توسعه‌ی بازی Final Fantasy 16 یک مانع فنی بزرگ داشت

توسعه‌ی بازی Final Fantasy 16 یک مانع فنی بزرگ داشت

توسط بهنام گودرزی در ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۳:۰۳

با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی بازی Final Fantasy 16، توسعه‌دهندگان بازی از یک مانع که در توسعه‌ی مود Performance بازی وجود داشت، صحبت کردند. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

یکی از موانع توسعه‌ی بازی Final Fantasy 16، مود Performance بازی بوده است که ظاهرا پیاده‌سازی آن چالش‌ مهمی برای سازندگان به شمار می‌رفته است. آن‌ها در مصاحبه‌ای به این موضوع و چند موضوع مهم دیگر در توسعه‌ی بازی اشاره کردند.

Final Fantasy 16 به عنوان خروجی بزرگ و مهم بعدی کمپانی اسکوئر انیکس کار سختی پیش‌ رو دارد، در بحبوبه‌ی دسیسه‌های سیاسی ملت‌های Valisthea، گسترش تاریکی و درگیری‌های شخصی‌ای که سلطه‌گران در جهان بازی درگیر آن هستند تنها بخشی از آن‌چیزی است که در بازی خواهیم دید و در کل با یک داستان تاریک و غم‌انگیز روبرو خواهیم بود.

بازی در حوزه‌ی فنی و گرافیکی نیز قرار است زبانزد باشد و البته برای دستیابی به این هدف مهم، چالش‌های بزرگی در مسیر توسعه‌ی بازی وجود داشته است. تهیه‌کننده‌ی بازی Naoki “Yoshi-P” Yoshida و Hiroshi Minagawa کارگردان هنری بازی در مصاحبه با بلاگ اسکوئر انیکس اظهار داشتند که موجوداتی به نام moogle که در دنیای Valisthea زندگی می‌کنند، بزرگ‌ترین چالش آن‌ها برای طراحی مود پرفورمنس بوده است. moogle ها موجوداتی بدقواره و ترسناک با بال‌های خفاش‌گون هستند که جز ترسناک‌ترین موجودات دنیای بازی Final Fantasy 16 محسوب می‌شوند. البته که بر خلاف ظاهر زشت‌شان یک فایده دارند و آن راهنما بودنشان برای شکار هیولاها است. Minagawa می‌گوید که وقتی حالت پرفورمنس فعال می‌شد این موجودات بیشتر شبیه به جوجه‌تیغی می‌شدند و از طراحی اصلی و واقعی خود فاصله می‌گرفتند.

توسعه‌ی بازی Final Fantasy 16 یک مانع فنی بزرگ داشت

در ادامه Minagawa و Yoshida می‌گویند که دشمن شاخک‌داری به نام morbol نیز از دیگر چالش‌های آنان بوده است، اما باز هم moogle ها چالش‌های مختص خودشان را داشتند و تیم توسعه‌دهنده مجبور شد تا پردازش‌های اضافه‌ای را برای حفظ بهتر ظاهر moogle ها در حالت پرفورمنس اعمال کنند. هرچند که این دو اصراری بر وجود این موجود در بازی نداشتند اما تاکید دستیار تهیه‌کننده باعث شده تا آن‌ها این موجودات را به بازی اضافه کنند.

بازی Final Fantasy 16 در تاریخ ۲۲ ژوئن (۱ تیر) برای پلی استیشن ۵ عرضه خواهد شد، تاریخ انتشار دموی بازی هنوز مشخص نشده است.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: