فروش هفته اول بازی Far Cry 5 حدود پنج میلیون تخمین زده می‌شود

توسط میلاد شجری در ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ , ۲۲:۴۵

گزارشی جدید خبر از فروش پنج میلیون نسخه‌ای بازی Far Cry 5 در هفته اول عرضه خود روی پلتفرم‌هی مختلف می‌دهد؛ در ادامه با دنیای بازی همراه باشید.

بازی فار کرای ۵ بدون شک یکی از موردانتظارترین عناوین سال ۲۰۱۸ میلادی بشمار می‌رفت که چندی پیش در دسترس بازیکنان در سراسر جهان قرار گرفت و توانست در کنار دریافت نمرات عالی از منتقدین، فروش خوبی را نیز تجربه کند و در هفته اول عرضه خود روی پلتفرم‌ رایانه‌های شخصی بیش از نیم میلیون نفر از بازیکنان اقدام به خریداری آن نمایند. حال در جدیدترین اخبار بازی، گزارشی جدید خبر از فروش پنج میلیون نسخه‌ای بازی Far Cry 5 در هفته اول عرضه خود روی پلتفرم‌هی مختلف می‌دهد.

طبق گزارش گروه Jeffries؛ بازی Far Cry 5 در هفته اول عرضه خود روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در مجموع در بیش از پنج میلیون واحد فروش کرده است. این میزان، بازی فار کرای ۵ را به رکورد سریعترین فروش مجموعه می‌رساند و آن را به یکی از بزرگ‌ترین لانچ‌های تاریخ شرکت یوبی‌سافت تبدیل می‌کند. البته لازم به ذکر است که شرکت ناشر یعنی یوبی‌سافت هنوز آمار فروش رسمی این بازی را اعلام نکرده است.

آقای تیم اوشای به سایت فرانسوی Boursier اعلام کرده است که بازی Far Cry 5 اولین لانچ بزرگ از زمانی که بازی فورتنایت جهان فرا گرفته است، می‌باشد. طبق اعلام وی، سرمایه‌گزاران از این می‌ترسیدند که موفقیت بزرگ بازی Fortnite سایه بزرگی روی بازی‌های بزرگی مانند فار کرای ۵ که در آینده قرار است منتشر شوند، بیاندازد. برای مقایسه؛ بازی Far Cry 4 در سال اول عرضه خود فقط توانست ۸ میلیون واحد فروش کند؛ این بدان معنی است که بازی فار کرای ۵ از همین حالا نیز عالی درخشیده است و رکورد پرفروش‌ترین نسخه مجموعه را نیز خواهد شکست.

داستان بازی Far Cry 5 در یک شهر خیالی به نام Hope County از ایالت مونتانا روایت می‌شود و بازیکنان در آن به کمک گروهی دیگر و در قالب گروه مقاوت به مقابله با فرقه «دروازه بهشت» (Eden’s Gate) به رهبری فردی دیوانه به نام «جوسف سید» (Joseph Seed) خواهند پرداخت. عنوان Far Cry 5 توسط استودیو یوبی‌سافت مونترال توسعه یافته و هم‌اکنون با قیمت ۶۰ دلار در دسترس می‌باشد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: