قوانین ضدانحصار ایالات متحده گاهی صریح و قاطع است!

قوانین ضدانحصار ایالات متحده گاهی صریح و قاطع است!

توسط بهنام گودرزی در ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۵:۴۸

اخیرا بابی کوتیک، رییس کمپانی اکتیویژن بلیزارد گفت که در مقطعی قصد خریداری کمپانی Time Warner را داشته‌اند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

رییس کمپانی اکتیویژن بلیزارد در یک مصاحبه اظهار داشته است که این شرکت آماده‌ی خریداری مجموعه‌ی Time Warner را داشته بود و آن‌ها منتظر بودند تا در صورتی که این خرید توسط کمپانی AT&T تکمیل نشد، وارد عمل شوند. آن‌ها سرمایه‌ی کافی برای انجام این کار را هم داشته‌اند، اما در نهایت این خرید ۸۵.۴ میلیارد دلاری توسط شرکت AT&T تکمیل شد و فرصت شراکت میان اکتیویژن و Time Warner از بین رفت.

کوتیک در صحبت‌های خود اظهار داشته که آن‌ها قصد داشتند تا آی‌پی‌های آن‌‌ها را به بازی تبدیل کنند و در مقابل آی‌پی‌های خود را برای تولید فیلم و سریال توسط آن‌ها واگذار کنند.

نکته‌ی جالب توجه این خرید این است که علی‌رغم نگرانی‌های ضدانحصار دولت ایالات متحده این خرید با مبلغ هنگفت ۸۵.۴ میلیارد دلار انجام شد و اکنون نه‌تنها نگرانی بلکه سخت‌گیری شدید آن‌ها بر مبنای قانون ضدانحصار برای خریداری شرکت اکتیویژن توسط کمپانی مایکروسافت جای سوال دارد.

کمپانی برادران وارنر دیسکاوری که جایگزین Time Warner شد، اخیرا با فروش بیش از ۱ میلیارد دلار بازی Hogwarts Legacy، تبدیل به پنجمین فرنچایز ۱ میلیارد دلاری بازی در این شرکت شده است.

معامله‌ی ۶۹ میلیارد دلاری کمپانی مایکروسافت در حال حاضر در بیش از ۴۰ کشور از جمله کره‌ی جنوبی و اتحادیه‌ اروپا تایید شده است و تایید ایالات متحده و انگلستان می‌تواند مهر تایید قطعی بر تکمیل این خرید باشد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: