کوجیما: Death Stranding مضامین مشترکی با فیلم Spider-Man: Into the Spider-Verse دارد

توسط صفا معتمد در ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۷:۲۷

هیدئو کوجیما خالق سری متال گیر سالید و Death Stranding ساخته‌های خود را با فیلم تحسین‌شده مقایسه می‌کند. در ادامه با آخرین اخبار بازی همراه دنیای بازی باشید.

همه عاشق Spider-Man: Into the Spider-Verse هستند. این فیلم که اخیراً اسکار بهترین انیمیشن را کسب کرده حتی به مذاق نابغه بازی‌سازی و علاقه‌مند سینما نیز خوش آمده است به‌گونه‌ای که وی در توییتر به تمجید از این فیلم پرداخت. او گفت مضمون این فیلم «ترکیبی از Death Stranding و Phantom Pain است» تا مجدداً به نکاتی در مورد بازی Death Stranding اشاره‌کرده باشد. توئیت کامل به‌صورت زیر است:

Spider-Man: Into the Spider-Verse شاهکار است! ترکیبی فوق‌العاده از لایو اکشن، CGI، انیمیشن ژاپنی، انیمه عروسکی، Tokusatsu، مانگا، کمیک آمریکایی، گرافیتی را ارائه می‌کند و هم‌چنین تمام DNA، MEME، SCENE و SENSE را درهم‌آمیخته است تا نسل جدید هنر سرگرمی را خلق کند! داستان هم فوق‌العاده بود! مضمون فیلم ترکیبی از Death Stranding و Phantom Pain است.

هیدئو کوجیما (HIDEO_KOJIMA_EN@) دوازده اسفند ۱۳۹۷

به دنبال این توئیت، کاربران اینترنت به نظریه‌سازی مشغول شدند. طبق این توئیت، آیا دنیای Death Stranding همانند دنیاها و مرد عنکبوتی‌هایی که در فیلم حضور دارند، دارای جهان‌های متعدد و مالتی‌ورس است؟

کاربر Reddit با نام High_Dephinition می‌گوید این توئیت ارتباطی به مالتی ورس و جهان‌های متعدد ندارد و بیشتر در مورد ادامه دادن راه پیشینیان و بر عهده گرفتن مسئولیت است:

به نظرم مضمون موردنظر کوجیما این است که یک قهرمان جدید (بازیکن) مسئولیت قهرمان پیشین که مُرده است را برعهده‌گرفته و راه او را ادامه دهد. این‌که همه‌ی ما می‌توانیم قهرمان باشیم هم یکی از مضمون‌های مرد عنکبوتی و Phantom Pain بود. با این‌حال، کنجکاوم بدانم در Death Stranding چه اتفاقی می‌افتد.

به‌جز تمجید از Spider-Man: Into the Spider-Verse، کوجیما گفته که این فیلم «تمام DNA، MEME، SCENE و Sense را درهم‌آمیخته است تا نسل جدید هنر سرگرمی را خلق کند». این موارد بخشی از مضامین کلی دربازی‌های متال گیر سالید نیز بود.

بدون وارد شدن به جزئیات، «DNA» یا «GENE» (ژن) به متال گیر سالید ۱ اشاره دارد و می‌توان چنین برداشت کرد که ژن هر شخص تعیین‌کننده آینده آن شخص است. «MEME» (فرهنگ) به نسخه دوم متال گیر سالید اشاره دارد و نشان‌دهنده این است که ژن و فرهنگ خوب را به دیگران انتقال داد. مضمون اصلی نسخه سوم متال گیر سالید SCENE و به تصویر کشیدن خفقان جنگ سرد و تأثیر منفی آن بر زندگی مردم است. درنهایت، مضمون اصلی متال گیر سالید ۴ «SENSE» است که شامل درک یک فرد از محیط اطرافش می‌شود.

تمام این مضامین به‌نوعی قابل ربط دادن به Spider-Man: Into the Spider-Verse هستند. می‌توان این مضامین را به هر فیلم دیگری نیز ربط داد. با این‌حال، واضح است که کوجیما با اشاره به این مضامین دیدگاهی کلی از آن‌چه می‌توانیم از Death Stranding انتظار داشته باشیم به ما می‌دهد.

در حال حاضر سؤال‌ها و رازهای بسیاری در مورد Death Stranding وجود دارد. تریلرهای زیبا و درعین‌حال ترسناکی که تاکنون به نمایش درآمده هیچ‌کدام از سؤال‌ها را جواب نداده‌اند. به نظر می‌آید تمام کسانی که بازی را تجربه کرده‌اند بسیار از ساخته‌ی جدید کوجیما شگفت‌زده‌اند. از کارکنان استودیو Guerilla Games گرفته تا گروه موسیقی CHVRCHES، همه با دیدن Death Stranding حیرت‌زده شده‌اند.

Death Stranding برای PS4 عرضه خواهد شد اما هنوز تاریخ عرضه مشخصی برای آن اعلام‌ نشده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: