برنامه Nvidia GPP کنسل شد!

توسط محمد کرماجانی در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ , ۰۰:۱۴

تقریبا پس از گذشت یک ماه از اولین خبرهای برنامه Nvidia GPP و اتهامات ضدرقابتی حول آن، این شرکت این برنامه را که یکی از منفورترین تجربه‌های برندینگ و مارکتینگ در تاریخ گرافیک بود را کنسل کرد. با دنیای بازی همراه باشید.

در طی این مدت اتفاقات زیادی از جمله اعلام تحقیق دو نهاد FTC و کمیسیون اتحادیه اروپا، و همینطور پاسخ شرکت رقیب یعنی AMD در برابر این برنامه رخ داده بود. حالا با توجه به این حجمه از انتقادات نسبت به این برنامه، شرکت «انویدیا» تصمیم گرفته تا برنامه GPP را لغو کند.

این امر در نهایت فقط یک پیروزی برای گیمرهاست، صرف‌نظر از اینکه کمپانی «انویدیا» این برنامه را چه می‌خواند، تغییرات زیادی در برندهای مختلف صورت گرفته است، مانند معرفی برند جدید ASUS AREZ و همچنین حذف کارت‌های گرافیک شرکت AMD از برندهای دو شرکت MSI و Gigabyte. هنوز مشخص نیست که این تغییرات منتفی خواهند شد یا ادامه خواهند یافت. شرکت Nvidia طی یک بیانیه در وبلاگ رسمی خود این موضوع را اعلام کرد.

شما می‌توانید بخشی از این بیانیه را در زیر مطالعه کنید:

در ارتباط با برنامه GPP ما اخیرا شایعات و گمانه‌زنی‌های زیادی مطرح شده است که به مراتب فراتر از مقصود آن است. ما به جای مبارزه با اطلاعات غلط تصمیم گرفتیم که برنامه را کنسل کنیم.

برنامه GPP فقط یک هدف ساده داشت- اینکه گیمرها بدانند چه چیزی را خریداری می‌کنند و یک انتخاب دقیق داشته باشند.

با این برنامه از شرکای ما خواسته شد که محصولات خود را به گونه‌ای طراحی کنند که کاملا شفاف باشند. انتخاب یک گرافیک تا حد زیادی پلتفرم بازی را تعریف می‌کند. بنابراین نام تجاری گرافیک باید به وضوح مشخص باشد.

اکثر شرکای ما موافقت کردند. آنها برندهای خودشان را دارند و GPP آنها را تغییر نداده است. آنها خودشان تصمیم می‌گیرند که چگونه محصولاتشان را به دست مشتری‌های خود برسانند. در این بین ما برای جلوگیری از کار فوق‌العاده‌ای که انجام می‌دهیم، یعنی خلق تکنولوژی‌های پیشرفته برای PC، این برنامه را کنسل کردیم.

برنامه Nvidia GPP یک توافق‌نامه با شرکت‌های عرضه کننده بود که به آنها اجازه می‌داد تا از مزایای بخصوصی بهره‌مند شوند و در عوض باید فقط کارت‌های شرکت «انویدیا» را عرضه کنند. ظاهرا Nvidia متوجه شده است که این برنامه تا چه می‌تواند به ضرر آنها تمام شود و تصمیم دیگری در رابطه با آن اتخاذ کرده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: