان پراکنده هستند و برای رسیدن به شی اصلی دستیابی به این پنج کلید الزامی است.به همین دلیل اتزیو به قسطنطنیه پا می گزارد.ولی اتزیو باید خیلی سریع به این اشیائ دست یابد.زیرا هر لحظه ممکن است تمپلارها از او جلو بیفتند و شی اصلی را زودتر به دست بیاورند.پس شاهد سرعت عمل و روند سرعتی بیشتری در بازی خواهیم بود.

ولی این تمام بازی نیست.بلکه دو بعد دیگر هم در بازی وجود دارد:

بعد همیشگی بازی روایت داستان دزموند مایلز است.جوانی که در نسخه ی اول به دست تمپلارها افتاده بود و به کمک دختری به اسم لوسی توانست فرار کند.ولی در در نسخه ی قبلی به طور ناگهانی با لمس کردن سیب hidden blade را به شکم لوسی فرو می کند،وبهشت توسط دزموند،او کنترل خود را از دست می دهد وخودش هم به کما می رود.

طبق گفته ها دزموند بعد از بیرون آمدن از کما تمام حافظه ی خود را از دست داده و حالا برای به دست آوردن این حافظه باید به اتاقی مانند “اتاق سفید” در قسمت های قبل برود،با این تفاوت که این اتاق “اتاق سیاه” نام دارد!

با ورود به این اتاق قبل از ورود به White room دزموند این فرصت را دارد تا فضای وسیعی از حافظه یخود را باز یابد،که این را مدیون اساسینهایی خواهد بود که این فضای ریکاوری را برای او فراهم کردند.

Amancio که مدیر تولید بازی است در این رابطه گفته است:بعد از نسخه هاغی قبلی در نهایت شاهد فرصتی
خواهید بود تا با پیشینه ی دزموند آشنا شوید.
برگردیم به زمان گذشته…جایی که روایت بازی به نحوی دیگر صورت میگیرد،به وسیله ی کاراکتر محبوب بازی،الطیر…
بعد از دو نسخه بار دیگر فرصتی فراهم شد تا بتوانیم کنترل این کاراکتر را به دست بگیریم.
البته این اتفاق توسط آنیموس انجام نمی شود بلکه توسط اتزیو روی می دهد..

اتزیو به وسیله ی اشیایی به نام seal در زمانی که پاسخ یک معما برایش نامفهموم است می تواند به طور مستقیم وارد خاطرات الطیر شود.البته هنوز هیچ اطلاعی از چگونگی استفاده و شمایل این دستگاه که آیا یک آنیموس مانند آنیموس دزموند است یا خیر به بیرون درز نکرده است.ولی در تریلری شاهد ورود به خاطرات الطیر و به دست گرفتن کنترل او بودیم.

البته در صحبت سازندگان بازی این نکته ذکر شد که اتزیو در حال زندگی در خاطرات الطیر است.پس می توان نتیجه گرفت که دزموند در حال زندگی در خاطرات اتزیویی است که او هم در خاطرات الطیر زندگی می کند!که البته داستان با اطلاعات اندکی که به بیرون درز شده به شدت گره خورده است.

باز گردیم به صحنه ی اصلی بازی یعنی زندگی اتریو.همانند گذشته او در داستان تنها نیست،بلکه با شخصیتهای جدیدی روبرو می شود که هر چند اطلاعات زیادی از آنها در دسترس نیست ولی ذکر آن ضروری است.

Yusef tazim: از اولین افرادی که اتزیو با او آشنا می شود “یوسف” است.او در اصل یک مامور است و رساندن اطلاعات به اتزیو از کارهای اوست.البته او رابطی است بین دو شخصی که اتزیو برای دریافت اطلاعات در مورد شئ مهم بازی به آنها نیاز دارد.

Manuel palaelgos: ولی عهد یکی از پادشاهان روم شرقی که تا زمان برخورد با اتزیو پادشاه نشده است و طعم پادشاهی را نچشیده است.به همین دلیل تشنه ی قدرت است.از دیگر مسائلی که برای اتزیو مشخص نیست این است که تمپلار است یا مدافع آرمان ها و اهداف روم شرقی؟ولی شخصی مثل مانوئل برای او اهمییت ویژه ای دارد،زیرا او اطلاعات زیادی از تمپلارها دارد.ولی خطر لو دادن اتزیو باعث شده تا زیاد با او در ارتباط نباشد.

Sofia sorto: این زن با توجه به گفته ی سازندگان باعث تغییر افکار قدیمی و تشکیل افکار جدید در ذهن خواهد شد. او احتمالا دانا و عالم این نسخه است و کتاب می فروشد.احتمالا بین او و اتزیو رابطه ی احساسی بر قرار خواهد شد.اتزیو سوفیا را زنی می داند که تا به حال مانند او را مشاهده نکرده بود.

پرواز در آسمان قسطنطنیه

نکته ای که طرفداران در موردش نگران بودند کسل کننده شدن گیم پلی بعد از سه نسخه ی متوالی و همان مکانیزم در این بازی بود.ولی سازندگان با هوشیاری مکانیزم هایی به بازی اضافه کردند که مبادا گیم پلی نکراری شود.به این موارد می پردازیم:

Hookblade

شاید تنها موردی که با دیدن عکسها دیده باشید اضاقه شدن یک چنگگ به خنجر اتزیو است.ولی داستان چیز دیگری است.این وسیله نه تنها سرعت اتزیو در بالا رفتن از ساختمان را تا ۳۰% افزایش می دهد،بلکه او را می تواند به وسیله ی طنابهای کشیده شده در شهر به راحتی تله پورت کند.
هنچنین اضافه شدن کمبوهای جدید با این وسیله باعث هرچه بیشتر شدن هیجان در گیم پلی است.

از دیگر موارد مربوط به شهر این است که قسطنطنیه در بازی به چهار قسمت متفاوت با چهار فرهنگ متفاوت تشکیل شده است:

Imperial

بخش اشرافی نشین شهر،یا به طور کلی با کلاس نشین شهر این منطقه است!!
مقامات سیاسی و درباری و کاخ های مجلل و محل دیدار مقامات با سران مختلف شهر یا کشورهای دیگر این منطقه است.

Beyazid

بخش تاجرنشین شهر اینجاست.محل زندگی و کار تاجران و بازرگانان و به اصطلاح مرکز خرید شهر این مکان است.این مکان از نظر سیاسی اهمییت ویژه ای برای دربار و حکومت دارد چون در صورت فشار آمدن به این قوم باعث می شود کار را تعطیل کنند و باعث نا آرامی در شهر شوند.اصولا محل ایجاد فتنه در شهر ان مکان است.لذا در رفاه بودن این قشر برای حکومت حائز اهمییت است.

دو منطقه ی دیگر شهر به ترتیب:

Constantin

این بخش پایین شهر است و مردم فقیر در آن زندگی می کنند.خانه ها معمولا کوتاه و کوچک هستند و به راحتی قابل تخریب است.

Galata

اوج تضاد فرهنگی،دینی و اجتماعی در ابن منطقه قرار دارد.زیرا مردم مختلف با باورهای متفاوت و از کشورهای متنفاوت در این مکان زندگی می کنند.احتمالا این منطقه نسبت به سایر مناطق در بازی بیشتر مورد توجه قرار میگیرد.

البته به غیر از قسطنطنیه و مصیاف شهری دیگر هم در بازی وجود دارد که محل استقرار تشکیلات مخوف و اطلاعاتی تمپلارهاست.در این مکان مناطق مخفی و صعب العبور زیادی وجود دارد و سربازان زیادی از آن نگهبانی می کنند.این منطقه معمولا محلی بود که تمپلارها از آن به سمت مصیاف لشگرکشی می کردند.
نام این منطقه “کاپادوکیا”است.

و اما به گیم پلی برسیم…از دیگر نکاتی که سازندگان روی آن مانور می دادند بمب ها بودند بمبها در این نسخه بسیار متفاوت هستند.از دودزا گرفته تا بمبهای قدرتمند تخریب کننده.به همین دلیل تنوع در گیم پلی بسیار بیشتر از نسخه های قبلی است.حال تصور کنید این بمبها با هم ترکیب شوند و بمبهای متفاوت تری درست کنند.در این حالت تعداد بمبها مرز ۳۰۰ را هم میشکنند!

این ابزار همه و همه دست به دست هم دادند تا بتوانیم گیم پلی متفاوت تری را شاهد باشیم.این تنوع تا کنترل بازی هم پیش می رود.به طوری که دکمه ی “دایره” برای استفاده از “هوک بلید” است و دکمه ی “مثلث” هم برای استفاده از سلاح ها و انتخاب بین سلاح هاست.بله…اشتباه نکردید.زیرا دیگر قابلیتی به نام “دید عقابی” در بازی وجود ندارد.

Eagle sense

نسخه ی جدید “دید عقابی” قابل کنترل نیست.
ولی میتوان آن را “حس ششم” نامید.اگر روی یک نفر سوییچ کنید.این قابلییت باعث تند شدن ضربان قلب اتزیو خواهد شد.و در مواردی باعث تشخیص مسیر حرکت قرد مورد نظر می شود.پس به راحتی جای دید عقابی نسخه های پیشین را پر خواهد کرد.

البته مورد دیگری هم برای اولین بار در سری اجرا میشود که نظیر آن را در “رستگاری سرخپوست مرده” دیده بودیم.ماموریت های ناگهانی یا همان اتفاقی.به طوری که یک اتفاق مانند دزدی به طور کاملا ناگهانی نزدیک اتزیو روی میدهد و این انتخاب شماست که دزد را بگیرید یا به راحتی بگذرید.این کار باعث میشود دیگر یک انیمیشن یکسان را از کسی که از صبح تا شب یک جا می ایستد و با یک انیمیشن منتظر این است که شما بروید و ماموریتش را انجام دهید نبینید.

قسطنطنیه،شهر زیبایی ها و زشتی ها
گرافیک سری “آیین قاتل” همیشه از نکات مثبت بازی محسوب میشد.البته برخی ایرادات در نسخه ی دوم بود.مانند پریدن ناگهانی چند مطرب خیابانی جلوی شما که همگی آنها یک انیمیشن داشتند و چهره ی شان هم یکسان بود.این موضوع برای همچین بازی که ادعای شبیه سازی دارد اندکی بد بود که خوشبختانه در “برادری” نه تنها این مشکل بر طرف شد.بلکه شاهد چهره های بسیار زیباتر و بهتر و انیمیشن های واضح تر با نور پردازی پویاتری بودیم.حرکات اسبها شاید به “سرخ پوست مرده” نمی رسید ولی از بهترین ها بود.یه شخصه خودم هنگامی که در “برادری” چهره ی عموی اتزوی را دیدم پیشرفت گرافیک در چهره ی افراد را به وضوح یافتم.حالا همه ی آن پیشرفت ها را با پیشرفتهای نسخه ی جدید جمع کنید تا زیباترین گرافیک سری را ببینید.

به زیبایی مسجد سلیمانیه

بدون شک بهترین چهره پردازی در بازیها را در “نوآر لوس آنجلس” به یمن وجود”موشن اسکن” دیدیم.
حالا سازندگان بازی بر این باورند که با تکنولوژی جدید خود امکانات زیادی برای خلق چهرهو بافت های صورت و همچنین پویا بودن آن در اختیار دارند.

Mocam

این فناوری باعث خلق انیمیشن های پویاتر با بافتهای زیبا تر و همچنینشبیه سازی بیشتر حرکتهای بدن در بازی است.البته هنوز اعلام نشده است که این فناوری جایگزین “موشن کپچر” خواهد بود یا نه ولی اینطور که معلوم است کار را برای سازندگان بهتر و راحت تر می کند.البته در تریلرهای بازی کاملا مشهود است که نوع بافت ها و جزئیات آن با نسخه های قبل تفاوت دارد و بهتر شده است.

احتمالا از چگونگی کارکرد “موشن اسکن” در “نوآر لوس آنجلس” آگاه هستید.در آن بازی بازیگر در یک اتاق سفید رنگ رنگ می نشست و ۲۰ الی۲۶ دوربین از او فیلم می گرفتند و چهره ی او را با چهره ی شخصیت بازی مطابقت می دادند و بافت ها را جایگزین می کردند.
در “مکاشفات”خبری از این دوربین ها نیست بلکه با نسب یک سنسور لیزر بر روی پیشانی بازیگر تمام حرکات او رامی توان به راحتی و با جزئیات فراوان وارد بازی کرد.ولی تا حالا چهره ها هنوز به پای”نوآر لس آنجلس”
نرسیدند ولی احتمالا تا انتشار بازی به جزئیات آنها افزوده خواهد شد.

از دیگر مزیت های “موکام” این است که با ساده بودن نسبت به”موشن اسکن” میتواند چهره ی NPC هایزیادی را در بازی خلق کند تا هم بازی تکراری نشود و هم مردم تکراری به بازی لطمه نزنند.

همچنین قابلییت دستکاری و ترکیب به طور استاندارد در خود فنآوری وجود دارد.به احتمال زیاد این فناوری در پروژه های بعدی بازی و یوبیسافت قرار خواهد داشت.

البته سوالی مطرح است.الطیر در شماره ی اول چهره ای کاملا پوشیده و مرموز داشت.و در پوسترهای بازی هم چهره اش زیر کلاهش پنهان بود.این نکته حتی در پوستر نسخه ی جدید سری هم مشهود است.ولی در بازی چهره ی این کاراکتر را به وضوح می بینیم.اگر سازندگان می خواستند پرده از چهره ی الطیر بردارند پس چرا در پوسترها این کار را نکردند؟از خصوصیات این کاراکتر چهره ی مرموز و پنهان او بود که در این نسخه خبری از آن نیست.و این موضوع هواداران را آشفته کرده است.
از دیگر نکات همیشگی بازی ساخت و برگرداندن چهره ی واقعی شهرها در بازی است،که این دفعه قرعه به نام “قسطنطنیه” افتاده است.سازندگان با استفاده از عکسها و نقشه های قدیمی و جدید سعی بر شبیه سازی هر چه بهتر این شهر در بازی را دارند که با توجه به ۲ بازه ی زمانی متفاوت(الطیر و اتزیو) باید با ۲ آب و هوا و پوشش گیاهی متفاوت شبیه سازی کنند که نسبت به بازی گذشته دشوارتر است.البته احتملا بازی در فصول مختلف سال دنبال می شود.چون در تریلری بازی در آفتاب تابستان دنبال میشد و در تریلر دیگر در برف زمستان.

پایانی برای قاتل سالخورده

این نسخه پایانی برای “اتزیو آدیتوره دافیرنزه” شخصیت محبوب سری بازیهای “آیین قاتل” خواهد بود.صبر برای این بازی دشوار است.ولی خیلی زود خواهیم فهمید سرنوشت اتزو و جدش الطیر و یکی از نوادگان آنها دزموند را…

مصطفی پاکدل

دیدگاه
۵۸ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

58 Replies to “پیش‌نمایش Assassin’s Creed: Revelations”

 1. آواتار farah farah گفت:

  سلام.من Assassin’s Creed Revelation بازی میکنم.در حال حاضر :D مرحله ای گیر کردم که Ezio تو هوا میخواد Ahmed رو بکشه :| بهم دستورالعمل میده اما هررررررر کارییییی میکنممممم نمیشششه :((
  کمکم کنین خیلی وقته این مرحله گیر کردم :( (با کامپیوتر بازی میکنم)

  ۰ ۰
 2. آواتار پارسا پارسا گفت:

  ظلمه در حق این بازی که اینطوری سرو تهشو بخوان هم بیارن :11:

  ۰ ۰
 3. آواتار deniro deniro گفت:

  ممنون مصطفی جان قلم خوبی داری مثل نویسنده های حرفه ای مینویسی البته اگر نگارش خودت باشه در هر صورت من لذت بردم اساسینز کم کم داره به سمت تکراری شدن میره امیدوارم سورپرایزهای جدیدی از بازی ببینیم مثل کال که تکراری داره میشه امیدوارم تو اساسینز۳ شاهد تغییراتی اساسی باشیم هرچند که اساسینز همیشه بازی در حد خوب بوده و حرف برا گفتن داره.دنیرو از pc$

  ۰ ۰
 4. آواتار mostafa133 mostafa133 گفت:

  خیلی خوب بود آقا مصطفی.مثل اینکه با یه شاهکار دیگه از یوبیسافت رو به روییم.بازی کردن با امکانات جدید چه حالی میده البته اگه این کامپیوتر ذغالی من بتونه اجراش کنه. :mrgreen:

  ۰ ۰
 5. آواتار sinan sinan گفت:

  ممنون.کامل بود.

  ۰ ۰
 6. آواتار navid A navid A گفت:

  پس با این اوصاف منتظر یک ابربازی هستیم

  ۰ ۰
 7. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

  فقط لطفا دفعه بعد بعد از نوشتن مقاله یه بازنگری بکنید که اینهمه غلط املایی نداشته باشین :wink:

  ۰ ۰
 8. آواتار Cap.Jack Cap.Jack گفت:

  بازم مثل همیشه بازیش عالی میشه :wink:
  من یه مرجع میخوام که داستان بازی رو کامل گفته باشن.اگه معرفی کنین ممنون میشم :)

  ۰ ۰
 9. آواتار ASASSINS ASASSINS گفت:

  عکس ۴می خیلی تمیز کشتش :twisted: :twisted: :wink:

  ۰ ۰
 10. آواتار xneon 360 xneon 360 گفت:

  آقای پاکدل خیلی ممنون از مطلب خوبتون.اساسینس کرید همیشه یکی از بازهای فوق محبوب من بوده تو این چن سال اخیر و واقعا شخصیت الطیر رو دوست دارم چون با اون بود که این دنیای اساسینس ها رو شناختم وخیلی هم طراحی لباسش جالب بود.ساده ومفهومی.
  ________________________
  انجمن حقوق بگیران مایکروسافت

  ۰ ۰
 11. آواتار The shadow The shadow گفت:

  بهترین نسخه های بازی به نظر من شماره اول و همین revelations هستند.

  ۰ ۰
 12. آواتار MAXIMUM MAXIMUM گفت:

  ممنون از زحمتی که کشیدید آقای پاکدل ، بسیار عالی ، حیف که این ubisoft نامرد نسخه Pc رو انقدر دیر میده که بازی لو میره با اینکه ps3 هم دارم ولی اولاً معلوم نیست بشه این بازی روتو ps3 بازی کرد چون resistance 3 رو هم نتونستن هک کنن بعدم نسخه pc یه چیز دیگست. :cry:

  ۰ ۰
 13. آواتار sh.z sh.z گفت:

  این بازی همیشه جزو قشنگترین ها و پر فروشترین بازی ها بوده و هر کس بازی خور حرفه ای باشه امکان نداره با این سری بازی آشنا نباشه.اگر از نسخه اول این بازی تا آخرین نسخه منتشر شده ی اون یعنی انجمن برادری رو بازی کرده باشید متوجه می شید که چه پیشرفت های در بازی رخ داده
  و هر نسخه از نسخه ی قبل جذاب تر و زیبا تر شده.امید وارم AC:Revelations هم از این قاعده پیروی کنه و ما شاهد یک سوپر بازی باشیم.

  ۰ ۰
 14. آواتار panormic panormic گفت:

  دوستان توصیه می کنم برای اشنایی بیشتر با این فرقه کتاب خداوند الموت رو مطالعه کنن این کتاب در مورد حسن صباح سردسته اساسین ها یا به قول خودشون خداوند فرقه باطنی و قلعه ها نحوه اموزش و …این فرقه است

  ۰ ۰
 15. آواتار Nobody Nobody گفت:

  امیدوارم تواین نسخه فکری به حال screen tearing کرده باشن چون توبرادری خیلی تو ذوق میزد

  ۰ ۰
 16. آواتار assassino assassino گفت:

  با سلام من تازه وارد هستم و خیلی از سایتتون خوشم اومده و طرفدار پرو پا قرص اساسین هستم ایشالله بیاد که بترکونه

  ۰ ۰
  1. داداش من یه رفیق داشتم اونم مث تو عشق اساسین بود بعد. از کلمه ی اساسینو استفاده میکردبگو تو همونی لطفا از طریق پیغام خصوصی اسم واقعی تو برام بفرست.

   ۰ ۰
  2. آواتار assassino assassino گفت:

   نه عزیز شرمنده من اونی نیستم که شما دنبال اون هستید من تازه اومدم و ثبت نام کردم شرمنه ها

   ۰ ۰
 17. یه روز رفتم دم بازی فروشی پک اساسین رو دیدم دیدم قیافه و استیلش خوبه خریدمش ساعت۸:۳۰نصب شد و تا ساعت۲:۰۰بامداداونو بازی کردم واز اون موقع تا حالا باحاش زندگی کردم.وتا مرز جنون منتظر revelationهستم.
  —————————————————-
  خاطرات یک اساسین باز

  ۰ ۰
 18. آواتار snatch snatch گفت:

  آیین قاتل معادل چه بازییه؟ :?: :idea:

  ۰ ۰
  1. آواتار princeofpersia princeofpersia گفت:

   منظور همون Assassin’s Creed خودمون هست.برخلاف اون دوستمون که گفت اتزیو بهتره اشتباه میکنید.الطئیر خیلی از اون بهتره اتزیو فوقش ۳/۴ الطئیر باشه توانایی هاش!من اتزیو انجمن برادری رو دوست دارم عاقل تر شده حرکاتش و تواناییهاش هم بیشتر شده :lol: بچه ها یه نظری دادم در سطح پریمیر لیگ انگلیس تو خبر تریلر جدید بتلفیلد۳(برج میلاد)اگه دیبازی سانسورش نکنه برین بخونین نظر بدین.یه ایده دادم برای یه بازی اکشن اول شخص خفن :lol: :lol: :lol:

   ۰ ۰
 19. آواتار Makarov Makarov گفت:

  گیم پلی این بازی واقعا یه مشکل اساسیه. امیدوارم فکری به حالش کرده باشن. چون به شدت خسته کننده ست.
  ———————
  CoD Team

  ۰ ۰
 20. آواتار vito scaleta vito scaleta گفت:

  من برادرهود رو تمام کردم اما بخشی که با پرنده ها! پرواز میکنه توش نبود.
  کار خاصی باید میکردم؟

  ۰ ۰
  1. آواتار Leon S.K Leon S.K گفت:

   باید ماموریت های لءوناردو داوینچی رو انجام بدی.

   ۰ ۰
 21. آواتار Kral Kral گفت:

  از BH به بعد عاشق این بازی شدم و رفتم نسخه های قبلیم بازی کردم!! :mrgreen: :lol:

  ————————————————–
  Pc$و انجمن حقوق بگیران مایکروسافت
  Brothers to The End
  Just 9 days

  ۰ ۰
 22. آواتار MEDAL OF HONOR MEDAL OF HONOR گفت:

  سایت دیگه واسم جذابیتی نداری نمی دونم شاید افسرده شدم :(

  ۰ ۰
 23. جونم اساسین.میترکونه :lol:
  من هیچوقت داستان یه بازیو کامل نفهمیدم.ولی از این بازی انقد مقاله تو اینترنت هست که همشو حفظم
  مرسی مصطفی

  ۰ ۰
 24. آواتار Ezio Ezio گفت:

  پیشنمایش خیلی جذاب و گیرایی بود طبیعتا این نسخه باید با نسخه های قبلی تفاوت زیادی داشته باشه که همینطور هم هست واقعا این بازی جای تحسین داره با Assassin’s Creed زندگی کردم عاشقه اتزیوام خیلی ناراحتم که تو این سری دیگر شاهد او نخواهیم بود
  با تشکر از مصطفی پاکدل :wink:
  ____________________________________
  Gears of War 3 تاریخ عرضه ۹ روز دیگه (XBOX 360)

  ۰ ۰
 25. آواتار MacTavish MacTavish گفت:

  من نمیدونم این الطیر کیه که اینقدر دوسش دارید… :-x
  اتزیو بهتره… هیچوقت آهنگ های رنسانسی با فدم زدن در فلورانس درac2 از یادم نمیره….محشر بود
  ______________
  COD Team

  ۰ ۰
  1. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   اره اتزیو اسطورهی زندگیمه

   ۰ ۰
  2. آواتار RANDYORTON RANDYORTON گفت:

   راستی این اتزیوکی میخواد دست از د…. بازی ور داره اگه تو این شماره ازدواج نکرد خیلی ناراحت میشم ناسلماتی للان ۴۵ سالش هست

   ۰ ۰
  3. آواتار god of hero god of hero گفت:

   براش نحصه هروقت خواست با کسی باشه یکی ز اعضای خانواده اش مرد لابد این دفعه خواهر مادرش میمیرن :cry: :cry:

   ۰ ۰
  4. آواتار mostafa133 mostafa133 گفت:

   اون باید ازدواج کنه تو چرا حرص میخوری :mrgreen:

   ۰ ۰
  5. این اتزیو منو کشت تو این دو تا شماره که بازی کردم با سه تا زن سر و کار داشت.که گفتم الان با هرکدومشون ازدواج میکنه ولی خداییش تو شماره ی۲اون دختر دزده خیلی بش میومد.

   ۰ ۰
 26. آواتار altair696 altair696 گفت:

  در ضمنAlexander of macedonia

  اشتباه می کنید،ایشان اولین کسی بود که دین مسیحیت یا بهتر بگم دین را با حکومت تلفیق کرد
  در مواردی که مثال زدید پادشاه ها از دین سوء استفاده کردند و می خواستند با استفاده از دین حکومت را محکم نگه دارند.ولی ایشان به واقع به مسیحیت ایمان داشت.بر خلاف اطرافیانش.

  مصطفی پاکدل

  ۰ ۰
 27. خیلی ببخشید کجاش عالی بود؟همش غلط غلوط بود

  ۰ ۰
 28. آواتار Sirius Sirius گفت:

  اساسین کرید همیشه جز بازی های خوش ساخت و خوب بوده اما در بعضی موارد گیم پلی کوتاهی شده بود طوری که من خودم به شخص لحظه ای از این بازی خیلی خوشم میومد ولی لحظه ای بعد ازش متنفر میشدم! امیدوارم در این نسخه همه چیز خوب ساخته شده باشه و همینطور در نسخه بعدی زمان بازی رو تغییر بدن

  ۰ ۰
 29. اگر بخوان برن به گذشته خوبه برن به دوران ملکشاه و پسر صباح و اگر می خوان جلو برن یا برن به دوران انقلاب فرانسه یا دوران انقلاب روسیه
  __________________________________________
  یک معبدی

  ۰ ۰
  1. آواتار MacTavish MacTavish گفت:

   زیاد جلو نرن بهتره

   ۰ ۰
  2. آواتار mohammad.m mohammad.m گفت:

   انقلاب خدمونم بد نیست :wink: ولی از شوخی گذشته اگه ما یه بازی تو این مایع ها درباره انقلاب خودمون بسازیم بعد نیست البته نه با این گرافیک های بازی های ایرانی وداستان های ابکی :?:

   ۰ ۰
 30. آواتار Alcatraz Alcatraz گفت:

  جالبه.اما به شخصه خیلی از فرقه اساسین خوشم نمیاد و نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم

  ۰ ۰
  1. آواتار MacTavish MacTavish گفت:

   با انجمن ما که ارتباط برقرار کردی..چرا زیر نظرت نمی نویسی؟؟؟
   ____________
   COD Team

   ۰ ۰
  2. آواتار Alcatraz Alcatraz گفت:

   اره :lol: :lol: :lol:
   COD Team

   ۰ ۰
 31. آواتار Woods Woods گفت:

  واقعا مصطفی جان دستت درد نکنه عالی بود

  ۰ ۰
 32. و اینکه سیب hidden bladeچیه؟از شما بعیده ایدن بلید همان تیغ کوچک زیر دست اساسین هاست و آن سیب هم نامش apple of eden یا همان سیب عدن است و امید وارم داستان سیب عدن را از معلم ابتداییتان شنیده باشید و اگر نه پیشنهاد میکنم کتاب پیدایش را مطالعه کنید
  ___________________________________________________________-
  یک معبدی

  ۰ ۰
 33. آواتار MacTavish MacTavish گفت:

  کاش بعد از این شماره برن به انگلیس قرون وسطا و دوران ساکسون ها یا برن اسکاتلند یا دوران جنگ داخلی آمریکا
  ________-
  COD Team

  ۰ ۰
  1. آواتار rising rising گفت:

   خدا رو چه دیدی شاید شماره ی بعدی تو ایران باشه
   ممنون آقای پاکدل

   ۰ ۰
  2. آواتار mohammad.m mohammad.m گفت:

   بابا بیخیال :-|

   ۰ ۰
  3. آواتار بهزاد بهزاد گفت:

   شایعه شده اساسینز کرید ۳ تو جنگ جهانی دوم اتفاق می افته.
   —————–
   COD team+pes killers

   ۰ ۰
  4. آواتار kave kave گفت:

   good اومدی اما تمیز

   ۰ ۰
  5. آواتار Makarov Makarov گفت:

   کاش برن آمریکای دهه سی و چهل! فکرشو بکن، یه اساسین باشی بین این همه گنگستر گردن کلفت!
   —————–
   CoD Team

   ۰ ۰
 34. ببخشید اما کنستانتین تنها دین مسیحیت را رسمی خواند و بعد ها تئدوس مسیحیت را دین رسمی روم کرد و مذاهب دیگر را خارج کرد بعدتر حکومت کلیسا ایجاد شد و ایتالیا به ایالات پاپی مبدل شد البته خیلی بعد تر هم ما یعنی اجداد من معبد سلیمان را در جنگ صلیبی اول یافتند و به معبدیان مبدل شدند
  ____________________________________________________________
  یک معبدی

  ۰ ۰
  1. آواتار altair696 altair696 گفت:

   سلام دوست عزیز
   اشتباه چیزی که شما فکر می کنید نیست.
   اشتباه این است که من باید یک ویرگول می گذاشتم که متاسفانه یادم رفت.
   در اصل این بود:
   ولی در در نسخه ی قبلی به طور ناگهانی با لمس کردن سیب ،hidden blade را به شکم لوسی فرو می کند.

   ولی خودمانیم خودش میگهblade .تو انتظار داری سیب باشه!!!ایراد بنی اسرائیلی نگیر دیگه!!!!

   ۰ ۱
 35. با سلام به تمامی دوستان بلاخره بعد از مدتی برگشتم.در مورئ مطلب باید بگم خوب بود ولی خیلی زیاد بود.

  ۰ ۰
 36. آواتار reza-360 reza-360 گفت:

  ممنون از آقا مصطفی! مطلب خوبی بود
  ____________________________
  COD Team + PES Killers

  ۰ ۰
  1. آواتار reza-360 reza-360 گفت:

   معذرت میخوام که حرف بی ربط میزنم :oops:
   من به تازگیم پیام خصوصیم خراب شده و با آقای شروین روشن هم یه کاری داشتم!
   شروین جان اگه دیدی به این ایمیل یه ایمیل بفرست که من آدرس ایمیلتو داشته باشن کارمو از طریق اون بگم
   zaeri.rezaam@gmial.com
   _________________________________
   COD Team + PES Killers

   ۰ ۰
  2. آواتار mohammad.m mohammad.m گفت:

   برا منم شده کسی میدونه چخبره برا من نزدیک به یه ماه که مشکل داره :cry:

   ۰ ۰
  3. آواتار ILOD ILOD گفت:

   واقعا عالی بود دستت درد نکنه.
   حقوق بگیران مایکروسافت

   ۰ ۰