بازی Marvel vs Capcom 2 یکی از منابع الهام بازی Final Fantasy 16 است

بازی Marvel vs Capcom 2 یکی از منابع الهام بازی Final Fantasy 16 است

توسط بهنام گودرزی در ۸ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۵:۴۹

همان‌طور که تاثیرگذاری بازی Devil May Cry روی عنوان Final Fantasy 16 مشهود است، ظاهرا بازی Marvel vs Capcom 2 از منابع الهام این بازی بوده است. برای اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.

کمتر از یک ماه دیگر شاهد عرضه‌ی این بازی اکشن نقش‌آفرینی خواهیم بود و در این مدت با نمایش تریلرهای مختلف از گیم‌پلی، محیط و البته داستان خود حسابی هیجانات را بالا برده است. یکی از مواردی که به راحتی قابل تشخیص است، الهام گرفتن بازی از سیستم مبارزات فرنچایز Devil May Cry است، به خصوص زمانی که متوجه می‌شویم طراح نبردها و مبارزات بازی، آقای Ryota Suzuki است که در طراحی نبردهای بازی Devil May Cry 5 حضور داشته است.

اما جالب است بدانید که به گفته‌ی آقای Suzuki، این بازی از یک ویژگی خاص در بازی Marvel vs Capcom 2 الهام گرفته است. وی در مصاحبه با وب‌سایت Game Informer گفت:

…در Marvel vs. Capcom 2 ما سیستمی به نام Assist داشتیم که می‌توانستیم به هم‌رزم خود دستور بدهیم. ما با پیاده‌سازی آن سیستم توانستیم نه تنها در حالت یک به یک بلکه یک سیستم مبارزاتی دیوانه‌وار که در آن چندین نفر درگیر هستند را ارائه بدهیم. اکنون ما این سیستم را روی Torgal [سگ همراه کاراکتر اصلی Clive در بازی فاینال فانتزی ۱۶] پیاده‌سازی کردیم که در جایی که حضور دارید می‌توانید به وی دستور بدهید. البته در بازی Marvel vs. Capcom 2، این ویژگی به صورت نوبتی وجود داشت [در صورت فرمان دادن به جنگنده‌ی انتخابی‌تان شما دیگر امکان نبرد نخواهید داشت] که ما آن را تبدیل به یک سیستم همزمان کردیم که Clive همزمان با سگش در بازی مشغول نبرد هستند.

بازی Final Fantasy 16 در تاریخ ۱ ژوئن (۲۲ تیر) برای پلی استیشن ۵ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی دموی بازی چند هفته قبل از انتشار اصلی در دسترس قرار می‌گیرد.

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

:27: 
:D 
:40: 
:44: 
:-) 
:10: 
:41: 
:60: 
;) 
:59: 
:( 
:16: 
:162: 
:13: 
 
:22: 
:42: 
:11: 
:111: 
:17: 
:20: 
:wow: 
:| 
:49: 
:54: 
:56: 
:45: 
:47: 
:46: 
:43: 
:57: 
:like: 
:dislike: 
:metal: 
:51: 
:52: 
:55: 
:58: 
:48: 
:spoiler: 
:53: 
:steam: 
:xbox: 
:PS: 
:n: 
:50: 
:discord: