کمپانی مایکروسافت از راه‌های دیگر برای تکمیل خرید ۶۹ میلیارد دلاری خود استفاده می‌کند

کمپانی مایکروسافت از راه‌های دیگر برای تکمیل خرید ۶۹ میلیارد دلاری خود استفاده می‌کند

توسط بهنام گودرزی در ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۲:۴۶

ظاهرا کمپانی مایکروسافت قصد دارد تا تکمیل خرید ۶۹ میلیارد دلاری شرکت اکتیویژن بلیزارد را از راه‌های دیگر صورت بدهد، حتی در صورت عدم تایید خرید توسط نهاد CMA. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

بر اساس گزارشی از وب‌سایت Mlex، کمپانی مایکروسافت در حال بررسی دیگر گزینه‌های قانونی برای تکمیل خرید شرکت بلیزارد است، حتی اگر نتواند مخالفت نهاد تنظیم کننده‌ی بریتانیا را لغو کند.

علی‌رغم تایید این خرید توسط ۳۹ کشور، همچنان سازمان رقابت و بازار بریتانیا همچنان بر موضع خود مبنی بر عدم تایید خرید پافشاری دارد و ردموندی‌ها درخواست تجدید نظر را به دادگاه تجدید نظر رقابت (CAT) ارائه داده‌اند، حتی اگر با این درخواست موافقت شود دوباره تایید خرید به این سازمان بریتانیایی بستگی دارد.

اکنون بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، مجموعه‌ی مایکروسافت وکلای جدیدی را استخدام کرد تا به بررسی گزینه‌های قانونی دیگر برای تکمیل خرید بپردازند، گزینه‌هایی که در حالت مخالفت بریتانیا پیش روی این شرکت قرار خواهد گرفت.

اولین گزینه‌ی احتمالی، شاید حذف آثار این کمپانی از بازار بریتانیا باشد و بازی‌هایش توسط یک واسطه‌ی شخص ثالث وارد بازار این کشور شود، گزینه‌ی دیگر زیر سوال بردن وتوی نهاد CMA است چرا که این نهاد در تایید یا رد این خرید تنها منافع مشتریان بریتانیا را در نظر گرفته است و نباید ممنوعیتی جهانی را برای حفظ منافع مشتریان کشور خود اعمال کند.

هریک از این گزینه‌ها در شرایط معمول بسیار مهم و حیاتی برای تجدید نظر هستند، حتی وقتی که از Satya Nadella مدیرعامل کمپانی مایکروسافت پرسیده شد که آیا شانسی برای تایید قرارداد و همچنین پیامدهای آن در بازار بریتانیا وجود دارد یا خیر، وی هیچ یک از این احتمالات را رد نکرد.

همچنین گزینه‌ای دیگر از تحلیل‌گرانی چون Michael Pachter از وب‌سایت Wedbush Securities مطرح شده است که در صورت تایید خرید، شاید کمپانی مایکروسافت بازی‌های مجموعه‌ی اکتیویژن بلیزارد را از سرویس گیم‌پس بریتانیا حذف کند در حالی این بازی‌ها در سرویس گیم‌پس دیگر کشورها وجود دارد.

به هر حال، ردموندی‌ها به شدت در تلاش‌اند تا خرید ۶۹ میلیارد دلاری آن‌ها تایید شود، چرا که این خرید تنها بخشی از استراتژی توسعه‌ی حضور آن‌ها در بازار ویدیوگیم است و البته شتاب‌دهنده‌ی مهمی برای سرویس گیم‌پس به شمار می‌رود. این خرید قبلا توسط ۳۹ کشور از جمله چین، ژاپن، کره جنوبی، شیلی، آفریقای جنوبی، برزیل، اوکراین، صربستان و کل منطقه اقتصادی اروپا تایید شده است و باید منتظر تایید استرالیا، نیوزلند و کانادا نیز بمانیم. هر چند کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده موافق این خرید نیست و باید منتظر اقدامات احتمالی کمپانی مایکروسافت بمانیم.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: