ویژگی-رهگیری-پرتوی-در-Cyberpunk-2077

جزئیات تازه ای از ویژگی رهگیری پرتوی در Cyberpunk 2077 منتشر شد

توسط میلاد یزدی در ۹ تیر ۱۳۹۹ , ۱۵:۳۰

کمپانی Nvidia با همکاری استودیو CD Projekt RED، جزئیات تازه‌ای از ویژگی رهگیری پرتوی در Cyberpunk ۲۰۷۷ را ارائه دادند. با دنیای بازی همراه باشید.

سال گذشته استودیو CD Projekt RED سازنده سری بازی‌های The Witcher و کمپانی Nvidia به عنوان پیشگام در تکنولوژی کارت‌های گرافیکی، اعلام کردند که بازی Cyberpunk 2077 از فناوری ردیابی پرتوی (ray-tracing) روی رایانه‌های شخصی پشتیبانی خواهد کرد. اکنون و با ارائه اطلاعات بیشتری از بازی در روزهای گذشته توسط CD Projekt RED، مجموعه Nvidia نیز در آپدیتی اطلاعات دقیق‌تری را از این فناوری ارائه داده است.

با استفاده از سخت‌افزار گرافیکی Nvidia DLSS 2.0 ، بازی Cyberpunk 2077 به عنوان یک اثر نقش‌آفرینی در چهار جنبه از فناوری ردیابی پرتوی استفاده خواهد کرد. اولین مورد «نورپردازی پراکنده رهگیری پرتوی» است که باعث می‌شود تا نور ساطع شونده از سطوح مختلف، در تراز با تابش نور از آسمان باشد. اما این یعنی چه؟ Nvidia در این خصوص می‌گوید که «در صورت فعال کردن این ویژگی در بازی ، تابلوهای تبلیغاتی و سایر سطوح و اشیا محیط، علاوه بر انعکاس روشنایی اطراف خود، با رنگ طبیعی روشن خواهند بود و خورشید و ماه نیز واقعاً به شکل طبیعی سطح شهر را در روز و شب روشن می‌کنند.»

بازی Cyberpunk 2077 همچنین دارای ویژگی «بازتاب رهگیری پرتوی» و «سایه‌زنی رهگیری پرتوی» نیز خواهد بود. در نهایت نیز ویژگی «انسداد محیطی با رهگیری پرتوی» در بازی وجود خواهد داشت که باعث می‌شود تا با استفاده از همه نور‌های محیطی در بازی، سایه‌های طبیعی شکل بگیرد و کیفیت اثر انسداد محیطی در بازی تا حد زیادی بهبود یابد.

در رابطه با اثرات رهگیری پرتوی، تعدادی اسکرین‌شات جدید از بازی منتشر شده است که در ادامه می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

به نظر می‌رسد با توجه به این اطلاعات، Cyberpunk 2077 در سال آینده با عرضه روی کنسول‌های نسل بعدی، از ویژگی رهگیری پرتوی روی آن کنسول‌ها نیز پشتیبانی خواهد نمود. چرا که هر دو کنسول پلی استیشن ۵ و Xbox Series X از لحاظ سخت‌افزاری این توانایی را دارند.

بازی Cyberpunk 2077 پس از اینکه بار دیگر به تعویق افتاده است، در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، Xbox One و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. پیش‌تر استودیو CD Projekt RED اعلام کرده بود که پس از عرضه این بازی، به‌سرعت سراغ توسعه قسمت بعدی Witcher خواهد رفت.

نظرات خود را در مورد ویژگی رهگیری پرتوی در این بازی با دنیای بازی به اشتراک بگذارید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: