شرکت گوگل برای رونمایی از پروژه‌ی جدید خود در کنفرانس GDC 2019 آماده می‌شود

توسط سارا بیگی در ۲ اسفند ۱۳۹۷ , ۱۹:۳۱

طبق آخرین اخبار بازی شرکت بزرگ گوگل برای کنفرانس GDC 2019 که در ۲۸ اسفند برگزار می‌شود، برنامه دارد. شرکت گوگل در حال آماده شدن برای رونمایی از پروژه‌ی جدیدی در صنعت بازی است که به عقیده گروهی، پلتفرمی برای استریم بازی است. برای اطلاع از جزئیات خبر با دنیای بازی همراه باشید.

احتمالا امسال کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی (GDC) که یک اجلاس سالانه در زمینه‌ی هنر و صنعت ساخت بازی‌های ویدیوئی است، با رونمایی بزرگی از سمت شرکت گوگل روبه‌رو خواهد شد. به نقل از GamesIndustry.biz شرکت گوگل با وعده رونمایی از کار جدیدش، دعوت نامه‌هایی را برای سخن‌رانی‌اش در کنفرانس GDC فرستاده است.

ظاهرا دعوت‌نامه به این صورت توصیف شده است: «گیفی از یک راهروی تاریک مانند تونل که در آخر به نوری خیره‌کننده ختم می‌شود و در پشت عبارت «در این جا گرد هم آیید» قرار گرفته است». هنوز کسی این گیف را به اشتراک نگذاشته است، اما این‌گونه که پیداست شرکت گوگل چیز بزرگی برای ارائه دارد.

چه چیزی می‌تواند پشت این صحبت‌ها باشد؟ حدود یک سال است شایعاتی در حال چرخش هستند که شرکت گوگل درحال کار روی یک پلتفرم جدید مختص به بازی‌های استریم، با نام رمزی Yeti است. گفته شده بود که این سرویس بر روی Google Chromecast کار می‌کند اما ممکن است که شرکت گوگل یک کنسول مخصوص برای آن تدارک ببیند.

ظاهرا در مراسم GDC سال گذشته، شرکت یک رونمایی خصوصی از Yeti را برای توسعه‌دهندگان به نمایش گذاشته است. در این صورت احتمالا این احساس در توسعه‌دهندگان قوی‌تر است که بتوانند شاهد یک رونمایی بزرگ‌تر در امسال باشند.

در حال حاضر شرکت گوگل، استریم بازی‌های درجه یک را امتحان کرده است. شرکت در اواخر سال گذشته، برای آشکار ساختن پروژه‌ی استریم، از یک برنامه بتا (نسخه‌ی پیش از انتشار بازی) برای تست تکنولوژی استریم بازی خود استفاده کرد. پروژه‌ی استریم این اجازه را به کاربران داد که نسخه‌ی جدید بازی Assassin’s Creed Odyssey را تنها با استفاده از مرورگر Chrome خود و با سرعت ۲۵mbps بازی کنند. به نقل از گوگل بازخورد پروژه‌ی استریم فوق‌العاده مثبت ارزیابی شده و آزمایش‌های بیشتری با بازی‌هایی دیگر در آینده انجام خواهد گرفت.

بنابراین ممکن است که در مراسم GDC 2019 شرکت گوگل روی پروژه‌ی استریم بازگردد؟ آیا ما شاهد رونمایی از یک کنسول جدید استریم بازی خواهیم بود؟ مطمئنا نمی‌توان پاسخی قطعی پیدا کرد اما به نظر می‌رسد که شواهد به این سو اشاره دارد. نیازی به گفتن ندارد که اگر شایعه‌ها حقیقت داشته باشد، صنعت بازی دگرگون خواهد شد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: