راهنمای بازی World of Warcraft

آموزش بازی World of Warcraft: کاملترین راهنمای بازی وارکرافت WoW

آواتار واحد تبلیغات توسط واحد تبلیغات در ۸ بهمن ۱۴۰۱ , ۱۴:۰۵

شاید کمتر کسی است که علاقه به بازی های ویدیویی داشته باشد و اسم بازی World of Warcraft را نشنیده باشد. اما قبل از تجربه این بازی حتما باید مقالات راهنمای بازی World of Warcraft را مطالعه کنید. این بازی یکی از قدیمی ترین بازی های آنلاین در دنیا است که برای پلتفرم های مختلفی نیز عرضه شده است. بازی WoW به دلیل جهان گسترده و وسیعی که دارد افراد کمتری حاضر به تجربه این بازی میشوند. با عرضه اخرین محتوای اضافه بازی(DLC) که با نام Shadowlands، شرکت بلیزارد یکبار دیگر نشان داد که هنوز هم توانایی راضی نگه داشتن بازیکن های خود را دارد. در ادامه با آموزش WoW همراه ما باشید.

آموزش بازی وارکرافت

به نقل از سایت sardarwow.com، معتبرترین ‌مرجع خرید گیم تایم:

 حجم اطلاعات و جهان بازیWorld of Warcraft به قدری گسترده است که میتوانید ساعت ها و روزها را صرف جمع آوری اطلاعات کرده باشید و هنوز هم تمام نشود! اولین نکته ای که در راهنمای بازی World of Warcraft قصد داریم به شما بگوییم هدف و قصد بازی است. بازی WoW به گونه ای طراحی شده است که فاقد ماموریت و داستان است. وظیفه اصلی شما در این بازی اکتشاف و کشف مناطق جدید در جهان این بازی است.

در ادامه راهنمای بازی World of Warcraft قصد داریم تا با نحوه بازی شما را آشنا کنیم. در حین گشت و گذار در جهان این بازی شما باید غول ها و موجودات عجیب و بعضا وحشتناک را شکار کنید! اما یکی از قابلیت هایی که باعث افزایش جذابیت چند برابر این بازی شده است قابلیت بازی به صورت دسته جمعی به همراه دوستان تان است. همانطور که در قسمت های بالاتر هم اشاره کردیم، بلیزارد در آپدیت جدیدی که منتشر کرده است تغییرات زیادی را ایجاد کرده است.

یکی از رکن های مهم هر بازی که در مقالات راهنمای بازی ورلد آف وارکرافت هم به آنها بیشتر از هر چیزی اشاره میشود، سیستم لول آپ است. در آپدیت جدید منتشر شده توسط بلیزارد سیستم لول آپ بازی دچار تغییرات زیادی شده است. طبق بیانیه های کمپانی بلیزارد لول آپ از صفر تا صد شخصیت در زمان بسیار کمتری(۳۰ درصد زودتر) اتفاق می افتد. سرور های این بازی حالت نقش آفرینی دارد که شما میتوانید نقش کاراکتر خود را انتخاب و تعامل پیچیده ای با دیگر بازیکنان داشته باشید.

نکات آموزش بازی WoW

در ادامه آموزش بازی وارکرافت قصد داریم تا شما را با تغییرات بزرگی که بلیزارد در جدیدترین آپدیت در بازی داده است آشنا کنیم.

بخش بعدی که در راهنمای بازی World of Warcraft قصد داریم تا به شما معرفی کنیم، درباره آپدیت جدید بازی است. بخشی جدید برای بازیکن هایی که قصد ساخت شخصیت جدیدی را دارند. در این قسمت که Exile’s Reach نام دارد بازیکنان میتوانند شخصیت خود را لول آپ کنند. یکی دیگر از تغییراتی که در بازی اعمال شده است راحت تر شدن مکس لول شدن است. در نسخه قبل این بازی، نهایت لول بازی ۱۰۰ بود اما در آپدیت جدید این عدد به ۶۰ کاهش یافته است.

مهم ترین کار در بازی های ویدیویی که شما باید برای آن تلاش کنید لول آپ کردن شخصیت خودتان است. مقالات زیادی درباره راهنمای بازی World of Warcraft و راهنمای لول آپ کردن و اصطلاحا فول لول شدن در این بازی وجود دارد. با آپدیت جدید بازی ورد آف وار کرافت سیستم لول آپ دچار تغییرات زیادی شد. به این صورت که بازیکن از لول ۱ تا ۱۰ را در قسمت Exile’s Reach میگذراند. پس از گذراندن این مرحله شما وارد قسمتی به نام Battle for Azeroth خواهید شد. این قسمت، جایی است که شما تا رسیدن به لول ۵۰ باید در آن باشید. پس از رسیدن به لول ۵۰ شما وارد آپدیت بازی به نام Shadowlands میشوید.

آموزش بازی WoW

شخصی سازی کاراکترها در آموزش بازی وارکرافت

در قسمت بعدی آموزش بازی World of Warcraft سراغ شخصی سازی شخصیت و درست کردن آن میرویم. اصلی ترین و مهم ترین انتخاب شما در بازی اینجا است!! پس خوب حواستان را جمع کنید چراکه پس از تایید شخصیت راه برگشتی برای شما وجود نخواهد داشت. شما در ابتدا باید سرور، فرقه یا گروه، نژاد و دسته خود را انتخاب کنید.

همچنین نکته دیگری که در مقالات راهنمای بازی World of Warcraft احتمالا به آن برخورد خواهید کرد انتخاب سرور مناسب است. درباره انتخاب سرور باید به این نکته حتما توجه کنید که سرور های New Player و سرور هایی که جمعیت زیادی دارند را انتخاب نکنید. در صورتی که میخواهید با دوستان تان به صورت آنلاین بازی کنید حتما باید سرور، فرقه و نژاد یکسانی را انتخاب کرده باشید. انتخاب نژاد سبب محدود کردن کلاس های موجود برای شما خواهد شد.

از مهم ترین نکاتی که بهتر است در این راهنمای بازی ورلد آف وارکرافت به آن بپردازیم، انتخاب نژاد است. در انتخاب نژاد به نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که خیلی به ویژگی های Buff شخصیت ها توجه نکنید. چراکه با ادامه بازی و رسیدن به مراحل بالاتر با استفاده از برخی عوامل میتوانید قدرت نژاد های مختلف را به صورت موقت و یا کم داشته باشید.

کاملترین راهنمای بازی World of Warcraft

کلاس های مختلف بازی در بازی وارکرافت WoW

 • :Warrior این کلاس از جمله کلاس هایی است که در راهنمای بازی World of Warcraft بسیار توصیه میشود تا بازیکنان انتخاب کنند. جنگجویان Melee که سلاح آنها تبر، شمشیر، نیزه و… است. این کلاس در دو حالت پشتیبانی و تانک قابل بازی است. خصوصیت این کلاس زود وارد شدن به میدان جنگ است.
 • Paladin: مبارزانی که از قدرت های جادویی خود در حالت Meleeیا نزدیک زن استفاده میکنند. این کلاس از تنوع خوبی برخوردار است و شامل کلاس های تانکی، پشتیبانی و Heal است.
 • Hunter: هانتر یا شکارچی کلاس دیگری است که در مقاله راهنمای بازی World of Warcraft قصد داریم تا به شما معرفی کنیم. این کلاس هم به صورت Melee یا نزدیک زن و هم Ranged یا دورزن قابل بازی میباشد. توانایی خاص آنها این است که میتوانند موجوداتی را برای جنگیدن رام کنند.
 • Rogue: این کلاس دارای سه زیرشاخه از کلاس پشتیبانی است. کسانی که علاقه به کارهای مخفی کاری و پنهانی دارند میتوانند این کلاس را بازی کنند.
 • Priest: کلاس بعدی کشیش یا Priest است. این کلاس دارای دو کلاس Heal و یک حالت دورزن پشتیبانی است.
 • Shaman: استادان ساخت عناصر مختلف هستند. سلاح مورد استفاده آنها آتش و رعد و برق است. این کلاس جذاب در سه زیر شاخه قابل بازی است. دو حالت پشتیبانی Melee و Ranged و یک حالت Heal زیرشاخه های قابل بازی این کلاس است.
 • Mage: جادوگران از جمله جذاب ترین کلاس های موجود در این بازی هستند. زیرشاخه های این کلاس شامل سه بخش پشتیبانی است. سلاح و قدرت مورد استفاده این جادوگران به سه صورت است. آتش، یخ و Arcane.
 • Warlock: این کلاس دو حالت برای از بین بردن دشمنان در اختیار شما قرار میدهد. آن دو حالت شامل آتشین و سایه است. همچنین در کنار آنها شیاطینی وجود خواهند داشت که به شما در از بین بردن دشمنان کمک خواهند کرد.

جزئیات بیشتر آموزش بازی ورلد آف وار کرافت

 • بخشی که باید به آن دقت زیادی کنید، بخش انتخاب دسته یا کلاس است. در این بازی ۱۲ کلاس مختلف وجود دارد که در ادامه این مقاله راهنمای بازی WoW با همه آنها آشنا خواهید شد. هر کدام از کلاس ها به چند بخش تقسیم میشوند و هر کلاس هم توانایی و قدرت خاص خود را دارد. کلاس انتخابی شما تعیین میکند که شما در این بازی نقش دفاعی، تهاجمی، پشتیبانی(DPS)، Tank و یا Heal داشته باشید.

سایر کلاس های بازی World of Warcraft

 • Monk: کلاس بعدی که در راهنمای بازی World of Warcraft قصد معرفی به شما را داریم راهب یا Monk است. راهب ها مبارزانی هستند که با استفاده از مشت خود دشمنان را نابود میکنند. ویژگی خاص این کلاس قدرت مه آنها است. شما میتوانید از این مه برای جلوگیری از ضربه خوردن استفاده کنید. این کلاس هر سه حالت موجود در بازی را دارد.
 • Druid: طبق مقالات کمپانی بلیزارد درباره راهنمای بازی World of Warcraft به جرأت میتوانیم بگوییم که این کلاس متنوع ترین کلاس قابل بازی است. Druid ها موجوداتی هستند که قابلیت تبدیل شدن از انسان به حیوان را دارند. زیرشاخه های این کلاس عبارت است از دو حالت پشتیبانی دورزن و نزدیک زن، Tank و Heal است.
 • Demon Hunter: شکارچیان شیطان! این کلاس مخصوص حملات از نزدیک است و در زیرشاخه های پشتیبانی و تانک قابل بازی هستند.
 • Death Knight: در تعریف این کلاس آمده است که روح آنها توسط اربابشان Lich King آزاد شده است و آنها با استفاده از قدرت او میتوانند به مبارزه بپردازند. این کلاس دارای دو حالت پشتیبانی و تانک است.

یکی از نکاتی که برای هر بازیکنی مهم است قابلیت شخصی سازی است. شما در این بازی میتوانید تقریبا همه چیز را شخصی سازی کنید. شما با استفاده از افزونه های موجود میتوانید بازی را شخصی سازی کنید.  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت تخصصی sardarwow مراجعه نمایید.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: