احساس کشف اهرام مصر وسط جنگل‌های آمازون | ۱۵ کشف‌شدنی عجیب و غریب در تاریخ بازی‌ها

توسط ماهان تیرداد در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۰

راز همواره با زندگی انسان آمیخته بوده است، ما همیشه با رمز و راز شگفت‌ زده می‌شویم، با آن زندگی می‌کنیم و در سدد کشف آن بر می‌آییم؛ حتی اگر سر رشته‌ی کافی به دست ما ندهد. با ۱۵ کشف‌شدنی عجیب و غریب در تاریخ بازی‌ها همراه دنیای بازی باشید.

بازی‌های رایانه‌ای به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی بشر تبدیل شده‌اند و این باعث می‌شود که انسان مرموز، بعضا پیچیدگی‌های ذهن مریض‌اش را به این عضو از زندگی نیز راه دهد؛ معماهایی که گاهی برای همیشه بی‌پاسخ می‌مانند. البته، نقاط مرموز بی‌شماری در تاریخ بازی‌ها موجود است و ما ۱۵ مورد از شاخص‌ترین آن‌ها در ذهن خودمان را برای شما آورده‌ایم؛ اگر شما نیز به مورد قابل ذکری بر خورده‌اید که ما نگفته‌ایم، ما را از آن مطلع کنید و نظرات خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.

«سر جان رومرو» در Doom 2:


وقتی بحث اکتشافات عجیب باشد، نمی‌توان از بازی «دووم ۲» (Doom 2) اسمی بر زبان نیاورد. شاید شما هم سر «جان رومرو» (John Romero) یکی از بنیان‌گذاران «آی‌دی سافتوِر» (ID Software) را، وقتی حالت No Clip فعال می‌شد، پشت «آیکون سین» (Icon of the Sin) دیده باشید. نکته‌ی جالب این بود که همین سر جان رومرو، نقطه‌ضعف این غول‌آخر بود و خودش هم به صورت سر و ته (از آخر به اول) می‌گفت: «تو باید او را بکشی!»

مجسمه‌ی آزادی در GTA 4:


هنگامی که برای ماموریت بازی که رفتن به قلب مجسمه‌ی آزادی بود به آن‌جا می‌رفتید، با قلبی تپنده برای مجسمه‌ی آزادی مواجه می‌شدید. چرا قلب مجسمه باید بتپد را نمی‌دانیم و همین است که آن را عجیب می‌کند، البته اکتشافات مرموزتری در بازی‌های جهان‌ باز وجود دارند، برای مثال به مورد بعدی لیست ما توجه کنید.

جزیره‌ی سریال Lost در Just Cause 2:


جزیره‌ی عنوان تلویزیونی مشهور Lost در این بازی، می‌تواند یک مورد عجیب قابل‌توجه باشد. جزیره‌ی Dubbed Hantu بازی با شباهت‌های فراوان و عینی به جزیره‌ی مذکور، که شامل مواردی چون کشتی شکسته‌ی I-86DP تنگه‌ی برینگ و کلمه‌ی «جست و جو» روی شن‌ها می‌شود، همه و همه اشاره‌ی مستقیم بازی به جزیره‌ی Lost هستند.

بخش Dead Ops Arcade در بازی COD Black Ops:


نمی‌دانیم نظر شما درباره‌ی مجموعه ندای وظیفه چیست؛ از طرفداران آن هستید یا مخالفان آن، اما می‌دانیم وقتی پای تاریک راز و پای فاسد زامبی وسط باشد، استودیو Teryarch دست توانایی در ساختن رازهای غافلگیر کننده دارد.
در واقع اگر شما هنگامی که در منوی اصلی قرار دارید، دست‌های خود را باز کنید و از روی صندلی بازجویی بلند شوید، می‌توانید چرخی در اطراف بزنید. یک رایانه در اتاق وجود دارد که در آن، شما قادر به بازی کردن Dead Ops Arcade هستید! این بازی آرکید که خاطره‌های بازیبازهای کهنه‌کار را نیز زنده می‌کند، شاید یک بازی کامل نباشد، اما به عنوان یک غافل‌گیری بسیار مفرح است.

میز آلبرت وسکر در Resident Evil 2:


اگر خودتان این راز را کشف کرده‌اید، خب هیچ چیز برای گفتن باقی نمی‌ماند؛ اگر هم نه، بگذارید یک اشاره‌ی کوچک بکنیم.
در این بازی اگر دقیقا پنجاه بار (نه بیشتر و نه کمتر) سراغ میز وسکر بروید و آن را بگردید، یک فیلم عکاسی پیدا می‌کنید.
حال فیلم را ظاهر کنید، دختری که در عکس است، «ربکا چمبرز» (Rebecca Chambers) همان همکار «کریس» است که «استارز» (S.T.A.R.S) را ترک کرد و به «بی اس ای ای» (BSAA) پیوست. او با لباس بسکتبالی که پوشیده است، به دوربین لبخند می‌زند که خب دیدن این عکس با تصوری که از او داریم، خالی از شگفتی نیست!

قسمت مخفی در Sonic CD:


سونیک و این حرف‌ها؟ شاید قابل باور نباشد اما وجود دارد. در منوی اصلی، طبق دستورالعمل دکمه بزنید و تماشا کنید چه می‌شود: پائین، پائین، پائین، چپ، راست، دکمه‌ی A. ابتدا صفحه‌ای به نام «تست صدا» (Sound test) بر ورود به یک سکانس ویژه، یک عکس باز می‌شود که در عکس ۲۴ صورت سونیک که حالتی ترسناک دارند به شما نگاه می‌کنند، حال آیا این فقط عجیب است یا ممکن است به بازی سال ۲۰۰۶ سونیک که بعد از آن منتشر شد اشاره‌ای بوده باشد؟

داستان جین در No More Heros:


در این بازی هنگامی که «تراویس» (Travis) با «جین» (Jeane) روبرو می‌شود، جین داستان زندگی‌اش را برای او می‌گوید و این تعریف آن‌قدر سریع می‌گذرد که فقط از متعجب شدن چهره‌ی تراویس می‌توان عجیب بودن آن را فهمید. شخصی کنجکاو این صحنه را آهسته کرد و حدس بزنید نتیجه چه بود؟ خیلی افتضاح‌تر از آن‌که فکرش را می‌کنید بود! کل داستان زندگی جین افتضاح بود و متعجب شدن تراویس هم در بدترین نقاط آن اتفاق می‌افتاد.

دیدگاه
۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: 
 

One Reply to “احساس کشف اهرام مصر وسط جنگل‌های آمازون | ۱۵ کشف‌شدنی عجیب و غریب در تاریخ بازی‌ها”

  1. ممنون از نظرتون…همین نظرها به ما انرژی می‌دن

    ۰ ۰